Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (559. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.276.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 557558559560561
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba beyler , bende bir octavia kullanıcısıyım geri görüş kamerası taktırmak istiyorum araştırdığım kadarıyla orjinalinde böyle bir şansımız yok. Bu konuyu araştırmış ya da taktırmış olan arkadaş varsa bana fikir verebilirse sevinirim. Ben servisle konuştuğumda NECVOX DVN -P 1097 taktıklarını belirtiyorlar 2250-2500 TL civarında bir tutar.Taktıran memnun olan var mı acaba ? Bir ton yorum okudum ve kafam karıştı açıkcası ekran görüntüsü kötü diyende var kullanışlı diyende var memnunum diyende var. Sizde 2250 TL verip orjinal olmayan bir multimedya sistemi taktırmak akıllıca mı ?
  • 1.2 dsg Octavia sahibiyim. Ne yakar diyenlere cevabım ;

Mersinde yaşıyorum 6.6 şehir içi ortalamam 35 km civarı hız da. Karma da ise 5.5 civarı. Daha 7000 km de. Diğer şehirleri bilemiyorum. Mersin nispeten diğer büyük şehirlere nazaran daha sakin.

Ama diğer sehirlere göre yazın daha sıcak bir memleket olduğu tüm milletçe bilinir. Bu hafta içerisinde klima açarak sürdüm. Önceki aracıma nazaran (GP 1.3 multijet) bu araçta klima tuşuna bastığım anda sanki arkadan bir araç bağlıymış gibi yığılmakta.

Rolanti de 0.6 klima off konumda , klima on konumda ise 1.1 litre tükettiği göstermekte.

Yani alacak olanlar 1.2 vergi avantajını ve dizel seçerse 13.000 tl farkını göz önünde bulundurmasını , ayrıca DSG lerin max 250 torkuna kadar dayandığı ve en fazla problemin dizellerde yaşadığı gerçeğini hatırlatırım.

Pişmanıyım ?

Bir an bile pişman olmadım. Şehir içi 750 yi devirdim. Şehir dışı bu rakam 900 lere hatta zorlanır ise 1000 km lere rahat çıkabilir.

Haaaa bu arada 1.2 tsi kaçmaz , yokuş çıkamaz , sollama yapamaz diyenlerle he he deyip geçin. Bir Mustang le veya benzeri yüksek beygir araçlarla yarışmıyorsanız , bir aile aracı olarak kullanacaksanız sabaha kadar 1.2 tsi yeter.

1.2 tsi ile sorusu olanlar rahatlıkla yazabilir. Ama akşamları cevap verebilirim.

Bir de sıklıkla karşılaştığım sorular dan biri "Rüzgar sesi alıyormuş" ,

Benim aracımda rüzgar sesi yok. 170 lere çıktım bir gram rüzgar sesi yok.

• slhs S kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz Necvox marka Multimedya cihazı bir bayideki test arabasında inceledim. Dokunmatik ekranın performansı Bolerodan kesinlikle kötü. Bence cihazı denemeden almayın. Sadece navigasyon var diye o kadar para verilmez bence. Navigasyonu yılda üç beş kez kullanan biri olarak ben o kadar para vermem çünkü telefonun navigasyonu yeterince işimi görüyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • slhs S kullanıcısına yanıt
    Necvox yerine zenec daha performanslı.Ender elektroniği ararsanız daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 18 Mayıs 2015; 9:07:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakıt tüketimi merak edenlere,

İstanbul Çekmeköy'den Mersin Anamur'a depoyu doldurup hemen yola çıktım. bagaj tam dolu 2 yetişkin bir de çocuk.

ortalama tüketim : 4.2
    gidilen yol : 941 km
    kalan yakıt ile gidilebilecek yol : 80 km
    ortalama hız 88 km/h ( Alanya'ya kadar ortalama hızım 110 idi ancak bu yolu bilenler Gazipaşa'dan sonra hızın ortalama 50 olmak zorunda olduğunu bilir )

hayatımda ilk defa bu yolu tek depo ile gittim :)
  • Arkdaşlar bilenler cevap verebilirse iyi olur.Aracı alıp dışarıda deri kaplama yaptırınca araç garantiden çıkıyor mu?Airbaglerin açılması ile ilgili problem oluşturur diye Doğuş araçları garantiden çıkarabiliyor diye bişey duymuştum.

Konu ile ilgili bilgi sahibi olan var mı?
  • Merak edenlere fikir vermesi icin. Arac 13 mayista alindi. 2350 km henüz. Cogunlugu uzun yolda tasarrufa dikkat etmeden kullanildi. Ankara adana arasi 140-160 ortalamayla yer yer 180-200 km hiza cikildi.

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golf.7 -- 18 Mayıs 2015; 10:22:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Devamı

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU

• En son şehirlerarası 451 km geldim 130 tl yaktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnRSL

Yakıt tüketimi merak edenlere,

İstanbul Çekmeköy'den Mersin Anamur'a depoyu doldurup hemen yola çıktım. bagaj tam dolu 2 yetişkin bir de çocuk.

ortalama tüketim : 4.2
    gidilen yol : 941 km
    kalan yakıt ile gidilebilecek yol : 80 km
    ortalama hız 88 km/h ( Alanya'ya kadar ortalama hızım 110 idi ancak bu yolu bilenler Gazipaşa'dan sonra hızın ortalama 50 olmak zorunda olduğunu bilir )

hayatımda ilk defa bu yolu tek depo ile gittim :)

Ben de Ankara Mersin e 4 litre ile gitmiştim. :)
    Çok iyi.

• arkadaşlar yakıt paylaşımları gerçekten çok açıklayıcı olmuş

benzin deposunun kapasitesi 50 litre diye yazıyor doğru mu kesin bilgisi olan var mı sizler yakıt aldığınızda mesela yakıt ikaz lambası yandıktan sonra kaç litre alıyor selamlar
  • Levcho L kullanıcısına yanıt
    Açıkçası anlamak oldukça kolay oldu, tam olarak kaç km yapılmış olduğunu hatırlamıyorum ancak, test aracının kapı kollarının döşeme ile birleştiği noktalardaki ayrılmaya yüz tutmuş bölgeler, belki de açık renk olduğu için çok göze batan konsol ve kapı içi gibi farklı noktalarda yaşanan renk tonlarındaki farklılıklar bu yorumu yapmama neden oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: hautbois

Dediğiniz Necvox marka Multimedya cihazı bir bayideki test arabasında inceledim. Dokunmatik ekranın performansı Bolerodan kesinlikle kötü. Bence cihazı denemeden almayın. Sadece navigasyon var diye o kadar para verilmez bence. Navigasyonu yılda üç beş kez kullanan biri olarak ben o kadar para vermem çünkü telefonun navigasyonu yeterince işimi görüyor.

tşk ler cevabın için dostum. bende navigasyon olayını telefonla gözüyorum gayet yeterli geliyor. asıl bluetooth ve geri dönüş kamerası olması istediğimden takmayı düşünüyorum.Gidiğ dokunmatik hassaslığını test ettim tabi br telefon dokunmatiği gibi değil ama hiçbir navigasyonda öyle bir hassasiyet yok yada ben görmedim.ama dokunmatiği kullanılamayacak kadar da kötü değil.aklımı tek kurcalayan araca güneş vurduğun ekran görüntüsü nasıl olacak ? okunamayacak gibi olursa saçma bir durum olur çünkü. oyüzden taktırmış kullanmış birinin fikirleri çok önemli benim için

• quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

Necvox yerine zenec daha performanslı.Ender elektroniği ararsanız daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz

kdostum octavia için uyumlusu yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hadiiii

arkadaşlar yakıt paylaşımları gerçekten çok açıklayıcı olmuş

benzin deposunun kapasitesi 50 litre diye yazıyor doğru mu kesin bilgisi olan var mı sizler yakıt aldığınızda mesela yakıt ikaz lambası yandıktan sonra kaç litre alıyor selamlar

45 litre aldi benim depo.

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU

• 1.2 tsi dsg araç, 9500 kmde. geçen gün yağ seviyesini kontrol edin ikazı verdi. kontrol ettiğimde seviyenin yağ çubuğunun dibinde olduğunu gördüm. danıştıktan sonra yarım litre kadar 5w30 yağ ilave ettim. seviye çubuğun ortasına kadar geldi. bakalım. ilk kmler olduğu için normal karşıladım. eksiltme devam edecek mi merak ediyorum. en azından tehlike arz etmeden uyarı veriyor.
  • Mademki bu litreyle bu kmleri yapıyorsa gerçekten mmükemmel özellikle ben gibi az km yapanlar icin ne dizele ne de LPG ye ihtiyaç var gerçekten mükemmel

• ankara da oturup da lpg taktırmayi düşünen varsa benimle irtibat a geçebilir mi toplu gidersek indirimden yararlanabiliriz.
    prins düşünüyorum ankarada en ünlü (benim bildiğim kadarıyla) 3 tane firma gezdim bugün.
    kayra çok ilgisiz di içerde 2 araç vardı. adam taktırma diyor zaten az yakıyormuş diyor.
    ege otogaz küçük bi yer gibi geldi ellerinde benim araba ile proje yokmuş takariz muayene yaptırmaz öyle gezersiniz diye sorumsuz davrandı polis çevirirse ne olur diyorum çevirmez diyo çevirse de lpg varmı demez diyor dedim başımıza geldi böyle bi olay ne yaparlar parka çeker lpg yi söktürurler diyor.
    son olarakta anelsan a gittm içeri dışarı bayağı yoğun bi tempo çalışıyorlar işinin gerçekten ehilleri çok ilgilendiler corolla vardı sıfır bir de mercedes komprasor vardı montaj anınında corolla bitmeye yakın uğramışim tam da tek tek gösterdi parçaları fabrikada montaj yapsalar bu kadar yapamazlar çok hoşuma gitti fiyat da gayet uygun geldi 2100/9 taktıracak varsa hafta sonuna kadar haberleselim fiyat i düz e çekelim inşallah ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: isa_001453

ankara da oturup da lpg taktırmayi düşünen varsa benimle irtibat a geçebilir mi toplu gidersek indirimden yararlanabiliriz.
    prins düşünüyorum ankarada en ünlü (benim bildiğim kadarıyla) 3 tane firma gezdim bugün.
    kayra çok ilgisiz di içerde 2 araç vardı. adam taktırma diyor zaten az yakıyormuş diyor.
    ege otogaz küçük bi yer gibi geldi ellerinde benim araba ile proje yokmuş takariz muayene yaptırmaz öyle gezersiniz diye sorumsuz davrandı polis çevirirse ne olur diyorum çevirmez diyo çevirse de lpg varmı demez diyor dedim başımıza geldi böyle bi olay ne yaparlar parka çeker lpg yi söktürurler diyor.
    son olarakta anelsan a gittm içeri dışarı bayağı yoğun bi tempo çalışıyorlar işinin gerçekten ehilleri çok ilgilendiler corolla vardı sıfır bir de mercedes komprasor vardı montaj anınında corolla bitmeye yakın uğramışim tam da tek tek gösterdi parçaları fabrikada montaj yapsalar bu kadar yapamazlar çok hoşuma gitti fiyat da gayet uygun geldi 2100/9 taktıracak varsa hafta sonuna kadar haberleselim fiyat i düz e çekelim inşallah ?

selamlar octi konusunu epey takip ettim sizler epeyce hesap yapıp araştırmışsınızdır mutlaka ancak 45 litre ile ş.i 700 km leri buluyorsa bence taktırmayın neden mi)

1- herşeyden önce arabanın orijinalini bozuyorsunuz
    2-sıralı sistem olduğundan illa ki benzin alınıyor ( ben özellikle kış aylarında her ay 80 civarı lpg 35- 40 civarı benzin alıyorum toplam 120 civarı desek 320 km yapıyordum kısa mesafe olduğundan genelde lpg ye geçmeden stop ediyordum) böyle olunca özellikle kışın pek tasarruf yapmıyor
    3- ister istemez bi tedirginlik oluyor hep bi arıza verir mi verirse garantiden yaparlar mı vs vs
    4-yakıt tankı stepne yerinde olsa stepneyi koyacak yer yok bagaja koysan yer kaplar

daha çok şey yazılabilir ama dediğim gibi yapacagınız km yi bi daha hesap edin 15 binin altında ise bu riskleri almaya hiç gerek yok hele ki bu kadar km yapıldığı varsayılırsa 3-4 senede amorti eder ki o zamana kadar satar mısınız kalır mı bi de onu hesap edin

tabiki karar sizin

• Arkadaşlar merhabalar.

Yeni bir araç alma arefesindeyim ve octavia da radarım altında. Birkaç sorum olacak müdavimlere ve bilgili arkadaşlara;

1. Bayiilerin ellerinde araçlar mevcut mu yoksa Volkswagen gibi sıraya mı girliliyor?

2. Sıraya girildiği takdirde bekleme süresi nedir?

3. Araçların liste fiyatı üzerinden ne kadar indirim yapılıyor? 76900 TL'lik 1.4 TSI Elegance DSG araç en son olarak ne kadara bırakılır? 73500 Tl uygun mudur yoksa daha fazla indirim yapabilirler mi?

4. En üst donanım seviyesi olarak jettadan artıları var mıdır?

5. Neden 1.4 TSI Elegance'ta manuel vites seçeneği yok? Ve neden toplam 5 seçeneğe mahkumuz?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 557558559560561
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.