Şimdi Ara

TESISAT NASIL CEKILIR.COK BASIT ÖGREN KENDIN YAP!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
6
Favori
52.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Umarim bu bilgiler isinize yarar. Merak ettiginiz bisey varsa lutfen yazin cevaplarim.

FAKAT ISIN INCE PUF NOKTALARINI eklemek isterim.

1- Akuden amfiye giden guc kablosu aracin SOLUNDAN cekildiyse kesinlikle rca yani AUX kablosu aracin SAGINDAN CEKILICEKTIR. Sebep motor sesini engellemek.Ayrica tedbiren yapilicak sey teybin arkasinda bi vidanin arasina kablo baglayip teyp e sase vermek.
    2- Akunden amfiye giden kablo kafaniza göre kablo olamaz.Atiyorum amfin 600wattlik ise cekicegin kablo en az 16mm2 olmak zorunda . incesini takarsan ya yakarsin yada akun yarim guc calisir.
    3-Aku ile amfiye giden kablonun arasina sigorta bagliycaksin.Atiyorum amfin 600 watt ise 70 amperlik sigorta bagliycaksin.Mumkunse bu sigorta aku ye en yakin yerde olmak zorunda.
    4-Her tesisata kapasitör koyulmaz özellikle ustteki semadaki tesisata tamamen gereksiz. Parani cöpe atmis olursun.
    5-Amfinin sase kablosunun baglanicagi yer guzel zimpara ile temizlenip altin ucla guzelce montaji yapilir. Mumkunse kalin kablo kullanilir. 16mm2 en az.
    6-Kolonlara , amfiye , akuye, butun girislerde altin uclu kaliteli montaj malzemesinin kullanilmasini öneririm. Neden ? Ucuz uclar zamanla kabloyu birakiyor baska yerlere temas edebilir ve altin uclar kadar iyi iletken degil.
    7-Afmiyi montaj ederken duzgun bi yer secin ve saglam montaj edin surekli oyniycak veya sizi engelliycek bi yer olmasin.
    8- Sisteminizde motor sesi var ise (1) e bakiniz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bguzelsoyy -- 1 Aralık 2012; 20:02:44 >

• Amfinin şasesinin cok iyi alınması lazım.Yoksa parazit yapıyor.
  • çok yardımcı oldun kardeşim ben 2 anfi bağlıcam onuda resimli anlatırmısın 4 adet mid 2 adet bufer bağlıcam :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: drill_85

çok yardımcı oldun kardeşim ben 2 anfi bağlıcam onuda resimli anlatırmısın 4 adet mid 2 adet bufer bağlıcam :D

Amfilerin gucleri önemli belki yeni bi kablo cekmek gerekebilir akuden.
  • quote:

çok yardımcı oldun kardeşim ben 2 anfi bağlıcam onuda resimli anlatırmısın 4 adet mid 2 adet bufer bağlıcam :D

Kardeşim bence iki amfiye gerek yok.Çünkü 300 tlye alabileceğin 5 kanal bir amfi(Örn: soundmagus h 500) işini görür.4 kompenant ve 2 adet 4 ohm luk 250w rmslik jbl cs1214 paralel bağlayarak kullanabilirsin.4 ohmluk iki bassı paralel bağlarsan 2 ohma düşer ve bu amfi 2 ohmda 500 w rms güç verir.Forumda bir arkadaş satıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-amfi-sound-magus-h500-5-kanal-profosyonel-oto-anfisi-106959728/detay

Sound Magus H500 5 kanal RMS değerleri Aşağıdadır
    RMS Power at (2 ohm ) 130W X 4 + Mono 500W
    RMS Power at ( 4 ohm ) 90W X 4 + Mono 300W
    4 Ohm Bridged RMS ( 4 ohm ) 260 X 2 + Mono 500W

• quote:

Orijinalden alıntı: aliok1

quote:

Kardeşim bence iki amfiye gerek yok.Çünkü 300 tlye alabileceğin 5 kanal bir amfi(Örn: soundmagus h 500) işini görür.4 kompenant ve 2 adet 4 ohm luk 250w rmslik jbl cs1214 paralel bağlayarak kullanabilirsin.4 ohmluk iki bassı paralel bağlarsan 2 ohma düşer ve bu amfi 2 ohmda 500 w rms güç verir.Forumda bir arkadaş satıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-amfi-sound-magus-h500-5-kanal-profosyonel-oto-anfisi-106959728/detay

Sound Magus H500 5 kanal RMS değerleri Aşağıdadır
    RMS Power at (2 ohm ) 130W X 4 + Mono 500W
    RMS Power at ( 4 ohm ) 90W X 4 + Mono 300W
    4 Ohm Bridged RMS ( 4 ohm ) 260 X 2 + Mono 500W

:D bendeki tesisat tek anfilik değik kicker L7 2000 w 1000 rms bufer var bunu kaldıracak 5 kanal anfi varmı ?

• İlandaki anfi benim anfim :) l7 kaldırmaz ama gercekten çok güzel bir anfidir.
  • 1000w rms lik bi sub için mecburen mono amfi gerekir.
  • [{sistem : KICKER ZX 1000.1 MONO AMPLİFİKATÖR , L7 38 cm 2000w 1000 rms sub , 3.5 farad kapasitör , SOUNDMAGUS SM 106 COMPONENT (2 TAKIM = 4 adet )

16 cm 80 watt Rms-160 watt Peak Power , komp lara bağlanacak SOUNDMAGUS CK75 4 KANAL AMPLİFİKATÖR

4 Ohm 4 X 75 watt Rms 2 Ohm 4 X 90 watt Rms 4 Ohm Bridge 2 X 150 watt Rms anfi}] bu yani 60 amper akü var kaldırırmı bilmiyorum ayrıca bunlara kablo tavsiyeniz varmı ?
  • 33mm2 kablo alicaksin dostum.
  • Bu konuıya yazmam uygun olurmu bilemedim ama montaj konusunda büyük sıkıntı yaşamış birisi olarak yardım rica edicem.

Şuanda elimde JBL GTO 1004 anfi mevcut 4x100W RMS

- Audison Av K6 // Morel Tempo 6 // Focal IFP 207 komp takımlarından birini alıcam.

KAblo seti olarak Audison FSK 700 Kablo kiti uygun olurmu acaba? 4AWG ve setin içindeki sigorta yeterlimidir. Ekstra birşey gerekirmi çünkü tüm kablolama yeniden yapılacak?

Şimdiden teşekkürler.
  • audison av k 6.5 dedigin urunu jbl 1000.4 le besleyemessiniz... max 250 watt rms cikabilen bu urunu bu urunu aktif kullanan insanlar var bu memlekette WE HICBIRI BURDA SIZE YARDIMCI OLMUYO KOMIK ISLERLE UGRASIYORSUNUZ BIR YADA IKI KISI SIZE YARDIMCI OLMAK ISTIYO ARADAN BI KACINIZ CIKIP BILMISLIK TASLIYORSUNUZ ....oyle bu isler sizin sandiginiz gibi ordan burdan okumayla olmaz ....akliniz cok karisir herkez bisey soyler 1000.4 un specition degerleri 14.4 volt beslemede 100 max watt rms senin max bu companenti surucegin guc o anfide 70 bilemedin 75 watt rms sonra aldigin urunden keyf almicak yaptigin istende zewk almicaksin

arkadaslar yorumlarini disardan takip ediyor her konuya mudahale etmiyorum ama SIZE COK NET ACIKLAYIM.... forumdaki herkese saygim sonsuz

size yol gosteren arkadaslar AUDISON JL AUDIO FOCAL DLS GROUND ZERO HELIX HIFONICS RE AUDIO DD HERTZ /////ALPINE vb urunlerin orneklerini yapiyorsa canla basla dinleyin emin olun bildikleri cok sey war....

herkezin dilinde soundmagus edison wirt zirt
    simdi iki gun eli tornavida tutan adam size 8 GA kablo onerir 100 liraya isi cozer 25 kurusluk ucuz kablo basliklarini kullanir izalasyonu ilk defa gormustur hayatinda uygulariz der :D kapinizi acarken tirnaklari kirar olduk olmadik yerleri deler sase almak icin benzin deposunu deler sigorta baglamadan anfi baglayan adamlarla dolu bu memleket....onuda gecin 1 hafta sonra yok compannetler yandi yok su soyle oldu bu boyle oldu ....

ADAM ISE SENELERINI WERMISTIR AYNI TESISATA 2 GA KULLANIR connection STINGER FOCAL cadence gibi ALT YAPI malzemeri onerir bunun uzerine avrupada gordugnuz kablolama islemlerini baglanti terminal basliklarini kullanir o ise yarim gununu ayirir bilemedin 1 gun size diger tesisatcinin werdigi fiyatin 3 katini werir siz cok derseniz INSANLARIN YAPTIGI ISE SAYGINIZ YOK DEMEKTIR.YADA YANLIS BILGI EDIYOSUNUZ DEMEKTIR ...

ADAMLAR BIR TV UNITESINI 1.500 liraya satiyo MALIYETI 1 gun bile degil we 1,5 tabaka mdf yapistiricisi kullanilan ekipmanlarin maliyeti tas catlasin 300 lirayapabilen warsa buyrun size mukemmel gelir kapisi ... araclarinizin 10000 siradan bakimina gidip en kotu 100 lira iscilik weriyoruz hepimiz ne yapiyo demiyoruz doktora gidiyor daha muayene olmadan bi dunya para weriyor we adam size ilac weriyo kullan ilaclar bitince tekrar ugra diyo oda iyilesirseniz aynen burda bircogunun werdigi ornek bu adam dediklerinizi yapiyo WE pisman oluyo vb bircok ornek war...... sayfa bunlarla dolu....

LUTFEN YORUM WE ONERI YAPARKEN INSANLARIN YAPTIKLARI ISE SAYGILI OLUNUZ

Akıllı insan düşündüğü her şeyi söylemez...
    Fakat söylediği her şeyi düşünür. MEVLANA

IYI FORUMLAR.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferro1983 -- 14 Aralık 2012; 11:16:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: anktotti

Bu konuıya yazmam uygun olurmu bilemedim ama montaj konusunda büyük sıkıntı yaşamış birisi olarak yardım rica edicem.

Şuanda elimde JBL GTO 1004 anfi mevcut 4x100W RMS

- Audison Av K6 // Morel Tempo 6 // Focal IFP 207 komp takımlarından birini alıcam.

KAblo seti olarak Audison FSK 700 Kablo kiti uygun olurmu acaba? 4AWG ve setin içindeki sigorta yeterlimidir. Ekstra birşey gerekirmi çünkü tüm kablolama yeniden yapılacak?

Şimdiden teşekkürler.

4 awg yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferro1983

audison av k 6.5 dedigin urunu jbl 1000.4 le besleyemessiniz... max 250 watt rms cikabilen bu urunu bu urunu aktif kullanan insanlar var bu memlekette WE HICBIRI BURDA SIZE YARDIMCI OLMUYO KOMIK ISLERLE UGRASIYORSUNUZ BIR YADA IKI KISI SIZE YARDIMCI OLMAK ISTIYO ARADAN BI KACINIZ CIKIP BILMISLIK TASLIYORSUNUZ ....oyle bu isler sizin sandiginiz gibi ordan burdan okumayla olmaz ....akliniz cok karisir herkez bisey soyler 1000.4 un specition degerleri 14.4 volt beslemede 100 max watt rms senin max bu companenti surucegin guc o anfide 70 bilemedin 75 watt rms sonra aldigin urunden keyf almicak yaptigin istende zewk almicaksin

arkadaslar yorumlarini disardan takip ediyor her konuya mudahale etmiyorum ama SIZE COK NET ACIKLAYIM.... forumdaki herkese saygim sonsuz

size yol gosteren arkadaslar AUDISON JL AUDIO FOCAL DLS GROUND ZERO HELIX HIFONICS RE AUDIO DD HERTZ /////ALPINE vb urunlerin orneklerini yapiyorsa canla basla dinleyin emin olun bildikleri cok sey war....

herkezin dilinde soundmagus edison wirt zirt
    simdi iki gun eli tornavida tutan adam size 8 GA kablo onerir 100 liraya isi cozer 25 kurusluk ucuz kablo basliklarini kullanir izalasyonu ilk defa gormustur hayatinda uygulariz der :D kapinizi acarken tirnaklari kirar olduk olmadik yerleri deler sase almak icin benzin deposunu deler sigorta baglamadan anfi baglayan adamlarla dolu bu memleket....onuda gecin 1 hafta sonra yok compannetler yandi yok su soyle oldu bu boyle oldu ....

ADAM ISE SENELERINI WERMISTIR AYNI TESISATA 2 GA KULLANIR connection STINGER FOCAL cadence gibi ALT YAPI malzemeri onerir bunun uzerine avrupada gordugnuz kablolama islemlerini baglanti terminal basliklarini kullanir o ise yarim gununu ayirir bilemedin 1 gun size diger tesisatcinin werdigi fiyatin 3 katini werir siz cok derseniz INSANLARIN YAPTIGI ISE SAYGINIZ YOK DEMEKTIR.YADA YANLIS BILGI EDIYOSUNUZ DEMEKTIR ...

ADAMLAR BIR TV UNITESINI 1.500 liraya satiyo MALIYETI 1 gun bile degil we 1,5 tabaka mdf yapistiricisi kullanilan ekipmanlarin maliyeti tas catlasin 300 lirayapabilen warsa buyrun size mukemmel gelir kapisi ... araclarinizin 10000 siradan bakimina gidip en kotu 100 lira iscilik weriyoruz hepimiz ne yapiyo demiyoruz doktora gidiyor daha muayene olmadan bi dunya para weriyor we adam size ilac weriyo kullan ilaclar bitince tekrar ugra diyo oda iyilesirseniz aynen burda bircogunun werdigi ornek bu adam dediklerinizi yapiyo WE pisman oluyo vb bircok ornek war...... sayfa bunlarla dolu....

LUTFEN YORUM WE ONERI YAPARKEN INSANLARIN YAPTIKLARI ISE SAYGILI OLUNUZ

Akıllı insan düşündüğü her şeyi söylemez...
    Fakat söylediği her şeyi düşünür. MEVLANA

IYI FORUMLAR.....

Lafin kime dostum ?

• GENEL dostum ....!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferro1983

GENEL dostum ....!

Ulu orta o tarz konuşma yakisiksiz bi tarz.eğer ortada bi yanlis varsa biliyorsan doğrusunu düzelt eğer doğru olmadigini tahmin ediyorsan bu tarz yorum yapma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler sidik yarıştırmayı bırakın önce birbirinizin fikirlerine saygılı olmayı öğrenin

kavga laf soktukça, bilgi paylaştıkça çoğalır
  • "LUTFEN YORUM WE ONERI YAPARKEN INSANLARIN YAPTIKLARI ISE SAYGILI OLUNUZ"

hocam bunu kime yazdın, hemde büyük harflerle(bağırarak)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bguzelsoyy

Umarim bu bilgiler isinize yarar. Merak ettiginiz bisey varsa lutfen yazin cevaplarim.

FAKAT ISIN INCE PUF NOKTALARINI eklemek isterim.

1- Akuden amfiye giden guc kablosu aracin SOLUNDAN cekildiyse kesinlikle rca yani AUX kablosu aracin SAGINDAN CEKILICEKTIR. Sebep motor sesini engellemek.Ayrica tedbiren yapilicak sey teybin arkasinda bi vidanin arasina kablo baglayip teyp e sase vermek.
    2- Akunden amfiye giden kablo kafaniza göre kablo olamaz.Atiyorum amfin 600wattlik ise cekicegin kablo en az 16mm2 olmak zorunda . incesini takarsan ya yakarsin yada akun yarim guc calisir.
    3-Aku ile amfiye giden kablonun arasina sigorta bagliycaksin.Atiyorum amfin 600 watt ise 70 amperlik sigorta bagliycaksin.Mumkunse bu sigorta aku ye en yakin yerde olmak zorunda.
    4-Her tesisata kapasitör koyulmaz özellikle ustteki semadaki tesisata tamamen gereksiz. Parani cöpe atmis olursun.
    5-Amfinin sase kablosunun baglanicagi yer guzel zimpara ile temizlenip altin ucla guzelce montaji yapilir. Mumkunse kalin kablo kullanilir. 16mm2 en az.
    6-Kolonlara , amfiye , akuye, butun girislerde altin uclu kaliteli montaj malzemesinin kullanilmasini öneririm. Neden ? Ucuz uclar zamanla kabloyu birakiyor baska yerlere temas edebilir ve altin uclar kadar iyi iletken degil.
    7-Afmiyi montaj ederken duzgun bi yer secin ve saglam montaj edin surekli oyniycak veya sizi engelliycek bi yer olmasin.
    8- Sisteminizde motor sesi var ise (1) e bakiniz!

+1 arkadaşım cok güzel olmuş.biraz daha net olursa cizimler.ben anladım ellerine sağlık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.