Şimdi Ara

İnternet Hız Problemi - TTNet Sorun Yok Diyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
3.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık bir haftadır internet hız problemi yaşıyorum, kota aşılmasına rağmen 3mbit verilmesi gerekiyordu 1.8mbit arasında çakıldı kaldı internet, arıza kaydı açtırdım ama nafile çözülmedi, yeni ay girmesine rağmen hız aynı şekilde devam ediyordu, tekrar tekrar arıza kayıtları sonrasında bulunduğum ilçe telekom müdürlüğü hızın düzeltildiğini ve 8mbit'e sabitlediklerini söylediler, hat değerlerininde çok iyi olduğunu 10mbit üstü interneti bile rahatlıkla kaldırabileceğini söylemelerine rağmen hızım 1.8-1.9mbit arasında çakılıp kalıyor. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

• modem arayüzünüzde 8mbit internet tanımlanmış olarak görülüyor. hat değerlerinizde iyi. dns ve ya başka bir programdan olabilir. Bu bölümde birçok kişi bazı interneti kurcalayan programları sildikten sonra düzeldiğinden bahsetmişlerdi. öyle bir program kullanıyor musunuz ?
  • Bir çok DNS denedim, hatta en son DNS ön belleğini bile temizledim alttaki anlatım sayesinde ama yinede bir çözüme ulaşamadım.

http://www.ip-adres.com/dns-ayarlari/dns-onbellegi-temizleme

Alttaki resime göre kullandığım programlarda bir sorun olmasa gerek, öyle değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

modem arayüzünüzde 8mbit internet tanımlanmış olarak görülüyor. hat değerlerinizde iyi. dns ve ya başka bir programdan olabilir. Bu bölümde birçok kişi bazı interneti kurcalayan programları sildikten sonra düzeldiğinden bahsetmişlerdi. öyle bir program kullanıyor musunuz ?

Yazdığım ilk mesajdan sonra içime sinmedi ve format atıp Windows 8 kurdum, az önce speedtest denedim tekrar ve sonuç aşağıda ki gibi içler acısı..

• Eğer saha dolabına uzaklığınız fazla santral hızınızı 8 mbite sabitlese dahi bir süre sonra otomatik olarak kısıtlıyor çünkü hat kaldırmıyor hele bir de altyapı bozuk ise? Belki böyle bir sorun vardır hocam müşteri hizmetlerini ararsanız dolaba uzaklığınızı vs. sorun. Bazı durumlar oluyor ki evin yanında saha dolabı var adamlar bir km ötede bir dolaptan sana port açmışlar aklıma bu geldi benimde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: assassin34

Eğer saha dolabına uzaklığınız fazla santral hızınızı 8 mbite sabitlese dahi bir süre sonra otomatik olarak kısıtlıyor çünkü hat kaldırmıyor hele bir de altyapı bozuk ise? Belki böyle bir sorun vardır hocam müşteri hizmetlerini ararsanız dolaba uzaklığınızı vs. sorun. Bazı durumlar oluyor ki evin yanında saha dolabı var adamlar bir km ötede bir dolaptan sana port açmışlar aklıma bu geldi benimde.

Teşekkür ederim ama interneti bağlattığım günden beri 7mbit altına düşmüyordu hiç, sizin dediğiniz de ihtimal dahilinde olabilir aslında çünkü her zaman internet başında olmadığımdan belkide bir gün interneti kesip bakım yapıyoruz bahanesiyle portu taşımış olabilirler.

Yine de başka önerisi olan arkadaşlar varsa bekliyorum.

• Kablosuzu iptal edip ethernet üzerinden hız testi yapın speedtest.net'de Türkiye içinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Kablosuzu iptal edip ethernet üzerinden hız testi yapın speedtest.net'de Türkiye içinde.

aynen onu tavsiye edicektim tam.
  • quote:

Kablosuzu iptal edip ethernet üzerinden hız testi yapın speedtest.net'de Türkiye içinde.

Yardımınız için teşekkürler ama yine sonuç alamadım. Çok acaip bir problem ya, gerçekten sinirlerim çok fazla gerilmeye başladı bu olay yüzünden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senbonzaku®a

quote:

Yardımınız için teşekkürler ama yine sonuç alamadım. Çok acaip bir problem ya, gerçekten sinirlerim çok fazla gerilmeye başladı bu olay yüzünden..

Aynı problemi bende yaşamaktayım. Yalın İnternet kullanıyorum.. Kota dolunca net 1.2-1.3 mb ye çakıldı kaldı.. 3 MB'ye razıyız onuda alamıyoruz.. Arıza kaydı açtıracağım yarın

• quote:

quote:

İlginç. Hat değerleriniz çok makul. Akk'ya takıldıysanız sinsice 3 mbit yasasını ihlal edip 2 civarına santralden limitlemiş olabilirler. Ya da santralde bir problem var.

Son ihtimal başka emanet bir laptop ile yine ethernet üzerinden test yapın ve sonucu karşılaştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 4 Ekim 2012; 21:10:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

İlginç. Hat değerleriniz çok makul. Akk'ya takıldıysanız sinsice 3 mbit yasasını ihlal edip 2 civarına santralden limitlemiş olabilirler. Ya da santralde bir problem var.

Son ihtimal başka emanet bir laptop ile yine ethernet üzerinden test yapın ve sonucu karşılaştırın.

quote:

Orijinalden alıntı: by__metallica

Aynı problemi bende yaşamaktayım. Yalın İnternet kullanıyorum.. Kota dolunca net 1.2-1.3 mb ye çakıldı kaldı.. 3 MB'ye razıyız onuda alamıyoruz.. Arıza kaydı açtıracağım yarın
    Laptop yok ama tlf ile wifi'den bağlanıp hız testi yaptığımda yine aynı sonuçları alıyorum. Ayrıca geçen bir kaç saat boyunca başka modem, başka hat kabloları gibi bir çok seçenek denedim ama sonuç değişmiyor.

TTNet bir şeyler yaptı ama ne bilemiyorum, insanları kandırdıklarını sanıyorlar ama aboneliği iptal ettirmek istediğimizde yalvar yakar oluyorlar, alayının köküne..

by__metallica bir sonuca ulaşırsanız banada bildirirseniz sevinirim, bakalım bu ilginç durumumuz ne olacak..

• Güncel, sorun devam ediyor.
  • Her yönüyle aynı sorunla bende boğuşuyorum 3 kez arıza kaydı oluşturdum sonuc her seferinde hüsran...
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_heat

Her yönüyle aynı sorunla bende boğuşuyorum 3 kez arıza kaydı oluşturdum sonuc her seferinde hüsran...

by_heat Sizinde geçtiğimiz günlerde bir ara internetiniz bir kaç saatliğine gitti mi? Sorunun nasıl başladığını kesinleştirebilirsen daha detaylı şikayetlerde bulunabiliriz.

RancStone 1,8mbit için mi şükür edeyim halime? Allah iyiliğini versin ya.

• quote:

quote:

Her yönüyle aynı sorunla bende boğuşuyorum 3 kez arıza kaydı oluşturdum sonuc her seferinde hüsran...

by_heat Sizinde geçtiğimiz günlerde bir ara internetiniz bir kaç saatliğine gitti mi? Sorunun nasıl başladığını kesinleştirebilirsen daha detaylı şikayetlerde bulunabiliriz.

RancStone 1,8mbit için mi şükür edeyim halime? Allah iyiliğini versin ya.

sanırım 1 hafta yada daha fazla oluyor gün içinde 3-4 saat gitmişti

• quote:

Orijinalden alıntı: RancStone

benimki daha kötü. 6 ekim kota geçilmemiş halde bile 3mbit kullanıyorum 8mbit tarife ile. haline şükret en son arayıp ana bacı sövecem kapattıracam 2 haftadır sakin sakin koyun gibi kullanıyorum. bakalım ne zaman sinirlerim dolucak

D Smart net mi kullanıyorsunuz?

Çünkü birebir aynı sorun bende de var. Her daim 8 mbit hız aldığım halde, birkaç gündür 3 Mbit'e çakıldım kaldım.
  • quote:

O zaman üstlerde ki bir arkadaşın söylediği gibi bizim hattın portlarını çok uzak saha dolaplarına taşıdılar, bunun başka bir izahı yok. Sizde benim gibi sikayetvar sitesinden şikayetinizi yapın, hatta alttaki linkten "benzer şikayetim var" butonuna tıklayın.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1387161/#destekverenler

• quote:

quote:

O zaman üstlerde ki bir arkadaşın söylediği gibi bizim hattın portlarını çok uzak saha dolaplarına taşıdılar, bunun başka bir izahı yok. Sizde benim gibi sikayetvar sitesinden şikayetinizi yapın, hatta alttaki linkten "benzer şikayetim var" butonuna tıklayın.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1387161/#destekverenler

yukarıda ttnet destek var oradanda kayıt bırak istersen.

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

yukarıda ttnet destek var oradanda kayıt bırak istersen.

Oradan kaç kere kayıt bıraktım hep ıvır zıvır bildiğimiz şeylerden bahsediyorlar maalesef..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.