Şimdi Ara

***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.784
Cevap
45
Favori
266.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dizelde yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximusix

quote:

Orijinalden alıntı: khan0.9

Arkadaşlar 2013 model 0.9 tce aracımda yokuş kalkış desteği var bunu fark edenler var mı?

dizelde yokmu benzinliyemi koymuşlar

dizeli bilmiyorum ama 0.9 tce motorda mevcut
  • Merhabalar

Yeni 2013 Stepwayların teypleri double olarak geliyor tekli teyp takmak için çerçeveleri var mı acaba ?

Teşekkürler
  • bende bu aractan almayi dusunuyorum.henuz yest surusu yapmadim.aracimi satinca otv indirimi ile hemen alcam.yorumlar genelde olumlu fakat bu aracda esp asr gibi ozellikler varmi sitede goremedim.tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dacıa sandero stepway 1.5 90bg dci
    39.300 TL
    Dacia Media NAV Navigasyon ve Multimedya Sistemi 1.500 TL
    Stepne
    300 TL
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Bu ne yağ iki ayda bu kadar yükselirmi bu fiat?
  • 15.gün Tatilde tam 2000.km yaptım, klimasız ve uzun yolda eco modsuz kullandım harcadığım akaryakıt ücreti:450.tl kilometrem şu anda 4600. 225.tl ye 1000.km düşüyor
    ve hala iki göz ışık yanıyor,sanırım bu performans iyi. Bu arada hani hepimizin genel bir şikayeti olan 90-ile 110 arası süratte motordan bir uğultu sesi geliyordu? işte o sesi benim aracımda hangi hallerde yapıyor onu tespit ettim! Arkadaşlar 2000.km de sadece dönüşte çanakkaleden gelirken klimayı açtım ve o sesi klima açıkken duydum ve klimayı kapatana kadarda devam etti,belirli bir süre sonra klimayı kapattım sesten eser yok? Cunda adasına girdik çıktık hava yine sıcak oldu yine klimayı açtım ve yine aynı motor uğultusu başladı,Foça sapağına yaklaştım klimayı kapattım ses kesildi izmire gelene kadar normal motorun sesiyle geldim, Aracı hep 90-95-100-110-120. arası süratlerde kullandım. Ben böyle tespit ettim ama bu kesin doğrudur demiyorum çünkü motor hususunda fazla tecrübem yok. Çok açık söylemek gerekirse ilk aldığım zamanlar çok soğuk biniyordum araca ancak bu tatile gidip gelmek beni arabaya daha çok ısıttı. Yakıttından memnunum,ses izalasyonu zayıf evet ama bir arkadaşında dediği gibi onuda müziğin sesini biraz fazla açarak duymuyorum Bu arada ben hala sağ ön camdaki çıt sesini halledemedim,bir türlü gidip krikosunu değiştirttiremedim hallettireceğim inşallah Şimdilik paylaşacaklarım bunlar,sağlıcakla kalın.

• aslanz61 kullanıcısına yanıt
    http://www.arabalar.gen.tr/dacia-sandero-stepway-1-5-dci-i1405.html

Sanırım aradığın cevabı burda bulabilirsin. @aslanz61
  • 2013 Sandero Stepway sahibi arkadaşlar ön ve arka tekerleri kaç basınçta kullanıyorsunuz ? Kapıda 29 ve 32 psi yazıyor önler için 29 arkalar için 32 mi demek istiyor ben dört tekerde de 32 Psi da kullanıyorum şu an .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Perosma

2013 Sandero Stepway sahibi arkadaşlar ön ve arka tekerleri kaç basınçta kullanıyorsunuz ? Kapıda 29 ve 32 psi yazıyor önler için 29 arkalar için 32 mi demek istiyor ben dört tekerde de 32 Psi da kullanıyorum şu an .

Usta tam tersini biliyorsun,motor önde ağırlık yaptığı için önler 32 arkalar 29 yazar,ancak ben ön lastikleri 32 arka lastikleri 30 yaptım gayette sağlılklı,Böyle kullanmanı tavsiye ederim.
  • Yeni sanderonun direksiyonu biraz sert mi sizce?tek elle cevirmekte zorlanıyorum. Clio 2 de hiç bu kadar sert deildi.reno ile Dacia da kullanılan direkyon sistemi aynı deil mi yoksa anlamadım
  • Arkadaşlar, 2013 model mavi renk dacia sandero stepway 1.5 dci sahibiyim. Yeni Kışlık lastik aldım sizlerle de paylaşmak istedim.
    16 jant 4 adet 205/55 91 T contınental ts 850 model = 880 tl ye aldım taksitle.
    (bu araç için bu boyutlarda lastik fiyatları 650 ile 880 tl arasında değişiyormuş)
    bilginiz olsun. (ANKARA)
  • quote:

Orijinalden alıntı: khan0.9

Yeni sanderonun direksiyonu biraz sert mi sizce?tek elle cevirmekte zorlanıyorum. Clio 2 de hiç bu kadar sert deildi.reno ile Dacia da kullanılan direkyon sistemi aynı deil mi yoksa anlamadım

Evet Clio^ya göre daha sert tam power değil.
  • merhaba arkadaşlar öncelikle bayramınız mubarek olsun
    2013 stepway almıştım şimdilik çok memnunum aracımdan ama avrupada satılan modellerinde elektirikli ayna hız sabitleme gibi özellikleri var
    benim için hız sabitleme cok önemli bunu servislerden talep etmemiz durumunda araça takarlarmı merak ediyorum
    yada yaptıran arkadaş varmı aceba sitede yardımcı olursanız sevinirim
  • Dacia Duster Laureate 1.5dci ile Stepway Laureate 1.5dci arasında kaldım. Hangisini alayım. ikisinin de full'ünü almak istiyorum. arada 10.000 gibi fark var. Ne dersiniz beyler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: volvoxcnt

Dacia Duster Laureate 1.5dci ile Stepway Laureate 1.5dci arasında kaldım. Hangisini alayım. ikisinin de full'ünü almak istiyorum. arada 10.000 gibi fark var. Ne dersiniz beyler?

Sıfır alacaksan Yeni stepway in larueta versiyonu tr de yok full istiyorsan duster al derim 4×4 de var.lodgy de tercih edilebir.

• quote:

Dacia Duster Laureate 1.5dci ile Stepway Laureate 1.5dci arasında kaldım. Hangisini alayım. ikisinin de full'ünü almak istiyorum. arada 10.000 gibi fark var. Ne dersiniz beyler?

zevkler ve renkler tartışılmaz ama ben olsaydım duster laurette alırdım
  • 30.000 tl kredi çekeceğim. Sıfır araç için çekilen kredi ile 2. el için çekilen kredi arasında fark nedir? YAni renault bayisinin 0 araç alırken kullandıracağı kredi mi uygun yoksa 2. el almak istersem bana bankanın vereceği mi uygun olur.
  • quote:

Serviste değil ama dışarıda 1300 TL civarına takılabiliyor.
    ELTESANMOBİL

• quote:

Duster , ocak ay ında makyajlı hali ile türkiye de satışa çıkacak o halini gören şimdikini aldıgı için muhtemelen pişman olacak , duster alacaklar 2 ay beklesin makyajlı kasa alsın. (Ben stepway ciyim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAANDEEP -- 21 Ekim 2013; 17:18:36 >
  • Arkadaşlar merhaba, bugün saat 18 civarlarında aracımı teslim aldım, genel izlenimlerim;

+ tasarım ve renk bence çok sevimli.
    + kapıların kapanış tokluğu zihinlerdeki marka imajına göre gayet tok.
    + iç mekanda modern ve yalın çizgiler hakim, kalite ve işçilik tatminkar bilhassa eski nesillere göre gayet iyi - 2009 Doblo mdan iyi misal.
    + dizel motor sessiz, gaz tepkileri hızlı ve alt devirlerde pek boşluk yok - her viteste kasayı rahatça çekiyor ve muhtemelen çok da ekonomik olacak.
    + amortisörler tatlı sert, düz yolda salınım yapmayacak kadar sertken engebeleri de kabini fazla sarsmayacak kadar iyi absorbe ediyor.
    + yol ve rüzgar sesi tatminkar denebilecek bir seviyede, yoldan düşük miktarda yuvarlanma sesiyle orta seviyede darbe sesi geliyor.
    + kapı ve kemer kolonu dışında orta konsol zorlamama rağmen bozuk yolda ses yapmadı.
    + lastikleri Goodyear Efficient Grip
    + direksiyonu biraz ağırca ama tepkileri Renault grup için iyi denilebilir.
    + frenleri her yeni nesil Renault da olduğu gibi başarılı, ana firma bu hususta uzun zamandır çalışıyor.
    + ses sistemi 2 hoparlörlü ancak ses berrak ve baslar yeterince dolgun, bluetoothla telefonunuzu adapte edebliyorsunuz.
    + koltuklar yumuşak ve rahat, tabi aslını uzun yolculuk sonrası göreceğiz.
    + araçta abs, esp, ebd ve fren destek sistemi var, ayrıca motor kaputunda amortisör, kaporta içlerinde ses engelleyici köpük var.

- yan aynalar manuel ayarlanıyor.
    - arka camlar manuel.
    - emniyet kemeri ve kapı içleri ilerde ses yapacak gibi.
    - araç şiddetli sarsıntılarda çok kısa - anlık olarak kapı açık uyarısı veriyor muhtemelen soketlerde bir temassızlık var.
    - aracın tekerlerinde balans var, sıfır km araçlarımda bu sorun hep olurdu.
    - kornanın yeri ve sesi çok kötü; sinyal koluna elinizle "pompa" hareketi yaparak (!) korna çalıyorsunuz.
    - sıcaklık, fan ve sirkülasyon grubunun pozisyonu gece sürüşünde görülemiyor; fan hangi hızda, hava nereye üfleniyor zor görülüyor.

Araç şuan yaklaşık 20 km de detayları ilerde yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 22 Ekim 2013; 21:33:48 >

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.