Şimdi Ara

Kışın bu sorunu yaşayan bir tek ben miyim?(Videolu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
5.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Malum kışa girdik ve benim kabusum geri döndü: Kasislerden geçerken ön taraftan garç-gurç gıcırtı geliyor. Aracım Skoda Superb ve 2 kıştır bu sıkıntıyı yaşıyorum ve artık ciddi ciddi merak ediyorum başka marka ve model araçlarda bu sorunu yaşayan var mı? Videoda ses belirgin biçimde anlaşılıyor.

• Amortisörlerden geliyo olabilir.
  • viraj demir lastiklerinde geliyor. Ya yağlatıcan yada değiştiricen çok pahalı bir parça değil.
  • Amortisörlerden veya helezonlardan geliyor olabilir bir baktırın ama soğuktan yağ bile donuyor neredeyse eğer ses biraz ısındıktan sonra geçiyorsa sorun yok.
  • vectrada bende yaşıyordum aynı sorunu.. amortisörlerden geliyor ... serviste, kışın soğuktan birşey özelliğini kaybediyormuş demişlerdi tam hatırlamıyorum yağ mı ne birşey işte... 4 amortisörü değiştirdim düzeldi..
  • Amortisor keceleri denen bir yer var onun sesi olabilir, ben de de olmustu ara ara ses yapip gecerdi. Yagliyorlar galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimde kasislerden geçerken arka kısımdan gacırtı gucurtu geliyor
  • Bugün ön tarafı yağlattım, bakalım iyi gelecek mi?

Geçen sene de aynı sıkıntı vardı, havalar soğuyunca kronik bir problem oldu..
  • Benim aracımda da aynı probleme benzer bir ses var. Çok daha incesi direksiyondan geliyor sanıyordum ama aynı ses neredeyse. Hiç kış geçirmediğim ve yeni aldığım için bilmiyordum değiştirmek gerekir mi amortisörleri ya da yağlatmak gerekir mi? Sürüş zevkini kaçırmak dışında bir problem yaratır mı kısaca?
  • Bugün benim arabadanda biraz gıcırtı geldi. Su birikintilerine hızlı girmeme bağlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

Bugün ön tarafı yağlattım, bakalım iyi gelecek mi?

Geçen sene de aynı sıkıntı vardı, havalar soğuyunca kronik bir problem oldu..

Tam olarak hangi parça yağlandı hocam? Benide aydınlatırsanız sevinirim.

Dediğiniz sorun bizim 2008 focustada oluyor,bu yaşta arabada hava soğudu diye böyle ses gelirmi diyordum bende.Isınınca geçiyor bizdekide. Eski arabamız 99 model passatta yoktu bu ses. Şimdikininde yağlamaya ihtiyacı var o zaman sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Benim aracımda da aynı probleme benzer bir ses var. Çok daha incesi direksiyondan geliyor sanıyordum ama aynı ses neredeyse. Hiç kış geçirmediğim ve yeni aldığım için bilmiyordum değiştirmek gerekir mi amortisörleri ya da yağlatmak gerekir mi? Sürüş zevkini kaçırmak dışında bir problem yaratır mı kısaca?

Aynı sorun benim aracımdada var yetkili servis amortisör rulmanlarının yağlanmasının gerektiğini söyledi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer Yiğit

quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Benim aracımda da aynı probleme benzer bir ses var. Çok daha incesi direksiyondan geliyor sanıyordum ama aynı ses neredeyse. Hiç kış geçirmediğim ve yeni aldığım için bilmiyordum değiştirmek gerekir mi amortisörleri ya da yağlatmak gerekir mi? Sürüş zevkini kaçırmak dışında bir problem yaratır mı kısaca?

Aynı sorun benim aracımdada var yetkili servis amortisör rulmanlarının yağlanmasının gerektiğini söyledi.

Ağır bakımdan yeni çıktı araç aslında tekrar servise sokmak istemiyorum büyük bir sorun değilse. Yürütmesini engelleyecek bir problem midir peki?

• focus1 aracımda bende yaşamiştim havanin çok soguk oldugu günlerde özellikle virajlari dönerken ..
    özel servis bulamamıştı sonra yaz gelmesiyle ve Z rot ları degiştirdim tekrar kışı göremedim aracı sattım 2 ay önce ..
    bence fazla takmayin aracinizida kurcalatmayin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyus -- 8 Aralık 2012; 22:03:10 >
  • benim hatunun 2005 Polo 9N'sinde aynı ses mevcut.. bir arkadaşımın 2001 Astra Classic'inde de var aynı şekilde.. hava soğukken yapıyor.. ha normal mi değil mi bilmiyorum? ya da işlem yapılması gerekir mi onu da bilmiyorum? tek bildiğim etrafımda bu sesi yaşayan eşin, dostun bugüne kadar bu konu ile ilgili hiçbir sorun yaşamadıkları.. Mart sonu dedinmi geçiyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle kafam yamuk şeklinde videoyu izlettiğin için teşekkür ediyoruz.
    sorunun kaynağı lastikleri gevşet orda ismini bilmediğimbi parça var iğne(şırıngayla) sokup yağlıyacaklar sesten eser kalmayacak.
  • Siz aracı devamlı 2 teker üstündemi kullanıyorsunuz.Öyleyse bu seslerin gelmesi normal.Şaka bir yana bu sesler büyük ihtimal amortisörlerin kışın daha sert bir hale gelmesinden kaynaklanıyor olabilir.
  • bi önceki aracım olan fabiada kışın amörtisör sesi, yazın ise kapı gıcırtısı sesi çıkardı
  • sıkıntı olmaz.2004 boram var.kış gelince hele birde soğuklar ve ayaz artınca kasislerden yada çukur tarzı yerlerden geçerken önden aynı sesler gacur gucur sesleri gelir.altta denge çubuklarını bir ara yağlatmıştım ama ses tekrar çıktı.bende 4 senedir var.bi sıkıntı yaşamadık.bu ses sadece kışın soğuklarda çıkıyor.yazın bu sesi duymazsınız.boşu boşuna aracınızı servise yada farklı yerlere kurcalatmanıza gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpergndz

sıkıntı olmaz.2004 boram var.kış gelince hele birde soğuklar ve ayaz artınca kasislerden yada çukur tarzı yerlerden geçerken önden aynı sesler gacur gucur sesleri gelir.altta denge çubuklarını bir ara yağlatmıştım ama ses tekrar çıktı.bende 4 senedir var.bi sıkıntı yaşamadık.bu ses sadece kışın soğuklarda çıkıyor.yazın bu sesi duymazsınız.boşu boşuna aracınızı servise yada farklı yerlere kurcalatmanıza gerek yok.

2001 borada da var aynı sorun. Arkadan geliyor ama benim. Araba binerken, inerken ses yapıyor gacır gucur ötüyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.