- x
D-Smart İnternet Hızı
27 Cevap10196 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

262 Mesaj
23 Eylül 2012; 18:41:20 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar ben D-Smart 8 mb. e kadar sınırsız internet kullanıyorum. Speestest'ten baktığımda hızımın bir kere bile 1 mb i geçtiğini görmedim. Ama d smart ın kendi sitesinden baktığımda ise en az 3-4 mb. internet hızım olduğu gözüküyor. Ben Digiturk Play almayı falan da düşünüyorum. Bir yardım edebilir misiniz? Özellikle D smart internet kullanıp da Digiturk Play i olanlar yardım ederlerse çok sevinirim. Takılma vs. olur mu falan?

Gamertag : Ryder1511

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Eylül 2012; 20:23:02 

D-smart net Kullanıyorsun Heralde Fazla anlaşılmıyor Yazdıklarınızdan. 1 mbiti geçmiyorsa muhtemel hattınızda sorun vardır modemin arayüzünden hat değerlerini paylaşırsan yardımcı olabiliriz..

230 Mesaj
26 Eylül 2012; 16:21:10 

Benimde bugun 1mb çektiler hızı dün 2mb di ondan önceki 10 gün 3mb di ayın 15 i gibi kotayı geçtim 3 e çektiler 124 gb veri indirmişim sürekli indirdiğin için benim hızı bugün 1 e sabitlediler hakları olmadığı halde en az 3mb olması gerekiyor kasıtlı yapıyorlar yarın arayacağım benim hat değerlerim 20 mb'e kadar destekliyor sizin de büyük ihtimal kasıtlıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by10ur -- 26 Eylül 2012; 16:23:14 >

1744 Mesaj
27 Eylül 2012; 21:37:42 

Benimde hat değerleri şu şekilde :

Bağlantı Durumu Bağlı
Bağlantı Tipi DSL
Hat Modu ADSL2+

Gelen Giden
ADSL Hızı(Kb/s): 6002 806
Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 16722 1112
SNR Sınırı (dB): 15.1 16.4
Hat Zayıflaması(dB): 12.0 2.0
Güç (dB): 0.5 12.6

çok iyi ancak yaptığım testler de ve müşteri hizmetlerininin dediklerine göre bir türlü çözemedim sorunu . Modemi değiştirin dediler değiştirdim yine aynı sonra aradım kabloları değiştirin dediler değiştirdim yine aynı . Hız testi yapıyorum . Download 3 mbit upload ölçüm yapamıyor connecting de kalıyor kafayı yiyecem 1 aydır facebook vb. gibi kullanıcı adı şifre isteyen sitelere giremiyorum . Kafayı yiyecem yapmadığım şey kalmadı DNS dediler yaptım yok

- GM Discovery (BULAŞMAYIN)
- Vestel 42PF9060
- Lenovo Z580
- Landrover FreeLander 2003 2.5 V6 Yeşil

405 Mesaj
27 Eylül 2012; 23:10:00 

quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Benimde hat değerleri şu şekilde :

Bağlantı Durumu Bağlı
Bağlantı Tipi DSL
Hat Modu ADSL2+

Gelen Giden
ADSL Hızı(Kb/s): 6002 806
Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 16722 1112
SNR Sınırı (dB): 15.1 16.4
Hat Zayıflaması(dB): 12.0 2.0
Güç (dB): 0.5 12.6

çok iyi ancak yaptığım testler de ve müşteri hizmetlerininin dediklerine göre bir türlü çözemedim sorunu . Modemi değiştirin dediler değiştirdim yine aynı sonra aradım kabloları değiştirin dediler değiştirdim yine aynı . Hız testi yapıyorum . Download 3 mbit upload ölçüm yapamıyor connecting de kalıyor kafayı yiyecem 1 aydır facebook vb. gibi kullanıcı adı şifre isteyen sitelere giremiyorum . Kafayı yiyecem yapmadığım şey kalmadı DNS dediler yaptım yok

bu dediğinizi 2 sene önce bende yaşadım tamamiyle ttnetin aymazlığıdır emin olun.Muhtemelen size verilen interneti evinizin yakınlarında boş yer yok bahanesiyle uzak biryerin santraline kaydırmışlardır kendi müşterileri için.Ben çok uğraştım DSmart müşterisi olduğum için hiç ilgilenmemiştiler.En son Şikayetvar.com sitesine şikayet ettim ve 2günde 8mbite kadar internet almaya başladım hatta hızım 13-18mbit arası gidip geliyordu bence sizde bu şekil yapın hiç telefonda sesinizi yormayın sürekli arıza kaydı alırlar öyle devam eder

3247 Mesaj
28 Eylül 2012; 12:25:18 

Bizde yıllardır Smile ADSL yani yeni adıyla D-Smart Net kullanıyoruz. Ufak tefek sorunlar yaşadık ama genel olarak memnunuz. Hız konusunda şöyle bir sorum var.

Sanırım santrele uzaklığımız fazla ya da başka bir sorun var. Yıllardır 100kb/sa'den fazla indirme yapamıyorum. 8mb/sa'e kadar diyor ama en fazla bana 1mb gelebiliyor. Modem arayüzündeki yazılar şunlar;

Data Hız:
Stream Type

Gerçek Data hızı

Up Stream

253 (Kbps.)

Down Stream

1170 (Kbps.)

Eğer değerlerimde büyük bir düşüklük varsa nasıl bir yol izlemeliyim? Bir de bazen modem kafayı yiyor bilgisayar açılmadan ışıkları yanmıyor. Bununla bir ilgisi yani modemden bağlı bir sorun olabilir mi? Bağlandığından beri aynı modem yaklaşık 5 yıldır. Philips marka bir modem ayrıca.

Teşekkürler.

Ek: Faturaları kurcaladım. 1MB Limitsiz'deymişiz. Her halde kelime oyunlarıyla kandırmışlar. İndirme hızım niye 100kb'ı geçmiyor bu yüzden mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkprlk35 -- 28 Eylül 2012; 12:48:12 >

"07 Peugeot 207 1.4 HDi Trendy - "08 Opel Astra 1.3 CDTI Enjoy - "12 Fiat Punto EVO 1.3 Multijet Dynamic
Nokia Lumia 820 - iPad 2 WiFi - iPhone 5S
1. Anadal Maden Mühendisliği - 2. Anadal Metalurji ve Malzeme Mühendisliği - ÇAP - DEU Mühendislik Fakültesi

Bunlarla ilgili tüm soruları cevaplandırırım

813 Mesaj
28 Eylül 2012; 14:01:06 

quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Bizde yıllardır Smile ADSL yani yeni adıyla D-Smart Net kullanıyoruz. Ufak tefek sorunlar yaşadık ama genel olarak memnunuz. Hız konusunda şöyle bir sorum var.

Sanırım santrele uzaklığımız fazla ya da başka bir sorun var. Yıllardır 100kb/sa'den fazla indirme yapamıyorum. 8mb/sa'e kadar diyor ama en fazla bana 1mb gelebiliyor. Modem arayüzündeki yazılar şunlar;

Data Hız:
Stream Type

Gerçek Data hızı

Up Stream

253 (Kbps.)

Down Stream

1170 (Kbps.)

Eğer değerlerimde büyük bir düşüklük varsa nasıl bir yol izlemeliyim? Bir de bazen modem kafayı yiyor bilgisayar açılmadan ışıkları yanmıyor. Bununla bir ilgisi yani modemden bağlı bir sorun olabilir mi? Bağlandığından beri aynı modem yaklaşık 5 yıldır. Philips marka bir modem ayrıca.

Teşekkürler.

Ek: Faturaları kurcaladım. 1MB Limitsiz'deymişiz. Her halde kelime oyunlarıyla kandırmışlar. İndirme hızım niye 100kb'ı geçmiyor bu yüzden mi?

Tek kişi iseniz 8mb 50GB AKK olanı tercih edin bence.

Bu daha başlangıç...
Mücadeleye devam!!![\center]

3247 Mesaj
28 Eylül 2012; 19:00:10 

quote:

Orijinalden alıntı: rudeboytr
Tek kişi iseniz 8mb 50GB AKK olanı tercih edin bence.

2 kişiyiz ağabeyim de giriyor ama 24 saatte bazen 1 saat bazen de hiç günde. O kadar az yani. 8mb'e kadar olan 50gb AKK olan 59 TL gözüküyor zaten bizde 45TL gibi bir rakam ödüyoruz. Önemli olan soru ben 6-7mb internet hızına ulaşabilecek miyim? Yoksa 1mb mı olacak gene? Postaneye uzaklık santrale olan uzaklık mı sayılıyor? Eğer öyleyse 2km gibi bir uzaklık var.

"07 Peugeot 207 1.4 HDi Trendy - "08 Opel Astra 1.3 CDTI Enjoy - "12 Fiat Punto EVO 1.3 Multijet Dynamic
1. Anadal Maden Mühendisliği - 2. Anadal Metalurji ve Malzeme Mühendisliği - ÇAP - DEU Mühendislik Fakültesi

Uzaklaştırılmış
28 Eylül 2012; 19:20:50 

hat değerlerini paylaşın 2.7 km uzaklıktayım 3 mbit alabiliyorum anca.

hat değerlerim

Bağlantı Durumu Bağlı
Bağlantı Tipi DSL
Hat Modu ADSL2

Gelen Giden
DSL Hızı(Kb/s): 3071 638
Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 3892 1173
SNR Sınırı (dB): 6.1 7.5
Hat Zayıflaması(dB): 44.0 27.5
Güç (dB): 17.7 12.3

813 Mesaj
28 Eylül 2012; 20:18:26 

quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

2 kişiyiz ağabeyim de giriyor ama 24 saatte bazen 1 saat bazen de hiç günde. O kadar az yani. 8mb'e kadar olan 50gb AKK olan 59 TL gözüküyor zaten bizde 45TL gibi bir rakam ödüyoruz. Önemli olan soru ben 6-7mb internet hızına ulaşabilecek miyim? Yoksa 1mb mı olacak gene? Postaneye uzaklık santrale olan uzaklık mı sayılıyor? Eğer öyleyse 2km gibi bir uzaklık var.

Eğer modeminizin arayüzündeki değerleri belirtirseniz yardımcı olabilirim.
Aşağıdaki resimde downstream max rate benim hattımın max ulaşabileceği hızı gösteriyor eğer ben 16 mb'e kadar olan hıza geçersem 15-14 gibi bir hızı alabilirim.Sizde modem arayüzünden bakıp anlayabilirsiniz.
0

Bu daha başlangıç...

505 Mesaj
28 Eylül 2012; 21:59:47 

Kesin alt yapidan yada hattan kaynakli bir sorun.
Benim hizim cok iyi ve suana kadar d-smart ile problem yasamadim. Sende oncelikle d-smarti ara daha sonra ttnet alt yapasina sikayet dilekcesi birak. Kendini ttnet kullaniyormus gibi goster. Direk d-smart abonesiyim diyince sorunu onlara atiyorlar.

----------------GElen Giden
ADSL Hızı(Kb/s): 24552 1012
Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 27386 1186
SNR Sınırı (dB): 9.4 14.8
Hat Zayıflaması(dB): 3.0 0.0
Güç (dB): 14.0 12.6
--------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERKAN_G -- 28 Eylül 2012; 22:03:08 >

Peugeot 3008 Allure 1.6 HDi Auto6R

3247 Mesaj
28 Eylül 2012; 23:03:55 

quote:

Eğer modeminizin arayüzündeki değerleri belirtirseniz yardımcı olabilirim.
Aşağıdaki resimde downstream max rate benim hattımın max ulaşabileceği hızı gösteriyor eğer ben 16 mb'e kadar olan hıza geçersem 15-14 gibi bir hızı alabilirim.Sizde modem arayüzünden bakıp anlayabilirsiniz.
0

Bu konuda biraz bilgisizim kusuruma bakmayın. Sanırım şöyle bir bilgi istediniz bu kadar çok rakam olan başka bir ayar bulamadım maalesef

0

1157 Mesaj
28 Eylül 2012; 23:29:09 

quote:

Orijinalden alıntı: BERKAN_G

Benim hizim cok iyi ve suana kadar d-smart ile problem yasamadim. Sende oncelikle d-smarti ara daha sonra ttnet alt yapasina sikayet dilekcesi birak. Kendini ttnet kullaniyormus gibi goster. Direk d-smart abonesiyim diyince sorunu onlara atiyorlar.

Hocam kullandığınız D-Smart net paketiniz nedir acaba?

1744 Mesaj
28 Eylül 2012; 23:44:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

Hocam kullandığınız D-Smart net paketiniz nedir acaba?

Bende merak ettim baya iyi bir hız var ortada .

- Vestel 42PF9060
- Lenovo Z580

3874 Mesaj
29 Eylül 2012; 2:07:07 

quote:

Orijinalden alıntı: BERKAN_G

25mbit hız kimde var yahu? Ne paketi bu acaba? 16mbit paketi olup mu böyle hız?

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, Kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir...

Ölümden sonrası bile var senden sonrası neden olmasın ki...

813 Mesaj
29 Eylül 2012; 8:48:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Stones_

25mbit hız kimde var yahu? Ne paketi bu acaba? 16mbit paketi olup mu böyle hız?

Ttnetteyken bende 8mbite kadar kullanmama rağmen 15mbit olarak kullanıyordum gerek speedtestte gerekse modem arayüzünde gördüm bu hızları. Telefon hattı iyiyse bu değerler çok normal. Eğer çok eskiyse çok düşük çıkacaktır.

Bu daha başlangıç...

1744 Mesaj
29 Eylül 2012; 13:35:17 

quote:

Ttnetteyken bende 8mbite kadar kullanmama rağmen 15mbit olarak kullanıyordum gerek speedtestte gerekse modem arayüzünde gördüm bu hızları. Telefon hattı iyiyse bu değerler çok normal. Eğer çok eskiyse çok düşük çıkacaktır.

Oda olabilir ama belki fiber internet te olabilir ben böyle düşündüm .

- Vestel 42PF9060
- Lenovo Z580

685 Mesaj
1 Ekim 2012; 20:17:15 

quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Oda olabilir ama belki fiber internet te olabilir ben böyle düşündüm .

Evet fiber gibi gözüküyor.

1157 Mesaj
2 Ekim 2012; 0:42:12 

TTNet'te 8 mbit'e kadar internet kullanırken, 11 mbit çekiyordum, D-Smart'a geçtim, şoka uğradım, şu an 5-6 mbit arası takılıyor hız ve ilk haftadan cayma hakkım olduğu için kullanacağım bunu.

3874 Mesaj
2 Ekim 2012; 1:31:42 

quote:

TTNet'te 8 mbit'e kadar internet kullanırken, 11 mbit çekiyordum, D-Smart'a geçtim, şoka uğradım, şu an 5-6 mbit arası takılıyor hız ve ilk haftadan cayma hakkım olduğu için kullanacağım bunu.

11mbit hız alıp, servis sağlayıcı değiştirmekte güzelmiş. Bu saatten sonra TTNet'e tekrar geçseniz de eski hızınızı alacağınızı sanmıyorum.

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, Kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir...

1157 Mesaj
2 Ekim 2012; 1:39:54 

quote:

11mbit hız alıp, servis sağlayıcı değiştirmekte güzelmiş. Bu saatten sonra TTNet'e tekrar geçseniz de eski hızınızı alacağınızı sanmıyorum.

Evde çift hat var, TTNet hala açık. Sorun belki yeni açılan hattandır ama hiç sanmıyorum. D-Smart hakkındaki şikayetleri görünce korktum vallahi.

3874 Mesaj
2 Ekim 2012; 2:26:18 

quote:

Evde çift hat var, TTNet hala açık. Sorun belki yeni açılan hattandır ama hiç sanmıyorum. D-Smart hakkındaki şikayetleri görünce korktum vallahi.

Bugün TTNet bölümünde konu açan kişi servisin haksız bir uygulama yaptığını söyleyerek, şirketi kötüledi. Belki küfürler dahi etmiştir kendi kendine.

Fakat bir de baktı ki, kendisi durumu yanlış anlamış, kusura bakmayın demiş. Her konu açan kişinin %100 haklı olacağına dair bir kaide olmadığına göre? Şirket kötülemek çok kolay. Herkes yapabilir bunu sanal ortamda Hattı iyi giden iyi, kötü giden burada referans vermeye kalkıyor güya.. Ama hiç şapkasını önüne koyup sorun bende mi diye düşünmüyor.

Daha 8mbit'e kadar ibaresini bilmeyip, 8mbit almıyorum diyenler var.

1157 Mesaj
2 Ekim 2012; 9:05:59 

quote:

Bugün TTNet bölümünde konu açan kişi servisin haksız bir uygulama yaptığını söyleyerek, şirketi kötüledi. Belki küfürler dahi etmiştir kendi kendine.

Fakat bir de baktı ki, kendisi durumu yanlış anlamış, kusura bakmayın demiş. Her konu açan kişinin %100 haklı olacağına dair bir kaide olmadığına göre? Şirket kötülemek çok kolay. Herkes yapabilir bunu sanal ortamda Hattı iyi giden iyi, kötü giden burada referans vermeye kalkıyor güya.. Ama hiç şapkasını önüne koyup sorun bende mi diye düşünmüyor.

Daha 8mbit'e kadar ibaresini bilmeyip, 8mbit almıyorum diyenler var.

Şu an modem arayüzünden hat değerlerine bakıyorum da verilen hız 8184 Kbps görünüyor, işin ilginci binamızda fiber yok ama ulaşılabilirlik oranında 21400 Kbps yazıyor. Ne desem bilemedim ki şimdi...

505 Mesaj
3 Ekim 2012; 2:22:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Sarper 77

Evet fiber gibi gözüküyor.

Yakinlara fiber dosendi fakat d-smarti aradim hattiniz fiberi desteklemiyor denildi. Daha dogrusu fiber icin gecis istemistim fibere gecis yapamadilar bu yuzden. Ama hiza bakinca 8 mbitlik tarifeden fiber kullaniyorum diyebilirim D-smart hala uyanamadi

Birde size sunlari sormak istiyorum. Gecen tesadufen sitede fiber panosunun orada telekom teknisyeni gorunce gidip sordum ve fiberi aktif hale getirdik calisiyor dedi. Ben sunu ogrenmek istiyorum bu fiber denen olayda herbirimizin evine fiber kablosu goturulmesi gerekmezmiydi ayri bir fiber hat fiber modem vs... Bu adam bana adsl hattin uzerinden veriliyor bu hiz dedi. Iyide dedim o adsl bu fiber. O adsl hat bu fiber hizi nasil destekleyecek sonucta eve gelen kablolarda eski falan dedim.

Telekom bize fiber yerine vdsl yutturuyor. Cakma fiber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERKAN_G -- 3 Ekim 2012; 2:26:15 >

Peugeot 3008 Allure 1.6 HDi Auto6R

65 Mesaj
20 Şubat 2014; 23:16:06 

slm.bende yaklaşık 2 ay oldu dsmart internet kullanıcısıyım.buradaki yorumları okuyunca bende sorunumu yazayım dedim.
internetim sınırsız 8 mbit hız programları ile baktığımda 1.80 üzerine çıkmıyor müşteri hizmetlerini arıyorum oradan yükselttikleri zaman kopma oluyor bana dedikleri hattınız 2 mbitten sonrasını kaldırmıyor tesisatçı çağırıp kabloları değiştirin fakat bina 12 yıllık yani çok eski bir bina değil hatta yada kablolarda ne olabilirki
şimdi dsmartıda kapattıramıyorum masraf çıkardılar.ne yapmam gerek nasıl bir yol izliyim bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim teşekkürler

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2014; 0:38:11 

Millet ! iki kuruş az ödeyeceğim diye bunlara minnet etmeyin.. TTNET pişmanlık olabilir Ama Dsmart internetin yüz karasıdır. Şimdilik kötünün en iyisi TTNET. Umarım yakın bir zamanda Superonline 'da TTNET in canına ot tıkayacak. Biraz rekabet görebilsek keşke.

65 Mesaj
21 Şubat 2014; 8:27:29 

maalesef bulaştık bi kere
işyerimde arkadaaşın biri methetti aacayip hızlı şöle film indiriyom böle oyun indiriyom diye lak diye bağlattım bende
şimdi geri dönüş yok 2 ay oldu

291 Mesaj
23 Şubat 2014; 23:15:59 

ttnet le 2 yi hiç geçemedim 2 sene. tahahhüt yüzünden boşuna 8 parası ödediik durduk. Nedeni PTT den uzakta olmamızmış 2 sene boyunca hep bunu dediler.
tahahhüt bitince dsmart a geçtim ilk bir ay onda da aynıydı. daha sonra birden nasıl oldu anlamadım 6 7 civarında değişti bir sene boyunca.
şu an kendiliğinden fiyat farksız fibere geçti en düşük 14 falan oluyor.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.594