Şimdi Ara

İphone 4s 5.1.1 Restore yapamıyorum!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar simdi sorun söle restore yapmak icin ilk önce 5.1.1 ipsw dosyasını indirdim... Sonra tinnyumbrella ile shsh kaydı aldım... Tss server aktif hale getirdim... shift restore yaptım hata 11 hata 3194 aldım ... ne yaptıysam olmadı bana detaylı bi sekilde yardım edicek arkadaşlara simdiden minnettarım.. kafam çatladı ne yapmam lazım :S

• Bununla ilgili bir sürü konu mevcut yapamazsın sadece son versiyona güncellersin bende de 5.1 var olmuyor maalesef... Apple kapatmış shsh kaydında olsa olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh

Bununla ilgili bir sürü konu mevcut yapamazsın sadece son versiyona güncellersin bende de 5.1 var olmuyor maalesef... Apple kapatmış shsh kaydında olsa olmaz

emin misin ustat valla 3 saattir ugrasıyorum paso değişik değişik hatalar veriyo.. suan telefonda 5.1.1. yüklü restore yapıp aynı 5.1.1. i yüklemeye calısıyorum ne yaptıysam olmadı :S
  • a5 cihazlarda henüz mümkün değil. zamanla bir çözümü gelecektir. Ben de bu nedenle 6.0.1 de takıldım kaldım
  • vay arkadaş nası is bu ya 3 4 saattir ugrasıyorum yok host dosyası yok ifaitih tinnyumbrella beynim sulandı ya :S eminsiniz dimi arkadaşlar?
  • Bosuna uğraşma hocam B'nde çok denedim olmuyor maalesef ya

• anladım hocam zaten daha ugrasmaya mecalim kalmadı :S artık restore icin 6.0.1 jb yi beklicez ...
  • sonuç kesin aksi belirtilmedikçe denemeyin. sadece üst sürüme geçebilirsiniz. jb den de olursunuz.
  • tamam hocam bu cevap beni rahatlattı ... Telefonda bi sorun var sanmıstım ben
  • şimdi tekrar araştırdım bir arkadaş şöyle belirtmiş başka bir forumda (alıntıdır)
    Ben yaptım oldu. Ios 5.1.1 den 5.1.1 e re-restore ettim. Hiçbir sıkıntı da yaşamadım.

Nasıl yaptığımı ise şöyle anlatayım.

1. ios 5.1.1 ipsw dosyası ile 5.1.1 versiyona ait shsh kayıtlarımı masaüstünde bir klasöre indirdim.
    2. redsn0w un en son versiyonunu masa üstüne indirip rardan çıkardım.
    3. iphone u bilgisayara bağladım.
    4. Daha sonra redsn0w u sağ tıklayıp yönetci olarak çalıştırdım. Oradan Exstras/Even More/Restore yi tıkladım.
    5. Açılan yerden ipsw menüsünü tıklayıp ipsw yi gösterdim.
    6. shsh kaydını gösterdim.
    7. Telefon açıktı otomatik olarak restore moduna aldı.
    8. Bir noktada basebandla yükselmesiyle ilgili uyarı verdi bende telefon simkilitli olmadığı için evet deyip işlemi bitirdim.
    9. İşlemin başarıyla re-restore edildiğine dair uyarı mesajı geldi telefon açıldı ve yeni bir iphone olarak açtım şimdi pkgbackup yedeklerim, jailbreak vs yükleyeceğim.

aynı işlemi ben denediğimde olmadı. mecburen geçtim 6.0.1 yine de sizin bileceğiniz iş. iyi forumlar...

• iPad 2 de olur mu bu işlem ? 5.0.1 de restore yapıp 5.1.1 yukleyebilir miyim ki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ifaith ile custom fw olusturup dene...restore yapabılecegını sanıyorum..

ifaith ile 5.1.1 shsh kayıdı ımzanmıs yenı FW masausutunde olusturup deneyın..

ios 6^ya gecersenız dönusunuz olmaz suan..ama 5.1.1 restore olacaktır kanımca
  • quote:

Orijinalden alıntı: groyeuw

iPad 2 de olur mu bu işlem ? 5.0.1 de restore yapıp 5.1.1 yukleyebilir miyim ki?

5.0.1 den 5.1.1 e geçebileceğinizi sanmıyorum. aynı sürümde restore farklı bir işlem. eğer iphoto gibi uygulamaları açamadığınız için geçiyorsanız, cydia da çözümü mevcut. benim tavsiyem, eğer beklemeyi göze alıyorsanız 6.0.1 e güncelleyin çünkü 6.1 beta da yayınlandı. cydia 6.0.1 için shsh kayıtları da aldı. 5.0.1 5.1.1 6.0 bunlara göre daha iyi bir sürüm. a5 li cihazlar için illaki yakın zamanda jb çıkacaktır. Telefonu değiştirene kadar bir daha sürüm değiştirmem olayın bir de şu boyutu var kredi kartımı kabul etmediği için whatsapp bile yükleyemiyorum beklemeyi göze alıyorsanız şimdi geçin dememin sebebi, 6.1 yayınlandığı zaman 6.0.1 e geçebileceğinizi sanmıyorum. a5 cihazlarda bu sıkıntı mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jaimine_RAJA

quote:

Orijinalden alıntı: groyeuw

iPad 2 de olur mu bu işlem ? 5.0.1 de restore yapıp 5.1.1 yukleyebilir miyim ki?

5.0.1 den 5.1.1 e geçebileceğinizi sanmıyorum. aynı sürümde restore farklı bir işlem. eğer iphoto gibi uygulamaları açamadığınız için geçiyorsanız, cydia da çözümü mevcut. benim tavsiyem, eğer beklemeyi göze alıyorsanız 6.0.1 e güncelleyin çünkü 6.1 beta da yayınlandı. cydia 6.0.1 için shsh kayıtları da aldı. 5.0.1 5.1.1 6.0 bunlara göre daha iyi bir sürüm. a5 li cihazlar için illaki yakın zamanda jb çıkacaktır. Telefonu değiştirene kadar bir daha sürüm değiştirmem olayın bir de şu boyutu var kredi kartımı kabul etmediği için whatsapp bile yükleyemiyorum beklemeyi göze alıyorsanız şimdi geçin dememin sebebi, 6.1 yayınlandığı zaman 6.0.1 e geçebileceğinizi sanmıyorum. a5 cihazlarda bu sıkıntı mevcut.

aslinda aynı sürümde olur ipadi sattim ve jbli bir sürümde vermem iyi olur iPad 2 de yapilabilir mi ayni surumde restore mümkün mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• cydia shsh kayıtlarını almaya başladı..bu demektır kı[hep boyle olmustur] untetheret JB yakında..
  • eğer mümkünse yukarıda verdiğim yöntemle olur. 5.1.1 yerine 5.0.1 ıpsw ve shsh ile denemek lazım. Denemeden kesin bir şey söyleyemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmrkartal

cydia shsh kayıtlarını almaya başladı..bu demektır kı[hep boyle olmustur] untetheret JB yakında..

a5 lere tetheret gelsin de kafi :) 6.0.1 gerçekten güzel sürüm. uzun bir dönem jb ile rahat kullanılabilir. Bu arada shsh kayıtları 2-3 gündür başlamıştı zaten bildiğim kadarıyla.
  • A5'lere untetheret gelecektir..bu herdaim boyle olmustur..
    Chpwn isimli ios hackerı ılk iphone5 suruldugunde kırılmıs halını paylasmıstı ve acık buldugunu ılan etmısti..elı kulagında JB olayının..

IFAITH ıle shsh ımzalı FW olusturun 5.1.1 restore olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmrkartal

A5'lere untetheret gelecektir..bu herdaim boyle olmustur..
    Chpwn isimli ios hackerı ılk iphone5 suruldugunde kırılmıs halını paylasmıstı ve acık buldugunu ılan etmısti..elı kulagında JB olayının..

IFAITH ıle shsh ımzalı FW olusturun 5.1.1 restore olacaktır

İfaith 4s 5.1.1 shsh kaydiyla imzalama yapmiyo tinnyumbralla ile aldim shsh kaydini

• Haydaaa benimde 5.1.1 artik bazi sapitmalar var diye yeniden yukleyeyim 5.1.1 diyordum,yapamayacakmiyim simdi :/ l

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.