Şimdi Ara

1gb ile 2gb arasında hiç fark yokmuş beyler ((( 7850 )))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
2
Favori
1.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 1gb 7850 almayı düşünüyorum gtx660 ile 140 lira fark var ve performansları aynı bazen 4,5 fps fark ediyor ama asıl sorum ram miktarı benim monitör 1680x1050 pixel ve 1,2 sene daha bu ekran ile devam edicem bu 1 gb ekran kartı ram'i oyunları önümüzdeki dönemlerdede full ayarda onamama yetermi ? 2gb versiyonla arasında 50,60 tl fark var bu farkı vermeye değermi o.c. vs. için ?
    SAPPHIRE ve power color ile arasında malzeme güç farzı veya soğutma farkı varmıdır ?

sistemim;

i5 3570k
    4x2 8gb g.skill 1600mhz
    550 watt power

okadar dediler çok ram kullanıyor falan diye ama fps aynı diğer bütün oyunlardada aynı 2gb hiçbir getirisi yok full hd içinde durum aynı hiç fps farkı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaköy_soğancısı -- 22 Aralık 2012; 23:37:05 >

• bence 2gb lık 7850 için extra ödeme deymez ama şahsen bütçede problem yoksa gtx660 tercih ederdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: strider_venom

bence 2gb lık 7850 için extra ödeme deymez ama şahsen bütçede problem yoksa gtx660 tercih ederdim.

3,5 fps kadar fark olduğu için 140 lira fazla gördüm kardeş yoksa ekran kartı almak için ilk baktığım kart 660 dı sonra 7850 nin değerlerini görünce facianın eşiğinden döndüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaköy_soğancısı

arkadaşlar 1gb 7850 almayı düşünüyorum gtx660 ile 140 lira fark var ve performansları aynı bazen 4,5 fps fark ediyor ama asıl sorum ram miktarı benim monitör 1680x1050 pixel ve 1,2 sene daha bu ekran ile devam edicem bu 1 gb ekran kartı ram'i oyunları önümüzdeki dönemlerdede full ayarda onamama yetermi ? 2gb versiyonla arasında 50,60 tl fark var bu farkı vermeye değermi o.c. vs. için ?
    SAPPHIRE ve power color ile arasında malzeme güç farzı veya soğutma farkı varmıdır ?

sistemim;

i5 3570k
    4x2 8gb g.skill 1600mhz
    550 watt power

O kadar fark yok şu an vatanda indirim var 40-50TL fark var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __sin__

aslında yok ama 1680 pixelin dışına çıkmayacağım için 2gb a gerek varmıdır yokmudur bilemiyorum 60 lira aslında bizim gibiler için az para değil hani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaköy_soğancısı -- 22 Aralık 2012; 18:07:13 >
  • quote:

quote:

aslında yok ama 1680 pixelin dışına çıkmayacağım için 2gb a gerek varmıdır yokmudur bilemiyorum 60 lira aslında bizim gibiler için az para değil hani

Evet 1GB HD7850 ile GTX660 arasında 140tl civarı bir fark var. 1GB ile 2GB HD7850 arasında da 50-60tl verecek kadar fark olduğunu düşünmüyorum. Hele 1-2 sene idare ecekse. Yanlız yüksek çözünürlüklere çıktıkça bellek ihtiyacı artıyor. Sanırım kullanacağın çözünürlükte çok büyük fark olmayacaktır. Yinede 1GB modeller ile 2GB modellerin incelemerine bir göz gezdir derim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __sin__ -- 22 Aralık 2012; 18:37:43 >
  • quote:

quote:

quote:

Evet 1GB HD7850 ile arasında 140tl civarı bir fark var. 1GB ile 2GB HD7850 arasında 140tl verecek kadar fark olduğunu düşünmüyorum. Yanlız yüksek çözünürlüklere çıktıkça bellek ihtiyacı artıyor. Sanırım kullanacağın çözünürlükte çok büyük fark olmayacaktır. Yinede 1GB modeller ile 2GB modellerin incelemerine bir göz gezdir derim ben.

araştırdım hocam 7850 1 ve 2 gb arasında 60 lira fark var gtx660 ile bunlar arasında 140 lira fark var ki her oyunda 4,5 fps farkı var

ayrıyetten 1 ve 2gb arasında hiç fps farkı yok tek fark çözünürlük arttığı zaman 2 kat fark oluşuyor 2 gb önde gidiyor

gta 4 de bile full ayarlarda 1 gb yiyordu gta 5 dede kesin 2gb tı bulur o yüzden 2 gb olanı almayı düşünüyorum artık demin youtube videolarına baktım kararımı verdim gibi bikaç video daha bakıp alıcam birisini
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Evet 1GB HD7850 ile arasında 140tl civarı bir fark var. 1GB ile 2GB HD7850 arasında 140tl verecek kadar fark olduğunu düşünmüyorum. Yanlız yüksek çözünürlüklere çıktıkça bellek ihtiyacı artıyor. Sanırım kullanacağın çözünürlükte çok büyük fark olmayacaktır. Yinede 1GB modeller ile 2GB modellerin incelemerine bir göz gezdir derim ben.

araştırdım hocam 7850 1 ve 2 gb arasında 60 lira fark var gtx660 ile bunlar arasında 140 lira fark var ki her oyunda 4,5 fps farkı var

ayrıyetten 1 ve 2gb arasında hiç fps farkı yok tek fark çözünürlük arttığı zaman 2 kat fark oluşuyor 2 gb önde gidiyor

gta 4 de bile full ayarlarda 1 gb yiyordu gta 5 dede kesin 2gb tı bulur o yüzden 2 gb olanı almayı düşünüyorum artık demin youtube videolarına baktım kararımı verdim gibi bikaç video daha bakıp alıcam birisini

Evet HD7850 fiyat performans iyi bir seçim vatan bilgisayarda fiyatlar gayet uygun şu an bir tane Zotac GTX660 aldım 450tl ye bu gün. Eski kartım da Zotac 8800GT AMP! hala taş gibi maşallah düşük ayarda da olsa yeni oyunları oynatıyor akıcı bir şekilde. Beğeniyorum bu firmanın kartlarını kaliteli,performanslı, sorunsuz uzun ömürlü kartlar çıkarıyorlar
  • Son çıkan oyunlar (Hitman , Far Cry vs) en yüksek ayarlarda 2gb ekran kartı belleğini dolduruyor.1 gb bu tarz oyunlar için yetersiz kalacaktır düşüncesindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Rsan-

Son çıkan oyunlar (Hitman , Far Cry vs) en yüksek ayarlarda 2gb ekran kartı belleğini dolduruyor.1 gb bu tarz oyunlar için yetersiz kalacaktır düşüncesindeyim.

gta 4 de bf3 de baya dolduruyor ama gene 1gb açıyor acaba sende varsa bi hitman farcry 3 testleri yaparmısın hocam ?
  • quote:

quote:

Son çıkan oyunlar (Hitman , Far Cry vs) en yüksek ayarlarda 2gb ekran kartı belleğini dolduruyor.1 gb bu tarz oyunlar için yetersiz kalacaktır düşüncesindeyim.

gta 4 de bf3 de baya dolduruyor ama gene 1gb açıyor acaba sende varsa bi hitman farcry 3 testleri yaparmısın hocam ?

Bende gtx560 2gb var.Gta 4te en fazla 1.5 gb doluyor.Far Cry'ı pek hatırlamıyorum ama 1600mbı buluyordu sanırım.Hİtman'de 2xmsaa ile 1300mb , 4xmsaa ile 1600-1700 mb , 8xmsaa ile de 2gb tamamen doluyor.
  • quote:

quote:

quote:

Bende gtx560 2gb var.Gta 4te en fazla 1.5 gb doluyor.Far Cry'ı pek hatırlamıyorum ama 1600mbı buluyordu sanırım.Hİtman'de 2xmsaa ile 1300mb , 4xmsaa ile 1600-1700 mb , 8xmsaa ile de 2gb tamamen doluyor.

anladım kardeşim saol msaa açmayı düşünmüyorum bende hocam şimdilik dahili hd4000 ile idare ediyorum max payne 3 dede bütün ayarlar full iken 940 mb oluyor msaa açınca 1700 oluyor birden msaa aksiyon sırasında farkedilmiyo zaten açmayız olur biter
  • 2 gb ram tamamen pazarlama stratejisi. zaten hepimizin bildiği gibi ekran kartındaki gb sadece çözünürlükte işe yarıyor örneğin 1920x1080p de çalıştırırsanız 1 gb lik ekran kartı yetiyor ve bunu 2 gblik ekran kartıylada çalıştırsanız 10 gblik ekran kartıylada çalıştırsanız aynı performansı alırsınız. ekran kartında esas olan texture bant genişliği ,bellek hızı çekirdek hızı vs değerlerdir. gb ye çok takılmayın onlar sadece 2000x li çözünürlüklerde ve çoklu monitörlerde işe yarıyor. tek monitor kullananlar boşa para vermesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

2 gb ram tamamen pazarlama stratejisi. zaten hepimizin bildiği gibi ekran kartındaki gb sadece çözünürlükte işe yarıyor örneğin 1920x1080p de çalıştırırsanız 1 gb lik ekran kartı yetiyor ve bunu 2 gblik ekran kartıylada çalıştırsanız 10 gblik ekran kartıylada çalıştırsanız aynı performansı alırsınız. ekran kartında esas olan texture bant genişliği ,bellek hızı çekirdek hızı vs değerlerdir. gb ye çok takılmayın onlar sadece 2000x li çözünürlüklerde ve çoklu monitörlerde işe yarıyor. tek monitor kullananlar boşa para vermesin.

aynen kardeş 1680x1050 de oynıcam bide ben ekranda değiştirmicem uzun bi süre o yüzden gta 5 dede dahil her oyunda 1 gb yeter bence bide o resimlerdede görüldüğü gibi dediklerine katılmamak mümkün değil

/>
    />
    />

/>
    />
    />

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaköy_soğancısı -- 23 Aralık 2012; 11:40:21 >
  • 2GB ekran kartı gerekli bu devirde vram i peynir ekmek gibi oyunlar yiyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmfaruk

2GB ekran kartı gerekli bu devirde vram i peynir ekmek gibi oyunlar yiyo

son ayarlarda niye aynı fps veriyor ozaman kardeş ? full hd de dahil ? msaa falan hiç uğraşma bi farkı okadar göremiyorsun dikkatlice incelediğinde anlayabilirsin anca onada gerek yok boşuna ekran kartın kasılmasın boşver
  • quote:

son ayarlarda niye aynı fps veriyor ozaman kardeş ? full hd de dahil ? msaa falan hiç uğraşma bi farkı okadar göremiyorsun dikkatlice incelediğinde anlayabilirsin anca onada gerek yok boşuna ekran kartın kasılmasın boşver

Görüşünüzü sabitlemişsiniz biz bundan sonra ne desek boş.
  • Yukardaki FPS tablolarını hangi sitede görüyorsunuz hocam yani her oyunda her kartın pfssini gösteren bir site lazım bana yardımcı olurmusunuz?

2 kart seçip FPS karşılaştırma yapabileceğim bir site de lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thathurts

Yukardaki FPS tablolarını hangi sitede görüyorsunuz hocam yani her oyunda her kartın pfssini gösteren bir site lazım bana yardımcı olurmusunuz?

http://www.techpowerup.com/reviews/?category=Video+Cards&manufacturer=&pp=25&order=date
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan3536

quote:

Orijinalden alıntı: Thathurts

Yukardaki FPS tablolarını hangi sitede görüyorsunuz hocam yani her oyunda her kartın pfssini gösteren bir site lazım bana yardımcı olurmusunuz?

http://www.techpowerup.com/reviews/?category=Video+Cards&manufacturer=&pp=25&order=date

Hocam teşekkür ederim ama bu sitede sapphire 7850 yok malesef başka bir site vardı istediğimiz 2 kartı seçiyorduk oyunlara göre FPS lerini karşılaştırıyorduk keşke yer imlerine ekleseymişim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.