Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (142. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok doğru bir kelam ettin. evlenmek kolay, laf olsun diye evlenmek isteyen bir insan en fazla 1 ay içerisinde birisini bulur,evlenir. asıl mesele doğru kişiyi bulmak ve bir yastıkta yaşlanacak eşleri bulmakta. insanlar önünü sonunu düşünmeden evleniyor,sonra boşanmalar ve şiddet olayları artıyor.
    hakkınızda hayırlısı olsun, gönül işlerinde her zaman açık kapı vardır. asla evlenmem deyip de 1-2 yıl içinde evlenen çok arkadaşım oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravelli76

bayanları memnun etmek gerçekten çok zordur. bende benzer sebeplerden çok tartışıyordum. ama artık pes ettim, hafta bir ya da 15-20 günde bir pc ye oturuyorum, kısa süreli. oyun oynamayı severim. pc ya da telefon fark etmez. ben oyun oynayınca ilgisiz oluyorum, konuşmuyor ve yabani oluyomuşum. ama eşim tv başında saatlerce dizi izleyince normal sayılıyormuş. bu bayanların hepsinde olan genetik bir huy galiba. hep keseri kendilerine yontmak istiyorlar. ben onun izlediği dizilerden sıkılıyor,saçma sapan olduğunu düşünüyorum. diğer odada başka yayınları izliyorum gene kabahatli oluyorum. onların beklentisi devamlı yanlarında gezdirdikleri evcil hayvanlar gibi bizi de yanlarında kukla olarak bekletmek galiba.
    neyse durum aşağı yukarı benzer, önümüze iki şık geliyor; ya bu deveyi güdeceksin ya da bu diyardan gideceksin.
    ben evliliğime devam etmeyi, eşim ve çocuğum ile yaşlanmayı seçtim. her gün olmasada her fırsatta sohbet etmeye çabalıyorum, hafta sonları farklı mekanlara, farklı aktivitelere zaman ayırmaya çalışıyorum. hem eşimi hem oğlumu mutlu etmek için çaba sarf ediyorum, onlar mutlu olunca bende mutlu oluyorum. arada sırada oyun oynayarak kendimi mutlu ediyorum. :)
    sana da naçizane tavsiyem bu yönde. önce kararın vereceksin, senin için hangi yol daha önemli.eşin ve çocuğunun olduğu bir yaşam mı, yoksa tam tersi mi. sonra o hedefin doğrultusunda mücadele edeceksin, fedakarlıklardan kaçınmayacak sın. birşeyleri elde etmek,inşa etmek çok zordur. kolay olan kaybetmek, yıkmak,bozmaktır.evlilik insanı yıpratıyor,özellikle de çocuk olduğunda hem erkek hem bayan daha gergin oluyor. çünkü çocuk emek istiyor,maddi manevi fedakarlık istiyor.yorulan ve gerilen insanın tahammül sınırları azalıyor. ota bo.. kızar hale geliniyor. işte bu ve benzeri durumlarda eşler bir birlerine anlayış gösterip,idare etmeli.yoksa tartışmalar hiç eksilmez,giderek artar. baruta,ateşle yaklaşmamak gerekir.zaten evliliğin temeli saygı,sevgi ve fedakarlığa dayalıdır. bu 3 kavramın en az ikisi olmak zorunda.

tabirler biraz kaba ama mecaz anlamda kullanıyorum. yoksa ne kendime ne de eşime hayvan benzetmeleri yapmam.

hocam dizi tespiti çok doğru evli değilim ama çok gördüm dizi izlerken konuşmana izin vermezler ama telefonu alıp oynayınca "ilgisizsin hep oyun hep oyun"

• Blue_Knight kullanıcısına yanıt
    bu bayanların ortak özelliği.
  • bunicktamyirmidörtharfli evlenmiş olabilir ondan senin ona her an ulaşmanı engelliyor olabilir yalnız ve mutsuz olunca da seninle konuşuyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: oneway

bunicktamyirmidörtharfli evlenmiş olabilir ondan senin ona her an ulaşmanı engelliyor olabilir yalnız ve mutsuz olunca da seninle konuşuyordur

Bilmiyorum hocam şayet öyle bir şey de yapıyorsa günahı boynuna ne deyim benim suçum günahım yok bu konuda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bunicktamyirmidörtharfli

Hergün ailemle tartışıyorum tutturmuşlar evlen evlen...ne evleneceğim ki hayatımı yaşarım hem daha 31 yaşındayım yaşım evlenmek için erken evlenmek istemiyorum ben evlenmek istesem zaten ilerde evlenirim ideal evlenme yaşı bana göre 38-40 civarıdır.Şimdi hem çalışıyorum hemde 2. üniversite için sınava hazırlanıyorum hedefim en az 3 üniversite bitirip 1 yüksek lisans daha yapmak...Bu Türk milletinde ki evlendirme merakını anlamıyorum yaşım daha genç bu yaşta neden evleneyim ki ama gel de bunu bizimkilere anlat artık ayrı eve çıkmayı düşünüyorum bıkkınlık geldi....

ayrı eve çıkıncada bitmiyor bu askılar..
    tecrübeye sabit

• quote:

Orijinalden alıntı: Castiel

evlenmek cok zor iş arkadaşlar, aile sureklı evlen evlen dıyor çoğalmayı türemeyi görev edınmışler
    unıversıtede türbanlı olsun açık olsun herbırınden numuneler gördum ınanın durum ıçler acısı

afedersınız bekaretim kalsın gerı kalan yolların hepsı senındır dıyen kızlar evlenınce kendılerını el değmemiş gibi gösterıyorlar
    bunları dusundukce ne yapmalı ınsan ? gerçekten bu haysıyetsızlıklerı yıyen kadınlar çocuklarımızın annesı mı olacak ? onların başka erkeklerin oralarını buralarını öpen dudaklarını mı öpeceğiz?

En çokta kandırılmak koyar acıkcası, bu yuzden yabancı bırıyle evlenmek daha mantıklı gelıyor bana yınede buyuk konusmayayım

bu konuda size katılıyorum.
    ama bir erkek olarak sizinde bunlara uymanız lazım..
    yani sizde birini öptükten sonra gidip eşinizle beraber olunca rahatsız olmanız lazım..

ortam kötü evet.. ama erkekler bu konuda daha rahat..

• quote:

bayanları memnun etmek gerçekten çok zordur. bende benzer sebeplerden çok tartışıyordum. ama artık pes ettim, hafta bir ya da 15-20 günde bir pc ye oturuyorum, kısa süreli. oyun oynamayı severim. pc ya da telefon fark etmez. ben oyun oynayınca ilgisiz oluyorum, konuşmuyor ve yabani oluyomuşum. ama eşim tv başında saatlerce dizi izleyince normal sayılıyormuş. bu bayanların hepsinde olan genetik bir huy galiba. hep keseri kendilerine yontmak istiyorlar. ben onun izlediği dizilerden sıkılıyor,saçma sapan olduğunu düşünüyorum. diğer odada başka yayınları izliyorum gene kabahatli oluyorum. onların beklentisi devamlı yanlarında gezdirdikleri evcil hayvanlar gibi bizi de yanlarında kukla olarak bekletmek galiba.
    neyse durum aşağı yukarı benzer, önümüze iki şık geliyor; ya bu deveyi güdeceksin ya da bu diyardan gideceksin.
    ben evliliğime devam etmeyi, eşim ve çocuğum ile yaşlanmayı seçtim. her gün olmasada her fırsatta sohbet etmeye çabalıyorum, hafta sonları farklı mekanlara, farklı aktivitelere zaman ayırmaya çalışıyorum. hem eşimi hem oğlumu mutlu etmek için çaba sarf ediyorum, onlar mutlu olunca bende mutlu oluyorum. arada sırada oyun oynayarak kendimi mutlu ediyorum. :)
    sana da naçizane tavsiyem bu yönde. önce kararın vereceksin, senin için hangi yol daha önemli.eşin ve çocuğunun olduğu bir yaşam mı, yoksa tam tersi mi. sonra o hedefin doğrultusunda mücadele edeceksin, fedakarlıklardan kaçınmayacak sın. birşeyleri elde etmek,inşa etmek çok zordur. kolay olan kaybetmek, yıkmak,bozmaktır.evlilik insanı yıpratıyor,özellikle de çocuk olduğunda hem erkek hem bayan daha gergin oluyor. çünkü çocuk emek istiyor,maddi manevi fedakarlık istiyor.yorulan ve gerilen insanın tahammül sınırları azalıyor. ota bo.. kızar hale geliniyor. işte bu ve benzeri durumlarda eşler bir birlerine anlayış gösterip,idare etmeli.yoksa tartışmalar hiç eksilmez,giderek artar. baruta,ateşle yaklaşmamak gerekir.zaten evliliğin temeli saygı,sevgi ve fedakarlığa dayalıdır. bu 3 kavramın en az ikisi olmak zorunda.

tabirler biraz kaba ama mecaz anlamda kullanıyorum. yoksa ne kendime ne de eşime hayvan benzetmeleri yapmam.

Yok abi,estağfurullah.
    Gayet iyi cümleler seçiyorsun.Cümlelerin elit baya.Rahat ol.
    Konuya dönecek olursak;
    Çok güzel şeyler yazmışsın.Hayat seçtiğin yoldur demek istemişsin.Ya pes edeceksin,ya da asla vazgeçmeyip evliliğe sabırlı bir şekilde sürdürmeye,devam etmeye çalışacaksın.
    Zaman her şeye çare.Sabır her şeyin ilacı.Tek yapmanız gereken(akıl vermek istemiyorum benden kaç yaş büyüksünüz)SABIR,sabretmek.İnanın eşinizin suyuna giderseniz mutlu olacaksınız.Alttan alın hocam.Karınız o sizin,yabancı değil.Tabi dozunu kaçırmamak şartıyla.Çocuğunuzunda mutlu olduğunu görmek sizi daha da mutlu eder.Çocuğunuza zaman ayırın.Forum da takılmayın fazla.

• Napalım yani N kullanıcısına yanıt
    ben mesajımı, evliliğinde sorun yaşayan arkadaşa hitaben yazmıştım. kendi hayatımdan örnekler vererek. sizin tavsiyeniz ortaya genelleme oldu galiba.
    genelde sabır erkeklerden bekleniyor. özellikle de benim gibi evcimen erkekler. benim arkadaşlarım var, evi otel gibi kullanırlar. dışarıdan göründüğü kadarı ile de evliliklerinde sorun yok gibi. bu tür ilişkilerde sabırı bayanlar gösteriyor galiba. ama bizim bayanlarımıza böylesi lazım.
    evlilikte hiç bir duygu tek taraflı olmamalı, her şey karşılıklı olmalı. neşe,sevinç,dertler,sabır,fedakarlık. bu duygulardan bir tanesi bile tek taraflı olduğunda o evliliği temeli sarsılmaya başlar.
  • quote:

ben mesajımı, evliliğinde sorun yaşayan arkadaşa hitaben yazmıştım. kendi hayatımdan örnekler vererek. sizin tavsiyeniz ortaya genelleme oldu galiba.
    genelde sabır erkeklerden bekleniyor. özellikle de benim gibi evcimen erkekler. benim arkadaşlarım var, evi otel gibi kullanırlar. dışarıdan göründüğü kadarı ile de evliliklerinde sorun yok gibi. bu tür ilişkilerde sabırı bayanlar gösteriyor galiba. ama bizim bayanlarımıza böylesi lazım.
    evlilikte hiç bir duygu tek taraflı olmamalı, her şey karşılıklı olmalı. neşe,sevinç,dertler,sabır,fedakarlık. bu duygulardan bir tanesi bile tek taraflı olduğunda o evliliği temeli sarsılmaya başlar.

Genelleme yapmadım.Bu dahil,bütün genellemeler yanlıştır.İstisnalar kaideyi bozmaz.
    Evliliği yürütmekteki temel yolları yazdım sadece.Evli değilim,sevgilim yok,çevremdeki evlilikleri gözlemlediğim kadarıyla dışardan objektif bir bakış açımla yazdım,yardım etmek istedim sadece.

Son cümlelerinizdeki gibi bir ruh ikizi,doğru insanı bulmak çok zor.Vardır ama,şans meselesi.Tesadüfen bulabilirsek öyle birini,kaçırmadan evlenirim hiç düşünmeden zaten.

Açıkcası evlilik meselesi,hatta kelimesi bile beni soğutuyor hayattan.Ben sorumluluk sahibi olacak kadar,hazır bulmuyorum kendimi doğrusu.Çok zor evliliği yürütmek.En güzel tek takılmak bana kalırsa.Ama olur da bunun sıkıntısını 40'lı küsür yaşlar da hissedersem işim iş.Çok zor o saatten sonra.Hayat fazlasıyla zor zaten.Daha da zorlamanın alemi yok.

• Napalım yani N kullanıcısına yanıt
    benim şuan evliliğimde sorun yok, çok şükür. genellemeden kastım da tam o şekildeydi. yani tavsiyeleri üzerime alınmadım. zaten hem fikir olduğumuz tavsiyeler. istisnalar her yerde farkını belli eder..

eğer düşünce olarak evliliğe hazır değilsen,asla evlenme. hem sana hem de evleneceğin kıza yazık olur.
    ben her adımımı kafamda tasarlarım,düşünürüm. bazen abartırım.ama yapım böyle. kimisi de yarınını düşünmeden yaşamayı sever.
    evliliği oyun gibi değerlendirip, o yaşantıyı tatmak ister.

hakkınız da hayırlısı olur, inşallah.
  • Evlenmek zor iş heleki parası olmayana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunalir

quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

quote:

Orijinalden alıntı: yunalir

quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

en iyisi yabancı bir hatun bulup evlenmek gibi görünüyor

ondada kültür farklılığı sıkıntı yaratabiliyor.

kültür farklılığı derken tam olarak neyden bahsediyorsunuz açık açık yazabilir misiniz.bence birbirlerini anlayıp birbirlerini sevdikten sonra kültür farklılığının pek etkisi olacağını sanmıyorum

gelenek görenek din vs. Gerçi dediğiniz gibi oturup konuşulursa sevgi saygı olursa tabi neden olmasın. ben biraz fazla karamsarım.

Din benim için önemli değil ancak domuz eti yemesi sorun olabilir(O etden tiksiniyorum) onun dışında bir sorun olmazdı.

Ben evlenmeyi düşünmüyorum ancak anladığım kadarıyla insanlar 30-35 yaşından sonra evlenmezlerse kendilerini boşlukta hissediyorlar acaba o yaşta bazen bendede bu sorun olur diye düşünüyorum avrupada yaşıyorum eğer bir mucize olurda evlenirsem türk kızıyla bir evliliğe pek sıcak bakmıyorum onun avrupaya uyum sağlayamaması ve belkide ilerde burada yaşamak istememe ihtimali beni endişelendiriyor (Sitelerdeki yorumlardan okuduğum kadarıyla türk kızları avrupada yaşamaya sıcak bakmıyorlar ve illa doktor mühendis olsun istiyorlar) avrupalı kızlarla yada başka ülkedeki kızlarla evli olanlara bakıyorum çoğu halinden memnun okadar kültür farkına rağmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 12 Ağustos 2015; 0:14:59 >

• Evlenmeden bayandan yazili kağıt alin bekarlar.kurallari istekleri yazin.Sonradan unutuyolar.Bir insan ota poka kuser mi ya haftanin yarisi küs geçiriyoruz.en son ev sahibinin evin bir odasinda eşyaları vardi adamlar zor oluyo yolluklar kaldirsak dedi olur dedim yarim saatte taşıdılar.Adamlar düşündüğüm kadar onu dusunmuyormusum kendi temizlemezmis ben temizleyecek misim.ele iyimisim.Her şeyin bir oluro var a q tasiyanda insan fayansda yeri geldi kaydirarak götürdü gazete sersem takılıp düşecek iş yarim saatte bitti.3 metre yeri sildim serdim kendi 3 gündür küs bunun gibi kusmeler anlatsam gülersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Aynen birader katiliyorum sana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankara8084

Evlenmeden bayandan yazili kağıt alin bekarlar.kurallari istekleri yazin.Sonradan unutuyolar.Bir insan ota poka kuser mi ya haftanin yarisi küs geçiriyoruz.en son ev sahibinin evin bir odasinda eşyaları vardi adamlar zor oluyo yolluklar kaldirsak dedi olur dedim yarim saatte taşıdılar.Adamlar düşündüğüm kadar onu dusunmuyormusum kendi temizlemezmis ben temizleyecek misim.ele iyimisim.Her şeyin bir oluro var a q tasiyanda insan fayansda yeri geldi kaydirarak götürdü gazete sersem takılıp düşecek iş yarim saatte bitti.3 metre yeri sildim serdim kendi 3 gündür küs bunun gibi kusmeler anlatsam gülersiniz

Eşin dediğin sabah kahvaltını hazırlayacak seni mutlu etmeye çalışacak yemeğini yapacak sana sağdık ve saygılı olacak benim şartım bunlar olurdu evlilik için.

• annem de diyor.evlendiğinde eşine sabah kahvaltısını hazırlattır diye.

@ravelli76 şu uzun paragtafında çok haklısın.dizilerden dem vurduğun paragrafta.bende kadınların izlediği dizileri ve programları aşırı saçma buluyorum.ancak sorun kadının sürekli memnun edilmesi.annemden örnek vereyim.bi olay oldu ve evden haber vermeden çıktım gittim kendi evime.bi kaç saat sonra annem geldi ve bana kızdı.halbuki haksızlığa uğrayan bendim.günahkar yine ben oldum.

dh de bir laf vardır sarışın mavi gözlü 190 kaslı diye.kızlar tam da bu erkeği arıyorlar.tabi bide cüzdanı dolu olsun.cüzdan doluluğu neye göre belirleniyor bilemiyorum.gidipte bi pantolona 300 tl vermem bu referans olabilir.kafa yapısına bakınca akranlarımla hiç uyuşmuyor,şu zamanla hiç uyuşmuyor.

"yaradılanı sev yaradandan ötürü" Yunus Emre

ben bu kafaya geldikçe insanlar acayipleşti.sorsan hepsi filozof ama bir araya geldiklerinde osuruk gazı kıvamında oluyorlar.

• sen bu şartları öne sürersen biraz zor evlenirsin.
    ben eşine kahvaltı hazırlayan eş olduğuna inanmıyorum. ne kendim ne de arkadaşlarımdan böyle bir şey duydum. belki cicim aylarında arada sırada olur, o kadar.
    isterseniz noter huzurunda sözleşme imzalatın,sonuç değişmez. deve köprü misali.
    kadınların taleplerinde ne kadar taviz verirseniz, o kadar hata edersiniz. talepler ve beklentiler artarak devam eder. bu kural çoğunluk için geçerli, ille de bütün kadınlar böyledir demek belki hata olur. ama kendim ve çevremdeki örnekler bu yönde.
  • montevo kullanıcısına yanıt
    dizi örneği gibi bir sürü örnekler çıkar. bayanların geneli böyle, ağzımızla kuş tutsak yaranamayız.
    ne yapalım,kader diyoruz. ya bu kaderi yaşarız, ya da kaderimizi yeniden yazmak için radikal kararlar alırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bunicktamyirmidörtharfli

Hergün ailemle tartışıyorum tutturmuşlar evlen evlen...ne evleneceğim ki hayatımı yaşarım hem daha 31 yaşındayım yaşım evlenmek için erken evlenmek istemiyorum ben evlenmek istesem zaten ilerde evlenirim ideal evlenme yaşı bana göre 38-40 civarıdır.Şimdi hem çalışıyorum hemde 2. üniversite için sınava hazırlanıyorum hedefim en az 3 üniversite bitirip 1 yüksek lisans daha yapmak...Bu Türk milletinde ki evlendirme merakını anlamıyorum yaşım daha genç bu yaşta neden evleneyim ki ama gel de bunu bizimkilere anlat artık ayrı eve çıkmayı düşünüyorum bıkkınlık geldi....

2. üniversite pek güzel olmuyor.Yaşları küçük olduğundan muhabbetleri hiç çekilmiyor.Ben yaptım oradan biliyorum.

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.