Şimdi Ara

PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.032
Cevap
18
Favori
109.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun bir araştırma ve bekleme sürecinden sonra Tvyi kliksa'dan aldım. Dün servis geldi kurulumu yaptı. Flash bellekten 03/09 tarihli güncellemeyi yüklettim, ölü piksel ve ışık sızması testlerini de yaptık. Çok şükür bir sıkıntı yok. Salon 25 m2 civarı, izleme mesafem en uzak koltuk 4 metre, en yakındaki ise 120 cm falan, aynı büyüklükte salonu olan arkadaşlar için ideal bir seçim olacaktır. Harika bir televizyon. Kullanıcılara fikir vermesi açısından başlığı güncel tutmaya çalışacağım.

--------------------------------------------RESMİ SİTESİ VE BELGELER--------------------------------------------

Philips sitesi 42 PFL 6877 Sayfası
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Kullanıcı el kitabı (PDF)
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Tv Broşürü (PDF)
    Hızlı başlangıç klavuzu (PDF)
    Şuan En yeni sürüm: 000.150.087.000
    Güncelleme geçmişi (eklenenler düzeltilenler vb.)

PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012

--------------------------------------------SORULAR VE SORUNLAR--------------------------------------------

- 8-16 GBFLASH BELLEĞE 4 GB ÜSTÜ FİLM DOSYASI ATAMIYORUM, NEDEN?
    Başıma geldiği için yazma ihtiyacı hissettim. FAT32 dosya sistemine sahip Flash bellekte tek dosya boyutu 4 GB‘tan fazla olamıyor, Dosya sisteminden kaynaklanan sorunu tek tıkla halledebilirsiniz. Programı çalıştırdıktan sonra, formatını değiştireceğiniz belleği seçip dosya sistemini "NTFS" ve format özelliklerindende "Quick format" seçerek start düğmesine basarak flash belleğinizi fat32den ntfs'e çevirmiş oluyorsunuz. Artık flash belleğinize 4 gb ve üstü tek dosya aktarabilirsiniz Normal biçimlendirmedeki gibi flash içerisindeki veriler siliniyor formatı değiştirmeden önce flashınızın içinde verileriniz varsa başka bir yere aktarmayı unutmayın. Kolay gelsin. Zipli dosyayı buradan indirebilirsiniz.

- ÖLÜ PİXSEL TESTİ NASIL YAPILIYOR?
    USB Belleğe Linkteki zipli dosya içerisindeki resimleri yükleyip, televizyona belleği bağlayarak test yapabilirsiniz. Buradan zipli dosyayı indirebilirsiniz
    Resimlerde ölü piksellerin nasıl göründükleri açık. Bunu bir çoğumuz biliyor ama bilmeyenler ölü piksel hakkında fikir edinmiş olurlar. Not: Resimler bizim tvlere ait değil.

PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012

- IŞIK SIZMASI NEDİR? NASIL ANLARIM? BU TELEVİZYONDA KRONİK IŞIK SIZMASI SORUNU VARMI?
    Karanlık sahnelerde ya da koyu bir resim açtığınızda ekran köşelerinde olan bir kusurdur. Sorunu yaşayan kullanıcıların kiminde çok azken kimisinde "tvyi camdan atmayı" düşündürecek kadar olabiliyor. Bizim tvnin kronik ışık sızması sorunu yok. Işık sızmasıyla alakalı aşağıdaki bilgi ve resimler @ender123'ün Buradaki mesajlarından alıntıdır ve bilgi verme maksadıyla kullanılmıştır. Philips 42PFL6877 tvnin değildir.

- CLOUDİNG TESTİ

Aşağıdaki bilgi ve resimler @ender123'ün Buradaki mesajlarından alıntıdır ve bilgi verme maksadıyla kullanılmıştır. Resimler Philips 42PFL6877 tvnin değildir.

Clouding (bulutlanma) testini gece geç saatte yapın. Odanın ışıklarını kapatın , başka ışık veren cihaz varsa onu da kapatın veya odadan çıkartın. Sokaktan da içeri ışık girmemesini sağlayın. Perdeleri iyice çekin ve açık yer kalmasın. Sokak lambası veya komşunuzun ışığı eve giriyorsa , komşunuz yatınca veya sokak lambasının termiğinin atıp soğuduğu ve karanlık kalacağı zaman da testi yapın.

Siyah bir resmi tv ekranında açın ve ekran arka aydınlatma ışığını tv ayarlarından en sona getirin. Bu anda siz tvdeki sorunu görebilirsiniz. Yalnız burada şunu unutmayın arka aydınlatma son ayarda kullanılmaz. Siz tvnide görüntü ayarı yapınca bunu yüzde 70 gibi değerde kullanmalısınız. (Örnegin gündüz yüzde 70 , gece yüzde 60 gibi)

Test yaparken arka aydınlatmayı son değerden yavaş yavaş düşürün ve ne zaman hiç belli olmadığını gözleyin. Sonrasında özellikle tv izlerken kullandığınız ayarda sorun var mı diye bakın. Kenar led aydınlatmalı sistemlerde illaki bir sorun oluyor. Ya köşede V harfi şeklinde ışıklı bölgeler (flashlight), veya orta kesimlerde röntgen filmi gibi görüntü (clouging-bulutlanma) oluyor. Arka aydınlatma sorunu var, yok diye değil de rahatsız edecek seviyede veya değil diye test yapmaya çalışın.

PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012

- PHİLİPSİN DTS DESTEĞİ YOK. BUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİM? GÜNCELLEMEYLE DTS SORUNU GİDERİLECEKMİ?
    Media Playerlere para vermek istemiyorsanız Dts to Ac3 (DTS2AC3) Converter programlar var. DTS ses dosyalarını AC3 formatına çevirerek izleyebilirsiniz. Konuyla ilgili resimli ve ayrıntılı anlatım mevcut. Şuradan. DTS sorununu Philips çözmeyecek sanırım. NOT: DTS'i AC3'E ile ilgili resimler @phoenix arkadaşın konusundan alıntıdır. Yada HDMIdan pc bağlantısı yaparak DTS kodekli filmlerinizi izlersiniz.

- KANAL GEÇİŞLERİ VE MENÜLERDE TAKILMALAR OLUYORMU
    150.081.000 numaralı güncellemeden sonra kanal geçişleri ve menülerde takılma sorunu tarihe karıştı. Konuyla ilgili video:

Yeni video çekip ekleyeceğim yakında.

- MAÇLARDA DSE (Dirty Screen Effect) DENEN DİKİNE ÇİZGİLENMELER OLUYOR. BU NORMALMİ?
    Benim gibi maçla alakası olmayan arkadaşlar için büyütülecek bir sorun değil ama meraktan bir kaç defa değişik kanallarda 5-10 dakika maç izledim, DSE oluyor benim tvdede fakat belli belirsiz, maçı değilde dseyi görmek için izlediğimden farkettim. Her kullanıcıda olacak diye bir kaide yok fakat kimi arkadaşlarda bariz hissedilir derecede olabiliyor. Forumda bir kaç arkadaşta daha DSE vardı. TRT'den çektiğim bir video var aşağıda. Konuyla ilgili video:

- PHİLİPSİN TÜRKÇE ALTYAZI DESTEĞİ YOK. BUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİM?
    Harici hard diskinizden yada flash bellekten film oynatacağımız zaman otomatik olarak altyazıyı görmüyor. Kumandada en altta sol tarafta subtitle düğmesine basarak altyazıyı açıyoruz. Aynı klasör içerisindeki diğer alt yazılarıda options düğmesine basarak değiştirebiliyorsunuz.Güncellemelerle türkçe karakter desteğinin geleceğini düşünmüyorum. Philips destek forumunda bunula ilgili bir kaç başlık var. Anladığım kadarıyla türkçe karakter desteği gelmeyecek. Forumda @skeleton arkadaşın paylaştığı çözüm için Şuradan NOT: ALTYAZI ile ilgili resimler @skeleton arkadaşın konusundan alıntıdır.

PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012

- USB BELLEKTEN GÜNCELLEME NASIL YAPILIYOR?
    Philips'in sitesinden indirdiğiniz zipli dosyadan autorun.upg dosyasını çıkartarak usb belleğe taşıyın. Usb belleği tvye taktığınızda yazılımı otomatik bulur ve yükseltmeyi yapar. Güncelleme bittikten sonra Tvyi kapatıp fişini prizden çekerek 2 dakika bekleyin sonrasında tvyi tekrar açın. Güncelleme tamam

7-) BİLİNEN SORUNLAR

•MENÜ YAVAŞLIĞI --> GÜNCELLEME İLE ÇÖZÜLDÜ 150.081.000 nolu güncelleme ile sorun olmaktan çıktı. İnşallah dahada geliştirirler.
    •UZUN SÜRE STAND BYDA BEKLEME SONRASINDA AÇILMAMA SORUNU --> GÜNCELLEME İLE ÇÖZÜLDÜ
    •DURMADAN YENİ CİHAZ BULMA SORUNLARI --> GÜNCELLEME İLE ÇÖZÜLDÜ
    •WİFİ İLE BAĞLANAMAMA SORUNU --> GÜNCELLEME İLE ÇÖZÜLDÜ
    •MEDİA PLAYER HDMİ İLE BAĞLANDIĞINDA SES ALAMAMA SORUNU --> GÜNCELLEME İLE ÇÖZÜLDÜ
    •KANAL GEÇİŞLERİ YAVAŞLIĞI --> GÜNCELLEME İLE ÇÖZÜLDÜ 150.081.000 nolu güncelleme ile sorun olmaktan çıktı. İnşallah dahada geliştirirler.
    •DTS SES SORUNU --> DEVAM EDİYOR
    •TÜRKÇE ALTYAZI SORUNU --> DEVAM EDİYOR
    • 2 DİLLİ FİLMLERDE 2. DİL SEÇEMEME SORUNU --> DEVAM EDİYOR MKVTOOL PROGRAMI İLE DEFAULT DİLİ 2. DİLLE DEĞİŞTİRİP USB BELLEĞE ATINCA TÜRKÇE İZLERSİNİZ.
    •HIZLI SAHNELERDE BULUTLANMA, BULANIKLAŞMA SORUNU --> 150.081.000 nolu güncelleme ile büyük oranda azaldı.
    •ALTTAN KAYAN YAZILARDA TİTREME SORUNU --> AYARLARDAN PİKSEL PLUS, HD NATURAL MOTİON ÖZELLİKLERİ KAPALI, CLEAR LCD ÖZELLİĞİ AÇIK OLARAK AYARLAYINCA TİTREME OLMUYOR. (Kimi kayan altyazılarda ise yayından kaynaklanan titremeler oluyor.)
    •BU TVDE FLASH DESTEĞİ VARMI --> MALESEF FLASH DESTEĞİ YOK.
    •GECE TVYİ KAPATIP SABAH TVYİ AÇIK BULMA SORUNU --> TV'Yİ FABRİKA AYARLARINA DÖNDEREREK AYARLARDAN ZAMANLAYICIYI KAPALI KONUMA GETİRİRSENİZ SORUNUNUZ ÇÖZÜLECEKTİR.
    •YOUTUBE UYGULAMASINDAN VİDEO İZLEYEMEME SORUNU --> UYGULAMAYA İLK GİRİŞTE GELEN GÜNCELLEME İSTEĞİNİ KABUL EDİP GÜNCELLEMEYİ YÜKLEDİKTEN SONRA VİDEO OYNATIYOR.

•Devamı gelecek....

[size=3]
    --------------------------------------------ADIM ADIM İNCELEME--------------------------------------------

--------------------------------------------DUVAR ASKI APARATI--------------------------------------------

Tvyi duvar asmayı düşünen arkadaşların aklını kurcalayan bir soruda askı aparatı. Tvyi almadan önce bir çok aparata baktım ve valde marka tv askı aparatı aldım. Yukarı ve aşağıya doğru 5-15 derece eğim verebiliyorsunuz. Kaliteli bir ürün. İçerisinden tüm vidaları dübelleri falan çıkıyor. 33 TL'ye şuradan aldım. Bazı aparatlarda tv ile duvar arası mesafe az olduğundan usb takıp çıkartması işkenceye dönüyor. Bu aparatla tvnin arasındaki mesafe ideal. (Kaç cm olduğunu ölçüp tekrar yazarım )

PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012

--------------------------------------------ÖLÜ PİKSEL TEST RESİMLERİ--------------------------------------------

1920x1080 piksel ebadında photoshop, paint, fireworks vb programlarla kırmızı, siyah, beyaz, yeşil, sarı, mavi renklerde hazırlanmış resim dosyalarıyla tvnizde ölü piksel var mı yok mu tespit edebilirsiniz.

--------------------------------------------MENÜ GEÇİŞLERİ VE TV AYARLARI--------------------------------------------

Menü geçişleri güncellemelerle birlikte hızlandı, daha akıcı hale geldi, eskisi gibi böbrek taşı düşürttürmüyor . Şuan kullandığım ayarlara da ilgili videodan bakabilirsiniz. Konu ile ilgili resim ve video:

--------------------------------------------KANAL GEÇİŞLERİ, KANAL LİSTESİ VE FAVORİ KANAL AYARLAMA--------------------------------------------

Kanallar arasında geçiş yapıyorsunuz diyelim. Kumandadan "Geri" düğmesine basınca en son geldiğiniz kanalı açıyor. Receiverlerdeki return tuşu gibi.

Bu televizyonu takip eden, kullanan arkadaşlar bilirler ama yeni alan veya alma düşüncesinde olan arkadaşlar için ufak bir bilgilendirme olması açısından yazıyorum. Alışık olduğumuz receiverler gibi kanalları düzenleme imkanımız maalesef yok. Bunun yerine en çok izlediğiniz kanalları favori olarak işaretleyerek kullanıyorsunuz. Kanal listesinde 4 sekme var "Favoriler, Tümü, TV, Radyo". Tümü yada TV sekmesi aktifken favori olarak belirleyeceğiniz kanalı seçiyorsunuz kumandada kırmızı, yeşil, sarı ve mavi düğmelerden sarı olana basınca aktif olan kanalı favori olarak işaretlemiş oluyorsunuz. Favori kanallar sekmesine geçtiğinizde renkli düğmelerden yeniden adlandır, taşı, kaldır seçeneklerinden kendi kanal önceliğinize göre yerleştirebiliyorsunuz. Benim favori listemde şuan için yaklaşık 50 kanal mevcut. Maksimum kaç kanal ayarlayabiliriz bilmiyorum

PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012

--------------------------------------------HARİCİ HARD DİSK VE FLASH BELLEK--------------------------------------------

Flash bellekten 1.30 gb boyutlu 1080p yeşil fener filmine ileri ala ala baktım, hareketli sahnelerde sorun yok. Hafta sonu WD Elements 2tb hdd taktım, sorunsuz bir şekilde tanıdı. Laptoptan söküp hdd kutusuna taktığım 250 gb hddyi gördü. Gözüme çarpan herhangi bir sıkıntı yok. Hdd içerisinde rahat geziyorum. Filmleri yıllarına göre klasörledim. Haliyle bir klasörde 80-100 yada daha fazla film var, filmler arasında gezinirken donma vb sorun yaşamadım.

11.9 gb In.Time.2011.1080p.Bluray.x264.DUAL-OpeD.mkv, 600 mb Son Durak5 Final Destination 5 2011.mkv, 2,12 gb Gulliver's Travels (2010) 720p BDRip AC3 x264 - AdiT, 1.5 gb Inception (2010) DVDRip XviD-MAXSPEED filmlerini izledim.

Son durak filminde yakın plan yüz çekimlerinde ve bir kaç hareketli sahnede gölgelenme oldu, filmdenmi tvdenmi çözemedim. İzlediğim diğer 3 filmde hareketli sahnelerde yada yakın plan çekimlerde herhangi bir gölgelenme, takılma, karelenme olmadı. İleri sarma, geri almada sorun yaşamadım. 2x-36x arası hızlarda ileri yada geri alabiliyorsunuz. 4 yıl önce aldığım usb-divx media playerimden daha iyi ileri geri sarması. Bu anlamda tek eksiği filmin istediğimiz dakikasına gidememek. Divx playerlerdeki gibi istediğimiz dakikaya atlayabilsek (tvnin yazılımıyla uğraşan programcıların aklına gelipte biz kullanıcılara bir güzellik yaparlarsa )tadından yenmez diyorum

--------------------------------------------HDMİ GİRİŞİ İLE PC BAĞLANTISI--------------------------------------------

Kabloyu takınca hemen tanıdı. Hdmi ile laptop bağlantısı yaptım fakat çok fazla kurcalama zamanım olmadı. Laptopun ekran kartı Nvidia Geforce 9300M GS, Nvidia panelde görüntü ayarları falan varda, uykusuzluk galip gelince takım taklavat toplayıp kapattım tvyi. Tvyi pc ile kullanmak güzel, görüntü çok hoşuma gitti. Böyle bir ekranda photoshop, autocad, 3d max vb programları kullanmak güzel olsa gerek. En kısa zamanda deneyeceğim. Kullandığım kablo S-link SLX-M545 HDMI TO HDMI 5m Gold Metal 1.4Ver. 3D Kablo. 20 Tlye aldım. Pahalı kablo=Güzel görüntü önermesi bana pek mantıklı gelmiyor açıkcası.
    HDMİ Bağlantı için en kısa zamanda daha ayrıntılı bir inceleme yapacağım.

--------------------------------------------SMART TV VE KABLO(LU)SUZ BAĞLANTI VE KABLOSUZ KLAVYE VE MOUSE BAĞLANTISI--------------------------------------------

Nette biraz araştırma yaptım ve telefonu modem olarak kullanabileceğimi öğrendim. Evde neti olmayan ve benim gibi smart tv uygulamalarını, içeriğini merak eden, denemek isteyen arkadaşların faydalanabileceği güzel birşey. Biliyorsunuzdur belki ama ben yeni öğreniyorum bu muhabbeti

PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012  PHİLİPS 42 PFL 6877 K İNCELEMEM YENİ RESİM VE VİDEOLAR EKLENDİ 21-11-2012

Android telefonunuzdan (Diğer telefonlarda var mı bu özellik bilmiyorum ama android de varsa diğerlerinde de vardır sanırım)
    Ayarlar --->Kablosuz & ağ ayarları ---> Taşınabilir ortak erişim noktası gelerek işaretliyorsunuz. Taşınabilir kablosuz ortak erişim noktası ayarlarından ise yapılandırmasını yapıyoruz. AndroidAD adında (Siz isterseniz değiştirebilirsiniz) ağ ismi, Güvenlik WPA2 PSK, şifre olarakta sekiz haneli bir rakam oluşturuyorsunuz (12345678 gibi). Sonrasında tvden ağ arayınca hemen görüyor ve sorunsuz bağlanıyorsunuz.

Bağlandıktan sonra ilkin kullanım şartlarını kabul etmeniz için bir ekran çıkıyor, kabul ettikten sonra philips'e kaydolun uyarısı çıkıyor, daha sonra kaydol diyerek geçtim. Smart tv güzel bir özellik. Tvden youtube uygulamasıyla video müzik dinleyebilir, habertürk, milliyet vb uygulamalarıyla gazetelere bakabilir yada intermet tarayıcısıyla istediğiniz siteye girebilirsiniz. Güncellemelerle birlikte smart tvdede gözle görülür hızlanma mevcut.
    Tarayıcısıyla internete girmekte artık eskisi kadar cansıkıcı değil, hızı idare eder, pc performansı beklemek zaten hata olur, neticede tv ama daha hızlı ve seri olabilir, umarım güncellemelerle birlikte tarayıcıya yeni özellikler ve hız konusunda iyileştirme yaparlar. Tarayıcıyla nette gezinirken daha önceden aldığım ama denemeye zamanımın olmadığı logitech mk220 kablosuz klavye ve mouseyi deneme fırsatınıda buldum. Tvye usb aparatını takınca çıkan ekranda klavye dilini şeçmenizi istiyor. Türkçe Q seçip tamam dedikten bir kaç saniye sonra kullanıma hazır oluyor. Klavye ve mouse ile nette takılmak kendi kumandasına oranla çok daha güzel. Smart tvde funsport denen oyun kısmıda var, onuda ufaktan kurcaladım ve fena sayılmaz. Buyrun resim ve videolar:

--------------------------------------------SMART TV VE KABLOSUZ BAĞLANTI VİDEO --------------------------------------------

YAKINDA..

--------------------------------------------YOUTUBE UYGULAMASI--------------------------------------------

Resident Evil 5 filminin frakmanından 2 sahne Youtube uygulaması ile izledim. Sıkıntı yok.

Youtube uygulamasına girince ilkin güncelleme var güncellensinmi diye soruyor. Güncelle diyerek devam ettim. Telefonu modem olarak kullanıyorum. Avea net paketimin hızı düşük olduğu için geç yüklendi video. O yüzden duraklamalı devam ediyor. Paketim yenilenince yeni video çekip yükleyeceğim. Buyrun Video:

--------------------------------------------İNTERNET TARAYICISI-------------------------------------------- (25/09/2012)

Tarayıcı genel anlamda pc performansı vermez ama yinede iyi. Yeni video ekledim. Yakında yeni videolar ekleyeceğim.

--------------------------------------------TV SESİ--------------------------------------------

Tvnin seside oldukça güzel. +4 bas, +3 tiz ayarlı. Basları ve tizleri güzel veriyor. Sesini sonuna kadar açmadım ama 45-50 civarı gümbür gümbür ses veriyor. Normal kanalların ses kalitesiyle hd kanalların ses kalitesi bariz fark ediliyor. Hd kanallarda seslerde oldukça güzel geliyor.

--------------------------------------------3D ve 2D-->3D--------------------------------------------

3d oldukça başarılı. 2d-->3d keza gayet güzel. LGnin demo görüntüsüni indirmiştim, içerisinde imax belgeselinden ufak bir bölümde var. Balıklar evin içinde yüzüyorlar yahu
    Topgirl klibi var nette bir çok yerde bulabilirsiniz. Ben youtubeden indirmiştim. İndirip izleyin diyorum, başkada birşey demiyorum Klipteki kelebekler evin içinde uçuşuyor. Kırmızı bir araba var evin içine uçuyor sanki. İzleyince anlayacaksınız, deli birşey

--------------------------------------------3 TARAFLI AMBİLİGHT-------------------------------------------- (25/09/2012)

Keyfini yaşadıktan sonra olmazsa olmaz diyeceğim harika bir teknoloji. Tvnin ve ortamın havasını değiştiriyor. Tvyi kapattıktan sonra kumandadan ambilight düğmesine basınca tekrardan devreye giriyor odayı aydınlatıyor. Anlatılmaz yaşanır dedikleri şeylerden biride bu olsa gerek

@erkangl arkadaşın mesajından alıntı.

quote:

Orijinalden alıntı: erkangl
    Ambilight inanılmaz bir olay, hele ki 3 taraflı ise. Ekranı büyütüyor, derinlik hissi yaratıyor, size sinema atmosferi sunuyor.3D izlemelerinizde en çok şikayet edilen baş ağrısı, göz yorulması gibi sorunları azaltıyor. Gerçekten tek başına başlı başına bir tercih sebebi. Bununla birlikte herkes tarafından bilinen Philips'in görüntü kalitesi eklenince, her şey netleşiyor.

TV Kapalı + Ambilight açık resimleri aşağıda buyrun

--------------------------------------------OYUN KONSOLU VE İNPUT LAG--------------------------------------------

@konsol dede arkadaşın mesajından alıntı.

quote:

Orijinalden alıntı: konsoldede

Oyun konusunda menüden oyun konsolunu seçtim, başka ayar yapmadım. Diğer görüntü ayarlarından en iyi görüntüyü seçin yoksa kırılma, karelenme olabilir. Yukarıda açıklamasını yaptım. Input lag (GECIKME) YOK GIBI BIR ŞEY. Hiç basima gelmedi cod mw 3 oynuyorum vurduğumu indiriyorum.

--------------------------------------------UYDU ARAMA VE KANAL LİSTESİNİN DÜZENLENMESİ--------------------------------------------

Bu aralar çok fazla fırsatım olmuyor televizyonu kurcalamak için, ilk fırsatta uydu arama, kanal listesi düzenleme, tv kanal listesini pcde değiştirip tvye yükleme ile alakalı video ve görselleri ekleyeceğim inşallah.

Tv alma arefesinde izlenimleriyle yardımcı olan ana konudaki
    inception34, eternity, k700, 12nomurat, emrefener, ...F.E.A.R..., yardimcio, ve diğer arkadaşlara teşekkürler. Güzel bir led lcd televizyon sahibi olduk.

--------------------------------------------KANALLAR VE USB BELLEKTEN GÖRÜNTÜLENEN FİLM VE RESİMLER --------------------------------------------

-------------------------------------------- KANAL VİDEOLARI --------------------------------------------

Zaman buldukça çeşitli kanal görüntüleri ekleyeceğim.

CİNE5

YAKINDA..

BEYAZ TV

YAKINDA..

FOX TV

YAKINDA..

KANALTÜRK

YAKINDA..

TRT HD

YAKINDA..

HABERTÜRK

YAKINDA..

E2

YAKINDA..

-------------------------------------------- İLK AÇILIŞ EKRANI - KANAL GEÇİŞ HIZI - TRT HD VİDEOLARI --------------------------------------------

Kanal geçiş videosu son güncellemeden önceki videodur. Yeni video yukarıya eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailsss -- 23 Mayıs 2013; 12:35:07 >

• Nerden nekadara aldın acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caver

Nerden nekadara aldın acaba?

http://www.kliksa.com/UrunDetay/tv-goruntu-sistemleri/led-lcd-televizyon/900332177

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum bu amblight harika:)Yakın zamanda bende alacağım bu cihazı,gule güle kullanın..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi günlerde keyifle kullanın inşallah
  • arçelik all in one almasaydık düşünebilirdim gerçekten harika güle güle kullanın
  • @caver kliksadan aldım. 2400 + 200 world kart puan ile birlikte 2200'e geldi.

@eternity teşekkürler dostum. Ambilight hakikaten deli birşey. Güzel bir kampanya olur ve daha ucuza alırsın inşallah :-)

@12nomurat teşekkürler dostum sağol ;-)

@efemre5059 teşekkürler. Sizde güle güle kullanın tvnizi.

Hafta sonu kurcalayıp ptesi görüntü ayarları, laptop bağlantısı ve diğer hususları yazacağım. Hayırlı cumalar bu arada ; -)

• Bende tv alacağım.bu tvde aklıma yattı gibi.Ps3 oyancağım genelde.tavsiye eder misiniz:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jambon

Bende tv alacağım.bu tvde aklıma yattı gibi.Ps3 oyancağım genelde.tavsiye eder misiniz:)

Oyun performansı hakkında olumlu yada olumsuz bir yorum yapamayacağım. Pek aram yok çünkü. En son pcde oynadığım ve bildiğim oyun red alert 2 :-) oda yıl oldu sanırım :-) ana konuda bir arkadaş inputlag vb yorumlarını yazmıştı ama tam hatırlayamadım. oyun harici bence on numara tv.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailsss -- 14 Eylül 2012; 13:01:33 >
  • Oyunda da oyun modunda da gayet iyidir.
    Valla nazer değdirmek gibi olmasın, çok kıskandım. Keşke alabilecek durumum olsa da direkt alsam, ilk alacağım televizyon olur kendisi.

Müthiş bir televizyon. Görüntü kalitesi şahane, hele o ambilight yok mu? 3 taraflı ambilight sizi filmin içine alıyor sanki ekranı büyütüyor, derinlik katıyor, sonsuzluk hissi yaratıyor, çok başarılı çok. 3 boyutlu izlemede ambilight ile daha az başın ağrıyacak,daha az gözün yorulacak, daha az elektrik harcaması yapacaksın, kıymetini çok iyi anlayacaksın

Easy 3D olması ayrı güzel bir şey .Eylül ayında gelecek güncelleme ile iPad'in varsa, televizyonun görüntüsünü ipadine ya da tabletine aktarabilecek, ayıptır söylemesi lavaboda, mutfakta bile televizyon izlemeye devam edecek, oradan tvni kontrol edebileceksin. Kumanda arkası klavye ise size bilgisayar klavyesi deneyimini sunuyor. Şu andaki kumandamla yazı yazmak gerçekten işkence, tek tek ok tuşuyla git bas. Bunda ise arkadaki klavye sayesinde hızlı bir şekilde istediğinizi yazabiliyorsunuz.

• ben de aldım bu şahane tvden kliksadan aldım baya da ucuza geldi ölü piksel testi de yaptım bı tane bıle cıkmadı
  • peki türkçe altyazı desteği daha sonra eklenebilir mi nasıl düzeltilebilir.
  • Merhaba, hayırlı olsun...

Ben de tv almayı düşünüyorum;
    http://www.electroworld.com.tr/p/philips-40pfl5507k-3d-led-televizyon/

ile farkı nedir?

Teşekkürler
  • Teşekkürler hocam, biraz geç oldu ccevap ama hafta sonu yazma fırsatım olmadı.

Ambilight 3, çift çekirdekli işlemci mevcuz 6877de. Diğer farkları ise:
    RMS ses çıkış gücü 5507 20W(2x10w), 6877 28W(2x14w)
    HDMI 5507 4 ad., 6877 5 ad.
    PMR 5507 400 Hz, 6877 600 hz

Kendi sitesindeki karşılaştırma Buradan..

@Alkan1905 üst mesaja altyazı ile ilgili bilgi ekledim Güncellemeyle düzelecektir büyük bir ihtimal. tv çıkalı bir kaç ay oldu. Yazılımın oturması biraz zaman alacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailsss -- 18 Eylül 2012; 11:18:30 >

• Ufak bir güncelleme yaptım arkadaşlar. Eklemek istediğiniz, eksik gördüğünüz konular varsa ilk mesaja ekleme yapabilirim. Oyun performansı, maç gibi durumlar mesela. 2si ilede pek aram yok malesef.
  • öncelikle emeğine sağlık ve hayırlı olsun kardeşim.Şimdi son 10 gündür kafam allak bullak gerçekten philipsin yayınlarındaki keskinlik,güvenilir marka oluşu özellikle amblight özelliği sebebiyle philips tv üzeride duruyorum fakat geçenlerde arkadaşımın 3 sene aldığı arçelik lcd yi görünce acaba arçelik mi alsam dedim samsung vs hiç düşünmüyorum servis konusu benim için çok önemli şuan ibre philipsin amblightlı 40-42'' modellerinden yana ama arçeliğin servisine olan güven kafam gerçekten karışık.ayrıca arçelik mağazası tanıdık var ayda 200 e tl ye all in one tv veririm dedi yani sizce ne yapmalıyım ama şu fotoları gördükten sonra philips cezbetti gerçekten
  • konuyu aca narkadas ayni tv nin 47 lisi var bende memmunum sende keske 47 alsaydin
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_owl

öncelikle emeğine sağlık ve hayırlı olsun kardeşim.Şimdi son 10 gündür kafam allak bullak gerçekten philipsin yayınlarındaki keskinlik,güvenilir marka oluşu özellikle amblight özelliği sebebiyle philips tv üzeride duruyorum fakat geçenlerde arkadaşımın 3 sene aldığı arçelik lcd yi görünce acaba arçelik mi alsam dedim samsung vs hiç düşünmüyorum servis konusu benim için çok önemli şuan ibre philipsin amblightlı 40-42'' modellerinden yana ama arçeliğin servisine olan güven kafam gerçekten karışık.ayrıca arçelik mağazası tanıdık var ayda 200 e tl ye all in one tv veririm dedi yani sizce ne yapmalıyım ama şu fotoları gördükten sonra philips cezbetti gerçekten

eyvallah kardeş teşekkürler Led tv alma arefesindeki bütün arkadaşların kaderi bu sanırım "kafa karışıklığı" Onumu alsam bunumu alsam derken haftalar yada aylar geçiyor . Arçeliğin tvsini sadece reklamlarda gördüm, çelikle dişisi 3d izliyor falan , yakından görüp incelemişliğim yok. Fanboylar gibi atıp tutmak istemiyorum "o beş para etmez bu daha iyi vb vb.." gibisinden

Her panelin kendine has ufak tefek sorunları oluyor, hiç birisi kusursuz değil. 6877 de dual core çift cekirdekli islemci, micro diming, Pixel Precise HD, 600Hz Perfect Motion Rate, 28W RMS ve 3 taraflı aydınlatma var, yazılım yönünden sıkıntısı var bildiğin gibi ama tahminim kasım yada aralık gibi güncellemelerle birlikte daha stabil çalışacaktır. Şöyle söyleyeyim ambilightin tadına varınca insan başka bir tvye bakası gelmiyor. Sd yayınlarda görüntü kalitesi ilede öne çıkıyor philips. İncecik kenarlı tv (pizza reklamı gibi oldu ). 2dden 3dye çevirmeside gayet güzel. Bunu forumdaki bir çok 6000 serisi kullanıcısı söylüyor. Bende memnunum tvden. Karelenme sorunları var deniyor, diğer konuda @konsoldede paylaşmıştı, bir iki ayar değişikliğiyle o sorunda ortadan kalkıyor.

quote:

Dikkat Okuyun Cok önemli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    philips pfl 6877 modeli olan arkaslardan bir tanesi ,karelenme ,kirilma oluyor demisti yanlis hatirlamiyorsam , bende olmuyor cünkü ayarlarla alakali , eger sizde oluyorsa cözümü yine ayarlar da ,
    yani menu ya geleceksiniz ,ayarlar =Görüntü=PixelPrecise HD=Dinamik arka isik= en iyi görüntü <<< secilmeli secmezseniz örnegin- en iyi güc--u secerseniz ekranda kirilma karelenme olabilir
    yine ayrica 2D yi 3D ye cevirme olayi kumandadan oluyor size dokunmak kaliyor tabiki en son firmware ,yazilimda yüklü olacak 133.50 mi neydi galiba .

Bir daha televizyon alırsam bu tvden sonra kesinlikle ambilight olmayan tv almam :) Bu tvninde fiyatı ben aldığımda kliksada 2400tl idi. 2400/12=200 tl aylık ödemesi ve 200 tlde karta word puan yüklüyor. Tv 2200e geliyor. Aylık ödeyeceğiniz tutar bu tvyede, arçeliğede 200 tl.

Servis konusuda tamamen şans işi, zeta7226 crt vardı bundan önce, garanti süresince 6-7 defa servise gitti geldi. 2 farklı servis geldi. 2 servisinde tv ve tvde oluşan soruna karşı yaklaşımları oldukça farklıydı. ilk servisle epeyce sıkıntı yaşadık, tvyi değişik sorunlardan dolayı kucaklayıp götürdüler, kaç gün bekledi serviste, geldi yine aynı sorunlar devam etti, daha sonra tüp değişti dendi aynı tüpü takıp yolladılar, 2. servis sıfır tüp getirip evde gözümün önünde taktı, sistem entegresi denen bir zımbırtı var yanmıştı, gelip evde taktılar. 2 serviste aynı firmanın, yaklaşımlar çok farklı. Philips ve Arçelik servisleri nasıldır bilmiyorum.

Benim tavsiyem tabiki philips Pişman olmazsın.

• quote:

konuyu acan arkadas ayni tv nin 47 lisi var bende memmunum sende keske 47 alsaydin

Benim salona 42 yetti hocam, cuk oturdu. 47 olsaydı büyük olurdu. Tabiki büyük ekranın tadı bir başka oluyor ama onun haricinde max. ayırdığım bütçe 2400 Tl idi. Fazlası beni zorlardı maddi anlamda.
    Güle güle kazasız belasız kullanırsın inşallah. Oyun ve smart tv ayar ve deneyimlerini paylaşırsan üst konuya eklerim. ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailsss

quote:

konuyu acan arkadas ayni tv nin 47 lisi var bende memmunum sende keske 47 alsaydin

Benim salona 42 yetti hocam, cuk oturdu. 47 olsaydı büyük olurdu. Tabiki büyük ekranın tadı bir başka oluyor ama onun haricinde max. ayırdığım bütçe 2400 Tl idi. Fazlası beni zorlardı maddi anlamda.
    Güle güle kazasız belasız kullanırsın inşallah. Oyun ve smart tv ayar ve deneyimlerini paylaşırsan üst konuya eklerim. ;)

tskler, valla oyun konusunda menu dan oyun konsol unu sectim baska ayar yapmadim diger görüntü ayarlarindan en iyi görüntüyü secin yoksa kirilma karelenme olabilir yukarda aciklamasini yaptim .Input lag (GECIKME) YOK GIBI BIR SEY HIC basima gelmedi cod mw 3 oynuyorum vurdugumu indiriyorum
    smart tv kullanmiyorum bir denemek amacli youtube ye girdim sarki falan dinledim cok guzel ,
    galiba dts ses desteklemiyor önemli degil bende media player var usb ile atip bakiyorum
    bundan sonra kesinlikle baska markalara bakmam, ambilight 3 her seye deger, philips öpüyorum

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.