Şimdi Ara

AVEA İNTOUCH VE AVEA İNTOUCH 2 KULLANICILARI (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.512
Cevap
19
Favori
180.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: y1lmax

quote:

Orijinalden alıntı: Legend-FB

quote:

quote:

quote:

Yok olmadı dediklerini yaptım yine olmadı :(

hangi romu kurdun sen şimdi telefona belki romdan kaynaklıdır bide orjinal roma dönüp yaparmısın yada dğer sürümleri dene o zaman

Cm10 cm9 denedim hiç birindede olmadı acaba neden ya

google playden değilde bide apk olarak indirip denesen bide. belki yüklenir öyle dene herşeyi deneyelim napalım bi şekilde çözüm üretmek gerek :):)

Zaten apk olarak indriiyorum google palyde indirme gözükmüyor şu an MALESEF CLASH OF CLANS durduruldu. DİYOR acil yardım (:

Clean Master diye program var onu telefona indir oyunu tamamen kaldır telefondan oyunla ilgili dosyaları sil öyle dene
    İnternet Bağlantısını kontrol et mobil veriyi kes telefonun bataryasını çıkart bir kaç dakika bekle sonra tekrar aç öyle dene
    wifi varsa wifi ile dene wifiden giriyosan mobil veriden gir bakalım aklıma geldikçe yazarım :)

• hiçbi şekilde açılmıyosa bekle bi kaç gün hiç girme bazen kendiğilinden düzeliyo oyun başkada yapcak bişey kaldımı bilmiyom :)
  • sattım kurtuldum:)
  • Arkadaşlar oyunlarda kasma, telefonda kasma donma, hafıza kartı işlem durduruldu gibi birçok sorunla karşılaşıyordum.Bugün telefonun avea eklentili orjinal yazılımını yedekleyip jelly bean 4.1.2 kurdum.Abartmıyorum 2 kat hız artışı oldu ram kullanımı düştü.Orjinal hali ile oynayamadığım sayısız oyunu çok rahat çalıştırdı.Garanti olayından korkanlara yedek alarak rom kurmalarını şiddetle tavsiye ederim.

Lütfen nasıl yapılır nerden dosyalar indirilir diye sormayın android ile ilgili 0 bilgiye sahiptim bugün yarım saat araştırma ile rom yükledim.Sizde forumumuzdan ve diğer kaynaklardan okuyarak resimleri inceleyerek rom atıp sorunsuz bir avea in touch 2 ye kavuşabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heisenberger -- 17 Aralık 2013; 23:37:23 >
  • Heisenberger kullanıcısına yanıt
    İşte Bi çok kişi bilmiyo ama bazı telefonlarda sıkıntı oldu mesela ben msj yazarken mavi ekran geliyodu atıyodu 4.1.2 de sonra 4.3.1 i kurdum kullanıyorum herhangi bi sorunla karşılaşmadım dahili hafıza hariç
  • quote:

İşte Bi çok kişi bilmiyo ama bazı telefonlarda sıkıntı oldu mesela ben msj yazarken mavi ekran geliyodu atıyodu 4.1.2 de sonra 4.3.1 i kurdum kullanıyorum herhangi bi sorunla karşılaşmadım dahili hafıza hariç

Sorun çıkaran romlar modacodan alınıp üstünde değişiklik yapılmaya çalışılmış romlar.Zte nin sitesinden tavsiye edileni indirip denemenizi öneririm.4.3 bende kurdum fakat donma problemi yaşadım ve tam türkçe değildi hoşuma gitmedi.Şuan ki 4.1.2 den gayet memnunum.
    Dün akşam bende 4.1.2 kurdum kullanıyorum stabil durumda herhangi bi sorun yok düzeltmeler yapılmış ancak dahili hafıza görmüyor onu çözemedim henüz...
  • quote:

Dün akşam bende 4.1.2 kurdum kullanıyorum stabil durumda herhangi bi sorun yok düzeltmeler yapılmış ancak dahili hafıza görmüyor onu çözemedim henüz...

evet bende göremedim fakat ağırlıklı olarak sd kartı kullandığım için sorun olmadı benim için.
    Tabikide öyle ama orjinal rom a dönüldüğü zaman hafıza tekrar geri geliyor avea temalı romda sıkıntı yok diğer romların hiçbirinde görmüyor hafızayı.
    Sd kart kullanmak var da dahili hafızada gerekli yani:)
    konuyla kimse ilgilenmiyo bizden başka heralde çözen varsa yazsın
  • Modaco ya galiba 4.4.2 rom gelmiş şu anda öyle yazıyo indirip kurcam paylaşırım deneyimlerimi
  • quote:

Modaco ya galiba 4.4.2 rom gelmiş şu anda öyle yazıyo indirip kurcam paylaşırım deneyimlerimi

İştahla bekliyoruz hocam..Takip..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İntouch 2 4.4.2 Rom

Artıları

Diğer yüklediğim romlara oranla daha hızlı oldugunu söyleyebilirim
    bluetooth ve wifi de hiçbir sıkıntı yok çalısıyor Fm radyo çalısıyor
    Görsellik açısından gayet başarılı ikonlar felan
    Menüler arası geçişler gayet başarılı ve hızlı
    galeri açılırken donma yavaşlama vs yok
    4.1.2 de oynadıgım oyunları rahatlıkla kasma ve donma olmadan oynayabiliyorum
    Gayet Stabil çalışıyor.

Eksileri

Tamamen Türkçe değil bazı yerlerde ingilizce dil var özellikle ayarlar kısmı ingilizce dyebiliriz hepsi değil tabiki
    Özellik olarak extra bi artısı yok
    Rehberin görünümü değişmiş biraz karışık gibi geldi bana ama alışırsınız
    ----------------------------------------------------------

Bunlarda ss Kendi telefonumdan

http://imageshack.com/a/img855/2535/y1o7.png
    http://imageshack.com/a/img14/2831/1lga.png
    http://imageshack.com/a/img534/373/4wax.png
    http://imageshack.com/a/img849/2650/y3nj.png

Romu yüklemenizi tavsiye ederim diğer romların hepsini denedim ama hız istiyorsanız Tavsiyemdir hiçbir takılma donma Vs yaşamadım Tam olarak inceleme fırsatım olmadı ancak bu kadar iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sapinuvali -- 26 Aralık 2013; 12:37:41 >

• Hocam selamlar;
    Forumda bu telefona sahip baya kullanıcı var. Stok romun sıkıntılarını hepimiz biliyoruz.Romu CWM ile mi attınız? Yüklerken nelere dikkat etmeliyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar sım kartı telefona kopyalayamadım bır yardımcı olurmusunuz
  • Arkadaşlar Avea in Touch kullananlar bi zahmet ''Avea.shell'' arayüzünü yükleyebilir mi ? o kadar aradım bulamadım.Yandex.shell önereceklere şimdiden teşekkürler.Özellikle AVEA.SHELL İSTİYORUM-
  • abderalı kullanıcısına yanıt
    Ve Aleyna aleyküm selam :)

Rom CWM ile attım yüklerken telefonda eski romdan parça ve eklerin kalmaması için
    Mounts and Storage kısmına gelip Sırasıyla

format /system
    format /cache
    format /data

Uyguluyoruz.

Ve Sd kartımıza attıgımız 4.4.2 dosyalarını sırayla yüklüyoruz.
    Reboot System dedikten sonra ekrana Cyanogen in simgesi gelcek ve yaklaşık 3-4 dakika dönecek sonra hesap ayarları filan yeni rom hazır kullanabilirsiniz..
    İşlemleri sırayla yapmak önemli dikkat ederseniz bi sorunla karşılaşma olasılıgınız sıfıra yakın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sapinuvali -- 27 Aralık 2013; 12:55:22 >
  • tzlyrt T kullanıcısına yanıt
    Rehbere girip seçeneklerden "İçe/Dışa Aktar'a" tıklıyorsunuz sonrada tümünü seçip kopyalıyorsunuz başka bi işlem yok..
  • Risale-i Nur R kullanıcısına yanıt
    İntouch 2 nin orjinal romu paylaşıldı ama diğer modelinki nasıl bilmiyorum kardeş..
  • Eyvallah kardeşim yalnız benim cihazım Xperia Arc S - daha önce Avea in Touch kullandığım için o telefonun ''yalnızca launcher'ını (Arayüz) istiyorum o da Avea.shell ya da Avea Tema diye geçiyor, ancak forumlarda herhangi bir yükleme görmedim.Acaba rom içerisinden apk olarak alınabiliyor mu *
  • Risale-i Nur R kullanıcısına yanıt
    Onlar Rom içerisine gömülü büyük ihtimal apk olarak alma şansın yok ama sana tavsiyem Next launcher var onun Tank temaları var çok iyi gerçekten tavsiye ederim ama full sürüm apk bulup indirmen gerek avea shell den daha iyi oldugunu söyleyebilirim görsel açıdan...
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.