Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (637. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.276.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 635636637638639
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    122 lik olani 5 yil kullandim cooooook memnun kaldim... tadi hala damagimda..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Yakıt konusunda ne söylenebilirsiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • muratcom3 M kullanıcısına yanıt
    122 olan ankara sehir ici standart kullanimda 8.5 lt cok dikkat edersen 7 lt civariydi yine cok dikkat ederek benzin isigi yanmadan yanmaya 630km, normal kullanimda 530 km sehir ici gidiyordu..

• Anladım Tolga bey ilginiz için teşekkür ederim.
  • Simdi dizele gectim ne farketti degdimi.. tam bilemedim.. aslinda o kadar fark verip dizele gecmeye degermi... yani en iyi kullanimda 210 TL ile 630 km giderken suan 140TL ye 630 Km gidiyorum...depoda 70 tl.. bence akillica davranmamisim benzinli devam edebilirmisim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 11 Ocak 2016; 14:22:53 >
  • Merhaba Arkadaşlar,

Cumartesi günü Skoda Octavia 1.6 TDI Style DSG + Panaromik Sunroof + Krom Cam Çıta+ 17'' Teron Jant 87.500 e anlaştığım aracımı teslim aldım. Kendim Antalya'da yaşıyorum ve uygun fiyatı İzmit'den aldığım için 1 günlüğüne gedip arabayı aldım ve pazar sabahı yola çıktım. Birçok kişinin bahsettiği gibi 110-120 civarına çıktığında rüzgar sesi duyulmaya başlanıyor ama rahatsız edici boyutta değil. Öncelikle araç çok konforlu ve biraz gaza dokunduğunuzda 160-170 leri görüyor. DSG şanzuman çok iyi ve vites geçişlerini hissetmiyorsunuz. Yaklaşık 620 km yol geldim. Ortalama hızım 94 km ve yakıt tüketimi Antalya girişinde 5 Litre gösteriyordu. Yol müsait olduğundan bazı yerlerde 130-140 civarı hızda kullandım. Almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.
  • anladım cevaplarınız için teşekkür ederim.
  • Şirketimiz için 2 adet 2015 model Octavia kiralamıştık. 1 yılı geride bıraktık. Araçlar 1.6TDI DSG 105HP. Biri Optimal diğeri ise Elegance.
    Genel olarak araçlardan memnunuz. İstanbul içi trafik sebebi ile her ne kadar ortalama 6, 6.5 Lt/100 km tüketsek de artık buna da alıştık. Kataloglarda bahsi geçen 4.6 değerine ulaşmak imkansız gibi.
    Tabi bu kullanılan güzergaha, kullanım süresine, çevre faktörlerine ve kullanıcıya göre değişse de maalesef uzun yolda 90-100 km/s sabit hızı tutturamıyorsanız katalog verileri hayal.
    Bu noktada dizel - benzinli araç kıyaslaması yapılabilir. Zira dizel araçlar daha pahalı ve belki de benzinli araç alıp aradaki farkı yakıta taksit taksit ödemek daha mantıklı. Tabi dizelin düşük devirlerdeki yüksek tork
    avantajını unutmamalı. Bu gerçekten keyifli ama gaza biraz daha yüklenip keyfi katlamaya meylettiğinizde tüketim de sizi hemen cezalandırıyor :)

Elegance ile optimal donanım arasında çok hayati bir fark yok. Cruise Control şehir içinde zaten anlamsız. Uzun yolda belki arıyor insan ama yılda ne kadar uzun yol yapıyorsunuz bunu düşünmeli.
    Led farlar özellikle selektör atarken çok havalı ve etkili, doğru ama olmazsa olmaz mı? Bence hayır. Kaldı ki optimale sanırım led uygulaması yapıp keyfini sürebilirsiniz.
    Arka ledler beni hiç ilgilendirmiyor zira ben onları görmüyorum :)
    Follow me home bende acaba kapılar açık mı kaldı korkusu yaratıyor, farlar sönene kadar dönüp dönüp bakıyorum.
    Otomatik silecek fonksiyonu ise bir acayip bazen azıcık bir suya tepki verip hızla çalışırken bazen yağmurda ruhu duymuyor.

Yani optimal - elegance arasında çok kayda değer bir fark yok. Tabi şimdilerde elegance yerini style paketine bıraktı sanırım ve donanım farkı arttı.
    Neticede optimal alınabilir bir donanım.

Yakıt tüketimi şikayetim dışında arka sileceğin don derecelerinde hassasiyeti, kapı içlerinde çok acayip ölü alanlar olması ve buralarda su ve haliyle kir birikmesi sayabileceğim minör olumsuzluklar.
    Dışarıdan içeri ses alma durumu da maalesef bazen sıkıcı olabiliyor. Ancak bu sınıfta bu bedelde bir araçta mucize beklememek gerekli.

2 aracın birinde (optimalde) ne yazık ki 21.000 km'de DSG sorunu yaşadık. Araç dur kalkışlarda kısa bir süre içinde garip bir gıcırtı sesi yapmaya başladı. Servisin açıklaması dur kalkta kısa süre içinde sürekli D1'de şanzımana yük binmesi nedeni ile
    gevşeme-aşınma olduğu idi ve garanti kapsamında bu değişimi yaptılar. Araç şu anda 30.000'e yaklaştı ve sorun yok.

Neticede yol tutuşu ortalamanın üzerinde (evet efsane focus performansı yok) iç malzeme kalitesi yerli yerinde (evet Golf değil), motor-şanzıman uyumu iyi (tamam Passat daha iyi) ekonomik (Renault daha az yakıyor biliyorum)
    fiyat/performansı makul (OK Toyota en iyi) araçlar bunlar. Bagaj hacmi muhteşem, yükleme açıklığı müthiş ve biz 2-3 yılda bir araç kiralayan insanlar için makul/mantıklı araçlar.
    Ha kendime alacak olsam, evet alırdım. Bir an Golf'ün iç malzeme kalitesi, PAssat'ın dış tasarımı falan aklıma gelirdi ama mantığım aynı platformda üretilmiş, benzer araçlar içinde Octavia'yı tercih ederdi.

Alanlara hayırlı olsun, güle güle , kazasız belasız kullanın. Arabanızla mutlu mesut yaşayın, ailenizle keyfine varın, buraya gelip abuk subuk şeyler yazan saçma sapan kıyaslar yapanları dinlemeyin.
    Ben muhtemelen 2 yıl sonra işlerimin durumuna göre bir Passat kiralamak isteyeceğim ama belli olmaz fiyatı ile Octavia her zaman akıl çelici ;)

• arabadakimvar A kullanıcısına yanıt
    Ucuzmu

• ERHAINSTEIN E kullanıcısına yanıt
    Ağır kuş koşulları yoksa tavsiye ederim. Ancak bir kış lastiği performansı beklemek de yanlış olur.

• bu aralar 15.000 bakımı yaptıran veya yaptıracak olan var mı arkadaşlar. fiyatlar ne durumda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabadakimvar

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

Arkadaş ben Octavia ne aldım ne de bindim. Burada objektifçe yorum yaptığını düşündüğüm insanları takip ediyorum. Ama bu Octavia'ya takık arkadaş yüzünden forumdan soğudum resmen. Malum arkadaşa cevap vermezsek belki kendiliğinden kaybolur.

Nasıl konuşuyorsun sen öyle takık makık. Rahatsız oluyorsan okuma yazdıklarımı haddini bil. Okumak zorunda değilsin.

Bence bu kadar kişi sizin yazdıklarınızdan rahatsız olurken sizde yazmak zorunda değilsiniz

• Bu arabadakimvar denen arkadaş başka bir firmada satış elemanı yani tıroll boşvakitlerinde gir bu form kensini kücük düşür arabaya ver veristir demişler.işi bu maaş alıyor ekmek parası ne yapsın.hadi koy octovia yanyana çekilmiş bir resmini bizde bakalım

• Lütfen işlem yazan yere tıklayın orda şikayet et var bu kişinin troll oldugunu çakma hesap oldugunu arabasinin olmadigi halde varmiş gibi yazdigını ve profili gizli tutarak diger msj bile gizli tuttuğunu oraya yazın lütfen.
    Not: başka firmalardan adam gelip buraya yazdığına göre octovia bayaa iyi demekki...

• arabadakimvar A kullanıcısına yanıt
    Çok komiksin ibiza hanımın arabası.askeri ücretmi veriyorlar sana toyotadamısın yoksa renodamı.parasal sorunum yok paşam.ama senin araban bile yok bundan eminim.bayi calışanı arkadaş.

• Octavia iğrenç bir araç...rüzgar sesi,yol sesi,yağmur sesi,su sesi, her türlü ses var...virajlarda sabun gibi ..bir seferinde 360 dereceyi iki kez döndü...
    Yakıt desen o bıçım...içiyor mübarek...100 TL yakitla uzun yolda 550 km,İstanbul şehir içinde 440 km yapiyor....asla alinmaz bu araba..alinirsa bile yanlışlıkla hemen satılmalı,mümkünse yakılmalıdır...alan arkadaş bu durumlardan muzdarip olasın...bagaj içler acısı,geçen çamaşır makinesini zor sigdirdik..olurmuş canim böyle bagaj,arkadaştan cadyy var ona camasir makinesi rahat sigiyordu....
    Almayin kardeşim almayin...tu kaka....
    Octavia sahipleri olaraktan distirbütörü basicaz sonrada yakicaz üstüne de el bombası atacaz..bidaha satamasinlar octavia falan...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

Octavia iğrenç bir araç...rüzgar sesi,yol sesi,yağmur sesi,su sesi, her türlü ses var...virajlarda sabun gibi ..bir seferinde 360 dereceyi iki kez döndü...
    Yakıt desen o bıçım...içiyor mübarek...100 TL yakitla uzun yolda 550 km,İstanbul şehir içinde 440 km yapiyor....asla alinmaz bu araba..alinirsa bile yanlışlıkla hemen satılmalı,mümkünse yakılmalıdır...alan arkadaş bu durumlardan muzdarip olasın...bagaj içler acısı,geçen çamaşır makinesini zor sigdirdik..olurmuş canim böyle bagaj,arkadaştan cadyy var ona camasir makinesi rahat sigiyordu....
    Almayin kardeşim almayin...tu kaka....
    Octavia sahipleri olaraktan distirbütörü basicaz sonrada yakicaz üstüne de el bombası atacaz..bidaha satamasinlar octavia falan...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fcsrn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

Arkadaş ben Octavia ne aldım ne de bindim. Burada objektifçe yorum yaptığını düşündüğüm insanları takip ediyorum. Ama bu Octavia'ya takık arkadaş yüzünden forumdan soğudum resmen. Malum arkadaşa cevap vermezsek belki kendiliğinden kaybolur.

Nasıl konuşuyorsun sen öyle takık makık. Rahatsız oluyorsan okuma yazdıklarımı haddini bil. Okumak zorunda değilsin.

Bence bu kadar kişi sizin yazdıklarınızdan rahatsız olurken sizde yazmak zorunda değilsiniz

Birincisi arabanda bir sorun yoksa yazdıklarım da rahatsız olmanızı gerektirecek ne var araban düzgünse rahatsız da olmamalısın

İkincisi bu arabayı almamış ama almayı düşünenlere yaşadığım tecrübeleri aktarmamı neden engellemeye çalışıyorsun sanki iftira atıyormuşum gibi hava estiriyorsun.

Haklısınız

• arabadakimvar nickli arkadaşımız bazı konularda haklı. Rüzgar konusunda araç içeriye rüzgar alıyor. Yol sesi benim aracımda da var. Sıcak asfalt haricinde gözlük koyma yerinden ve emniyet kemerinin oradan trim sesi geliyor sinir bozucu olabiliyor. Camlar hafif açıkken kapıyı kapattığımda sanki cam kırılacakmış gibi ses geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Karakaya07

arabadakimvar nickli arkadaşımız bazı konularda haklı. Rüzgar konusunda araç içeriye rüzgar alıyor. Yol sesi benim aracımda da var. Sıcak asfalt haricinde gözlük koyma yerinden ve emniyet kemerinin oradan trim sesi geliyor sinir bozucu olabiliyor. Camlar hafif açıkken kapıyı kapattığımda sanki cam kırılacakmış gibi ses geliyor.

Bu Sayfayı arabayı aldığım günden beri takip ediyorum.çok değerli insanlar bilgileriyle bu foruma can katmışlardır. Yardımcı olmaya çalıştığım arkadaşlarda oldu bana yardım edenlerde.
    Bu yazdıklarınızı 3 senedir zaten Konuşuyoruz. Bilinmeyen gizlenen konuşulmayan bir durum yok. Inkar etmiyoruz eksileri var evet ama bu söyledikleriniz bizi beni çok rahatsız etmiyor. ben Octavia mı seviyorum. Sonuna kadar bu konfordaki bu donanımdaki arabam, Parasını hak ediyor.
    Parası olan gider daha iyisini alırda bu Sayfanın huzurunu kaçırmaz artık..

Trabzon'dan saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssanol -- 14 Ocak 2016; 0:49:44 >

• 
Sayfa: önceki 635636637638639
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.