Şimdi Ara

ASRock N68C-GS FX Mini İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
8.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ofis ve internet kullanımı için düşük bütçesiyle birşeyler yapmamı isteyen bir tanıdığıma IDE çıkışı mevcut olması nedeniyle bu anakartla ilgili mini bir inceleme yapmak istedim.

Resmi Sayfası:http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/?cat=Specifications

Ürünü netsiparişten temin ettim. İlgileri ve hızlı kargo için teşekkür ederim

Ürün Özellikleri:

Ürün Görselleri:

Masaüstü Görselleri:

Sistem Özellikleri:
    Amd Athlon II x2 270 3.4ghz am3
    ASRock N68C-GS FX DDR2-DDR3 Combo Am3+
    Corsair Xms3 4 GB DDR3 1333 CL9
    WD 80 GB IDE HDD

Anakartla İlgili Kişisel Yorumum:

Bios:
    Bios menüleri kendi kullandığım MSI KA780G biosuna göre daha detaylı ve hızaşırtma olarak daha çok şeyle oynanabilir vaziyette. İşlemci ve ram voltajlarıyla ilgili birkaç sıkıntı mevcut o da otomatik voltaj tanımlamaları aralığı biraz fazla gibi geldi. 1.3v sonrası 1.35v konulmuş mesela aradaki değerler daha ufak olsaydı iyi olurdu. Bu arada kullandığım bios sürümü anakartın ilk biosuydu. Güncelleme yapma ihtiyacı duymadım şahsen yukarıda söylediklerim bir ihtimal yeni bioslarla birlikte giderilmiş olabilir.
    http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/?cat=Download&os=BIOS

Anakart Özellikleri Hakkında:
    Extreme bir sistem kurma düşüncesi olmadığı için Msi 760g çipsetli anakartlar ile bunu arasında gidip geldim.Ancak elimizdeki hddyi kullanma adına IDE çıkışı olan bir anakart bulmamız lazımdı ki sonunda ASRock aldık ve fiyatına göre azlasıyla iş görüyor vaziyette.

Üzerindeki çipset nvidia çipset ve oldukça performanslı durumda.NVIDIA® GeForce 7025 onboard grafik ile 720p filmlerde herhangi bir sorun olmadan oynattığını gördüm (VLC player) 1080p film ile deneme fırsatım ne yazık ki olmadı.

Ses çipseti olan 5.1 CH HD Audio VIA® VT1705 ortalama performans sunmakta. 2+1 sistemler için yeterli seviyede.

Ekstra özelliklerle ilgili XFast USB ve XFast LAN deneme fırsatım oldu ama getirisinin pek fazla olmadığını görünce boşuna açılışı oyalamasın diye kaldırdım.

Anakartın tek kötü yanı htlink ve nb hızlarının düşük seviyelerde tutulması oldu. Ht link 2000 efektif olarak çalışırken nb 4000 efektif olarak kalmış. 1000 mhz ht link ile 2000 mhz ht link arasındaki performans farkı nedir bilmiyorum ama başta da belirttiğim gibi anakartı IDE desteği olduğu için almış durumdayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 20 Kasım 2012; 21:04:35 >

• Eline sağlık toprağım. Asrock aldı yürüdü gerçekten hemen her sınıfta anakartları oldukça F/P ve yeterli seviyede.
    Güzel ve iş görecek , giriş sınıfı bir anakart. Msı ın 760G sini almıştım ben aldığımda olsaydı bunu alırdım hiç olmazsa ide olurdu hdd masrafına girmezdik :)
  • Teşekkürler üstad.

Kartın tek kötü yanı şu htlink kısmı onu da düzgün açsa 10 üzerinden 8.5lik bir kart en azından sata3 usb3 eklende 10 olur
  • Tam F/P kartı FX desteği olsun, DDR 2/3 desteği olsun çok iyi, eline sağlık QanCHs
  • Ünlü oldun, ASRock Türkiye senin incelemeyi paylaşmış sayfasında :)

https://www.facebook.com/ASRockTurkiye
  • Elinize sağlık. Şimdi bu x4 955, fx 8120 falan 125w olduğu için çalıştırmaz mı ?
  • Rica ederim

Hocam şahsi görüşüm orta ve üst seviye pc için bu anakart biraz düşük kalır. 125 tdp desteğinin olmaması yanında ht link fsb 1000(efektif 2000)mhz destegiyle ilgili sıkıntısı olduğu için işlemci performansı olarak biraz düşük kalmasına neden olacaktır.
  • Fatih eline sağlık inceleme için teşekkürler

Giriş seviyesi sistemler için f/p ürünü...
  • Beğendiğine sevindim Nihat aga :)
    Alınabilecek kartlardan biri özellikle ide hddsi olup fazla bütçesi olmayanlar için oldukça iyi bir tercih.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • core ve l3 açma olayı var mı acaba bu kartta? athlon II x3 435 var da onu açabilirsem kullanmak istiyorum phenom x4 şeklinde olmadı fx bi işlemci alıp takarım bu karta (ddr2 1066 var 2 tane)

edit: unlock varmış evet, yukarda speclerde yazıyormuş zaten :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silphatos -- 24 Kasım 2012; 15:43:38 >
  • ha bi de fx işlemcilerle birlikte ddr2 kullanılabiliyor mu yoksa illa ddr3 mü istiyor yeni işlemciler? inceleme için teşekkürler bu arada.

edit: bunun da cevabını buldum, fx'lerde sadece ddr3 controller varmış, ddr2 ile açılmıyor yani sistemhttp://forum.ncix.com/forums/topic.php?id=2531619

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silphatos -- 24 Kasım 2012; 15:55:30 >
  • Kendi kendinize bulmuşsunuz hocam cevaplari konuya bakmasam cevapsız kalacakmis bulamazsanız :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu anakartın pci express arabimi kaç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Tony Montana_

Kendi kendinize bulmuşsunuz hocam cevaplari konuya bakmasam cevapsız kalacakmis bulamazsanız :)

Öncelikle Ellerine sağlık güzel bi inceleme olmuş,
    Bu anakarttan kullanıyorum üzerinde de am2 işlemci ve ddr2 ram kullanıyorum. fakat işlemci ve rami değiştirmek istiyorum, önerebileceğin işlemci varmı acaba? birde CORSAIR 4gb 1600 mhz tek modül ram takmak istiyorum sorun çıkartır mı (anakart memory listesinde yok da)
  • Anakart uzerinde DDR3 bellek kullanacaksaniz AM3 veya AM3+ bir islemci secmelisiniz. İslemci max.95W olmali ve Corsair ile sorun cikarmaz ama DDR3 bellek ile AM2 CPU kullanmaya calisirsaniz anakart calismayacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozce

Anakart uzerinde DDR3 bellek kullanacaksaniz AM3 veya AM3+ bir islemci secmelisiniz. İslemci max.95W olmali ve Corsair ile sorun cikarmaz ama DDR3 bellek ile AM2 CPU kullanmaya calisirsaniz anakart calismayacaktir.

teşekkürler arkadaşım ilgin için.
    evet malesef am2 yle desteklemiyor. bu yüzden işlemci olarak da amd athlon 2 x4 640 işlemci almayı düşünüyorum yanına da işte 4GB tek modül CORSAIR alacaktım, bu ram sorun çıkarır mı diye kafama takılmıştı söylediğin kadarıyla sorun olmaz herhalde.
  • gigabyte-m61pme-s2p anakartım yandı bu kartı alıp almama konusunda kararsız kaldım bu kadrt eski kartımın yerini tutarmı aynı performansı verirmi genelde oyun oynuyorum pc de crysis2 pes14 vb oyunlar oynuyorum
    sistemde Amd atlonII işlemci nwidia gt250 ekran kartı 4 gb ram var bu konuda bilgi verebilecek arkadaşlar varsa simdiden tesekkurler
  • pc de win 8 yüklü.kasadaki usb girişleri çalışmıyor.driver problemi mi var acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iceberg38 -- 19 Ekim 2013; 11:42:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iceberg38

pc de win 8 yüklü.kasadaki usb girişleri çalışmıyor.driver problemi var acaba?

Aynen driverlerda sorun vardır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.