Şimdi Ara

IDC: Samsung, akıllı telefon pazarındaki liderliğini sürdürüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• IDC: Samsung, akıllı telefon pazarındaki liderliğini sürdürüyor

IDC, geride bıraktığımız çeyrek içerisindeki akıllı telefon ve cep telefonu sevkiyatlarına ilişkin rakamları kamuoyuyla paylaştı.

Söz konusu rakamlara bakıldığında; Samsung'un üçüncü çeyrek içerisinde 56.3 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdiği görülüyor. Bu rakam geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %100.4'lük bir artışa denk gelirken, ikinci çeyrekle karşılaştırıldığında %12'lik bir artış göze çarpıyor. Apple cephesine bakıldığında bir yıllık dönemde satışların %57.3 artarak 17.1 milyondan 26.9 milyona yükseldiği görülüyor. Akıllı telefon pazarının geneli göz önüne alındığında geçen yıla göre %45.3 oranında bir büyüme gözlenirken, akıllı telefonların sayısı 179.7 milyona ulaşmış durumda. %45.3'lük bu oran yaklaşık 56 milyon akıllı telefona tekamül ederken, bu rakamın üçte ikisi satışı Samsung ve Apple tarafından gerçekleştirildi.

Akıllı telefon pazarından diğer üreticilerin rakamlarına baktığımızda ikinci çeyrekte ilk beşten düşen RIM'ın 7.7 milyonluk akıllı telefon sevkiyatıyla üçüncü sırada yerini alırken, şirketin sevkiyatta ikinci çeyreğe göre %34.7'lik bir düşüş yaşadığı görülüyor. Dördüncü sırada 7.5 milyon ile ZTE, beşinci sırada ise 7.3 milyon sevkiyat rakamı ile HTC yer alıyor.

Geride bıraktığımız çeyrekte listenin üçüncü sırasında yer alan Nokia'nın üçüncü çeyrekte ilk beşte yer alamadığı gözlerden kaçmazken, şirketin vermiş olduğu üçüncü çeyrek rakamlarına bakıldığında 6.3 milyon akıllı telefon satabildiği görülüyor. Akıllı telefon pazarının lideri Samsung'un 105.4 milyonluk cep telefonu sevkiyat rakamının gerisinde de kalan Nokia, 82.9 milyon telefon sevkiyatı gerçekleştirmiş durumda. 

IDC tarafından açıklanan üçüncü çeyrek rakamlarına bakıldığın Samsung ve Apple'ın cep telefonu pazarını domine eden şirketler olmaya devam ettikleri görülüyor. 

• samsungdan başkası yalan
  • N8 ciktiginda elestirilerimize nokia fanlari siz sirket yonetivileronden daha iyimi biliyorsunuz seklinde cevap veriyorlardi. Buyrun bugun nokia ilk 5den bile silinmis. O degil amiral gemisi olmayinca normal telefon pazarinda bile geri kaliyorki bence normal tuslu telefonlari hala cok basarili.

• Nokia'nın bu ceyrekteki düşüşünü yeni tanıtılan wp8li cihazlara bağlı olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki aylarda lumia 920 ve 820 nin yaygın olarak satışına başlanmasının ardından Nokia'nın daha yukarıdaki konumlara geleceğini düşünüyorum. (Tabi ki rakip firmalara karşı bir fiyat avantajı sağlaması gerekiyor.) Samsung liderliğini sürdürecektir. Blackbery ise bb10 lu cihazların tanıtılmasının ardından yükselişe geçecektir.

• Her markanın pazar payını gösteren bir rapor görmeyi umut ediyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

bu sitede neden bu kadar çok fandrozort var diyodum meğersem sitenin kendisi fandrozortmuş

yerler seni burda
  • Bu sitede fanatiklere bu derece patlayan birisi bu kadar artı(beğeni) alıyorsa sitede bir hata var demektir. Fanatiklere hiç kısıtlama yok. Adam gelip istediğini yazıp gidiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Bu sitede fanatiklere bu derece patlayan birisi bu kadar artı(beğeni) alıyorsa sitede bir hata var demektir. Fanatiklere hiç kısıtlama yok. Adam gelip istediğini yazıp gidiyor...

aynen herkes aklına geleni saysın gitsin,olmaz arkası kesilmez bu boş lafların...

• Şahsen apple yine alkışlanası bir durumda, tamam samsung cidden iyi bir satış yapıyor ama bunu her segmentte yapıyor, apple ise en üst kulvar ürünleri ile bu rakamlarda. bu kısmı kimse görmezden gelmezse diğer tarafta samsung'u sevmeyen biri olsam da adamlar öyle ya da böyle çok çok iyi gidiyorlar. umarım bu ilerleme tıkanmaz her 2 si için de ama asıl isteğim diğer firmaların da ellerini güçlendirip daha rekabetçi hale getirmeleri pazarı. htc ve nokia'nın gerilere düşmesi, sony'nin listeye s bile sokamaması kötü. lg ise umarım durumuna dur diyecek bir yapıda.

Bence bu konu altında olması gereken çeşitte bir yorum. böyle bir yorum yakışır, ne fandrozort demek ne de küfretmek bu foruma yakışmıyor... (aslında yorum yazma gereği duymam böyle bir haberde ama örnek bir yorum olsun diye yazıyorum, amacım kötü değil sadece bir takipçi olarak eski günler adına olan özlemimi belli etmek :)

• quote:

Bu sitede fanatiklere bu derece patlayan birisi bu kadar artı(beğeni) alıyorsa sitede bir hata var demektir. Fanatiklere hiç kısıtlama yok. Adam gelip istediğini yazıp gidiyor...

sitedeki hata sizsiniz anlamıyorsun bunu. eski donanımhaberi herkes özlüyor artık sizin yüzünüzden.
  • kim ne derse desin apple
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar237

quote:

sitedeki hata sizsiniz anlamıyorsun bunu. eski donanımhaberi herkes özlüyor artık sizin yüzünüzden.

Ben onu site taraflı demek için değil, kendini korumak için çaba sarf etmediğini belirtmek için yazdım. Buraya fanatikler gelip rahat rahat çamur atıp gitmelerine izin verirlerse site kötüye gider tabii... Yaptırım zayıf ve yetersiz. Mesajı silinir hadi olsun olsun geçici ban yer. Tekrarlar hesap kapatılır. Gider yenisi açar yine devam eder... XDA gib bir forumda kolaysa bu kadar rahat çamur atın... Anında hesap silinir. Tekrarlanırsa ip banlanır ve bir daha giriş yapamazsınız. Böyle bir sistemde çamur atmak cesaretten fazlasını ister...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Ben onu site taraflı demek için değil, kendini korumak için çaba sarf etmediğini belirtmek için yazdım. Buraya fanatikler gelip rahat rahat çamur atıp gitmelerine izin verirlerse site kötüye gider tabii... Yaptırım zayıf ve yetersiz. Mesajı silinir hadi olsun olsun geçici ban yer. Tekrarlar hesap kapatılır. Gider yenisi açar yine devam eder... XDA gib bir forumda kolaysa bu kadar rahat çamur atın... Anında hesap silinir. Tekrarlanırsa ip banlanır ve bir daha giriş yapamazsınız. Böyle bir sistemde çamur atmak cesaretten fazlasını ister...

adam gibi paralı üyelik gelsin o zaman hem sizden kurtuluruz hem küfür olmaz.

• Tabi ki Samsung...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis bu sitede neden bu kadar çok fandrozort var diyodum meğersem sitenin kendisi fandrozortmuş
    ...

Arkadaş küfür etmeden düşüncelerini dile getirseydi açıkcası katılırdım ancak artık öyle bi hal aldıki site birşeyin arkasında bilgidiğiniz şeyler ile durmaya kalsanız fan ilan ediliyorsunuz.
    Eskinden nvidia ati fan boy oluyordunuz şimdi android ios fan boy oluyorsunuz. Sırf bu yüzden forumda birşey yazmaya her yazdığımdada fan boy olarak ilan edilmekten çekinir oldum...
    Karşılıklı görüşlere saygı yok hatta ve hatta herkezde bi ego ben biliyorum ben pro'yum var.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skid_row

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis bu sitede neden bu kadar çok fandrozort var diyodum meğersem sitenin kendisi fandrozortmuş
    ...

Arkadaş küfür etmeden düşüncelerini dile getirseydi açıkcası katılırdım ancak artık öyle bi hal aldıki site birşeyin arkasında bilgidiğiniz şeyler ile durmaya kalsanız fan ilan ediliyorsunuz.
    Eskinden nvidia ati fan boy oluyordunuz şimdi android ios fan boy oluyorsunuz. Sırf bu yüzden forumda birşey yazmaya her yazdığımdada fan boy olarak ilan edilmekten çekinir oldum...
    Karşılıklı görüşlere saygı yok hatta ve hatta herkezde bi ego ben biliyorum ben pro'yum var.

birader bende onu diyorum işte bu elemanlar herkesi bir fanboy yaptırtma çabası içinde. editörleri bile.

• quote:

quote:

bu sitede neden bu kadar çok fandrozort var diyodum meğersem sitenin kendisi fandrozortmuş

....

Dostum yanlış yerde yorum almışsın senin gibiler genelde inci sözlükten içini dokerler gerçi bu kadar kişinin onaylaması da ayrı bi rezillik
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talerk

quote:

quote:

...

Dostum yanlış yerde yorum almışsın senin gibiler genelde inci sözlükten içini dokerler gerçi bu kadar kişinin onaylaması da ayrı bi rezillik

herkesin aklından geçenleri sansürsüz söyledim diye o kadar kŞi onayladı. zaten sitenin imajını bozmak istemiyorum mesaj gitsin silcem yorumu.

• quote:

senin gibilerin yorumlari bu siteyi kirletiyor

• Birbirine yakın pazar payları/satış adetleri ve sadece 1-2 firma değil daha fazla olmasını dilerdim ancak bu şekilde gerçek fiyat performans ürünü cihazlar görebiliriz ikinci olarak gerçektende bu forumda adı gibi donanıma ait haber ve incelemeleri özledim ne olursa olsun akıllı telefon haberleri fazlasıyla sıkmaya başladı

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.