Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
64.169
Cevap
398
Favori
3.420.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence çoğu modem iyidir kötü olan interneti sağlayan şirkettir onunda adı bellidir======TÜRKSAT======
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugiboy

Benim Webstar nasıl peki?

Bende webstar vardı.Biyerden almıştım geçici.Sürekli kopup dururdu.sonra 5101 aldım mecburen.

Bu arada hattım 3 haftadır kesilmedi demiştim ya.iyiki ağzımı açtım 1 saatliğine internetim gitti.Demekki büyük konuşmamak lazımmış
  • kablonet çok daha iyi olacak müşteriler birbir azalmaya başladı,toplam bandwithe yük azalacak daha. helal sana türksat,şahane çözüm.yalnız az daha devam ederse bu tarife değişmemesi,hiçkimse kalmayacak geriye
    benım 2mbıt superonline adsl geldigi gibi 2-3 gune,ben kablonetin performansına performans katılmasına yardımcı olacağım pttye kabloneti iptal dilekçesi verdikten sonra hadi iyisiniz kalanlar siz devam

• kampanya hakikaten güzel

sınırsız 1 mb+modem+aktivasyon= 49
    sınırsız 2 mb+modem+aktivasyon= 69
    sınırsız 4 mb+modem+aktivasyon= 89

Kampanyalar 08.08.2007 - 31.10.2007 tarihleri arasında geçerliymiş

http://adsl.superonline.com/campaign.php?camp=2

Gerçi benim için başka seçenek yok kablo internet ayda 19 ytl 128k şimdilik 256K
  • Arkadaşlar turbo net hakkında bilgi sahibi olan varmı acaba?Tarifeleri fena değilmiş gerçi telekomla aynı alt yapıyı kullanıyorlar heralde dimi?
    Sitelerini inceledim bana pek güven vermedi gerçi
  • quote:

Orjinalden alıntı: ketenhelva

Ne oldu bilmiyorum ama Internet şiir gibi. :D

Gateway pingi 0%lara düştü (-n 100 ile bakınca)..

Şimdi tekrar baktım 3% loss ama yine de düşük.

DSL lafını duyunca kıskandı herhalde

Ya da bölge müdürlüğü ile konuştum diye adamların aklı başına mı geldi nedir, tam o gün rahatladı Internet. Çok enteresan..

Merkezden Torrentları Emuleları kıstılar herhalde

Aynen şiir gibi. Torrent 43 Kb/s indirirken aynı anda rapidden sabit 27kb/s download yapıyorum. 512 kablonet ile 70 Kb/s toplam download aynı anda da 3,5 kb/s upload.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 7 Kasım 2007; 23:49:59 >

• dün google' a ping attığımda 500-600ms. cevap süresi vardır, şimdi 110' a indi. İzmir deyim durum düzelmeye başladı kanımca, birde tarifeleri koyverse önümüze şu hafta ne olurdu
    şu hız artırımlarından önce ping değerleri 40-50ms civarıydı, tekrar o seviyelere ne zaman indirebilecekler acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugiboy

Arkadaşlar turbo net hakkında bilgi sahibi olan varmı acaba?Tarifeleri fena değilmiş gerçi telekomla aynı alt yapıyı kullanıyorlar heralde dimi?
    Sitelerini inceledim bana pek güven vermedi gerçi

Telekomla aynı altyapıyı kullanmıyor kendi altyapılarını kurmaya çalışıyorlar(!!) fakat hiç bir ilerleme görülmedi.
  • hız olarak iyi diyenler var Turbo hakkında ama hal yerlerinde sayıyorlar.Altyapıları kendilerine ait.Geliştirseler çok iyi para kazanırlar eminim.bu insanlar neden bekler bilemem.Yalnız onlarda türksat gibi yurtdışı çıkışlarını TT den alıyorlar sanırsam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: engunaydin

quote:

Orjinalden alıntı: ketenhelva

Ne oldu bilmiyorum ama Internet şiir gibi. :D

Gateway pingi 0%lara düştü (-n 100 ile bakınca)..

Şimdi tekrar baktım 3% loss ama yine de düşük.

DSL lafını duyunca kıskandı herhalde

Ya da bölge müdürlüğü ile konuştum diye adamların aklı başına mı geldi nedir, tam o gün rahatladı Internet. Çok enteresan..

Merkezden Torrentları Emuleları kıstılar herhalde

Aynen şiir gibi. Torrent 43 Kb/s indirirken aynı anda rapidden sabit 27kb/s download yapıyorum. 512 kablonet ile 70 Kb/s toplam download aynı anda da 3,5 kb/s upload.

Rapidle beraber torrentdda 70 stabil, 75-80 Kb/s'e vuran hızlar gördüm az önce. Şimdi yalnız torrent var 50 üzerine çok nadir çıkıyor. İşin sırrını anlayamadım.

• evet pinglerde düzelme var ama internette sürekli kopmalar yaşıyorum.
    sorun halledilip bir de yeni tarife açıklanırsa güzel olur gibi.
    ben de adsl e nasıl geçebilirim onun hesabını yapmaya başlamıştım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: arveladze011

evet pinglerde düzelme var ama internette sürekli kopmalar yaşıyorum.
    sorun halledilip bir de yeni tarife açıklanırsa güzel olur gibi.
    ben de adsl e nasıl geçebilirim onun hesabını yapmaya başlamıştım.

10 Kasım'da grev bitiyor güle oynaya geçeriz sanırım :) Hemen akabinde de yeni tarife açıklarlar ve hızlarda stabil olur neden geçtik lan biz bu adsl'e deriz... Gerçi neden geçmek istediğimiz belli. İnsqnlar 3 ay oyalanmaz. Hala çok kısa bir süre diyorlar. 3 ay önce de öyle diyordunuz diyorum o zaman da bize verilen bilgi böyle diyorlar doğal olarak.

Adamlara kim arasa kısa bir süre deyin diye talimat verilmiş. Kısa süre de şirketler için 1 yıla kadar olan bir zamanı ifade eder. Orta vade deseydi 1 yıldan 5 yıla kadar yolu vardı

• Ben Telekomünikasyon kurumuna yeni tarifelerin onaylanma durumuyla ilgili bilgi edinme başvurusunda bulundum, gelen cevap:
    "Sayın Tu...,
    Bilgi talebiniz incelenmiştir. Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin 34. maddesi kapsamında, tarafınıza bilgi verilmesi mümkün değildir. Ancak, başvurunuzu ilgili işletmeciye yapmanız mümkündür.
    Bilgilerinizi rica ederim."

Bahsedilen madde de şu:
    Madde 34- Kanunlarda ticari sır olarak nitelenen bilgi veya belgeler ile, kurum ve kuruluşlar tarafından gerçek veya tüzel kişilerden gizli kalması kaydıyla sağlanan ticari ve mali bilgiler, bilgi edinme hakkı kapsamı dışındadır.

Neresi ticari sır anlamadım, Türksat 3 ay önce sitesinde açıkladı bunu, Cebit fuarında da yeni tarifelerdeki fiyatları yayınlamış..
    Öte yandan şu linki tekrar vermekte de fayda görüyorum:

• quote:

Orjinalden alıntı: dharma4one

Ben Telekomünikasyon kurumuna yeni tarifelerin onaylanma durumuyla ilgili bilgi edinme başvurusunda bulundum, gelen cevap:
    "Sayın Tu...,
    Bilgi talebiniz incelenmiştir. Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin 34. maddesi kapsamında, tarafınıza bilgi verilmesi mümkün değildir. Ancak, başvurunuzu ilgili işletmeciye yapmanız mümkündür.

Bahsedilen madde de şu:
    Madde 34- Kanunlarda ticari sır olarak nitelenen bilgi veya belgeler ile, kurum ve kuruluşlar tarafından gerçek veya tüzel kişilerden gizli kalması kaydıyla sağlanan ticari ve mali bilgiler, bilgi edinme hakkı kapsamı dışındadır.

Neresi ticari sır anlamadım, Türksat 3 ay önce sitesinde açıkladı bunu, Cebit fuarında da yeni tarifelerdeki fiyatları yayınlamış..
    Öte yandan şu linki tekrar vermekte de fayda görüyorum:

Gerizekalı beyinsizler bilgi edinme kanununu o kadar güzel bilgi edinememe kanununa çevirmişlerki kim birşey yazsa o satırı kopyala yapıştır yaparak sorunu çözüyorlar zaten

• quote:

Orjinalden alıntı: dharma4one

Ben Telekomünikasyon kurumuna yeni tarifelerin onaylanma durumuyla ilgili bilgi edinme başvurusunda bulundum, gelen cevap:
    "Sayın Tu...,

En azından "onay bekleyen bir tarife var mı yok mu" sorusuna cevap vermek zorundalar. Zaten bu madde olduktan sonra her şey bu maddeye sokulabilir çok göstermelik bir yasa..
  • Dün geceden beri kablointernette kısa süreli 10 dkk da bir kopmalar oluyor ilk önce bağlantılardan veya modemden şüphelendim ama aynı mahallede başka bir arkadaştada koblonet var ondada aynı

bi iş yapamıyoruz dün geceden beri başka bölgelerdede aynı sorunu yaşayan varmı

yer istanbul istinye
  • quote:

Orjinalden alıntı: taharci

Dün geceden beri kablointernette kısa süreli 10 dkk da bir kopmalar oluyor ilk önce bağlantılardan veya modemden şüphelendim ama aynı mahallede başka bir arkadaştada koblonet var ondada aynı

bi iş yapamıyoruz dün geceden beri başka bölgelerdede aynı sorunu yaşayan varmı

yer istanbul istinye

Evet benim bölgemde de (İst Bahçelievler) aynı sorun vardı, bende ha bire modemi resetledim durdum
    Şu SOL baglansa sizlere perf testleri atıcam ama ah ahh
  • dünden beri koplamalar sıklastı
  • sadece bende yok demekki ,cfosspeed dakka başı bağlantinizi kontol edin diyip diyip duruyodu.İşin ilginci 122kb/sn ile download yapiyorum .Demmekki pingler ve losslarmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bo$$_HoGG

hız olarak iyi diyenler var Turbo hakkında ama hal yerlerinde sayıyorlar.Altyapıları kendilerine ait.Geliştirseler çok iyi para kazanırlar eminim.bu insanlar neden bekler bilemem.Yalnız onlarda türksat gibi yurtdışı çıkışlarını TT den alıyorlar sanırsam.

Tamamen yurtdışı çıkışı da yurtiçi de bağımsız telekomdan turbonetin yavaş ilerleme sebebi de bu.Çok çok kısıtlı bir alanda (sitelerin olduğu) hizmet versede ordakiler çok şanslı türkiyenin en iyi internetini kullanıyorlar.Tamamen bağımsız ,yoğunluk olmayan ve sorunsuz.Telekoma ve Turksata
  • 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.