Şimdi Ara

Honda Civic 1.8 i-VTEC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
3
Favori
5.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 99 model Ford Focus aracımı sattım ve Honda Civic 1.8 i-VTEC manuel vitesli araç almayı düşünüyorum. Fiyatları model yılına ve temizliğine göre 30.000-45.000 arası değişiyor. Forumlarda araç hakkında çok ayrıntılı bilgilere ulaşamadım. Bahsettiğim aracı kullanmış olanlar veya hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilirler mi acaba ? LPG uyumluluğu, sorunsuzluk, bakım masrafları vs. Teşekkürler.

• Supremum nickli arkadaşla görüşürseniz tecrübe ve bilgisiyle aradığınız bütün cevapları bulabilirsiniz....
  • mesajım bulunsun takipteyim.
  • Sert bir araç , konforlu olduğu söylenemez. Yalnız 99 Focus dan sonra bu konuda sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum. Yol tutuş olarak çok iyi olduğunu söyleyebilirim , performansı manuel olduğu için oldukça tatminkar olacaktır. İç hacim olarak gayet geniş. Ayrıca ön konsolu bana göre en güzel C- sınıfı otomobil. LPG ile uyumlu bir motoru var , bu zaten bilinen bir durum.Bakım masrafları nasıldır bilmiyorum.Kısacası sportif bir araç istiyorsanız yerinde bir tercih olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen hafta serviste 60.000 bakımını yaptırdım.Otomatik araç 500TL ye çıktık.Honda parça ve servis fiyatları maalesef pahallı.Ben genelde sıfır araba alıp 4-5 yılda satan biriyim fakat civic den o kadar memnunumki 6.seneyi bitirdim hiç satasım yok
  • Sık araç değiştiren birisi değilim Focus a tam 5 sene bindim, ikinci sahibiydim ve çok memnundum bir gün bile ne yolda bıraktı ne bir arıza yaptı. Ancak motor ve kasa olarak değil yıl,yaş olarak iyice eskidiğinden sattım. Konfor ve genişlik benim için çok da önemli değil, sedan araç kullanamadığım için HB bakıyorum ve biraz da bastın mı gidecek, tipi düzgün bir araç ararken buna gözüm takıldı. 60.000 bakımı 500 tl ise birşey değilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fottili

Sert bir araç , konforlu olduğu söylenemez. Yalnız 99 Focus dan sonra bu konuda sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum. Yol tutuş olarak çok iyi olduğunu söyleyebilirim , performansı manuel olduğu için oldukça tatminkar olacaktır. İç hacim olarak gayet geniş. Ayrıca ön konsolu bana göre en güzel C- sınıfı otomobil. LPG ile uyumlu bir motoru var , bu zaten bilinen bir durum.Bakım masrafları nasıldır bilmiyorum.Kısacası sportif bir araç istiyorsanız yerinde bir tercih olur.

Diyecek birşey bırakmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bazinga33

Arkadaşlar 99 model Ford Focus aracımı sattım ve Honda Civic 1.8 i-VTEC manuel vitesli araç almayı düşünüyorum. Fiyatları model yılına ve temizliğine göre 30.000-45.000 arası değişiyor. Forumlarda araç hakkında çok ayrıntılı bilgilere ulaşamadım. Bahsettiğim aracı kullanmış olanlar veya hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilirler mi acaba ? LPG uyumluluğu, sorunsuzluk, bakım masrafları vs. Teşekkürler.

Baştan sona okumanızda fayda var ;

http://forum.donanimhaber.com/m_21868187/mpage_27/f_/key_//tm.htm#65428808

• takipteyim
  • 1.8 motorun vergisi ne kadar yıllık?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biksann

1.8 motorun vergisi ne kadar yıllık?

4-6 yaş arası 1060 lira
    2007 modeller bir alt dilime düşüyor yılbaşından sonra 624 lira
    (Üstüne yılbaşında ne kadar zam gelirse)
    Uzun zaman takip ettiğim aracı 1 yıl kadar önce aldım. Genel olarak kronik sorun olmamakla birlikte şimdilik bende sorun yaşamadım.
    Bakımlardan bahsedilmiş. Ben yetkili servise gitmiyorum. Bostancı'da işini iyi yapan bir özel servis var. 30 bin bakımını 180 liraya yaptırmıştım. 40 bin bakımınıda yaklaşık 1 ay önce 450 liraya yaptırdım. Bu fiyata ön arka balatalar, yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi işçilik hepsi dahil. Focus'tan sonra tüketim olarak fark olmayacak diyebilirim. Performans olarak mutlaka olacak.
    Kullanıcısı olmak dışında yurtiçi, yurtdışı forumlarıda takip eden biri olarak özellikle sormak istediğiniz bişey varsa cevaplayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum -- 28 Kasım 2012; 14:58:00 >

• Abimde 2009 model 1.8 Executive Otomatik (Sedan) var. 1 senedir beraber kullanıyoruz.

Aracın motoru çok performanslı, bakımları yetkili serviste yapılıyor. En son 60.000 km'de girdi bakıma 416 TL tuttu (rütin bakım yanında şansuman yağı değişti) normalde ektra bir şey olmazsa 340-350 TL tutuyor bakımları.

Ocak ayında BRC taktırdık, hiç sıkıntı yaratmadı. Çevremdeki herkes 1.8 çok yakmaz mı diyor ama araç şehirlerarası yolda 1.6'lardan az yakıyor, şehiriçinde 1.6 ile aynı tüketiyor.

Başlıkta sorulan 1.8 İ-VTEC sanırım HB olan modelleri, sürüş dinamikleri benzer midir değil midir bilemeyeceğim ama aracın - yönleri de mevcut.
    Yere yakın olması (Özellikle arka koltukta oturanlar araçtan inerken zorlanıyor), süspansiyonların sert olmasından dolayı çukur ve tümseklerden geçerken çok sarsması, Konfora yönelik bazı özelliklerin (karartmalı dikiz aynası, yağmur ve far sensörü gibi) olmaması gibi.

Yıllık vergisi de supremum hocamızın dediği gibi 4-7 yaş arası 1060 TL civarı. 1.6'larla aradaki 500 TL fark öderken insana koyuyor ama kesinlikle o 0,2 litrelik fark sürüş zevkini arttırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

Abimde 2009 model 1.8 Executive Otomatik (Sedan) var. 1 senedir beraber kullanıyoruz.

Aracın motoru çok performanslı, bakımları yetkili serviste yapılıyor. En son 60.000 km'de girdi bakıma 416 TL tuttu (rütin bakım yanında şansuman yağı değişti) normalde ektra bir şey olmazsa 340-350 TL tutuyor bakımları.

Ocak ayında BRC taktırdık, hiç sıkıntı yaratmadı. Çevremdeki herkes 1.8 çok yakmaz mı diyor ama araç şehirlerarası yolda 1.6'lardan az yakıyor, şehiriçinde 1.6 ile aynı tüketiyor.

Başlıkta sorulan 1.8 İ-VTEC sanırım HB olan modelleri, sürüş dinamikleri benzer midir değil midir bilemeyeceğim ama aracın - yönleri de mevcut.
    Yere yakın olması (Özellikle arka koltukta oturanlar araçtan inerken zorlanıyor), süspansiyonların sert olmasından dolayı çukur ve tümseklerden geçerken çok sarsması, Konfora yönelik bazı özelliklerin (karartmalı dikiz aynası, yağmur ve far sensörü gibi) olmaması gibi.

Yıllık vergisi de supremum hocamızın dediği gibi 4-7 yaş arası 1060 TL civarı. 1.6'larla aradaki 500 TL fark öderken insana koyuyor ama kesinlikle o 0,2 litrelik fark sürüş zevkini arttırıyor

1.8 H.B. lerde , Yağmur ve Far sensörü mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: sserkaan

1.8 H.B. lerde , Yağmur ve Far sensörü mevcut.

Hatchbacklerde var demek, sedanda malesef yok
  • Sedan ile HB karşılaştırmak çok yanlış olur çok büyük farklar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: supremum

quote:

4-6 yaş arası 1060 lira
    Uzun zaman takip ettiğim aracı 1 yıl kadar önce aldım. Genel olarak kronik sorun olmamakla birlikte şimdilik bende sorun yaşamadım.
    Bakımlardan bahsedilmiş. Ben yetkili servise gitmiyorum. Bostancı'da işini iyi yapan bir özel servis var. 30 bin bakımını 180 liraya yaptırmıştım. 40 bin bakımınıda yaklaşık 1 ay önce 450 liraya yaptırdım. Bu fiyata ön arka balatalar, yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi işçilik hepsi dahil. Focus'tan sonra tüketim olarak fark olmayacak diyebilirim. Performans olarak mutlaka olacak.
    Kullanıcısı olmak dışında yurtiçi, yurtdışı forumlarıda takip eden biri olarak özellikle sormak istediğiniz bişey varsa cevaplayabilirim.

supremum hocam, ben de gecen hafta 30.000 bakımı yaptırdım, 1.8 hb, sadece arka sag balata degısımı ıcın ekstradan 155 TL aldılar, sızın yazdıgınız rakamlara gore benım odedıgım balata ucretı cok yuksek olmuyor mu, ya da bu rakam honda yetkılı servıslerınde standart mıdır, servısten servıse fark eder mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: karaaslan62

quote:

quote:

4-6 yaş arası 1060 lira

supremum hocam, ben de gecen hafta 30.000 bakımı yaptırdım, 1.8 hb, sadece arka sag balata degısımı ıcın ekstradan 155 TL aldılar, sızın yazdıgınız rakamlara gore benım odedıgım balata ucretı cok yuksek olmuyor mu, ya da bu rakam honda yetkılı servıslerınde standart mıdır, servısten servıse fark eder mı?

Özel servisler garantili iş yapmıyor diye biliyorum.

Orjinal Honda parçaları biraz daha tuzlu oluyor. Fakat ben arabanın iç aksamını, yürürünü Honda servisinden başka yerde yaptırma taraftarı değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

quote:

quote:

quote:

4-6 yaş arası 1060 lira

Özel servisler garantili iş yapmıyor diye biliyorum.

Orjinal Honda parçaları biraz daha tuzlu oluyor. Fakat ben arabanın iç aksamını, yürürünü Honda servisinden başka yerde yaptırma taraftarı değilim.

garanti bozulmasın diye yetkili serviste yaptırıyorum ben de, ancak tek bir arka balatanın 155 TL olması bıraz fahiş fiyat gibi geldi, merak ettiğim acaba tüm türkiye genelinde fiyatlar aynı mı?

• Özel servislerde dahi takılan her parça 1 yıl garantilidir. Bu garantiyi ver(e)meyen servise gitmeyin derim.
  • quote:

quote:

quote:

4-6 yaş arası 1060 lira

Yetkili servis fiyatları sadece Honda'ya özel bir durum değil. Yetkili servis fiyatları ister istemez yüksek. Bayiden bayiye etki sadece kişiye özel uygulanırsa uygulanan iskontoya göre değişebilir. Onun dışında sanmıyorum.
    Yetkili servislerin giderleri ile özel servislerin giderleri karşılaştırılamaz bile. Bu giderlerin bir kısmı ister istemez müşterinin cebinden yapılan işin arkasında durulması ve yapılan işçiliğin kusursuzluğu, akılda soru işaretleri kalmaması için çıkmak zorunda. Sattığı yedek parçaya, yaptığı işe güvenilen bir özel servis bulunursa yetkili servisten aşağı kalır bir yönü olduğunu düşünmüyorum.
    Kaldı ki yetkili servislerde aracı bırakıp saat alıp sonra gidip aracınızı alıyorsunuz. Ben özel serviste bakım yapıldığı sürece ustayla beraber aracın başında sohbet ediyorum. Her şeyi detaylıca inceleyip sorabiliyorum. En basitinden koydukları yağ bile Eneos marka(Japonya'nın en kaliteli ürünlerindendir.) bidon açılarak dökülüyor.
    Yapılan işinde satılan parçanında 1 yıl garantisi oluyor zaten. Problem yaşayacağımı sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum -- 29 Kasım 2012; 23:40:32 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.