Şimdi Ara

Seat Ibiza Reference 1.4lt 85 hp

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
42.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2011 veya 2012 modelini almayı düşünüyorum bütçem en fazla 26.000 lira, aracı kullanan, bilen arkadaşlar; yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

• Bir alternatif sunayım :) TSI ve LPG'yi bir kenara bırakıp birkaç model düşük TDI bakabilirsiniz :)
    2009 1.4 tdi ibiza piyasası 27bin civarında. 1500tl gibi bir LPG masrafınızda olmaz. Bu nedenle fiyat artırarak Polo da bakabilirsiniz :)
    Yani ben olsam böyle yapardım, takdir sizin :)

Yok illaki benzin de benzin buyrun, hiçbir şeye değişmeyeceğim bir araba
    Fiyata bakmayın o düşürülür :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-bayrak,,,30.000-km-de-mukemmel-105713982/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagmurteam -- 25 Kasım 2012; 17:07:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yagmurteam

Bir alternatif sunayım :) TSI ve LPG'yi bir kenara bırakıp birkaç model düşük TDI bakabilirsiniz :)
    2009 1.4 tdi ibiza piyasası 27bin civarında. 1500tl gibi bir LPG masrafınızda olmaz. Bu nedenle fiyat artırarak Polo da bakabilirsiniz :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-bayrak,,,30.000-km-de-mukemmel-105713982/detay/

servis sıkıntısı yaşar mıyım?(ankara) arabanın bildiğiniz kronik sorunları var mı? alfa romeo hiç düşünmemiştim ama görsel açıdan güzele benziyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: espera

quote:

Orijinalden alıntı: yagmurteam

Bir alternatif sunayım :) TSI ve LPG'yi bir kenara bırakıp birkaç model düşük TDI bakabilirsiniz :)

servis sıkıntısı yaşar mıyım?(ankara) arabanın bildiğiniz kronik sorunları var mı? alfa romeo hiç düşünmemiştim ama görsel açıdan güzele benziyor.

Eskiden vardı servis sıkıntısı ama şimdi fiat-tofaş servise baktığı için sorun olmuyor :) Heleki Ankara'da hiç olmaz :)
    Varyatör için kronik sorun deniyor hiç alakası yok. Suç tamamen arabanın hassasiyetini bilmeden hor kullanan sadece 10binde bir bakıma götüren kullanıcıdadır.
    Aracı ilk çalıştırdığınızda gaza asılmak yerine birkaç dakika boyunca 3000 devrin üstüne cıkmayacaksınız bu kadar basit :) Çıktığınız takdirde varyatörler yağsız çalışıyor, bu durumda bir süre sonra yıpranıp motor ilk çalıştığında dizele benzer bir ses çıkarıyor. Fakat sadece o kadar. Motora herhangi bir zararı yok sadece ses olayı yani :)
    Yedek parça olayını da bayağı çözdüler hem vw'den daha ucuz yedek parçaları :)
    Alfa candır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagmurteam -- 26 Kasım 2012; 5:58:43 >

• Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle hepinize arabalarınızla kazasız ve huzurlu yolculuklar dilerim.

Forumda yeni olmama rağmen başlıkları sık sık girip okurum ilgimi çeken alanlarda. Benim sizin bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım olan bir konu var. Şöyle ki,

İkinci el Seat İbiza almayı düşünüyorum. Halihazırda 2009 model 1.2 tüplüsünü kullanıyor. Ben de bir kaç kere kullandım ve genel olarak ibizayı biliyor olmakla birlikte evin ihtiyaçlarından dolayı araba seçimi yapmakta zorlanıyordum. Zira ikinci el araba fiyatları almış başını gidiyor. Ne var ki Seat İbiza arada alınabilecek en güzel ve donanımlı araç en azından kendi sınıfında. Bu kadar girizgahtan sonra forum ve ibiza kullanıcı arkadaşlara sorum şudur.

Seat İbiza 1.4 85 hp style + teknik paket + Park Sensörü + Atiker simit tüplü - 2014 model ve 9000 km'de 37.000 liraya bırakabileceğini söyledi. Linkini de aşağıda paylaşıyorum ilanının.

http://www.sahibinden.c...pg-2014-201499099/detay

Diğeri ise Seat İbiza 1.2 Tsi + YOKUŞ KALKIŞ DESTEĞİ + ESP + TCS + LASTİK BASINÇ SENSÖRÜ + PARK SENSÖRÜ - 2013 model ve 15000 km'de 41.900 istiyorlar. İndirimle 41.000'e bağlanabilir diye düşünüyorum.

http://www.sahibinden.c...boyasiz-196944968/detay

Diğer tüm yan masrafları sigorta, kasko, boya koruma, vs. gibi şeylerle birlikte düşünüldüğünde sizce hangisine yönelmeliyim? Çok kararsızım ve evde hastamızda olduğundan bu işi kısa bir süre içerisinde halletmem gerekiyor. Zaten limitim de 40000'dı aslında 30000 bireysel kredi çekip 10.000'de kenara biriktirdiğimi koyacaktım.

Siz ne dersiniz? Aylık yakıt + 1300 tl kredi ödemesi birliket düşünüldüğünde en çok tüplü atmosferik motordan mı yoksa dsg'li tsi'dan mı verim alabilirim.

Ayrıca DSG olması da avantaj gibi duruyor çünkü ailenin diğer fertleri de rahat binebilir diye düşünüyorum ama diğer arabada tüpünü taktırmış, 2015 vergisini yatırmış, full+full ve 2014 model 9 binde bir araba. Bu hantallık hususunda 85 hp için 5. viteste 120 sonrası 6 vites istiyormuş gibi bağırıyor ve bir süre sonra rahatsız edici diyorlar. Ayrıca yine sollama yaparken hızlanma konusunda geç tepki verdiği için dikkatli olunmalı gibi uyarılar vardı seat kullanıcılarından.

Bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Hepinize şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.