Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.806
Cevap
49
Favori
418.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hgs alıcamda tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacaktı araç benim üzerine değil aracın sadece ruhsatiyla alabilir miyim hgs ve bu hgs yi hemen veriyorlar mi hemen aktif oluyor mu ptt den almayı düşünüyorum yılda 5 10 defa anca kullanırım . Birde bu kart veya etiket olayı nasıl oluyor hangisi verimli bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum tessekurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yılda 5 10 kez geçecekseniz hgs almalısınız. kart bulmak çok zor, etiketi heryerde bulabiliyorsunuz. garanti bankası şubelerinden de hgs alabilirsiniz, ptt de olur.. etiketi hemen alıyorsunuz ve aktif oluyor. kartı daha çok motosikletler kullanıyor. fakat hgs de çok okumama ve ceza durumları oluyor. kartlarda bu okumama oranı daha yüksek. ben hgs den yüklü miktar ve haksız yere ceza yediğim için ogs cihazı aldım. sorunsuz kullanıyorum.
  • ben zamanında ptt den almıştım, ön cam kırıldı şimdi içinde 8 küsür bakiye var..

fakat yeni etiketi bankadan almak istiyorum, ne yapmalıyım ?
  • arkadaşlar ben hgs'yi aldığım bankadaki hesabımı falan kapatıyorum, şu anki maaş bankama veya ptt'ye aktarma işlemi nasıl olacak acaba? sss'ye falan baktım genelde ptt üzerinden yanıtlanmış sorular ama ankadan ptt'ye veya başka bir bankaya aktarım bulamadım.
  • Hmmmm, merhaba ben motor aldıktan sonra direkt hgs kullanmaya başladım, uzun süre iki ay kadar kaçak geçiş var herhalde, ne olacak şimdi??

bakiyem son zamanlarda azalmaya başladı ondan önce hiçbir şey yok.

bu arada paralı yol kullandım ondan bile kaçak geçiş gösterdi, ne olacak bilmiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 7 Temmuz 2015; 10:52:38 >
  • Arkadaşlar hgs alacam hangisini tavsiye edersiniz dışarı çıkan biri değilim ama lazım oluyor ayda bir iki kere kullanırım birde neye dikkat etmem lazım acaba
  • Auris aracım için HGS aldım .

Etiketi cama yapıştırmasam olur mu ? Yada aynanın altındaki noktali yere yapıştırsam olur mu ? Bi arkadaş plakadan okuyormuş yapıştırma dedi . Ne kadar doğru bilemedim ...
  • Hgs aldım bende cama da yapıştırdım ama internet te iki çıkartma var biri cama biri ruhsata bende bir tane vardı değişti mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tiesto55

Hgs aldım bende cama da yapıştırdım ama internet te iki çıkartma var biri cama biri ruhsata bende bir tane vardı değişti mi acaba?

Tek etiket vermişlerdir. O yeterli zaten baska birşeye gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: cetera

Auris aracım için HGS aldım .

Etiketi cama yapıştırmasam olur mu ? Yada aynanın altındaki noktali yere yapıştırsam olur mu ? Bi arkadaş plakadan okuyormuş yapıştırma dedi . Ne kadar doğru bilemedim ...

Dediğin gibi kullanan cok kişi var. Bende yapistirmadim gişeden geçerken dikiz aynanın oraya dogru tutuyorum geciyorum

• Hgs etiketi aldik , on camimizda ufak bir catlaktan dolayi cam degisecek ancak bu hafta giseden gecmemiz lazim . Aklimiza soyle birsey geldi on cama hgs gelicek yere koli bandi yapistirip hgsyi onun ustune yapistirsak sorun olur mu ? Daha sonrasinda cam degistiginde koli bandi ile zarar vermeden sokmus oluruz hem .

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan994

Hgs etiketi aldik , on camimizda ufak bir catlaktan dolayi cam degisecek ancak bu hafta giseden gecmemiz lazim . Aklimiza soyle birsey geldi on cama hgs gelicek yere koli bandi yapistirip hgsyi onun ustune yapistirsak sorun olur mu ? Daha sonrasinda cam degistiginde koli bandi ile zarar vermeden sokmus oluruz hem .

Gerek yok hocam.

Gişeden girerken ve çıkarken etikeri eline al ön cama doğru tut okuyor zaten. Sonra koy ruhsatın arasına kalsın orda.

Ben etiketi yapıştırmadım nadiren lazım oluryor ondada gişeye girerken elimde tutuyorum okuyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan994

Hgs etiketi aldik , on camimizda ufak bir catlaktan dolayi cam degisecek ancak bu hafta giseden gecmemiz lazim . Aklimiza soyle birsey geldi on cama hgs gelicek yere koli bandi yapistirip hgsyi onun ustune yapistirsak sorun olur mu ? Daha sonrasinda cam degistiginde koli bandi ile zarar vermeden sokmus oluruz hem .

Gerek yok hocam.

Gişeden girerken ve çıkarken etikeri eline al ön cama doğru tut okuyor zaten. Sonra koy ruhsatın arasına kalsın orda.

Ben etiketi yapıştırmadım nadiren lazım oluryor ondada gişeye girerken elimde tutuyorum okuyor zaten.

Bantlama işinden vazgeçtik hocam bu yaka kartlarının konulduğu şeffaf elastik naylona hgs etiketini koyduk .Onuda ön cama iki bantla tutturduk kenarlarından bakalım hafta sonu deneyeceğiz .

• Kaçak geçiş yazdı, online işlemlerden bakınca o saatte normal ücret düşmüş görünüyor. Ceza gelme durumu olur mu acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: captaingurkan

Kaçak geçiş yazdı, online işlemlerden bakınca o saatte normal ücret düşmüş görünüyor. Ceza gelme durumu olur mu acaba?

aynısı banada oldu. müş. hiz. aradım bir sorun yok dediler. isterseniz müş. hiz. arayın. birde 36 saat geçmesi gerekiyor tüm işlemlerin görünmesi için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetera

Auris aracım için HGS aldım .

ben etiketi ilk yapıştırdığımdan beri sistem okumuyor. kaçak geçiş yazıp sonradan düzeliyor. cam çatladığı için camı da değiştirdim artık hiç etiket yok. o şekilde geçiyorum bir sorun olmadı.
  • On gün önce motorla geçtim halen ceza görünmüyor. Arkadan plaka okuma sistemi yokmu acaba?
    Sonra misli ile ödemek istemiyorum.
  • Bu hgs alma işi çok zor , bankadan alsanız otomatik ödeme talimatı vermeniz lazım bir ton evrak imzalatıyorlar , PTT den alsanız yalnız ildeki merkez ptt'nin bu işi yaptığı söylendi gittim 120 kişilik sıra vardı , bence daha pratik bir çözüm düşünülmeliydi ,neyse bankadan aldım yapıştırdım belki yılda bir kez kullanacağımız şey için talimat verdik bir de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakankaran

Bu hgs alma işi çok zor , bankadan alsanız otomatik ödeme talimatı vermeniz lazım bir ton evrak imzalatıyorlar , PTT den alsanız yalnız ildeki merkez ptt'nin bu işi yaptığı söylendi gittim 120 kişilik sıra vardı , bence daha pratik bir çözüm düşünülmeliydi ,neyse bankadan aldım yapıştırdım belki yılda bir kez kullanacağımız şey için talimat verdik bir de.

bazı gişelerde ptt oluyor.
  • Merhaba hgs bakiyemde 2.20 kalmıştı 2.40 tl olan gişeden geçtim 2 gün sonra ptt den 1 tl yukledim. Sisteme geçiş ihlali cezası yuklemisler. Cezayı silerler degilmi

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.