Şimdi Ara

94-96 Model 7 Serisi Almayı Düşünüyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 94-96 Moldel 7 serisi düşünüyorum. Ancak motor seçenekleri ve long konusunda kararsızım. aklımda 740 modeli var. Ancak 728 veya 730 da yeterli olur mu? Long modelinin ne avantajları var? İnternetten 7-8 tane araç buldum. Ancak fazla güvenemiyorum. Elbette bu yaşta arabada boya veya kısmi değişen olması kadar doğal bir şey yok. Ancak kronik sorunu olan bir araç da almak istemiyorum.

• her ne kadar ö.m ile gerekli cevabı vermiş olsamda yinede kabaca cevaplayayım..

28i ve 30i motorları, 40i kadar alıcı bulmuyor bu kasalarda.. Long modelinin normal modele göre tek avantajı daha uzun olması, onun dışında bir esprisi olmadığı gibi park sorununu da beraberinde getiriyor.. kronik sorun pek yoktur ancak orjinal km'de olan bulmak neredeyse imkansız.. bulduğunuz orjinal kmliler ise 300.000km ve üzerindedir.. geri kalanı rektefiye olmuş araçlardır..

her bir BMW'nin kullanma kılavuzunda bu aracın ömrü 10 yıldır diye yazar ve bu süre zarfında BMW ilgili araç için hazırda parça tutmakla yükümlüdür.. alacağınız araç bu sürenin üzerinde olduğu için yarın birgün motor sorun çıkartsa sandık motor bile bulamazsınız..

benim size tavsiyem bütçeyi biraz daha zorlayarak 2003 model E39 kasa 5 serisi almanızı öneririm.. sandık motoru bile 15.000tl civarıdır ki (5.20i motorları) buna gerek kalacağını sanmıyorum çünkü tank gibi araçlardır..

bu kadar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 6 Ekim 2012; 0:34:47 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 7 kasasında 40 tutuyor diğer modeller pek tutulmuyor ve alırsan long al derim çünkü tv vs. gibi donanımları farklı olabiliyor.
  • Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Birkaç sorum daha olacak,

1- İleride satmam gerekirse hangisini satmam daha kolay olur, daha doğrusu satmak kolaymıdır bu seriyi?
    2- Takip ettiğim bir kaç ilan var onlar için tecrübeli arkadaşlardan nasıl yorum alabilirim?
    3- Bu tarz bir araç en fazla kaç km'de ise alınabilir, ortalama ömrü kaç kmdir? (Örnek: 350.000 üstü ne durumdadır)
    4- 4.400 mü 4.000 cc mi avantajlı olur?

Takdir edersiniz ki linkleri buraya vermek polemiğe yol açabilir, dolayısıyla burada paylaşmaktan imtina ediyorum.Tecrübeli üyelerin yorumları benim için önemli olacaktır, buradan aldığım cevaplara göre bir yol çizeceğim.

Saygılar sunarım...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.