Şimdi Ara

JAVA OYUN YÜKLEMESİ NASIL YAPILIR (RESİMLİ ANLATIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
337
Cevap
0
Favori
185.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Müjde! Artık her marka ve model telefonunuza kolay bir şekilde Java Uygulamaları yükleyebileceğiniz bir program var. Ayrıca program sayesinde telefonunuzla ilgili daha bir çok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Programı, vereceğim linkten indirebilirsiniz.

İşte download adresi:http://www.mobtime.com/en/cpm/download.php

Programla ilgili diğer bilgilere şu adresten ulaşabilirsiniz:
    http://www.mobtime.com/en/cpm/down.php

İşte Programın Desteklediği Modeller:
    C100, C110, C120, C200, C210, C230, D100, D410, D420, D480, D500, D600, D800, D820, E100, E300, E310, E330, E340, E350, E360, E530, E600, E610, E620, E630, E640, E700, E710, E720, E730, E750, E760, E800, E810, E820, E880, P100, P400+, P510, P730, S200, S300, S500, V200, X100, X200, X300, X450, X460, X480, X600, X620, X640, X660, X700, X800, X810, Z130

JAVA OYUN (YA DA UYGULAMA) YÜKLEMEK İÇİN BAŞKA BİR YÖNTEM

USB Kablosu ya da Bluetooth aracılığıyla Java oyunları Kurma

I. Giriş
    Bu yazıda size, USB Kablo ya da Bluetooth aracılığıyla Samsung X700, D500 ya da D600 telefonunuza java oyunlarını nasıl yükleyeceğiniz, kısa adımlarla anlatılacak.
    Bunun için sadece iki programa ihtiyacınız var:

• Softick PPP 2.21 [797 kB]
    • Java Uploader [624 kB]

Söz konusu programları, sırasıyla aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.
    http://www.mobileplaytime.co.uk/help/SoftickPPP221.exe
    http://www.mobileplaytime.co.uk/help/Uploader.exe

Alternatif Linkler:
    http://r*pidshare.de/files/11366430/SoftickPPP221.exe.html
    http://r*pidshare.de/files/2635717/Uploader.exe.html

Not: * olan yerlere a harfi yazacaksınız.

II. Hazırlık
    1. Telefonunuzda, Uygulamalar -> Java Dünyası -> Ayarlara gidin.

2. Seçenekler menüsünde ağ ayarlarına giderek bu ayarları aşağıdaki gibi değiştirin:
    APN : Internet
    Kullanıcı adı : Boş
    Şifre : Boş
    Proxy : Devre dışı

3. Ayarları kaydedin ve ana menüye dönün.

Artık Softick PPP’yi kurmaya hazırsınız.

III. Softick PPP’nin Kurulması
    1. Softick PPP’yi indirin ve kurun. Bu yazılım, Palm kullanıcıları için tasarlanmış. Bu yüzden eğer USBPORT.dll bulunamadı gibi bir hata mesajı alırsanız önemsemeyip Ok’leyin.

2. USB Share mode kısmına geldiğinizde, exclusive mode seçeneğini seçin.

Softick kurulumu tamamlandığında, telefonunuzu bir USB Kabo ya da Bluetooth bağlantısı ile PC’nize bağlamak için hazırsınız demektir.
    * Softick için Serial number: 380A-017K-2EJF-2SEF

Şimdilik Softick PPP’yi çalıştırmayın.

IV.a Java oyunların USB Kablo aracılığıyla kurulması
    Eğer bir USB kablo kullanıyorsanız, lütfen aşağıdaki adımları uygulayın:

1. USB kabloyu PC’ye ve telefona takın

2. PC’nin telefonunuzu görüp görmediğini kontrol edin. Bunun için Samsung PC Studio’dan faydalanabilirsiniz. Eğer PC telefonunuzu görmemişse, lütfen telefonunuzu bir kere kapatıp açın ve tekrar bakın. PC telefonunuzu görüyorsa, ileride herhangi bir hatayla karşılaşmamak için Samsung PC Studio’yu Görev çubuğunun sağ alt tarafından tamamen kapatın

3. Telefona #*536963# kodunu girin. Telefonunuzun ekranında “Serial JAVA others disable” mesajını göreceksiniz. Şimdi C’ye basıp ama menüye dönün. Bu kodun girilmesi, telefonunuza seri olarak java yüklenmesine imkân tanır

4. Softick PPP’yi çalıştırın (henüz aktif değil)

5. Ayarlar -> Bluetooth/Serial’e gidin ve \Device\ss_mdm0 şeklinde bir seçeneğin olup olmadığını kontrol edin (sizin bilgisayarınızdaki COM port numarası farklı olabilir). Eğer varsa bu seçeneğin bulunduğu portu seçin, aksi halde Softick PPP’yi kapatıp ilk adıma geri dönün. (Windows Aygıt Yöneticisi -> modemler -> Samsung Mobile USB modemden doğru COM ayarlarını bulabilirsiniz)

6. Softick PPP’yi aktive edin. Softick PPP’yi aktive ettiğinizde aşağıdaki gibi bir hata mesajı alabilirsiniz. Onu şimdilik önemsemeyin ve kapatmayın da.

Mouse’u Görev Çubuğundaki çalışmakta olan Softick PPP üzerine getirdiğinizde muhtemelen “no devices connected PPP is disabled” mesajını alacaksınız. Şimdi Softick PPP’yi tekrar aktive etmeyi deneyin. Ve başardınız. Artık Mouse’u Softick PPP üzerine getirdiğinizde PC’ye bağlı bir aygıt bulunduğunu yazacaktır.

Eğer telefonunuz bağlantıdan düşerse aşağıdaki adımları uygulayarak bağlantıyı tekrar elde edebilirsiniz:

1. Telefonunuzu kapatın
    2. Softick PPP’yi kapatın
    3. !!!!! ---- USB kablosunu çıkarıp tekrar takın. ---- !!!!!!
    4. Telefonunuzu açın
    5. PC’nin telefonunuzu görüp görmediğini kontrol etmek için Samsung PC Studio’yu başlatın
    6. Softick PPP’yi açın
    7. Softick PPP’yi aktive edin.

IV.b Java oyunların Bluetooth aracılığıyla kurulması
    Eğer bir Bluetooth bağlantısı kullanıyorsanız, lütfen aşağıdaki adımları uygulayın:

1. PC’nin telefonunuzu görüp görmediğini kontrol edin. Bunun için Samsung PC Studio’dan faydalanabilirsiniz. Eğer PC telefonunuzu görmemişse, lütfen telefonunuzu bir kere kapatıp açın ve tekrar bakın. PC telefonunuzu görüyorsa, ileride herhangi bir hatayla karşılaşmamak için Samsung PC Studio’yu Görev çubuğunun sağ alt tarafından tamamen kapatın

2. Telefona #*536963# kodunu girin. Telefonunuzun ekranında “Serial JAVA others disable” mesajını göreceksiniz. Şimdi C’ye basıp ama menüye dönün. Bu kodun girilmesi, telefonunuza seri olarak java yüklenmesine imkân tanır

3. Softick PPP’yi çalıştırın (henüz aktif değil)

4. Ayarlar -> Bluetooth/Serial’e gidin ve \Device\ss_mdm0 şeklinde bir seçeneğin olup olmadığını kontrol edin (sizin bilgisayarınızdaki COM port numarası farklı olabilir). Eğer varsa bu seçeneğin bulunduğu portu seçin, aksi halde Softick PPP’yi kapatıp ilk adıma geri dönün. (Windows Aygıt Yöneticisi -> modemler -> Samsung Mobile USB modemden doğru COM ayarlarını bulabilirsiniz)

5. Softick PPP’yi aktive edin. Softick PPP’yi aktive ettiğinizde aşağıdaki gibi bir hata mesajı alabilirsiniz. Onu şimdilik önemsemeyin ve kapatmayın da.

Mouse’u Görev Çubuğundaki çalışmakta olan Softick PPP üzerine getirdiğinizde muhtemelen “no devices connected PPP is disabled” mesajını alacaksınız. Şimdi Softick PPP’yi tekrar aktive etmeyi deneyin. Ve başardınız. Artık Mouse’u Softick PPP üzerine getirdiğinizde PC’ye bağlı bir aygıt bulunduğunu yazacaktır.

Eğer telefonunuz bağlantıdan düşerse aşağıdaki adımları uygulayarak bağlantıyı tekrar elde edebilirsiniz:

1. Telefonunuzu kapatın
    2. Softick PPP’yi kapatın
    3. Telefonunuzu açın
    4. PC’nin telefonunuzu görüp görmediğini kontrol etmek için Samsung PC Studio’yu başlatın
    5. Softick PPP’yi açın
    6. Softick PPP’yi aktive edin.

V. Oyunun telefona yüklenmesi

1. a) Java oyununu telefonunuza USB kablo aracılığı ile kuracaksınız telefonunuzda #*5737425# yazıp Java serisi menüsüne girin ve sırasıyla PPP UP ve ardından da USB yi seçin.

1. b) Bluetooth kullanıcısı iseniz telefonunuzda #*5737425# yazıp Java serisi menüsüne girin ve sırasıyla PPP UP ve ardından da Bluetooth seçeneğini seçin.

2. ‘Uploader.exe' programını çalıştırın ve bir jad dosyası ekleyin.

3. Şimdi aynı Java serisi menüsünde Seri yüklemeyi seçin.

4. Eğer bir yanlışlık yapmadıysanız java uygulaması seri bir şekilde telefonunuza yüklenecektir.

5. Oyun yüklendikten sonra, WAP ile ilgili problemleri önlemek için telefonunuza #*536961# kodunu girin. “WAPSAR enabled http disabled” mesajını alacaksınız.

6. Telefonunuzu bir kere kapatıp açın. Böylece yüklediğiniz oyunun daha sağlıklı çalışmasını sağlamış olacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuguney -- 9 Mayıs 2007; 20:54:02 >

• Arkadaşlar Java oyun yüklemesini resim de ekleyerek biraz daha anlaşılır hale getirdim. Umarım faydalı olur.
  • Bu ne ya, bir oyun yüklemek için bunları mı yapmak gerekiyor? Bu da herhalde Samsunglara özel bir durum. Yine de verdiğin emeğe teşekkürler. Samsung kullananlara kolay gelsin .
  • Tabi en kolayı wap tan yüklemek napacaksın, adamlar bizi uğraştırıyo böyle işte birileri de ekmek yesin diye ...
  • Arkadaşlar bu da java oyun bulabileceğiniz kaliteli sitelerden biri. Hem jad hem de jar uzantılı dosyaları yükleyeceksiniz ha. X700 kullanan arkadaşlar E530 ya da Z500 için olan oyunları indirebilirler. Bir kısmı çalışmasa da çoğu çalışıyor.
    http://www.getjar.com/software/Samsung

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuguney -- 16 Nisan 2006; 0:59:18 >
  • Daha oncede verilmisti ama resimli olmasi daha guzel eline emegine saglik.
  • DİĞER SAMSUNG BÜTÜN MODELLERE OYUN YÜKLEMEK İÇİN İMZAMA TIKLAYIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 20 Ocak 2008; 4:00:33 >
  • Teşekkürler........Eline sağlık
  • kardes ben verdiğiniz siteden bir oyun sectim jad uzantılı anlattığın gibi uploader prosuna göstermeye calıstım ama dosyayı görmedi neden olabilir tşk
  • u
    quote:

Orjinalden alıntı: @armagedon@

kardes ben verdiğiniz siteden bir oyun sectim jad uzantılı anlattığın gibi uploader prosuna göstermeye calıstım ama dosyayı görmedi neden olabilir tşk

jar ve jad dosyasını birlikte aç.uploaderi çalıştır.uploaderde add ye gel oyunu yuklediğin yeri goster.ozaman olur.yada başka oyunda dene.oyunların jad olandosyalarınıwww.getjar.com adresinden alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 16 Nisan 2006; 17:43:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: @armagedon@

kardes ben verdiğiniz siteden bir oyun sectim jad uzantılı anlattığın gibi uploader prosuna göstermeye calıstım ama dosyayı görmedi neden olabilir tşk

Dostum sadece jad dosyasını yüklememelisin. Oyunun hem jar hem de jad dosyasını indir ve aynı klasör içine koy. Böyle yaptığında uploader programı oyunu görecektir.

Sevgili farukkk;
    IV. bölümde anlatılanları aynen uygularsan bluetooth ile de yükleyebilirsin. Yine de olmazsa haberim olsun, o konuyu da ekleyeyim. Olursa da haber ver ha...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuguney -- 17 Nisan 2006; 18:25:36 >
  • ben şuanlık deneyemiyırum programları indirdim her şey hazır arkadaştan blutud cıhazını alıp oyle gondercem alakana teşekkürler bende d 500 var iki tana msn var get jardan yukledim diğerimig de herşeyim normal baglanıyor diyor 10 dakika geçıyor hala baglanıyor ilerleme olmuyor neden acaba
  • Galiba GetJar'ın sunucusundan kaynaklanan bir problem. Bende de olmuştu. Başka bir gün tekrar denediğimde oldu. Bu arada senin için konu anlatımına bu gece bluetooth ile yüklemeyi de ekleyecem. Haberin olsun...
  • blutudla gonderilecegini yazdıgın için teşekkürler kardeş dün waptan getjara girdim ordaki çogu oyunu indirdim .indirene kadar 5.6 kontor gidiyor blututla ugraşmadım.kaliteli oyunların indirilecegi başka adres yokmu.bilen varsa yazarsa sevinirim.yuguney sen blutudla nasıl gonderilecegini yazarsan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 19 Nisan 2006; 11:13:47 >
  • birde ben dün 108 kontor karsiligi turkcell den bir oyun yukledim ama açmadı aradıgımda bana tel yurt dışı olduğu için versiyonu farklı dediler.ondan çalışmadı dediler . sonra başka oyun gonderdiler oyun çalıştı . benim tel d500 versiyonu *#8999*8378# den yazılım sürümü S/W VERSİON D500XAEB1 07:35:38 VERSİYONU BUMU.SİZİNKİLER NE.yazarsanız sevinirim.yeni versiyonu nerede yükletebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 19 Nisan 2006; 11:06:12 >
  • Arkadaşlar ben waptan da birşey indiremiyorum hep şebeke hatası diyor acaba sorun nerde sizin java dünyası menüsü altındaki ayarlarınız ne acaba yardımcı olabilirmisiniz ?
  • tarayıcıdaki wap ayarlarını kontrol et.kullanılan profilin ne oldugunu kontrol et.wapa girmek için java dunyasındaki ayarlar önemli degil.bırde hattın telsim konturlu ise zaten giremezsin.aylık 750 kontor yuklemen lazım java dunyasındakı ayarlarıda yazıyım apn:internet proxy:devre dışı bırak.diğerleri boş ok
  • ya bisi sorcam ben simdi bunlari yapiyorumda .. bu upload.exe sadece jad. uzantılı şeyleri görüyo bide jar uzantılı oyunlar var bende bunları yükleyemiyomuyum?
  • bildigim kadarıyla onu jadmakır programıyla jar uzantılı dosyayı jad a çevirebiliyorsun.diğer forumlarda okudum.onun programıda o formdaki adreslerde mevcut.
  • ya bu telefon butun javalari oynatmıyokiya
    anlamadım valla
    bazilarini oynatiyo bazilarini oynatmiyo nedir yahu bilen birisi yokmu bu konuda aklim almiyo
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.