Şimdi Ara

digiturk kullanıcı adı çalınıp, başkası tarafından yayın yapılıp mağdur olanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
5.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar başımdan şöyle bir olay geçti. bjk gs maçını izlerken kullanıcı adım çalınmış ve benim kullanıcı adımla binlerce kişiye internet üzerinden illegal yayın yapılmış. ve digiturk hesabımı kapatıp üyeliğimi silmiş. neden silindi diye öğrenmeye çalışırken olayın bu şekilde gerçekleştiğini digiturk yetkilileri tarafından öğrendim.tabi üslupları ayrı bir dava. ben yapmadım etmedim demenizden bir şey anlamıyorlar. haftalar geçtikçe bu şekilde hesabı kapatılanların sayısı artıyor. arkadaşlar sunu söyliyeyim ki ben gittim savcılığa suç duyurusunda bulundum. hesabım çalınmıştır. digiturk beni suçlu görerek hesabımı kapatmıştır. bilgisayarımı hacklayanların bulunmasını ve magduriyetimin giderilmesini talep ediyorum diye şikayette bulundum.sizde yapın. yoksa bu olay başımıza kalıcak. yalnız adalet digiturk un bildigi şekilde işlemiyor. gelip herşeyimi incelesinler. bilgisayarıma bu olayı öğrendıkten sonra dan beri dokunmuyorum. digiturk sanıyor ki kullanıcı adı sizin siz kesin suçlusunuz diyor. böyle saçmalık olur mu arkadaşlar. sonuçta bu olay mahkemeye gidecek. hakim savcı bizi dinleyecekler, sicilimi araştıracaklar, modemi mi inceleyecekler.bu olayı sonuçta ben yapmadığım cıkacak diye duşunuyorum. mağdur olanlar sizde gidin savcılıga suc duyurusunda bulunun. benden tavsiye.başkada şu an yapacak bir şey yok. beklemedeyiz. olay savcılığa intikal edince gidip ifade vereceğiz başka da bir şey yapamayız. işte digiturk teknoloji geliştirdiğini düşünüyor ama eksik teknoloji yapmışlar haberleri yok bununla da insanları suçlamaya çalışıyorlar. koskoca digiturkün yaptıgı hataya bak.dioki kullanıcı adından siz sorumlusunuz. iyi de kardeşim 2009 da mı ne digiturk un kendisini hackladiler. hiç bir şey yapabildimi. bir de o kadar büyük teknik ekip le çalışıyorlarmış.sizin teknik ekip çok büyükmüş maşşallah o hacklama olayını engelleyemediler de ben normal bir bilgisayar kullanıcısı nasıl karşı koyayım.aklınıza şaşmamak elde deil.işte bir kaç kendini zeki sanan digiturk yetkilisi bu işten para koparıcaklarını sanıolar. hey Allah ım ne günlere kaldık

• abi bende aynı şekilde mağdur olanlardanım savcılığa başvurdum makinamıda mecburen formatladım.hoş formatlamasak bile o iş üzeirdn vakit geçtiği için çok bişey ifade etmeyecek ama ip adreslerinden çıkacak inşallah her şey...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazanov -- 22 Eylül 2012; 14:16:41 >

• aynı olay cumartesi günü benimde başıma geldi size geri dönüş yapılacak dediler bekliyoruz bakalım aynı suçlamaları banada yapacaklarmı..
  • En iyisi üye olmamak, paranla rezil ediyorlar adami. Gecmis olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet en iyisi üye olmamak.internet üzerinden hiç bir şeye bulaşmamak.güya rahat rahat maç izleyecektik başımıza gelen olaylara bak.bide şunu öğrenmek istiyorum.bu olay başına gelenler hep yeni kullanıcılar mı acaba. ben ilk defa üye olmuştum digiturke. 2. haftasında bu olay geldi başıma.
  • ben sezon başlamadan 1ay önce aldım..
  • bunu, digiturk calışanlarından biri (bu şifreleri görmeye yetkisi olan) yapmış olamaz mı ? digiturk,kendi içinde bunun sorgulamasını yapıyor mu ? suç abonede diye kestirip atıyorsa, bilinçli olarak ta yapmış olabiir. yıllarca digiturk bayileri,şifre çözen kartları satmadı mı ?
  • geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: funnygirl

bunu, digiturk calışanlarından biri (bu şifreleri görmeye yetkisi olan) yapmış olamaz mı ? digiturk,kendi içinde bunun sorgulamasını yapıyor mu ? suç abonede diye kestirip atıyorsa, bilinçli olarak ta yapmış olabiir. yıllarca digiturk bayileri,şifre çözen kartları satmadı mı ?

walla bilemiyorum artık.ama bizi işimiz gücümüzden alıkoyup saçma sapan bizle alakası olmayan bir konu üzerine odaklanmamıza sebep oldular canımızı sıktılar. savcılık herşeyi çözecektir. neler çözülüyor. teknoloji bu kadar ilerlemişken, bilgisayar üzerinden gerçekleştirilen bir olayda açıklığa kavuşur diye düşünüyorum. diyor ki digiturk kullanıcı adını saklamakla siz sorumlusunuz diyor. digiturk kendi hacklandiğinde kendi kendini koruyamadı da benim gibi normal bir bilgisayar kullanıcısından korunmamı istiyor. bende bunu anlamıyorum. sweethome arkadaşım gibi bende ilk defa bu sezon başında almıştım.yeni üyelere mi yapıyorlar bu haksızlığı.onu merak edyiroum

• nalet olsun yaşadığım günlerden tad alamaz oldum..dilerim allahtan bunu bize yaşatanlarda daha kötüsünü yaşar da görürler günlerini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazanov -- 25 Eylül 2012; 9:34:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mss1723

evet en iyisi üye olmamak.internet üzerinden hiç bir şeye bulaşmamak.güya rahat rahat maç izleyecektik başımıza gelen olaylara bak.bide şunu öğrenmek istiyorum.bu olay başına gelenler hep yeni kullanıcılar mı acaba. ben ilk defa üye olmuştum digiturke. 2. haftasında bu olay geldi başıma.

Ben tivibu'ya aboneyim. Hiç sorun yaşamadım.

Ayrıca maç seyretmeyi SEVMEM.

Hem evde hem de işyerinde kullandığım bilgisayarlar firüs kaynıyor, Gelir idaresi başkanlığı e-beyanname, SGK, bankalar, hepsine firüslü bilgisayarlardan girerim ama hiç sorun yaşamadım. Hem de antifirüs programı kullanmadığım halde..

Türk milletinin çoğunluğu (hepsi değil) maç seyretmeyi seviyor. Doğal olarak şifrelerin çalınması ve bu sayede kamusal alanlarda maç yayını yapılması gayet normal. Çünkü Türk milleti bedavayı da seviyor. Yani hem maç olacak hem de bedava olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

quote:

evet en iyisi üye olmamak.internet üzerinden hiç bir şeye bulaşmamak.güya rahat rahat maç izleyecektik başımıza gelen olaylara bak.bide şunu öğrenmek istiyorum.bu olay başına gelenler hep yeni kullanıcılar mı acaba. ben ilk defa üye olmuştum digiturke. 2. haftasında bu olay geldi başıma.

Hem evde hem de işyerinde kullandığım bilgisayarlar firüs kaynıyor, Gelir idaresi başkanlığı e-beyanname, SGK, bankalar, hepsine firüslü bilgisayarlardan girerim ama hiç sorun yaşamadım. Hem de antifirüs programı kullanmadığım halde..

Türk milletinin çoğunluğu (hepsi değil) maç seyretmeyi seviyor. Doğal olarak şifrelerin çalınması ve bu sayede kamusal alanlarda maç yayını yapılması gayet normal. Çünkü Türk milleti bedavayı da seviyor. Yani hem maç olacak hem de bedava olacak.

BİZ NE DERTTEYİZ SEN DEERTTESİN BİRADER CANIMIZ YANMIŞI YANIYORR MAHKEMELİK OLMUŞUZ KONUŞTUĞUN LAFA BAKK

• quote:

Orijinalden alıntı: ramazanov

quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

quote:

BİZ NE DERTTEYİZ SEN DEERTTESİN BİRADER CANIMIZ YANMIŞI YANIYORR MAHKEMELİK OLMUŞUZ KONUŞTUĞUN LAFA BAKK

Ben firüslü bilgisayarda işlem yaparken başıma bir şey gelmiyorken siz nasıl oluyorda kullanıcı isminizi ve şifrenizi kaptırabiliyorsunuz?

Olay budur..

• serdarski evet sen profesyonel bilgisayar kullanıcısısın biz değiliz kardeş.olay budur dimi. seninde başına inş gelirde böyle bir olay o zmn anlarsın. sen milletin halini anlamassan milletde seni anlamaz inş.ahımı aldın birader.almayacaktın.
  • arkadaşlar, digiturkle ilgili olayım devam ediyor. yayının yapıldığı ip numarası bizim evdeki ip numarası çıkmış, nasıl oluyor bu. ben yayın yapmadığım halde nasıl bnm ip numaram çıkıyor. ayrıca hakkımda dava açıldı. asliye ceza mahkemesinde yargılanacakmış. 19 martta mahkeme var. yapmadığım birşeyden yargılanıyorum ve suçlu ben gözüküyorum. ne yapmam lazım bilmiyorum. sadece avukatlarla görüşüyorum. bu nasıl bir açıklık nasıl bir zihniyet. yapmadığım birşeyyden belkide ceza alıcam. resmen iftiradan gidiyorum. benim bilgisayarıma giriyorlar yada birşey yolluyorlar ben kendi ip numaram üzerimden yayın yapmış kabul ediliyorum. Allah canımı alsın yemin ederim ben yapmadım. nasıl ispat edicem ben bunu. lütfen birileri cevap yazsın yardımcı olsun
  • durumun zor arkadaşım heleki ip ler tutuyosa..gerçekten sen yapmamışsan yerinde olsam bu işten anlayan iyi bi bilgisayar muhendisi yada bilişimden anlayan bi uzmanla görüşürdüm anlatırdım durumu ne olmuştur ihtimalleri öğrenir onları değerlendirirdim..ama anlattıklarına bakılırsa işin zor
  • evet iyi bir avukat ve iyi bilişim uzmanıyla görüşmem lazım ama bulamıyorum ki. kimse doğru düzgün bu hacker olaylarından anlamıyor. bu işten anlamak için hacker olmak lazım galiba. nasıl bir yol izlemem lazım bunuda bilmiyorum. ayrıca benim hakkımda iddianame hazırlayan savcıda bu işten hiç mi hiç anlamadığı için dosyaya bakıyor ip bizim evin ip si kullanıcı adı benim adım. tamam diyor sen yapmışın başka nasıl yapılır ki diyor. direk benim üzerime hazırlamış iddanameyi. gerçekten durum zor. birileri azıcık da olsa ispatlama yönüne ihtimal verse şöyle şöyle yaparsan bilgisayarına giren kişiyi bulabilirsin dese öyle yapıcam. ama kimse demiyor. yardımlarınızı bekliyorum.
  • Allah yardimcin olsun kardeş, çok kötü bir durum.. inşAllah bir çıkış yolu bulursun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardes tebligat fln oldumu sana gerı donusu kım yaptı mahkeme zart zurt ıcın
  • ayrıyetten yayın yapmak demek bi siteden yayın yapmaktır bırılerı sıteye gırer macı ızler demi ha o hesap senındır ayrı ama yayın yapan sitedir yurtdısı menselimidir deilmir bilemeyiz tabi ayrıyetten bir daha tekrarlanmadıgı surece ceza vermıyorlar bu arada bır tek sana mı gelmıs dava fln dıerlerının davadan haberı yok mu ( bu arada digiturk el degistirdi)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.