Şimdi Ara

Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 16GB Modeli Cihazımızı 32GB ya da 64 GB Yapıyoruz :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
6
Favori
15.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eveeet android cihazlardaki en büyük sorunlardan birisi oyun gibi yüksek boyut verisi olan uygulamaların sadece dahili hafızada tutulması ve harici karta kurulamamasıdır bence. Ben özellikle bu oyunların boyutunu da dikkate alarak önce 32 GB sonra ise terfi ederek 64 GB microSD kart aldım, fakat harici karta oyun yükleyemeyeceksem anlamsız olurdu. Neyseki DirectoryBind uygulaması ile çözüm buldum ve sağlam şekilde sorunsuzca harici kartımı oyun, uygulama vs veri dosyaları için kullanabiliyordum.
    Fakat şimdiki gördüğüm yöntem çok daha güzel ve ilginç bir yöntem. Bu yöntemi paylaşmak istedim.

Galaxy Note 2 16GB modelimizi 32GB ya da 64 GB Yapıyoruz

Galaxy S3 kısmı bu mesajın sonundadır...

ExtSd2InternalSd v5

Telefonunuzda 16 GB (kullanılabilir kısım yaklaşık 10 GB) dahili hafıza var ve mesela sizde de 64 GB microSD kart var. İşte bu vermiş olduğum scripti yüklerseniz dahili hafızanız 64 GB olacaktır. Yani harici kartınız sanki cihazın dahili hafızasıymış gibi algılanacaktır. Peki 10 GB'lık dahili hafızaya ne olacak? O da kurmuş olduğunuz uygulama ve oyunların yüklendiği ROM hafızası olacaktır. Yani hani 3-5 MB olur, bazen 30-50 MB olur bu şekilde apk boyutu var ya işte onlar bu 10 GB'lık alanda depolanacak. Böylece 64 GB'lık dahili hafızayı oyun ve uygulama verileri, film, müzik, resim, video vs gibi amaçlarla özgürce kullanacaksınız.

Gerekenler:
    1- minimum class 4 hızına sahip bir microSD kart
    2- ROOT
    3- Custom Kernel (init.d desteği olan)
    4- Biraz da cesaret :)

UYARI: Bu yöntemi basit düzeyde android bilgisi olanlar denemese daha iyi olur.

Kurulum Talimatı:
    1- Cihaz rootlu değilse rootlayın.
    2- Custom kernel yüklemediyseniz bir tanesini seçin ve cihazı recovery moduna alarak custom kernel flashlayın.
    3- microSD kartınızı PC'ye takarak FAT32 ya da exFAT formatında biçimlendirin.
    4- ExtSd2InternalSd mod dosyasını microSD kartınıza kopyalayın
    5- Cihazı recovery moduna alarak ExtSd2InternalSd modunu flashlayın.
    6- Cihazı yeniden başlatın ve Kayıt Yeri kısmından kontrol edin. Artık cihazınız 32 ya da 64 GB hafızaya sahip bir Galaxy Note 2 oldu...

Daha da tavsiye edilecek bir kurulum talimatı (özellikle sorun yaşayanlar için):
    0- Bu yöntemde custom rom da kurmanız lazım. Tavsiye olarak Omega ve WanamLite romlarını söyleyebilirim.
    1- Cihaz rootlu değilse rootlayın.
    2- microSD kartınızı PC'ye takarak FAT32 ya da exFAT formatında biçimlendirin.
    3- ExtSd2InternalSd mod dosyasını microSD kartınıza kopyalayın
    4- Seçeceğiniz bir custom rom ve custom kernel dosyalarını microSD kartınıza kopyalayın.
    5- Cihazı recovery moduna alarak sırayla CUSTOM ROM, CUSTOM KERNEL ve ExtSd2InternalSd MOD'unu flashlayın. Dikkat SIRALAMA ÖNEMLİ!!!
    6- Cihazı yeniden başlatın ve Kayıt Yeri kısmından kontrol edin. Artık cihazınız 32 ya da 64 GB hafızaya sahip bir Galaxy Note 2 oldu...

ExtSd2InternalSd v5 Mod for Galaxy Note2 İndirilecek Dosya:
    exFAT formatlı kartınız için:http://android.simpleweb.it/gnote2/extsd2internalsd_gnote2_extfat.zip
    FAT32 formatlı kartınız için:http://android.simpleweb.it/gnote2/extsd2internalsd_gnote2_fat32.zip

Custom Kernel seçenekleriniz:

RedPill v0.9 Stable (exFAT desteği VAR):http://d-h.st/SbY
    RedPill v0.7 Ultimate (exFAT desteği YOK):http://d-h.st/Fh5
    RedPill v0.5 AOSP (AOSP bazlı custom romlar için):http://d-h.st/Zah

Perseus (exFAT desteği VAR) :http://www.mediafire.com/?00j19vpwxt4ytek

Note2Core v1.06 Standart (exFAT desteği YOK):http://www.hecubus.com/xda/note2core/7100/CWM%20ZIP/GL_Note2Core_7100_v1.06_STD.zip
    Note2Core v1.06 Overclock (exFAT desteği YOK):http://www.hecubus.com/xda/note2core/7100/CWM%20ZIP/GL_Note2Core_7100_v1.06_OC.zip

Bu Modu Kaldırmak İsterseniz:
    1- Root Explorer tarzı sistem dosyalarını da açabilen bir dosya yöneticisini açın.
    2- "/etc/init.d" bu dizine gidin.
    3- "11extsd2internalsd" bunu silin.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S3 16GB modelimizi 32GB ya da 64 GB Yapıyoruz

Kurulum yöntemi tamamen aynıdır. tekrar anlatmıyorum. yukarı bakarak yaparsınız. Yalnızca dosyalar farklı. Onlar da şunlar:

ExtSd2InternalSd v5 Mod for Galaxy S3 İndirilecek Dosya:
    exFAT formatlı kartınız için:http://android.simpleweb.it/gs3/mod_fix/extsd2internalsd/extsd2internalsd_gs3_extfat.zip
    FAT32 formatlı kartınız için:http://android.simpleweb.it/gs3/mod_fix/extsd2internalsd/extsd2internalsd_gs3_fat32.zip

Tabi custom kernelleri de kendiniz bulup flashlarsınız artık. Onun dışındaki tüm anlatımlar için yukarıdaki Galaxy Note 2 yazısına bakınız.

ExtSd2InternalSd v5 Kaynak Site:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1772234

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRecRuiT123 -- 10 Aralık 2012; 1:08:39 >

• Galaxy s3 icin yokmu boyle birsey?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takibe devam :)

Ellerine emeğine sağlık hocam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: focus1

Galaxy s3 icin yokmu boyle birsey?

var hocam dur ekleyeyim :)
  • ...
    Galaxy S3 cihazı için de gerekli dosyalar ilk mesaja eklenmiştir...
  • Çok Güzel Paylaşım Hocam Elime Sağlık...
    Yalnız Şöle Bir Sorum Olacak Nacizane
    Eğer Hafıza Kartını sökme durumumuzda romun çökme yada app'lerin çalışmama gibi durum söz konusu olabilirmi sizce...
    Birde Hangi CUSTUM kerneli tercih etmeliyim exfat olanı tabii....
    Hafıza Kartım 64GB Sandisk Class 10
  • Peki bu yontemle wipe yaparken hafiza kartini cikartirsak sonra tekrar taktigimizda uygulamalara ve oyunlara kaldigimiz yerden devam edebilir miyiz ? Oyleyse titanium backupa da gerek kalmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Staylıon2000

Çok Güzel Paylaşım Hocam Elime Sağlık...
    Yalnız Şöle Bir Sorum Olacak Nacizane
    Eğer Hafıza Kartını sökme durumumuzda romun çökme yada app'lerin çalışmama gibi durum söz konusu olabilirmi sizce...
    Birde Hangi CUSTUM kerneli tercih etmeliyim exfat olanı tabii....
    Hafıza Kartım 64GB Sandisk Class 10

rica ederim hocam...
    ben henüzdenemedim bu aralar bitirme tezi vs var uğraşabileceğimi sanmıyorum açıkçası.
    fakat kartı takmadığınız anlarda rom göçmez çünkü sistem uygulamaları sistem bölümündedir. kullanıcı uygulamaları da 10 GB'lık hafızada olduğu için onlar da çalışır. ama bütün veriler kartta olacağı için veri anlamında hiç bir şey kalmayacak o durumda elinizde. o yüzden kartsız kullanmamak lazım gibi sanki :)

custom kernel olarak ben RedPill stable kullanıyorum ve memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: Bestanden

Peki bu yontemle wipe yaparken hafiza kartini cikartirsak sonra tekrar taktigimizda uygulamalara ve oyunlara kaldigimiz yerden devam edebilir miyiz ? Oyleyse titanium backupa da gerek kalmaz

uygulama ve oyunların apk kısmı (yani uygulama dosyası) dahili hafızada olacağı için wipe yapınca silinir diye tahmin ediyorum. zaten wipe'ın amacı da o uygulamaları silmektir. o yüzden bu yöntem işe yaramaz, titanium şart yine :)
  • Hocam titanium back up i harici karta almiyormuydu? Tek kart olarak algilarsa sasirmaz mi? Yoksa tinanium un kullanimin i yanlış mi biliyorum

• buraya denenmemiş bir şeyi bence koymasanız iyi olurdu. hem deneyemedim bitirme tezim var diyorsunuz hemde bu tür bir olayı yurtdışı sitelerden buraya çevirip koyabiliyorsunuz bu da güzel...
  • Arkadaşımızın paylaşmış olduğu konu tarafımdan denenmiştir.Herhangi bir sıkıntıya yol açmamıştır...
    Gönül rahatlığıyla kullanılabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: maksimu_s

buraya denenmemiş bir şeyi bence koymasanız iyi olurdu. hem deneyemedim bitirme tezim var diyorsunuz hemde bu tür bir olayı yurtdışı sitelerden buraya çevirip koyabiliyorsunuz bu da güzel...

hocam beni tanımadığınız belli oluyor. denemiyorsam bile bir yöntem ile ilgili zerre kadar şüphem varsa paylaşmadığımı biliyor beni tanıyanlar. konu tarafımdan denenmese bile onlarca kişi tarafından denendiğini ve bir kişide bile soruna yol açmadığını bildiğim için paylaştım.

tanımadığınız bir kişinin açtığı bir konuya da bir daha bu şekilde yaklaşmayın derim ben, mahcup olursunuz....
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelegend1907

Hocam titanium back up i harici karta almiyormuydu? Tek kart olarak algilarsa sasirmaz mi? Yoksa tinanium un kullanimin i yanlış mi biliyorum

Titanium dahiliye de hariciye de yedek alıyor. Preferences kısmında ayarı var onun. hangi kartta hangi klasöre yedek lacağınızı seçebiliyorsunuz.
  • sakin ol şampiyon...
    mahcup olacak bir şey yazmadım, her konu açanın seceresini araştıracak kadar vaktim yok aynı senin konuyu araştırıp topic açacak kadar vaktin olup deneyecek kadar vaktin olmadığı gibi...
    her konu açan senin kadar profesyonel olmayabilir, olan çömezlere olur...
    çalışma için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maksimu_s

sakin ol şampiyon...
    mahcup olacak bir şey yazmadım, her konu açanın seceresini araştıracak kadar vaktim yok aynı senin konuyu araştırıp topic açacak kadar vaktin olup deneyecek kadar vaktin olmadığı gibi...
    her konu açan senin kadar profesyonel olmayabilir, olan çömezlere olur...
    çalışma için teşekkürler...

profile bakmaya bile vaktiniz yoksa o okuduğunuz mesajın altındaki imzamda diğer konularım var ordan da az çok belli olurdu diye düşünüyorum.
    neyse rica ederim...
  • ben anlamadım direk 64 gb alsak icine film resim oyun..vs vs atabiliyoruz. oyunlar da 16 gb yeter bence. tabi ihtiyaci olan vardır o ayrı bi mesele. yinede Teşekkürler sonuçta emeğe saygı duymak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Diclonius

ben anlamadım direk 64 gb alsak icine film resim oyun..vs vs atabiliyoruz. oyunlar da 16 gb yeter bence. tabi ihtiyaci olan vardır o ayrı bi mesele. yinede Teşekkürler sonuçta emeğe saygı duymak lazım

hocam S3 konusu nasıl bilmiyorum ama Note 2 konusunda herkes hafızadan şikayetçiydi. oyun dataları almış başını gidiyor. 16 GB diyorsunuz da kullanılabilir kısım 10-11 GB fln ve uygulama fln yükleyince geriye 8 GB kalsa 4-5 oyun için yeter ancak. malum oyunlar artık 1.5-2 GB arasında geziniyor. bu durumdan şikayetçi olanlar için mükemmel bir çözüm. Dahili hafıza 64 GB oluyor tepe tepe özgürce kullanalım diye

• Note sahibi birinden de böyle konular beklenir. Ellerine sağlık.

Umarım şu konu 600tlye hangi telefon konulari içinde kaybolmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRecRuiT123

quote:

Orijinalden alıntı: Diclonius

ben anlamadım direk 64 gb alsak icine film resim oyun..vs vs atabiliyoruz. oyunlar da 16 gb yeter bence. tabi ihtiyaci olan vardır o ayrı bi mesele. yinede Teşekkürler sonuçta emeğe saygı duymak lazım

hocam S3 konusu nasıl bilmiyorum ama Note 2 konusunda herkes hafızadan şikayetçiydi. oyun dataları almış başını gidiyor. 16 GB diyorsunuz da kullanılabilir kısım 10-11 GB fln ve uygulama fln yükleyince geriye 8 GB kalsa 4-5 oyun için yeter ancak. malum oyunlar artık 1.5-2 GB arasında geziniyor. bu durumdan şikayetçi olanlar için mükemmel bir çözüm. Dahili hafıza 64 GB oluyor tepe tepe özgürce kullanalım diye

tabiki. hocam ihtiyacıoolan vardır kesinlikle. ama basit uygulamalar sağlıyor ztn hafıza kartına yuklememizi.. ihtiyai olana güzel bir paylaşım şahsen fazla oyun oynamadigim için... :) birde hocam. class 10 etkiliyor mu gerçekten hızı??

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.