Şimdi Ara

2008 City 1.4 Elite CVT otomatik nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
1
Favori
22.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bundan önce birkaç sorumda oldu anında cevaplandı şimdiden bu soruma cevap verecek arkadaşlara da teşekkür ediyorum.

2008 Model Honda City Elite 1.4 CVT otomotik vites (7 ileri şanzuman F1 direksiyondan kontrol) bir araba buldum. Araba 80.000'de tüplü rengi GRİ. Orjinal deri koltuk, navigasyon geri görüş kamera sistemi, renkli cam. 4 tane sıfır kışlık lastik 4 tanede %70 80 temizlikte yazlık lastik verecek.

Aracta ufak bir kaza varmış. Sağ arka çamurluk ve kapıya birisi vurmuş. 10 15 cm kapı ve çamurluk göçmüş ama çekilip düzeltilmiş ve boyanmış. Sol arka kapı ve çamurlukta da cizikten boya var diyor satıcı. Diğer hiçbir yerinde boya kusur yok dedi. Benim için çok fazla önemi olmayan boyalar. Ciddi bir kaza haricinde (şaşilerde düzeltme ve oynama olmadığı sürece) orjinal değişim ve boyayı fazla önemsemiyorum. Arabaya expertiz yaptırmadan almayı düşünmüyorum bunuda belirteyim.

Bu şartlarda araba için maximum kaç Tl vermeliyim. Adam pazarlıksız 23500 diyor ama en fazla 250 tl iner gibime geliyor. 23000 çok çok zor gibi.

Bu aracı tavsiye eder misiniz yoksa ederinin üstünde mi istiyor? Daha önce hiç Honda kullanmadım çevremde de kullanan yok. Birinin tavsiyesiyle arabayı gördüm. Bu aracı kullanan tavsiye edebilecek var mı? Sonuçta temiz olduktan sonra japon arabası sıkıntı çıkarmaz diye tahmin ediyorum yanılıyor muyum?

• o kasalar arka bagajın çirkinliğinden tutulmuyor,bence 22 den aç pazarlığı full servis bakımlı ise 23 e alınır yoksa 22 dersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: USR.

o kasalar arka bagajın çirkinliğinden tutulmuyor,bence 22 den aç pazarlığı full servis bakımlı ise 23 e alınır yoksa 22 dersin

+1

Temiz bir araçsa periyodik bakım dışında hiçbir masrafınız olmaz. (Bakımlarını yetkili serviste yaptırırsanız biraz tuzlu olur her Honda gibi.)

CVT'yi bilemeyeceğim ama manuelleri ciddi az yakıyor. Gerçi LPG de varmış, uyumlu da bir motor.

Bunun dışında performans beklentiniz yoksa gayet mantıklı bir araç.

Bu arada sahibi, piyasa fiyatının üzerinde de uçmamış. Daha düşük donanımdaki manueller 20.000 Lira civarına gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: USR.
    o kasalar arka bagajın çirkinliğinden tutulmuyor,bence 22 den aç pazarlığı full servis bakımlı ise 23 e alınır yoksa 22 dersin

Öncelikle fikriniz için teşekkü ederim. Valla hocam adamın istediği fiyat normalde 24500 'dü İşte kışlık yazlık tekerleride vereyim son 23500 olur dedi. Bende birşey demedim aslında şimdi 23 23,5 arası almaya niyetliyim ne kadar kırarsam o kadar kar mantığındayım ama bakalım dediğim gibi. Expertiz raporu ne çıkacak? Benim için asıl belirleyici o olur. Araba piyasasını sahibinden, araba.com, arabam.com vari sitelerden takip ediyorum ama çok farklı fiyatlar var aynı araba aynı modeller için. Temiz arabanın ederini merak ettim asıl olarak.

quote:

Orijinalden alıntı: elente
    +1

Temiz bir araçsa periyodik bakım dışında hiçbir masrafınız olmaz. (Bakımlarını yetkili serviste yaptırırsanız biraz tuzlu olur her Honda gibi.)

CVT'yi bilemeyeceğim ama manuelleri ciddi az yakıyor. Gerçi LPG de varmış, uyumlu da bir motor.

Bunun dışında performans beklentiniz yoksa gayet mantıklı bir araç.

Bu arada sahibi, piyasa fiyatının üzerinde de uçmamış. Daha düşük donanımdaki manueller 20.000 Lira civarına gidiyor.

Hocam eşsiz yorumlarını için size de teşekkür ederim. Valla hocam yazdığım gibi Honda kullanan hiç tanıdığım yok. Herkes iyi araba diyor ama kesin konuşmuyordu. Anladığım kadarıyla az yakan ve dayanıklı bir bir araba. Buda benim için şu aşamada kafi. Ben bağaj kapağına fazla taklımıyorum aslında. Başta güvenlü birazda konforu varsa yeterde artar bile. Artı satıcıyla sıkı bir pazarlık yapma zamanı geldi.

• Bu araba bir zamanlar 17-18 e satılamıyordu fiyatlara bak hele.City nin en büyük dezavantajı tipi yoksa güzel arabadır.Zaten jazzın sedan versiyonu hiçbir fark yok diyebilirim.Ama ben city ye 20 den fazla vermezdim.Kazık yiyyorsun gibime geliyor.24500 felan geçsin oraları.O fiyatlara civic vtec es ler var tonla.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1.4-city-elite-honda-ekonomik-benzinli-106350995/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ilk-sahibinden-kazasiz-60-binde-honda-city-elite-106230378/detay

• city niye daha yok türkiye'de? bence güzel araç en nihayetinde honda sağlamlığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1. Selim -- 30 Kasım 2012; 9:12:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY
    Bu araba bir zamanlar 17-18 e satılamıyordu fiyatlara bak hele.City nin en büyük dezavantajı tipi yoksa güzel arabadır.Zaten jazzın sedan versiyonu hiçbir fark yok diyebilirim.Ama ben city ye 20 den fazla vermezdim.Kazık yiyyorsun gibime geliyor.24500 felan geçsin oraları.O fiyatlara civic vtec es ler var tonla.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1.4-city-elite-honda-ekonomik-benzinli-106350995/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ilk-sahibinden-kazasiz-60-binde-honda-city-elite-106230378/detay

Hocam araba fiyatlarının uçtuğu aşikar. O günün piyasası malesef öyleydi şuan böyle. kim arabama prim yapmadı derse yanlış konuşmuş olur. Doğrudur 17 18'e satılmayan arabalar şuan 20 üzeri alıcı buluyor. Ama en iyi alternatifleri değerlendirmeye çalışıyorum bende. Gidip Clio Albea Palio gibi arabalar almaya niyetli değilim. Sadece bu bana sunulan bir öneriysdi ve hoşuma gittiği için sorayım dedim. Her arabanın handikapları var fiyatı banada biraz pahalı geldi ama Gösterdiğiniz arabalar hem benzinli hemde düz vites. 21000'e vereceklerini saysak 1000 tüp 1000 otomatik 23000'e dayanır zaten. Tüpsüz araçı kullanabileceğimi düşünmüyorum. Alır almaz öyle bir masrafım olacak herhalde. Şuan Atiker alsam 1000 + muayene ve ruhsat masrafları astarı yüzünden pahalı geliyor sanki. Ama yinede önerileriniz için teşekkü ederim. Bu ilanları göstererek biraz daha fiat kırmaya çalışacağım. Birde ben Erzurumdayım burdan istanbula gidip gelmek en az bana 500 tlye patlar. Onun için Erzuruma yakın komşu iller ve Erzurumdan bakıyorum genellikle.

quote:

Orijinalden alıntı: 1. Selim
    city niye daha yok türkiye'de? bence güzel araç en nihayetinde honda sağlamlığı.

Hocam benimde daha önce ilgimi fazla çeken araba değildi ama özellikleri markasaı motorunun sorunsuz olması bendede sempati oluşturdu ne inkar edeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: mmysterious

quote:

Bu araba bir zamanlar 17-18 e satılamıyordu fiyatlara bak hele.City nin en büyük dezavantajı tipi yoksa güzel arabadır.Zaten jazzın sedan versiyonu hiçbir fark yok diyebilirim.Ama ben city ye 20 den fazla vermezdim.Kazık yiyyorsun gibime geliyor.24500 felan geçsin oraları.O fiyatlara civic vtec es ler var tonla.

Hocam araba fiyatlarının uçtuğu aşikar. O günün piyasası malesef öyleydi şuan böyle. kim arabama prim yapmadı derse yanlış konuşmuş olur. Doğrudur 17 18'e satılmayan arabalar şuan 20 üzeri alıcı buluyor. Ama en iyi alternatifleri değerlendirmeye çalışıyorum bende. Gidip Clio Albea Palio gibi arabalar almaya niyetli değilim. Sadece bu bana sunulan bir öneriysdi ve hoşuma gittiği için sorayım dedim. Her arabanın handikapları var fiyatı banada biraz pahalı geldi ama Gösterdiğiniz arabalar hem benzinli hemde düz vites. 21000'e vereceklerini saysak 1000 tüp 1000 otomatik 23000'e dayanır zaten. Tüpsüz araçı kullanabileceğimi düşünmüyorum. Alır almaz öyle bir masrafım olacak herhalde. Şuan Atiker alsam 1000 + muayene ve ruhsat masrafları astarı yüzünden pahalı geliyor sanki. Ama yinede önerileriniz için teşekkü ederim. Bu ilanları göstererek biraz daha fiat kırmaya çalışacağım. Birde ben Erzurumdayım burdan istanbula gidip gelmek en az bana 500 tlye patlar. Onun için Erzuruma yakın komşu iller ve Erzurumdan bakıyorum genellikle.

quote:

Orijinalden alıntı: 1. Selim
    city niye daha yok türkiye'de? bence güzel araç en nihayetinde honda sağlamlığı.

Hocam benimde daha önce ilgimi fazla çeken araba değildi ama özellikleri markasaı motorunun sorunsuz olması bendede sempati oluşturdu ne inkar edeyim

peki jazz niye düşünmüyorsunuz ? kendim cvt jazz kullanıyorum.city mi jazz mı deseniz jazz derim.zaten vereceğiniz paralara jazz alınabiliyor.

• quote:

peki jazz niye düşünmüyorsunuz ? kendim cvt jazz kullanıyorum.city mi jazz mı deseniz jazz derim.zaten vereceğiniz paralara jazz alınabiliyor.

Hocam düşünmekle alakalı bir durumdan çok Ben temiz ve kullanışlı araba arıyorum. Temiz bir cazz bulsam yoy demem yani ama Erzurum ve çevresinde olması lazım
  • Bu kasa tipinden dolayı tutulmadı. Sonraki kasa olsa 40.000 TL eder derdim ama bunun için bir fiyat tahmininde bulunamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

Bu kasa tipinden dolayı tutulmadı. Sonraki kasa olsa 40.000 TL eder derdim ama bunun için bir fiyat tahmininde bulunamıyorum

Valla bana o kadar kötü gelmiyor eski kasa nedense. Ama haklısın yeni kasada bu özellikler olsa baldan kaymaktan yenmez. Ama onada güç yetmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmysterious

eski kasası çok tipsiz.
    biriktir biraz yeni kasalara bakarsın.
  • Biz 2007'den beri kullanıyoruz herhangi bir sıkıntısı yok ama yarış arabası değil onu söylemeliyim.Yan rüzgarlardan acayip derecede etkileniyor onu belirtmeliyim.Sıfının en dolu arabası
  • quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP EMRE

Biz 2007'den beri kullanıyoruz herhangi bir sıkıntısı yok ama yarış arabası değil onu söylemeliyim.Yan rüzgarlardan acayip derecede etkileniyor onu belirtmeliyim.Sıfının en dolu arabası

Hangi sınıf -B sınıfı mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Narc0s3

quote:

Biz 2007'den beri kullanıyoruz herhangi bir sıkıntısı yok ama yarış arabası değil onu söylemeliyim.Yan rüzgarlardan acayip derecede etkileniyor onu belirtmeliyim.Sıfının en dolu arabası

Hangi sınıf -B sınıfı mı

Yok kardeş b+ sınıfı bu arabanın zamanında rakibi albea,symbol,206 sedan, içinde en dolusu idi.Mesela bu sdaydıklarımın hepsinde arka camlar otomatik değildi.Forumda çoğu kişi buna güler insanların beklentisi çok yüksek(ESP,Hız sabitleyeci sunroof)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Narc0s3

quote:

Hangi sınıf -B sınıfı mı

Yok kardeş b+ sınıfı bu arabanın zamanında rakibi albea,symbol,206 sedan, içinde en dolusu idi.Mesela bu sdaydıklarımın hepsinde arka camlar otomatik değildi.Forumda çoğu kişi buna güler insanların beklentisi çok yüksek(ESP,Hız sabitleyeci sunroof)

Açıklama için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist
    eski kasası çok tipsiz.
    biriktir biraz yeni kasalara bakarsın.

Hocam önerin için teşekkür ederim fakat ben 16 17 binden buralara geldim ekle ekle nerey kadar bu işte sınır yok. Benim için önümüzdeki 3 yıl için son limit bu. Yoksa takside borca girecek olasam (-ki benim hiç huyum değil) 20.000 peşin verir 2013 Civic alırım gerisini de taksitlendirerek. Ben 18 - 23 bin arası 2008 veya daha modeli yüksek 100 bin km altı temiz araba istiyorum. Özellikle abs ve yolcu hava yastığı şart. Bu şartları sağlayan güzel bir araba göründü city gözüme.

quote:

Valla hocam çok hız ve serilik pek işim değil. Sakin ve rahat kullanımdan yanayım. Şehir dışı maximum 120 130 yaparım üstüne çıkmam. Şehir içide 30 70 km arası olur genellikle. Beni üzmez diye düşünüyorum ama şu rüzgar sorunu beni tereddütte bıraktı. yan rüzgarlardan etkilenmemsi ses mi yoksa kayma (savrulma) manasında mı? Açıklık getirirsen çok sevinirim. Birde kalkış hızlanması nasıl? Uzun yolda 120 130 km/hız arasın yol tutuşunu çok etkiler mi? (sanmıyorum ama yani sonuçta bir şahin doğan değildir)

• Manuel city ile 7 yılımı tamamladım ve takasa verdim. Çok az yakar,hiç lamı cimi yok. 120-130 arası hızlarda yan rüzgar olsa da çok sorun çıkmaz. 130'dan sonra yan rüzgar varsa tedirgin eder(öyle savrulma felan gibi saçma işleri yok). En küçük bir sorun çıkarmadan,yağını,filtrelerini,silecek suyunu değiştirerek 7 yıl geçirdim (istediğin yerde 120TL'ye bakımını yaptır). Hızlanma değerleri katalogdaki gibi ne yazıyorsa o. Ben üzülerek takasa verdim, keşke otm.olsaydı eşim sebebiyle otm.almak zorunda kaldım . Tipi yok diyorlar ama ne kar,ne kış,ne dağ tepe dolaştık,bagajını ağzına kadar doldurduk, hiç sorun çıkarmadan,az yakarak,yolda kalmak korkusu bilmeden yıllarca bindik. Kullanıcı yorumudur sallamasyon değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Manuel city ile 7 yılımı tamamladım ve takasa verdim. Çok az yakar,hiç lamı cimi yok. 120-130 arası hızlarda yan rüzgar olsa da çok sorun çıkmaz. 130'dan sonra yan rüzgar varsa tedirgin eder(öyle savrulma felan gibi saçma işleri yok). En küçük bir sorun çıkarmadan,yağını,filtrelerini,silecek suyunu değiştirerek 7 yıl geçirdim (istediğin yerde 120TL'ye bakımını yaptır). Hızlanma değerleri katalogdaki gibi ne yazıyorsa o. Ben üzülerek takasa verdim, keşke otm.olsaydı eşim sebebiyle otm.almak zorunda kaldım . Tipi yok diyorlar ama ne kar,ne kış,ne dağ tepe dolaştık,bagajını ağzına kadar doldurduk, hiç sorun çıkarmadan,az yakarak,yolda kalmak korkusu bilmeden yıllarca bindik. Kullanıcı yorumudur sallamasyon değil.

Valla hocam bu soylediklerinle benim aradigim atabanin ozellikleri ayni En az 5 yil binecek bir araba bakiyorum bende. Otomatik olusuda gelecege yatirim gibi Hem evde kiz kardesimde var oda arada kulllanir. Essiz bilgilerin icin cok tesekkur ederim tekrardan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kısa bi süre manuelini kullanmıştım çok yumuşak ve sakin bir araç. temizse alınabilir bence ikinci el araç fiyatlarının durumu malum, binin içinize sinerse 3e 5e bakmadan alın derim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.