Şimdi Ara

Laptop'daki Çift Ekran Kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
12.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar yeni sipariş verdiğim Samsung NP350V5C-S09TR bugün elime ulaştı lakin bir sorunum var...

Laptop'da iki tane ekran kartı var Aygıt yöneticisin de öyle gösteriyor , HD 7670M ve Intel HD Graphic 4000.Şuan Intel çalışıyor sanırım çünkü oyunda çok kasılmalar oluyor ...

Ana ekran kartına nasıl dönüş yapabilirim? (AMD Radeon HD 7670M)

Çok teşekkür ederim , biraz araştırdm ama bu konuyu bulamadım:(.

Resimler :

• makinaya grafik olarak yük bindiğinde kendi ekran kartlarını değiştiriyor diye hatırlıyorum
  • ATI ayarlarından yüksek performans yaptım ama yinede kasıyor oyunda , kasmaması lazım...Ne saçma bir sistem bu ya .Bu durumu düzeltebilen birisi yokmu :S
  • Hocam aman gözünüzü seveyim INTEL sürücüsünü kaldırmayın.Bilgisayarınız kökten GİDER.Format atmak zorunda kalırsınız.Sağ tıklayınca grafik işlemcisiyle çalıştır çıkıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9888

Hocam aman gözünüzü seveyim INTEL sürücüsünü kaldırmayın.Bilgisayarınız kökten GİDER.Format atmak zorunda kalırsınız.Sağ tıklayınca grafik işlemcisiyle çalıştır çıkıyor mu?

Otomatik değiştirme teknolojisi varmış AMD lerde , ama ana ekran kartından tam verim alamıyorum sanki :S.

Masaüstü sağ tıkladığında Değiştirilebilir grafikleri yapılandır var.Buradan ekran kartını HD7670m seçme gibi bir seçenek te yok...

Resim:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LusH -- 13 Eylül 2012; 17:54:32 >

• sistemi direk güce bağlayarak denediniz mi ?

sistem güç tasarrufu için onboard ekran kartını kullanır ama onboard ekran kartını aşan gereksinimlerde otomatik olarak hariciyi seçer...

batarya üzerinden harici ekran kartına yüklenme yapacak bir uygulama açtığınız zaman gelen elektrik az olduğu için kasılma olacaktır.. direk güce bağlarsanız bu kasılma kısmen geçecektir..

yinede performansının düşük olduğundan şüpheleniyorsanız güncel driver çıkmış mı kontrol edin... flash, directx, java, winupdate gibi güncellemeleri denetleyin.. sorun düzelmez ise servise telefon açıp bilgi alın.

edit...
    birde şuraya bak

http://forum.donanimhaber.com/m_65763854/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xXxCooLxXx -- 13 Eylül 2012; 18:28:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xXxCooLxXx

sistemi direk güce bağlayarak denediniz mi ?

sistem güç tasarrufu için onboard ekran kartını kullanır ama onboard ekran kartını aşan gereksinimlerde otomatik olarak hariciyi seçer...

batarya üzerinden harici ekran kartına yüklenme yapacak bir uygulama açtığınız zaman gelen elektrik az olduğu için kasılma olacaktır.. direk güce bağlarsanız bu kasılma kısmen geçecektir..

yinede performansının düşük olduğundan şüpheleniyorsanız güncel driver çıkmış mı kontrol edin... flash, directx, java, winupdate gibi güncellemeleri denetleyin.. sorun düzelmez ise servise telefon açıp bilgi alın.

edit...
    birde şuraya bak

http://forum.donanimhaber.com/m_65763854/tm.htm

Direk güçte herzaman , oyunu gösterip yüksek performans yapsam bile yine sorun aynı oyunda kasıyor :S...Sürücüler güncel , herhangi bir update yok...Forumlara baktığımda bu sorun çok kişide var ama bi türlü çözümünü göremedim.

• Hangi oyunlarda kasma yapıyor?
  • Ben sadece Lineage 2 oynuyorum , Gracia Final sürümü...2009 yılında çıkmış bir sürüm yani...En yeni kartları istemiyor.
  • Driveri silip sitesinden en son driveri yüklemeyi denediniz mi.Bilgisayarınız çok iyi bu oyunda kasmaması gerekiyor.
  • SAMSUNG NP350V5C-S0KTR laptop var bendede 7670m gene intel 4000 ekran karti var ama aklım almıyor Battlefield 3 ultrada + sabit 60 fps alıyorum ve baska oyunda kasma yapıyor fm 2012de bende çözzemedım hayla
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.