Şimdi Ara

APPLE TV KULLANANLAR (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
916
Cevap
36
Favori
84.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ufuk.sefil

Merhabalar;
    Araştırmalarım neticesinde bugün app tv aldım, kurulum işlemlerini yaptım iphone telefonumla airplay bağlantısını sağlarken ipad imle bu bağlantıyı gerçekleştiremiyorum, sadece airplay aktif oluyor app tv geliyor aktif olamıyor.Sizce nedir sorun yarımcı olabilir misiniz?

Net bir çözümü yok ama tüm cihazları kapatıp açarak anlık çözümler üretebilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leren

iPad üzerinden kiraladığım filmleri aynı hesabın kurulu olduğu apple tv üzerinden seyredebiliyor muyuz?

airplay ile izleyebilirsiniz. Ama şöyle birşey mevcut ipad, ipod veya iphone üzerinden kiraladığınız bir film apple tv nin kiralananlar kısmında gözükmez.

• Burada bilgisayardan airplay yapamazsınız diyor ama ios cihazlar için bir şey dememiş:

https://support.apple.com/tr-tr/HT201611
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balabankan16

Arkadaşlar Selamlar ;
    ben sorunsuz olarak İphone 5 i Apple Tv aracılığı ile arçelik 140 ekran 4k tvme sorunsuz aktarıyorum. Fakat mesela film izleme sitelerinden film izlemek istersem, ekrana yansıtacağım anda play ' e basınca, yansıtma özelliğinden çıkıyor, ' üzgünüz, bir sorunla karşılaşıldı ' gibi hata veriyor. Sizden ricam bana yardımcı olmanız. Ne yapmam gerekiyor?
    Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
    İyi akşamlar.

Yasaklı bir siteye girmiş olabilir misiniz? Ama bununda bir çözümü mevcut.

Sanılanın aksine apple tv birçok internet videolarını direk telefondan almaz. Linki kendi içinde açıp ekrana verir. Yani atıyorum, diziyi ekrana verdiniz tv de oynamaya başladı, o diziyi oynatan apple tvdir telefon o an sadece kumanda mantığı ile çalışır.

Dikkat ederseniz airplay yapıp kilitlediğiniz bir telefonun şarjı doğru düzgün azalmaz bile.

Neyse ne diyorduk. Evet çözüm. Dediğiniz problemin çözümü Apple tv-genel-ağ ayarlarından ip noyu yada adi herneyse 8.8.8.8 8.8.4.4 gibi birşey yapmak

• quote:

Orijinalden alıntı: natural34

merhaba,
    dün apple tv yi aldım, apple ın orijinal hdmı kablosu olmadığı için belkin marka altın uçlu satıcının tavsiye ettiği kabloyu aldım. youtube de diriliş dizisine baktım 1080 p yazmasına rağmen görüntü öyle değildi. ayrıca NBA ve bir kaç benzer kanalı açtım yine tv kanallarında olan hd görüntü kalitesi yoktu. sadece film fragmanlarındaki görüntü kalitesi güzeldi.. (divx formatına yakındı) sizdede böyle mi, yoksa benim aldığım hdmı kablo da mı sıkıntı var?

içerik problemli bence. kablo bazlı sıkıntı ya görüntü gelir ya gelmez nezdinde olur sadece. Her hangi bi hd film kiralayıp denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca ayarlardan itunes-1080p ekrab-1080p olarak düzltmişsinizdir sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kongor

Merhaba arkadaşlar,

Konuyu bilen arkadaşlara bir şey danışmak istiyorum. Şimdi Apple Macbook Pro + İpad Air + Iphone ürünleri sahibiyim. Yakın zamanda yeni eve çıkacağım.
    TV izleyen bir kişi değilim ancak özellikle film ve yabancı diziler ve youtube çok izliyorum. Samsung Led TV'm var ancak youtube özelliği dışında akıllı özelliğini hiç kullanamıyorum.

Şimdilik sorum şu; Yeni evime Apple TV + Time Capsule almayı düşünüyorum. Time Capsule'ü film/müzik/dizi/fotoğraf arşivime ayıcağım. Bu arşivi macbook'um üzerinden yönetmek, aynı zamanda altyazı problemsiz vs. olarak bu filmleri Apple TV ile doğrudan TV'm de izlemek, aynı zamanda IPAD, IPHONE'umda bu film/müzik/fotoğraf/dizi leri izleyebilmek, yönetebilmek istiyorum.

Örnek Seneryo; Bir geziye gittiniz, Iphone ile bir çok fotoğraf çektiniz, eve geldiniz, bu fotoğrafları Time Capsule'e yedeklediniz (ilk önce macbook'a oradan capsule e veya doğrudan iphone'dan capsule'e) daha sonra apple tv'nizi açtınız arkaplanda itunes'unuz ile time capsule ün içindeki müziklerden birini seçtiniz ve iphone ile çektiğiniz fotoğrafları tv ekranında görüntülüyorsunuz. Aynı zamanda arkadaşınız geldi, IPAD'i açtınız aynı fotoğrafları ipad'in ekranında anında arkadaşlarınıza göstereceksiniz (Ne seneryoymuş arkadaş)

Bu söylediğim seneryo mümkün müdür? Apple'ı üm ürünlerimde tercih etme nedenim birbirleriyle iletişimleri gerçekten kusursuz olması. Ancak bu yönde diğer ürünleri alarak tam efektif kullanmak istiyorum ürünlerimi.

Time capsule e direkt olarak film atılamıyor diye biliyorum. Bunu yapan programlar mevcut tabii ki o ayrı. Sistemin default hali ile mac in kapalı olduğunu varsayarak dediğiniz şeyleri kısıtlı yapabilirsiniz. Fakat mac ve itunes açık ise bilgisayar adımından içeriğe erişmeniz mümkün. Resimlerde ise icloudu kullanarak timecapsule gerek kalmadan kolayca paylaşım mümkün. Dip not olarak söylüyorum Ki bunu biliyorsunuzdur sizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

Burada bilgisayardan airplay yapamazsınız diyor ama ios cihazlar için bir şey dememiş:

https://support.apple.com/tr-tr/HT201611

Şu an mac üzerinden airplay ile film izliyorum. Öyle birşey yazılması ilginç, maverick kullanıyorum onla alakalı olabilir mi acaba?

• indicavia İ kullanıcısına yanıt
    iTunes üzerinden alınan bir filmse garip bu durumda. Mavericksle ilgili olduğunu sanmam.
  • Arkadaşlar ilginç bir sorun var Apple tv yeni aldım kumanda tepki vermiyor pil eksik işaretide çıkmıyor pil kapağını açıp kapattığımda sadece Açıyor sonra yine tepki yok pili değiştirdim durum aynı AirPlay özelliği çalışıyor ama kumanda iptal yeniden eşleştirme Yaptım restore Yaptım değişiklik yok bu sorunla karşılaşan oldumu ayrıca servis için randevu almaya gerek var mı Zorlu'dan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,

Amerika içeriğini oynatmanın yolu var mıdır? Denedim itunes kredi kartı istiyor ve girdiğim kartları kabul etmiyor,

Syg
  • Aedan kullanıcısına yanıt
    Itunes gift card

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dunyao

Itunes gift card

Sagol ustadim sonraki alimlarda da kullanabilirim degil mi bu yontemi?

Syg

• Aedan kullanıcısına yanıt
    Oncelikle mutlaka itunes hesabin amerika olsun, kartsiz amerikan hesabi acma olarak googlea bak.
    Sonrasinda itunes gift card alip ( ebay dahil istedigin yerden) hesabin icine atarsan, icerigi sorunsuzca kullanirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: dunyao

Oncelikle mutlaka itunes hesabin amerika olsun, kartsiz amerikan hesabi acma olarak googlea bak.
    Sonrasinda itunes gift card alip ( ebay dahil istedigin yerden) hesabin icine atarsan, icerigi sorunsuzca kullanirsin.

Tesekkurler

• Çok iyi cihaz kurulum için yardım almadan... Herşey basit hale geliyor.

• Appletvye iphonedan film sitelerinden oynattığım film için " bu film apple store da var" ikazı çıkıp filmi seyredemiyorum. Nasıl çözebilirim?
    prdn mobil sitede sorun olduğundan tekrarlayan mesajlar düşmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakianboy -- 8 Temmuz 2015; 13:17:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakianboy

Appletvye iphonedan film sitelerinden oynattığım film için " bu film apple store da var" ikazı çıkıp filmi seyredemiyorum. Nasıl çözebilirim?

Daha önce böyle bir sorun işe karşılaşmadım,
    hangi sitede izlediğiniz yazarsan akşama eve gidince bende deneyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pixelcik

quote:

Orijinalden alıntı: trakianboy

Appletvye iphonedan film sitelerinden oynattığım film için " bu film apple store da var" ikazı çıkıp filmi seyredemiyorum. Nasıl çözebilirim?

Daha önce böyle bir sorun işe karşılaşmadım,
    hangi sitede izlediğiniz yazarsan akşama eve gidince bende deneyeyim.

Aslında bu sorunu yaşayan bir arkadaşım bana sordu ben bilemedim size sorayım dedim. Arkadaş D&R dan almış cihazı. Benim cihazla böyle bir sorun yaşamadığım için sizlere danışmak istedim.
  • TaKo kullanıcısına yanıt
    Evet mümkün. Apple tv 3 de film izlemenin benim deneme ve araştırmalarım sonucunda en iyi yöntemi de bu diye düşünüyorum. AIR VIDEO HD programıyla bahsetiğin şeyi yapabilirsin. Hemen hemen tüm video formatlarını destekliyor. Türkçe altyazı ekleyip de sorunsuz bir şekilde izleye bilirsin.

Programın kendisine ve ayrıntılı bilgiye şu adresten ulaşa bilirsin.http://www.inmethod.com/airvideohd/index.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cl0ser -- 12 Temmuz 2015; 19:39:06 >
  • Apple tv de kıraladıgım fılmlere macbook kapalı ıken ulasamıyorum ? Ev paylasımı olmadan olmuyor mu bu ıs ?

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.