Şimdi Ara

Epson WF7515 A3+ yazıcı tarama fax ......deneyimler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
1
Favori
13.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1988 den beri cad (bilgisayar destekli tasarım) yazılımları kullanırım
    haliylede yazıcı/çizici
    hemen hemen devrinin iyi yazıcı ve çizicilerinin tümünü kullandım
    hatta bunların yanında ozalit makinası da vardı(amonyaklı)

son yıllarda artık bıktım çiziciden çıktı alma zorluğundan
    epeydir projelerimi profesyonel çizim hizmeti verenlerde çizdiriyorum

ofiste uzun zamandır kullandığım HP 1220c A3+ yazıcı emekli olmuştu
    malum lpt girişi kalmadı, kartuşlarıda artık dolum olmuyor, 9 yıl kullandım

sonra tek renk A4 laser/tarayıcı aldım samsung mlxxxx ancak tarayıcısı dışında pek işe yaramadı
    toner silindiri eskidi, iz yapıyor 2 yılda öldü

yine samsung clp300 A4 renkli laser aldım, sunumlarımı renkli basayım diye ama kartuşları çok pahalı ve dolmuyormuş
    buda 3 yılda sorun oldu

işler artınca artık kesin A3 renkli yazıcı elzem oldu

araştırdım
    3 model ortaya çıktı
    HP7500a......462 TL
    epson wf7515....626 TL
    epson wf7525....949 TL

SEçimim epson wf7515 oldu
    sebepler
    eskiden çalınan bir epsonum vardı A3 sanırım 800 modeli çok memnundum,
    hp lerde son yıllarda hep sorun yaşamıştım ve kartuşları pahalıydı ve taraması A3 değildi

epsonlar arasında ise 7525 oldukça pahalı geldi
    aslında 7515 ile yazıcı özellikleri benzer
    7515 de olmayanlar
    - çift taraflı baskı/tarama/fax
    - 2adet tepsisi var
    gerisi aynı özellikler

vatan bilgisayardan 5 taksit aldım

ofiste kuruluma başladım
    win7 nedeniyle biraz uğraştıysamda sonunda sürücülerini birazda internetten bularak yükledim

özelliklerini inceldim
    örnek baskılar aldım

sonuçta iyi bir yazıcı/tarayıcı/fax
    tek sıkıntım tek tepsisi olması
    hem A4 hem A3 basan biri olarak tepsiye değişik ebattaki kağıtları koymak zor oluyor
    7525 olsaydı uğraşmayacaktım, neyse olan oldu
    ancak baskısı kaliteli ve çok hızlı

kısaca özellikleri

wifi bağlantısı var kurdum iyi özellik,
    ios cihazlarla iprint uygulaması ile iphonedan belge/foto yazdırabiliyorsun, epsonda taradığını iphone a yollayabiliyorsun

sd kart ve usb flash disk girişi var, istersen epsondaki tüm taramalar usb ye yedeklenebiliyor

4cm lcd renkli ekranı var, usb den veya sd den foto basarken görüyorsun, istersen pc den bağımsız resmi kesip işleyebiliyorsun

taramaları pc den bağımsız yazarken %400 e kadar büyütüp küçültüp yazdırabiliyorsun

daha bir çok özellik var menüsü zengin

yeni birşey öğrendiğimde yazarım

iyi forumlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı sebeplerle aynı yazıcılara bakıyoruz.

Fax, fotokopi ve tarayıcıya cok ıhtıyacım olmadıgı icin sizin secimlerinize ek olarak Epson 7015 almayı dusunuyorum.

Duplex baskı yapabılıyor,
    Hem A3 hem A4 tepsisi var,
    Fiyat olarak ~420TL civarına bulunabiliyor.

Yakın zamanda alacagım.

Ancak en buyuk korkum sizin kullandıgınız Hp A3 yazıcıda da olan kronık kagıt sıkısma sorunu, Umarım boyle bir sıkıntı yoktur.

Ekonomik A3+ Kagıt bulabıldınız mi? Varsa bir link verebilir misiniz incelemek icin?

iyi gunlerde kullanın..

Edit : İlave

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mimaron -- 4 Ocak 2013; 7:35:27 >
  • Bugün faxı denedim
    eğer pc açık ise gelen faxı yazdırmayıp pc de bir klasöre kaydetmek mümkünmüş
    fax numaralarınızı isimleri ile birlikte kaydedip rehber hazırlayabiliyoesunuz
    bu isimlerden grup oluşturup toplu fax çekmek mümkün
    zaman belirleyip istediğiniz zamanda fax çekebiliyor
    (önce tarayıp hafızada tutuyor)

devamı gelecek...........

Ek
    piyasada a3+ kağıt yok
    yıllar önce a1 kağıt alıp
    matbaada kestirmiştim

A3+ ölçüleri 32x48
    A3 ise 29.7x42
    çok fark yok bence uğraşmaya değmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 4 Ocak 2013; 17:59:10 >
  • İyi forumlar.
    Cihazı hala kullaniyormusunuz sorun çıkartıyor mu? Bende araştırdım güzel bi modele benziyor tavsiye edersimisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

bende bir hafta önce 7525 aldım. Genel olarak memnunum sadece çift taraflı tarama yaparken (ADF) tak tuk diye sert bir ses geliyor... Kullanan arkadaşlarda da aynı ses varmı?
  • tavaiye ederim
    a3 ve a4 basan biriyseniz
    çift tepsi için 7525 tercih edin
    yoksa 7515 iyi seçim

• Merhabalar,

Benimde tercihim bu cihazdan yana oldu geçen hafta kredi kartına kampanya ile 500 e aldım, dolan kartuşda aldım sorunsuz A4 yazdırıyorum.
    Sorunum A3 oldu, kağıtları düzgün bir şekilde yerleştiriyorum, ayarlardan, harici yazıcı ayarlarından kağıt yükleme a3 olarak seçiyorum excelde önceden hazırlanmış A3 ebatındaki dökümanı yazdır diyorum, epson yazıcı özelliklerinden tekrar A3 belge diye seçiyorum yolluyorum, yazıcı ekranında düzgün kağıt yerleştirin start tuşunu basın hatasından bir türlü kurtulamadım, püf noktası var fakat kafam çok karışık işlerinde yoğunluğundan bir türlü çözemedim.

Acaba nerede yanlış yapıyorum? yardımlarınızı bekliyorum, saygılarımla.
  • a3 kağıdın tam tepsiye oturduğuna emin olun
    1 adet kağıt koymayın
    8-10 kağıt koyarak deneyin
    başka aklıma gelmiyor
    kolay gelsin

• Cevap verdiğiniz için teşekkürler, bugün sakin kafayla tekrar denerim.
    25-30 kadar kağıt takıyorum tepsiye kitapçıktaki gibi yerleşim yapıyorum yine algılamıyor. Belkide ben yanlış yapıyorum diyeceğim fakat acemi biriside değilim.
    Biraz daha araştırayım baktım olmuyor epsonu ararım.
  • nasıl oldu?
    hallettinizmi?

• Kusura bakamayın cevap geç veriyorum, sonraki gün hiç bir şey yapmadım önceki gibi taktım a3 kağıtı yazdır dedim yazdırdı.
    Sorun yaşadığım gün kitapçığına da bakarak cihazın menü ayardan A3 kağıdı felan seçtim fakat hikaye, çalıştırdığım gün hiç ayar yapmadın taktım a3 kağıdı word ile a4 boyutlu bir dökümanı a3 yapıp yazdır dedim yazdırdı.
    Enterasan bir durum sorun kaynağını çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßaron

Kusura bakamayın cevap geç veriyorum, sonraki gün hiç bir şey yapmadım önceki gibi taktım a3 kağıtı yazdır dedim yazdırdı.
    Sorun yaşadığım gün kitapçığına da bakarak cihazın menü ayardan A3 kağıdı felan seçtim fakat hikaye, çalıştırdığım gün hiç ayar yapmadın taktım a3 kağıdı word ile a4 boyutlu bir dökümanı a3 yapıp yazdır dedim yazdırdı.

Bende 2 gün önce 7525 aldım dediğiniz gibi A3 yazdırmakta bende problem yaşadım kaset 2 ye kağıdı düzgün yerleştirin gibi bir mesaj aldım, daha sonra tepsiyi çıkardım A3 kağıdı kasetin sonundaki tırtıklı yerlere değecek şekilde yerleştirdim oldu. Birde siz Dolan kartuş almışsınız , Ben Bu kartuşu boş alıp ta , Mürekkep olarak Epson L100 ün orjinal plastik şişe mürekkeplerinden alıp doldurmak istiyorum ne dersiniz mantıklı olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polater -- 26 Mart 2013; 12:37:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: polater

quote:

Kusura bakamayın cevap geç veriyorum, sonraki gün hiç bir şey yapmadım önceki gibi taktım a3 kağıtı yazdır dedim yazdırdı.

Bende 2 gün önce 7525 aldım dediğiniz gibi A3 yazdırmakta bende problem yaşadım kaset 2 ye kağıdı düzgün yerleştirin gibi bir mesaj aldım, daha sonra tepsiyi çıkardım A3 kağıdı kasetin sonundaki tırtıklı yerlere değecek şekilde yerleştirdim oldu. Birde siz Dolan kartuş almışsınız , Ben Bu kartuşu boş alıp ta , Mürekkep olarak Epson L100 ün orjinal plastik şişe mürekkeplerinden alıp doldurmak istiyorum ne dersiniz mantıklı olur mu ?

Alıntıları Göster
    quote:

Sizede hayırlı olsun, bendeki 7515 sizdeki 7525 arasındaki farkı sizinki çift kasetli benimkisi tek kasetli, aralarındaki fiyat farkı çok yüksek olduğundan 7525 tercihimdi fakat almadım.
    Ben A3 kağıdı takarken sorun yaşamadım kitapçığa bakmadan zaten tırnaklarına uygun şekilde yerleştirdim fakat içinden çıkan kitapçık 7525 kitapçığı ikinci kasede takın felan yazıyordu:)

Önceleri dışardan tank yoktu, sonra tank sistemi sorunları giderildi tankta takabilirsiniz denildi ben riske girmedim dolan kartuş aldım, orjinaline çok az kalite farkı oluyor gibi fakat hiç önemli değil, 10 kartuşta 2000tl lik masrafı 50-100tl ye düşüyorya gerisi önemli değil gerekirse en canlıda yazdırrım paso boya püskürtsün.

Sizin verdiğiniz fikir daha mantıklı ve güzel hiç aklıma gelmedi, aklıma gelse sizin dediğiniz gibi boya tüplerini L100 mürekkeplerinden alıp dolum yapardım daha iyi olurdu neyse elimde 4 tane 100ml lm şişe var 10 doluma kadar dayanır seneye bitince dediğiniz gibi orjinal epson boya alırım fiyatıda vatanda 19tl kaç ml olduğunu görmedim fakat fiyat uygun.

Oto resep çipli, mesala sarı bitince doldurdum, takıyorsun reset tuşuna basıyorsun epson onu full olarak görüyor yazdırmaya devam ediyor, ilk kurulumda güzel bi kafa hızalama kafa temizleme yapıyorsun sonra yardır gitsin güzelce basıyor, ben cd etiketi bastım dolan kartuşları bitirdin plastik şişe ile aldığım mürekkepler ile bi dolum yaptım makineyi şirkette kullanacak kişiyede teslim ettim, kesinlikle senin fikrinle birlikte dolan kartuş tavsiye ederim, aldığım kartuş linkleri aşağıda 4 tanesi 41tl felan, içi dolu geliyor. Boyalarıda enjektör (şırınga) ile zahmetsizce dolduruyorsun.
    https://www.bitmeyenkartus.com.tr/EPSON-1291-1294-UYUMLU-BUTONLU-Kolay-Dolan-Kartuslar-DOLU-OTO-RESET-CIPSETLI-Durabrite-MuREKKEPLI,PR-991.html

Kısaca epson l100 plastik şişe mürekkep fikrin tam yerinde ve mantıklı bir fikir.
    Attığım linktekiler 7525 ede olur sonuçta 7515 ile aynı cihaz siz her ihtimale karşı bitmeyenkartus sitesindee canlı sohbetten sorun, oradan da almanızı tavsiyede ederim, bitmeyen kartuş sistemi ilk bu firmada gördüm saat 4 önceki siparişleri hızlı birşekilde kargoluyorlar ertesi gün elinde oluyor.

• quote:

quote:

Sizede hayırlı olsun, bendeki 7515 sizdeki 7525 arasındaki farkı sizinki çift kasetli benimkisi tek kasetli, aralarındaki fiyat farkı çok yüksek olduğundan 7525 tercihimdi fakat almadım.
    Ben A3 kağıdı takarken sorun yaşamadım kitapçığa bakmadan zaten tırnaklarına uygun şekilde yerleştirdim fakat içinden çıkan kitapçık 7525 kitapçığı ikinci kasede takın felan yazıyordu:)

Önceleri dışardan tank yoktu, sonra tank sistemi sorunları giderildi tankta takabilirsiniz denildi ben riske girmedim dolan kartuş aldım, orjinaline çok az kalite farkı oluyor gibi fakat hiç önemli değil, 10 kartuşta 2000tl lik masrafı 50-100tl ye düşüyorya gerisi önemli değil gerekirse en canlıda yazdırrım paso boya püskürtsün.

Sizin verdiğiniz fikir daha mantıklı ve güzel hiç aklıma gelmedi, aklıma gelse sizin dediğiniz gibi boya tüplerini L100 mürekkeplerinden alıp dolum yapardım daha iyi olurdu neyse elimde 4 tane 100ml lm şişe var 10 doluma kadar dayanır seneye bitince dediğiniz gibi orjinal epson boya alırım fiyatıda vatanda 19tl kaç ml olduğunu görmedim fakat fiyat uygun.

Oto resep çipli, mesala sarı bitince doldurdum, takıyorsun reset tuşuna basıyorsun epson onu full olarak görüyor yazdırmaya devam ediyor, ilk kurulumda güzel bi kafa hızalama kafa temizleme yapıyorsun sonra yardır gitsin güzelce basıyor, ben cd etiketi bastım dolan kartuşları bitirdin plastik şişe ile aldığım mürekkepler ile bi dolum yaptım makineyi şirkette kullanacak kişiyede teslim ettim, kesinlikle senin fikrinle birlikte dolan kartuş tavsiye ederim, aldığım kartuş linkleri aşağıda 4 tanesi 41tl felan, içi dolu geliyor. Boyalarıda enjektör (şırınga) ile zahmetsizce dolduruyorsun.
    https://www.bitmeyenkartus.com.tr/EPSON-1291-1294-UYUMLU-BUTONLU-Kolay-Dolan-Kartuslar-DOLU-OTO-RESET-CIPSETLI-Durabrite-MuREKKEPLI,PR-991.html

Kısaca epson l100 plastik şişe mürekkep fikrin tam yerinde ve mantıklı bir fikir.
    Attığım linktekiler 7525 ede olur sonuçta 7515 ile aynı cihaz siz her ihtimale karşı bitmeyenkartus sitesindee canlı sohbetten sorun, oradan da almanızı tavsiyede ederim, bitmeyen kartuş sistemi ilk bu firmada gördüm saat 4 önceki siparişleri hızlı birşekilde kargoluyorlar ertesi gün elinde oluyor.

Şimdi Şöyle bir sorun daha olabilir diye düşünüyorum, Acaba mürekkep yoğunlukları farklı olabiliyor mu diye ? Mesela L800 ün mürekkeplerinin yoğunluk olarak farklı olduklarını duydum, gerçi L800 fotoğraf basmak için tasarlanmış bir makine ama L100 öyle değil o yüzden öyle bir mantık geliştirdim.

Bir de diyorum elimizdeki makine biraz daha iyi fotoğraf basabilse ne güzel olurdu. Ya da daha güzel fotoğraf basabilmek için ne yapabiliriz.

• Bir de dün yazıcıya bir güncelleme geldi onu yükledim inşallah bu dolum sistemi için bir güncelleme falan değildir
  • boyaların yoğunluğu hakkında pek bilgiye sahip değilim, bunlarda profesyonel fotoğraf basacak değil fakat, içine fotoğraf kağıdı yerleştirince baskı yaptığı foto çokta dandik olacağını düşünmüyorum.
    güncelleme ile dolum sisteminin bir alakası olacağını düşünmüyorum.yanlış hatırlamıyorsam bir güncellemede ben yaptım, sorun olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßaron -- 26 Mart 2013; 16:55:36 >
  • Bende de WF7525 var; transparan kağıt aldım ama resim dağılıyor. Aldığım kağıt şu:

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/Inkjet-Transparan-Film-Paper-100GR-A4-10-Sayfa,PR-1787.html

Linkte görüldüğü üzere Tüm Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılarda çıktı alabilirsiniz diyor. Ne çeşit ayar yapmam lazım ki mürekkep dağılmasın?
  • Üstadlar bende wf-7515 almayı düşünüyorum.Benim kullanma amacım a3 tarayıcı olması...kullanan arkadaşlar tarayıcı performansını söyleyebilirmi?Ben kumaş üzeri baskı t-shirtleri veya renkli desenli kumasları tarayacagım...corel drawa aktaracagım....sadece a3 tarayıcı alıp 500 tl vermekdense bu aleti almayı yeğlerim....sizce bu aletde mustek a3 scanner' lerin yapdıgı işi yapabilirmi?
  • murat7495 M kullanıcısına yanıt
    Çözünürlükleri aynı görünüyor (1200x1200) ama mustek sadece tarayıcı olduğu halde 1000 lira olmasına şaşırdım. Acaba ışığı falan mı daha güçlü?

Kumaş hiç denemedim ama düz olan her şeyin taranamadığını biliyorum. Örneğin röntgen filmini tarayamamıştık. Kumaşı yerinde deneyin bence, bulamazsanız ben bayramdan sonra WF-7525 ile denerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Çözünürlükleri aynı görünüyor (1200x1200) ama mustek sadece tarayıcı olduğu halde 1000 lira olmasına şaşırdım. Acaba ışığı falan mı daha güçlü?

Kumaş hiç denemedim ama düz olan her şeyin taranamadığını biliyorum. Örneğin röntgen filmini tarayamamıştık. Kumaşı yerinde deneyin bence, bulamazsanız ben bayramdan sonra WF-7525 ile denerim

halihazırda bir mustek flatpad tarayıcım var üstad...ama miladını doldurdu...yeni modellerini de kullanma fırsatım oldu( mustek 2400 pro a3) piyasası 500 dolar civarı...sanırım bu epson işimi görücek...nerede deneme fırsatı bulabilirim,bir önerin varmı üstadım?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.