Şimdi Ara

Ahize Sesi Çok Az Geliyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
290.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ahize sesi çok az çıkıyor ve zorlanıyorum gerçekten biraz araştırma yaptım ama bi çözüm bulamadım ahize sesini arttıran tweak ya da bi ayar var mı?

• benim de öyle. çok kısık olmasa da arkadaşın iphone a göre bariz kısık. var mıdır ki çözümü, donanımsaldır diye araştırmadım hiç
  • Kulaklik hoparlorunun oldugu bolum tozlanmistir kirlenmistir firca yardimi ile guzelce uzun sure fircalayin tozlari trmizletin
  • quote:

Orijinalden alıntı: :SworD:

Kulaklik hoparlorunun oldugu bolum tozlanmistir kirlenmistir firca yardimi ile guzelce uzun sure fircalayin tozlari trmizletin

bende önündeki filtrenin tozlandığını düşünüyorum ama fırçayla temizlemek bi zarar vermez umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: vlkn216

quote:

Kulaklik hoparlorunun oldugu bolum tozlanmistir kirlenmistir firca yardimi ile guzelce uzun sure fircalayin tozlari trmizletin

bende önündeki filtrenin tozlandığını düşünüyorum ama fırçayla temizlemek bi zarar vermez umarım

Alıntıları Göster
    eski iphone 4ümde de bu sorun vardı 1 hafta sonra anakartı arıza yaptı belki bi ilgsi vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: vlkn216

quote:

Alıntıları Göster
    Cihaza dokunmatik değiştirildimi ? 6500 slidenin iç kulaklığı 3g ve 3gs e uyuyor.. 20 30 tl karşılığında değiştirsiniz canavar gibi çalışır..

• quote:

Orijinalden alıntı: sevgigsm

Cihaza dokunmatik değiştirildimi ? 6500 slidenin iç kulaklığı 3g ve 3gs e uyuyor.. 20 30 tl karşılığında değiştirsiniz canavar gibi çalışır..

Alıntıları Göster
    donanımsal olduğunu düşünmüyorum arkadaşlar
  • Filtre diyorum yine :)
  • quote:

Filtre diyorum yine :)
    al eline ucu kesilmiş sulu boya fırçası kulaklık toz filtresini alkol yoksa kolanyayla fırçala :SworD: arkadaşımın dediği gibi.
    20 dk bekle alkol kurusun ses artmadıysa bende bişey bilmiom
    iyi fırçala ama :D korkma hiç bişey olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: IcMn

al eline ucu kesilmiş sulu boya fırçası kulaklık toz filtresini alkol yoksa kolanyayla fırçala :SworD: arkadaşımın dediği gibi.
    20 dk bekle alkol kurusun ses artmadıysa bende bişey bilmiom
    iyi fırçala ama :D korkma hiç bişey olmaz

Alıntıları Göster
    ben de bu sorundan müzdariptim. eonunda çözümü buldum ve ahize sesini kısarak kullanıyorum artık. oldukça yüksek ses veriyor.

bu konuda apple forumlarında birkaç çözüm önerisi verilmiş. şu adresten foruma ulaşabilirsiniz:https://discussions.apple.com/thread/3391453?start=0&tstart=0 bahsettiğim çözümler firoze adlı kullanıcı tarafından önerilmiş.

biri telefonun dil ayarları ile ilgili. dil ayarlarından önce dili başka bir dil yapın. dil değiştikten sonra tekrar eski dile geri dönün. bu şekilde ahize sesi artanlar var.

bir diğeri tüm ayarların sıfırlanması. bunu ayarlar-genel-sıfırla--tüm ayarları sıfırla menüsünden yapabilirsiniz. herhangi bir veriniz silinmez. sadece telefonun ayarları sıfırlanır (alttaki tüm içeriği ve ayarları sili seçmeyin sakın. tüm içeriği kaybedersiniz)

üçüncüsü ise müzik çalarken müziği kapatmadan voice memos uygulamasını açın daha sonra bu uygulama müziğin sesini kapatacak. sonrasında tekrar müzik uygulamasına dönün ve müziği devam ettirin. böylelikle sesin tekrar ayarlandığı iddia ediliyor.

bu üç çözümde zararsız ama fayda sağlayabilecek uygulamalar

ben bu üç yöntemi de uyguladım ve sorunum çözüldü. ancak ikisini de uyguladığım için hangisi etkili oldu bilemeyeceğim. sorunum yazılım kaynaklıymış yani.

ayrıca ayarlar-müzik bölümünde (ios 5 öncesi itunes) volume limit seçeneğinin off konumda olduğundan emin olun bu da etkileyebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ethan -- 23 Ağustos 2012; 13:59:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ethan

ben de bu sorundan müzdariptim. eonunda çözümü buldum ve ahize sesini kısarak kullanıyorum artık. oldukça yüksek ses veriyor.

bu konuda apple forumlarında birkaç çözüm önerisi verilmiş. şu adresten foruma ulaşabilirsiniz:https://discussions.apple.com/thread/3391453?start=0&tstart=0 bahsettiğim çözümler firoze adlı kullanıcı tarafından önerilmiş.

biri telefonun dil ayarları ile ilgili. dil ayarlarından önce dili başka bir dil yapın. dil değiştikten sonra tekrar eski dile geri dönün. bu şekilde ahize sesi artanlar var.

bir diğeri tüm ayarların sıfırlanması. bunu ayarlar-genel-sıfırla--tüm ayarları sıfırla menüsünden yapabilirsiniz. herhangi bir veriniz silinmez. sadece telefonun ayarları sıfırlanır (alttaki tüm içeriği ve ayarları sili seçmeyin sakın. tüm içeriği kaybedersiniz)

üçüncüsü ise müzik çalarken müziği kapatmadan voice memos uygulamasını açın daha sonra bu uygulama müziğin sesini kapatacak. sonrasında tekrar müzik uygulamasına dönün ve müziği devam ettirin. böylelikle sesin tekrar ayarlandığı iddia ediliyor.

bu üç çözümde zararsız ama fayda sağlayabilecek uygulamalar

ben bu üç yöntemi de uyguladım ve sorunum çözüldü. ancak ikisini de uyguladığım için hangisi etkili oldu bilemeyeceğim. sorunum yazılım kaynaklıymış yani.

ayrıca ayarlar-müzik bölümünde (ios 5 öncesi itunes) volume limit seçeneğinin off konumda olduğundan emin olun bu da etkileyebiliyor.

Alıntıları Göster
    filtreden kaynaklıdır bence de.. temizlemek işe yarayabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: noppie

filtreden kaynaklıdır bence de.. temizlemek işe yarayabilir

Alıntıları Göster
    ekran koruyucu kılıfın varsa çıkar sesinin yükseldiğini göreceksin bazı ekran koruyucu kılıflar da ekran tam kapanıyor ses çıkan yeride örtüyor sendeki öylemi bir bak. ok
  • quote:

Orijinalden alıntı: besyom2

ekran koruyucu kılıfın varsa çıkar sesinin yükseldiğini göreceksin bazı ekran koruyucu kılıflar da ekran tam kapanıyor ses çıkan yeride örtüyor sendeki öylemi bir bak. ok

Alıntıları Göster
    bende de var kısıklık bütün ayarları sıfırladım hadi hayırlısı bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: muticoo

bende de var kısıklık bütün ayarları sıfırladım hadi hayırlısı bakalım

Alıntıları Göster
    iphone ların kronik sorunlarından biridir bu, ahizeyi eski bir diş fırçası yada muadili bir araç ile güzelce fırçalayın herhangi bir sıvıya falan gerek yok, düzelcektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaedHrOS

iphone ların kronik sorunlarından biridir bu, ahizeyi eski bir diş fırçası yada muadili bir araç ile güzelce fırçalayın herhangi bir sıvıya falan gerek yok, düzelcektir.

Alıntıları Göster
    bu ekran koruma jelatinini çıkarınca ses artıyo diyolar bi deneyelim bakalım ;)
  • quote:

o ilk sıfır kutudan çıkan iphonelar için geçerli üzerindeki jelatinde kulaklık bölgesi delik değil çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

quote:

o ilk sıfır kutudan çıkan iphonelar için geçerli üzerindeki jelatinde kulaklık bölgesi delik değil çünkü

üstad artırmak için n yapcaz o zaman ?? tüm ayarları sıfırladım olmadı. restore yaptım olmadı..versiyon 5 olunca böle oldu. telefon çalınca bile eskisi gibi çalmıyo ses kısıldı. bu durumdan müzdalip birsürü arkadaş var. çözüm jailbreak.

• quote:

quote:

quote:

üstad artırmak için n yapcaz o zaman ?? tüm ayarları sıfırladım olmadı. restore yaptım olmadı..versiyon 5 olunca böle oldu. telefon çalınca bile eskisi gibi çalmıyo ses kısıldı. bu durumdan müzdalip birsürü arkadaş var. çözüm jailbreak.

Yukarida bazi cozumleri aciklamistim. Onlari denediniz mi? Benim ses sorunum vardi cozuldu bunlari uygulayinca

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yukarida bazi cozumleri aciklamistim. Onlari denediniz mi? Benim ses sorunum vardi cozuldu bunlari uygulayinca

dil ayarlarını değiştirdim olmadı.

tüm ayarları sıfırladım olmadı.

restore ettim (daha önce) olmadı.

bi müzik çalar ile yapılan aktiviteyi denemedim. onun haricince hepsini denedim programsal bi sıkıntı var ama anlamadım gitti. ama kulaklıkla ilgili sorunum yok bangır bangır çalıyo..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

dil ayarlarını değiştirdim olmadı.

tüm ayarları sıfırladım olmadı.

restore ettim (daha önce) olmadı.

bi müzik çalar ile yapılan aktiviteyi denemedim. onun haricince hepsini denedim programsal bi sıkıntı var ama anlamadım gitti. ama kulaklıkla ilgili sorunum yok bangır bangır çalıyo..

restore ettim olmadı, ayarları sıfırladım olmadı, dili değiştirdim olmadı diyosunuz, sonra da yazılımsal sorun var diyosunuz. Sizin sorununuz donanımsal bence.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.