Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (301. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • umarim sorunun biran once cozulur. yetkili servisler LPGli araba kabul etmiyordu birara. suanda durum ne bilemiyorum. elektronik uniteler artinca aracta, teshis etmek kolaylasiyor ama sorunu cozmek daha zor olabiliyor.

quote:

Orjinalden alıntı: abusser
    lpg taktıralı 16 ay oldu. zaten lpgye geçince olmuyor ne oluyorsa sıtarta bastıktan birkaç saniye içinde oluyor.

Bu stop etme olayı üçüncü kere başıma geliyor iki kere sanayide yaptırdın hataları sıfırladık dediler geçmişti yine başladı. Deli edecek bu araba beni yarın bırakacam servise.

• bugun servis yerine sanayide ki ferhat ustama gittim,yag degişimi yapmaya..
    ELF 10W40 4+1 LT DİZEL MOTOR YAGI=70 YTL
    POLEN FİLTRESİ=25 YTL
    HAVA FİLTRESİ=25 YTL
    YAG FİLTRESİ=10YTL(?)

TOPLAM:130 YTL VERİP, PARCALARI PARCACIDAN ALIP,20 YTL DE İŞCİLİK VEREREK KÜÇÜK BİR BAKIM YAPTIRDIK..,
    EKSANTRİK KAYIS VS..180 YTL İDİ..60 BİN BAKIMINIDA SANAYİDE 400-500 YTL YE KAPATIRIM HERHAL..
    BU ARADA ARKADASLAR ORJİNAL,2005 MODEL MEGANE UYGUN MP3 VE CD CALAR ARIYORUM..BİZİM O BÖLMEYİ KOMPLE ORJİNAL CD,MP3 VS..İLE KAPATAYIM..
    BULAMAZSAM,SU SONY NİN BİR MODELİ VARMIŞ,BİZİMKİLERE UYAN,DREKSİYONDAN KUMANDAYI CALIŞTIRAN..ONU ALMAK İSTERİM(TABİ NERDEN BULURUM,MODELİN TAM İSMİ NEDİR,BİLMİYORUM)
    HER TÜRLÜ YARDIMINIZI BEKLİYORUM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cauchyhua -- 28 Ekim 2008; 11:25:27 >

• silecekte banana.. fakat ölçülerini bilmiyorum?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cauchyhua -- 28 Ekim 2008; 11:26:36 >
  • off benimde yağ değişim zamanım geldde geçiyor, normal değerde görünüyor ama aynı yağ ile 18 bin km yol yaptım.
    depoya mazot yok,
    motor yağı yenilemem gerekiyor,
    trafik sgortasının zamanı geldi
    silecek lastiklerini değişmem gerek,
    geçen dönemki vergiyi ödemedim,
    lastiklerin balansını yaptırmak gerek,

off offf
    hep para hep para
  • arkadaslar..bakıma verdigimiz fiyat nasıl?az mı fazla mı..?
    ve cd calar konusu hala bir muamma...
  • bakım fiyatı normaldir herhalde hatta ucuz bile geldi gözüme,

cd çaların orjinali 900 ytl, ikiinci elini bulmanda kolay değil fazla sayıda çalıntı var. aldığın kişiye güvenebilmen öenmli.

ben cd çaları navitech taktırdım. kaset çaların altına 98-99 sayfalarda resmi var, kenarda boşluklar var ama okadar da göze gelmiyor.
    sony nin kumanda uyumlularıda pahalı hem cd calara para veriyorsun biede aparat gerekiyo ona para ödüyorsun.

normal bir cihaz taktır. zaten bir süre sonra elin dreksiyon altındaki kola gitmiyor
  • bir konuda yardım istiyorum. durumu izah edeyim.

arabayı akşam yer yok diye az yukaruıdaki binanın önüne bıraktım, bıraktığım yerde de kapı filan yok kimseye engel değil. üzerinde de kartımı bırakım genelde birşey olunca arasınlardiye.

az önce elemanın biri aradı bizim firmanın önündeki araç sizin mi? kaldırabilirmisiniz, tır gelcek malzeme almaya yer yok dedi.
    bende şuan işteyim uzaktayım gelip kaldırma imkanım yok, 7 den önce gelemem dedim.

iyi ozaman gelemiyorsanız aracınızı kaydırırız diyor. bende başladım ağzıma geneli saymaya telefonda sen kimsin ne kaydırıyorsun diye.
    iyi ozaman patrona söyliyim o arasın seni diyor. söyle arasın dedim.
    sanki paronu söyleyince ışınlanacam ya 50km lik yolu.

5 dakika geçmeden bir bayan aradı, durumu izah etti, bende durumumu iza ettim gelemeyeceğimi belirttim. üstüne elemanının dengesizliğinden bahsettim.

kapattık.

şimdi oraya gidip aracı alma imkanım yok yakın olsam giderimde 50 km lik yol gitgel 100km(hadımköy-kağıthane) ayrıca gidebilmem için şirkette şuan araçta yok.

bunlar araca bişey yaparsa (inşanlah öyle bir hata yapmazlar) benim ne yapmam gerekiyor.?

• araca zarar vermişlerse hemen tutanak tut bir yada iki kişi şahitliğinde 3 nusha olarak el yazısı ile yaz sen ve şahitlerede imzalat mutlaka. gerekirse polise tuttur tutanagı mahkemelik bi durumda işe yarar
  • Rizeli polis çağır.varsa kaskonu ara onlar fotoğrafla durum tesbiti yapar zaten.sende foto çek.ama mutlaka polis çağır.olay resmiyete dökülsün.şahit ifadeleri her zaman para etmiyor çünkü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cauchyhua

arkadaslar..bakıma verdigimiz fiyat nasıl?az mı fazla mı..?
    ve cd calar konusu hala bir muamma...

fiyat fena degil gibi. onemli olan ustanin iyi olmasi ve yapilan isin icinize sinmesi.

bu arada pulpa bu sony'nin mp3'lu CD calarindan satiyordu, ikinci el bolumunde de ilani vardi, buradaki birkac sayfa oncesinde de yazmisti.

o olmazsa xcarlink diye normal radyoya takilan ve tum fonksiyonlari kullanilabilen USB/SD mp3 kart okuyucu var, onada bakabilirsin.
  • Arkadaşlar yan sanayi hava filtresi taktım bugün.daha önceden deneyipte şikayetçi olan varmı?Birde ön fren balataları alacam parçaçcı 110 ytl çekti.yan snayi 70 ytl dedi.bana biraz pahalı geldi.balata fiyatları ne durumda bilen varmıdır?
  • bugun gitti gidiyorda gordum adam mp3 çalarlı cd ve 6lı cd çaları 2 sini birden 250 ytlye satıyordu gittigiyorda ihtiyaci olan varsa kacirmasin bende zamanında 6lı cd çaları ordan almıştım
  • quote:

Orjinalden alıntı: n95master

bugun gitti gidiyorda gordum adam mp3 çalarlı cd ve 6lı cd çaları 2 sini birden 250 ytlye satıyordu gittigiyorda ihtiyaci olan varsa kacirmasin bende zamanında 6lı cd çaları ordan almıştım

bu biraz bana riskli geliyor, gecmisi belli olmayan urunler icin dikkatli olmak gerekiyor.
  • Arkadaşlar yakın zamanda serviste yağ değiştiren var mı kaça değişiyorlar fix pakette 1,6 dinamik aracım var .Bir de servisler hangi marka antifriz kullanıyorlar acaba eklemem gerekiyor.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • bugün değiştirdim serviste 95ytl (5lt yağ, yağ filtresi).

benim stop etme sorununu da hallettiler. yazılım güncellendi, kelebek kutusu temizlendi.

balatalarıda temizlemişler. faturada çıktı parasını istediler bende sizden böyle bişey istemedim dedim. hadi o da bizden olsun dediler. toplam 200ytl verdim. şimdilik bişey yok bakalım. inşaallah tekrarlamaz.
  • aracı kaydırmışlar yokuşta olduğu için lastiklerin altına bişey koyup çekmişler aracın etrafında dort döndüm bişey görüp adamlara dalmakiçin hiçbir iz yok.nasıl becerdilerse.

ön kapı gözlerinde su birikintisi oluyor nerden girebilir içeriye ? hazır evdeym bari araçla ugraşayım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rizeli

aracı kaydırmışlar yokuşta olduğu için lastiklerin altına bişey koyup çekmişler aracın etrafında dort döndüm bişey görüp adamlara dalmakiçin hiçbir iz yok.nasıl becerdilerse.

ön kapı gözlerinde su birikintisi oluyor nerden girebilir içeriye ? hazır evdeym bari araçla ugraşayım.

gecmis olsun, iyi ki birsey olmamis. ama el frenin cekik degil miydi?

kapi gozlerine belki fitillerden/kapi lastiklerinden geliyordur su.
  • Bugün sanayide totalelf marka antifriz koyduk arabaya kırmızı renk ustanın deymiyle en iyisi 3 lt si 30 ytl ye.Arka fren balatası 40 ytl .Kale marka orjinal kadar iyi dedi parçacı.15 de işçilik 85 ytl ye maloldu.Parçacı tanıdık olduğu için güvendim.Fiyat uygun gibi geldi ne dersiniz.Bu arada parçacının deyimiyle megan da kullanılan fren ve bujiler in değişik modelleri orjinal olmasına rağmen değişiklik varmış.Yani fabrika sürekli değiştiriyormuş.
  • 10-15 kişi varmış aracın başıda arkayı kaldırıp alastiklerin altına bişrşey koyup öyle çekmişler, aracın her yanını kontrol ettim. parmak izi dahiyok nasıl becermişlerse.
    ne güzel kavga etcektim olmadı
    (hiçte sevmem)
  • quote:

Orjinalden alıntı: öz66

Bugün sanayide totalelf marka antifriz koyduk arabaya kırmızı renk ustanın deymiyle en iyisi 3 lt si 30 ytl ye.Arka fren balatası 40 ytl .Kale marka orjinal kadar iyi dedi parçacı.15 de işçilik 85 ytl ye maloldu.Parçacı tanıdık olduğu için güvendim.Fiyat uygun gibi geldi ne dersiniz.Bu arada parçacının deyimiyle megan da kullanılan fren ve bujiler in değişik modelleri orjinal olmasına rağmen değişiklik varmış.Yani fabrika sürekli değiştiriyormuş.

yan sanayi balataların ötme sorunu var umarım sende yapmaz
  • 
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.