Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (313. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.532
Cevap
202
Favori
1.864.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: cLk

2003 civic 1.6 vtec 110hp sedan aracıma aşağıdakilerden hangisini alayım? arada 10 tl fark var. petrol ofisini kullanan çok yok kanımca. not:şu an kullandığım yağ eneos 10w40.

5w40 tam sentetik
    http://www.n11.com/petrol-ofisi-maxima-5w40-4-l-P21219590

10w40 yarı sentetik
    http://www.n11.com/eneos-premium-10w40-4-l-sentetik-motor-yagi-P20931204

Bence Eneos ile devam edin. Honda'nın fabrika çıkış yağıdır. 5W/40 kullanmak isterseniz Eneos 5W/40 da alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar, satıcısıyım diye söylemiyorum, kendi aracımda da kullanıyorum. Özellikle aracınız Japon aracıysa Eneos kullanmanızı tavsiye ederim. Eski Mitsubishi aracımda da Eneos kullandım, şimdiki Renault'da da kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mstty

vezir hocam yaklaşık bu konuda 10 sayfa okudum ve maşallah google gibisiniz :) sizden bi tavsiye isteyecektim.
    aracımı yeni aldım sayılır.4 ay oldu. 2007 corolla d4d elegant.şuan 170.000 km ye 50 km kaldı.4 filtre setini aldım fakat yağ konusunda kafam allak bullak oldu.aracın yürür aksamında bi sorun fark etmedim şuana dek.daha önceki kullanımda ne yaptılar ne yapmadılar bilmiyorum diye bütün filtreleri değiştirip güzel bi yağ koymak istedim.castrol edge önce kafama yattı ama bitanesinin fyatı o kadar uçuktuki üzerine 30.000 tl daha koysam araba alıncak cinstendi :D aracın durumu vaziyeti ortada siz olsanız hangi yağları koyardınız bu araca ? ( fiyata göre 2-3 alternetif sunarsanız cennetlik dua ederim :D )

aa unutmadan bide madem bütün filtreleri değiştiriyorum bide yağ katkısı falan eklim dedim (motorsilk).bu düşünceme " boşver moruk gerek yok" mu dersiniz yoksa " illaki faydası olur sonuç olarak km.si olan bi araç" mı
    dersiniz ?

5w40 yağını öneririm km için uygun

• Selam vezir hocam yurt dışından döndünüz galiba hoşgeldiniz.astra h 1.6 benzinli için şehir izmir araç 8000 km de ne önerirsiniz numara olarak.opel dexos kullanıyor galiba.teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

Selam vezir hocam yurt dışından döndünüz galiba hoşgeldiniz.astra h 1.6 benzinli için şehir izmir araç 8000 km de ne önerirsiniz numara olarak.opel dexos kullanıyor galiba.teşekkürler.

Paskalya tatili için kısa süreliğine geldim.
    Aracınız yeni nesil olduğu ve lpg olmadığı için 5w30 veya 0w30 en iyisi olur. Partikül filtresi varsa daha Seçici olunması gerekiyor.bu nedenle benim ezbere bilmem zor olacağı için mutlaka bunun varsa bildirilmesi gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: vezir

quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

Selam vezir hocam yurt dışından döndünüz galiba hoşgeldiniz.astra h 1.6 benzinli için şehir izmir araç 8000 km de ne önerirsiniz numara olarak.opel dexos kullanıyor galiba.teşekkürler.

Paskalya tatili için kısa süreliğine geldim.
    Aracınız yeni nesil olduğu ve lpg olmadığı için 5w30 veya 0w30 en iyisi olur. Partikül filtresi varsa daha Seçici olunması gerekiyor.bu nedenle benim ezbere bilmem zor olacağı için mutlaka bunun varsa bildirilmesi gerekiyor.

Cevap için teşekkürler partikül filitresi ben sadece dizelde var diye biliyorum.benim araç benzinli euro 5 motor olma ihtimali var kitapçıkta böyle bir yazıya denk gelmedim.

• Merhaba üstat,
    Benim aracım 2007 1.5 Vgt dizel getz (90 beygir) 130.000 km de, yağ değişimi yapacağım.
    En son 10w 40 mobil yağ kullanıldı. Hangi marka yağı önerirsiniz ? Ankara'dayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuvanda86

Merhaba üstat,
    Benim aracım 2007 1.5 Vgt dizel getz (90 beygir) 130.000 km de, yağ değişimi yapacağım.
    En son 10w 40 mobil yağ kullanıldı. Hangi marka yağı önerirsiniz ? Ankara'dayım.

5w40 veya 10w40

• vezir kullanıcısına yanıt
    vezir hocam
    motor yıprandıkça 10 40 a geçilebilir dimi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vezir

quote:

Orijinalden alıntı: Nuvanda86

Merhaba üstat,

5w40 veya 10w40

teşekkürler üstat ayrıca sentetik mi yarı sentetik mi kullanmak lazım önereceğin marka olur mu ?
  • Selamlar motor yagi ile ilgilimi bilmiyorum ama lutfen yardimci olurmusunuz,

Gecen hafta aracimin yagini ve yag filtresini degistirttim daha onceden 5/30 yag kullanirken bu defa 5/40 koydurdum ayni gun hic mazotumda kalmamisti sansa biyerden mazot aldim, ertesi gunden itibaren arabayi her calistirmada aracta siddetli sarsinti ve tekleme oluyor yaklasik 2-3km kullandiktan sonra duzeliyor bu durum yagdan olabilirmi, yada yag filtresinden olabilirmi? Arac nissan juke 2011 1.5 dizel yer sanliurfa. Simdiden tesekkurler

• vezir hocam, yağ değişimi geldi çattı. Daha önce Castrol Magnatec 10W-40(yarı sentetik) kullanıyordum fakat bu sefer aldığım bir kaç güzel duyumla tercihimi Mobil 1 Tam Sentetik 0W-40 tan yana kullanmayı düşünüyorum. Deneyimleriniz, tecrübeleriniz ve fikirleriniz benim için önemli. Şimdiden teşekkürler.
    aracım 2001 brava 1.6 16 (lpg)

• quote:

Orijinalden alıntı: adios06

Selamlar motor yagi ile ilgilimi bilmiyorum ama lutfen yardimci olurmusunuz,

Gecen hafta aracimin yagini ve yag filtresini degistirttim daha onceden 5/30 yag kullanirken bu defa 5/40 koydurdum ayni gun hic mazotumda kalmamisti sansa biyerden mazot aldim, ertesi gunden itibaren arabayi her calistirmada aracta siddetli sarsinti ve tekleme oluyor yaklasik 2-3km kullandiktan sonra duzeliyor bu durum yagdan olabilirmi, yada yag filtresinden olabilirmi? Arac nissan juke 2011 1.5 dizel yer sanliurfa. Simdiden tesekkurler

Yağ seviyesine bir bakın, filtre veya karterden akma yapıp eksilmiş olmasın.

Çok büyük ihtimalle yakıttan dolayıdır. Böyel bir şeyi düz SAE-40 gibi çok kalın yağlar konulmadığı sürece yağ veya filtreden yapma ihtimali pek yok. Filtre yırtık veya tıkalı bile olsa motor ısınıncaya kadar yağ devridaimi 'by-pass'a geçer, yine de yağlama yapar.

Yakıtı çeyrek deponun altına düşürmemeye çalışın. Yakıt ışığı yanıp 5, 6 litre yakıt kaldıktan sonra dolum yapınca o zamana kadar depoda çökmüş bütün pislikler havalanıyor.

• Karbon 12 K kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkurler, yag seviyesi normal, yakittandiriye gidip yakit filtresinide degistirdim ama degisen bisey olmadi, filtrede temizmis ama depoda ayni yakit duruyor ustune birazda baska yerden aldim bakalim nasil olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

quote:

Orijinalden alıntı: adios06

Selamlar motor yagi ile ilgilimi bilmiyorum ama lutfen yardimci olurmusunuz,

Yağ seviyesine bir bakın, filtre veya karterden akma yapıp eksilmiş olmasın.

Çok büyük ihtimalle yakıttan dolayıdır. Böyel bir şeyi düz SAE-40 gibi çok kalın yağlar konulmadığı sürece yağ veya filtreden yapma ihtimali pek yok. Filtre yırtık veya tıkalı bile olsa motor ısınıncaya kadar yağ devridaimi 'by-pass'a geçer, yine de yağlama yapar.

Yakıtı çeyrek deponun altına düşürmemeye çalışın. Yakıt ışığı yanıp 5, 6 litre yakıt kaldıktan sonra dolum yapınca o zamana kadar depoda çökmüş bütün pislikler havalanıyor.

Yag seviyesi norrmal dedim ama siz sorunca aklima geldi bu usta 4litre yag koydu onceki bakimda 5 konmustu diye hatirliyorum, ama yag cubuguy la kontrol edince seviye normal gorunuyor, 1litre daha eklesemmiki, ondsnmidir acaba

• adios06 A kullanıcısına yanıt
    Yok ondan değildir. Çubuk normal gösteriyorsa doğrudur. Sıkıntı değişimden sonra olmuş, olur ya bir şey gevşek kalıp yarıya falan inmesin diye düşündüm.
  • Beyler 94'1.6 tipo s var da hangi yağı kullanmalıyım? Yardımlar için teşekkürler

• adios06 A kullanıcısına yanıt
    hocam sizin aracınız yağ filtresi değişimi ile birlikte 4.5 litre yağ alıyor yarım litre daha ekleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet_ckr027

vezir hocam, yağ değişimi geldi çattı. Daha önce Castrol Magnatec 10W-40(yarı sentetik) kullanıyordum fakat bu sefer aldığım bir kaç güzel duyumla tercihimi Mobil 1 Tam Sentetik 0W-40 tan yana kullanmayı düşünüyorum. Deneyimleriniz, tecrübeleriniz ve fikirleriniz benim için önemli. Şimdiden teşekkürler.
    aracım 2001 brava 1.6 16 (lpg)

İlk aşamada 5w40 deneyin eğer hiçbir sıkıntı olmaz ise 0w40 geçersiniz. Aracın alınması ve kontrollü olarak yağ viscositiesi ayarlanması güvenlik açısından önemli olabilir.

• selam arkadaşlar.shel helix h7 10w40 dizel sizce nasıl bir yağdır?castrole göre fiyatı uygun geldi de kullansak nasıl olur?yoksa maceraya gerek yok mu dersiniz?teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.