AÖF 2012-2013 Yılında Okutulacak Dersler Açıklandı
90 Cevap54793 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2621 Mesaj
5 Eylül 2012; 23:00:11 

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri 2012-2013 Öğretim Yılı Güz ve Bahar dönemlerinde okutulacak dersler ile ara ve dönem sonu sınavı sorumluluk üniteleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Documents/2012-13-DersListesi.pdf

İşletme ve iktisatta kredili sisteme geçmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inverness -- 23 Eylül 2012; 13:12:05 >

2277 Mesaj
6 Eylül 2012; 0:14:36 

3 İŞL207U DÖNEMSONU İŞLEMLERİ 1-4 1-8 3 0 4
3 İST201U İSTATİSTİK I 1-3 1-6 3 0 4
3 İŞL209U İŞLETME BİLGİ SİSTEMLERİ 1-4 1-8 3 0 5
3 İŞL205U İŞLETME YÖNETİMİ 1-4 1-8 3 0 5
3 İKT203U MİKRO İKTİSAT 1-4 1-8 3 0 5
3 HUK211U TİCARET HUKUKU I Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
3 TAR201U ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I 1-4 1-8 3 0 3
4 KÜL202U GÖRSEL KÜLTÜR 1-3 1-6 3 0 4
4 İST202U İSTATİSTİK II Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
4 İKT204U MAKRO İKTİSAT Belirlenecek Belirlenecek 3 0 5
4 MUH208U MUHASEBEDE BİLGİ YÖNETİMİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 6
4 PZL212U TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
4 HUK212U TİCARET HUKUKU II Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
4 TAR202U ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II Belirlenecek Belirlenecek 3 0 3

İşletme 2. sınıf dersleri bunlar anladığım kadarıyla.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

2621 Mesaj
6 Eylül 2012; 0:28:54 

evet onlar. o değilde tek dönem matematik yetmiyormuş gibi 2 döneme yaymışlar. dikey geçişte işletmeye geçersem fark ders olarak verirlerimi bu dersi. onca bölüm dersi varken..?

782 Mesaj
6 Eylül 2012; 0:28:58 

dersler artmış 14 ders yılda

zamanında bitirmedim şu iktisatı
şimdi dahada uğraşacaz

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Eylül 2012; 0:52:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri 2012-2013 Öğretim Yılı Güz ve Bahar dönemlerinde okutulacak dersler ile ara ve dönem sonu sınavı sorumluluk üniteleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

Bilgilendirdiğin için tşk ederim arkadaşım... Birşey kafama takıldı 3 sınıfta yabancı dili verdik... Şimdi 4. sınıfa geçtik... Bunlar 4. sınıfa her iki döneme de yabancı dil koymuşlar... Biz şimdi tekrardan mı gireceğiz acaba?

2621 Mesaj
6 Eylül 2012; 1:00:41 

quote:

Orijinalden alıntı: frekans33

quote:

Bilgilendirdiğin için tşk ederim arkadaşım... Birşey kafama takıldı 3 sınıfta yabancı dili verdik... Şimdi 4. sınıfa geçtik... Bunlar 4. sınıfa her iki döneme de yabancı dil koymuşlar... Biz şimdi tekrardan mı gireceğiz acaba?

şuan resmi bir açıklama yok. önceden vermişsen o dersi bir daha alman mantıksız olur kısacası açıklama yapılana kadar beklemelisin.

Uzaklaştırılmış
6 Eylül 2012; 1:21:28 

quote:

quote:

quote:

şuan resmi bir açıklama yok. önceden vermişsen o dersi bir daha alman mantıksız olur kısacası açıklama yapılana kadar beklemelisin.

Esasen benim için problem değil yabancı değil... geçtiğimiz dönem hiç çalışmadan 100 ve 94 aldım... Fakat gerçekten bu dersten zorlanan kişiler için çok büyük haksızlık olur... Üstelik iki dönem....

2621 Mesaj
6 Eylül 2012; 1:29:37 

quote:

quote:

quote:

quote:

Esasen benim için problem değil yabancı değil... geçtiğimiz dönem hiç çalışmadan 100 ve 94 aldım... Fakat gerçekten bu dersten zorlanan kişiler için çok büyük haksızlık olur... Üstelik iki dönem....

evet hocam bazıları için haksızlık olur. ama günümüzde de öğrenilmesi gereken bir dildir kendisi. işletme ve iktisat mezunu olanlar için ingilizce bilmek artı puan demektir

224 Mesaj
6 Eylül 2012; 9:28:24 

Dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama normalde vizede toplam kaç ünite varsa yarısından sorumlu olurduk şimdi toplam 4 ünite. Bence iyi olmuş ama ders sayısı artmış. Dengeyi sağlamışlar bence.

701 Mesaj
6 Eylül 2012; 11:47:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

3 İŞL207U DÖNEMSONU İŞLEMLERİ 1-4 1-8 3 0 4
3 İST201U İSTATİSTİK I 1-3 1-6 3 0 4
3 İŞL209U İŞLETME BİLGİ SİSTEMLERİ 1-4 1-8 3 0 5
3 İŞL205U İŞLETME YÖNETİMİ 1-4 1-8 3 0 5
3 İKT203U MİKRO İKTİSAT 1-4 1-8 3 0 5
3 HUK211U TİCARET HUKUKU I Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
3 TAR201U ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I 1-4 1-8 3 0 3
4 KÜL202U GÖRSEL KÜLTÜR 1-3 1-6 3 0 4
4 İST202U İSTATİSTİK II Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
4 İKT204U MAKRO İKTİSAT Belirlenecek Belirlenecek 3 0 5
4 MUH208U MUHASEBEDE BİLGİ YÖNETİMİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 6
4 PZL212U TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
4 HUK212U TİCARET HUKUKU II Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
4 TAR202U ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II Belirlenecek Belirlenecek 3 0 3

İşletme 2. sınıf dersleri bunlar anladığım kadarıyla.

Muhasebe uygulamaları,kamu maliyesi,istatistik,iktisat teorisi derslerinden büte gircem.2.sınıfda kalmam kesin gibi birşey ben 2.sınıfı sadece kaldığım dersleri vererek mi geçicem yoksa burdaki dersleride mi alıcam.

VTEC II

2053 Mesaj
6 Eylül 2012; 11:57:15 

İşletme 4. sınıf dersleri;

7.Dönem

Denetim
İşletmelerde sosyal sorumluluk ve etik
Sermaye piyasaları ve finans kurumları
Stratejik yönetim 1
Türk vergi sistemi
İngilizce 3
Türk dili 1

8.Dönem

Finansal tablolar analizi
İnsan kaynakları yönetimi
Küresel pazarlama
Stratejik yönetim 2
Türkiye ekomisi
İngilizce 4
Türk dili 2

Dikey geçişle geçtim, mesela 3. sınıfta Türk Vergi Sistemini verdim tekrar mı verecem? bune saçmalık.
Orda Türkdili,Yabancı Dil bunlar ne yahu? Muafiyet yokmu bunlara arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @RİF_D -- 6 Eylül 2012; 12:24:35 >

2621 Mesaj
6 Eylül 2012; 12:00:21 

quote:

Orijinalden alıntı: onur_ercan

Dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama normalde vizede toplam kaç ünite varsa yarısından sorumlu olurduk şimdi toplam 4 ünite. Bence iyi olmuş ama ders sayısı artmış. Dengeyi sağlamışlar bence.

final sınavlarında kasacaklar gibi ama çoğu 1 ve 8 ünite arası.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

224 Mesaj
6 Eylül 2012; 15:54:57 

quote:

quote:

20 üniteden iyidir.

1032 Mesaj
6 Eylül 2012; 16:55:39 

ben geçen sene dikey geçiş ile işletmeye başladım bütler harici tek dersten geçmişim dönemlik derslerde, eğer büttede geçemessem 9 dersi dönemlere mi bölcekler

COMINGSOON

Uzaklaştırılmış
6 Eylül 2012; 17:37:08 

arkadaşlar yan taraftaki o 3-5 kredi mi ? neye yarıyor :)
bide dikkat edersiniz 3 sınıfta verilen ders ingilizce için 22-27 arası ünite koymuşlar ama zaten 3 te 30 üniteye kadar vermiştik

edit : birde 2 dönemin dersleri belli ama üniteleri değil ahanda ayvayı yedik :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

137 Mesaj
6 Eylül 2012; 19:04:20 

e 3.sınıfta Türk vergi sistemi de vardı

50 Mesaj
6 Eylül 2012; 19:54:55 

Diğer bölümlerde matematik dersi mat1 mat2 diye devamı var Kamu yönetimi bölümünde matematik dersi 1 tane görünüyor oda 8 ünite nasıl olcak yarısından sorumlu olmicakmıyız ? anlamadım.

17 Mesaj
6 Eylül 2012; 21:14:21 

Arkadaşlar tahminim ders isimleri değişse bile içerikleri aynıdır. Yönetim Bilgi Sistemleri gözükmüyor mesela. Yani bu bütünlemede bu dersten sorumluyum. Boşu boşuna girmeyeceğimdir yani bu sınava. Muhakkak bir püf noktası vardır. Ancak Türk Vergi Sistemi konusuna ben de takıldım. 4.sınıfta bu dersin programa dahil edilmesi şaşırtıcı olmuş biraz.

0 Mesaj
6 Eylül 2012; 22:29:23 

Arkadaşlar 2 senelik açık öğretimden(ANadolu Üniv) Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü kazandım.
1.sorum:Ek tercih hakkımı kullanacağım ama boşta kalmamak için bu yerleştiğim AÖF'ye kayıt yaptıracağım.Ek tercih bu kayıtlardan sonra.Kayıt yaptırırsam aynı zamanda ek tercihten yararlanabiliyormuyum.Örgün öğretimden de yararlanabiliyormuyum?
2.sorum:Herkes AÖF kayıtları 1 ekimde başlıyor demiş.Benim ÖSYS sonucumda 10/09-28/09/2012 tarihinde yapılacak diyor kayıtlar???

435 Mesaj
7 Eylül 2012; 11:09:49 

Tamam dersler açıklandı da ders içerikleri,ders konuları ne zaman açıklanacak?Kursa kayıt olacağım ama bi dersleri görelim önce.

Acemi: KASTAMONU 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU / KASTAMONU / KASTAMONU

Usta Birliği : İL J.K.LIĞI / KARABÜK / KARABÜK / KARABÜK

CELP GRUBU : 2

220 Mesaj
7 Eylül 2012; 11:19:17 

quote:

Orijinalden alıntı: @RİF_D

7.Dönem

Denetim
Stratejik yönetim 1
Türk vergi sistemi
İngilizce 3
Türk dili 1

8.Dönem

Küresel pazarlama
Stratejik yönetim 2
Türkiye ekomisi
İngilizce 4
Türk dili 2

Dikey geçişle geçtim, mesela 3. sınıfta Türk Vergi Sistemini verdim tekrar mı verecem? bune saçmalık.

bu sorunun cevabını bende arıyorum

Fenerbahçe S.K

331 Mesaj
7 Eylül 2012; 11:43:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Barcow

Arkadaşlar tahminim ders isimleri değişse bile içerikleri aynıdır. Yönetim Bilgi Sistemleri gözükmüyor mesela. Yani bu bütünlemede bu dersten sorumluyum. Boşu boşuna girmeyeceğimdir yani bu sınava. Muhakkak bir püf noktası vardır. Ancak Türk Vergi Sistemi konusuna ben de takıldım. 4.sınıfta bu dersin programa dahil edilmesi şaşırtıcı olmuş biraz.

Dershane Hocamız derslerin içeriklerini değiştiğini söylemişti.En kolay ders olan İşletme 1.sınıf dersi olan Teknoloji... Pardus işletim sistemi falan eklenmiş...

Şampiyon olmak mümkün, FENERBAHÇE olmak imkansız

2621 Mesaj
7 Eylül 2012; 12:13:48 

Ya arkadaşlar bu yeni kredili sistemde sanırım daha çok ders çalışmamız gerekecek. normal myodan mezun oldum ama işe girersem aöfteki (işletme) derslerden kalırmıyım çok zor olurmu benim için? Zaten yönetmelik gereği dikeygeçişle fark ders alarak kaydolacağım için sınav sayısıda normalden fazla olacak. Ayrıca bana hangi dersleri fark olarak verecekler, kaç tane ders verecekler o da belli değil. Ne yapsam karar veremedim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inverness -- 7 Eylül 2012; 12:19:06 >

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 4 sa. 39 dk. kadarı kaldı.
7 Eylül 2012; 15:22:39 

quote:

Orijinalden alıntı: nothingalex

quote:

Orijinalden alıntı: @RİF_D

7.Dönem

Denetim
Stratejik yönetim 1
Türk vergi sistemi
İngilizce 3
Türk dili 1

8.Dönem

Küresel pazarlama
Stratejik yönetim 2
Türkiye ekomisi
İngilizce 4
Türk dili 2

bu sorunun cevabını bende arıyorum

saçmalamışlar o tvs eklenerek

11853 Mesaj
7 Eylül 2012; 16:39:03 

şu anda ben 4. sınıfım ve 4 dersim kaldı,

3 den türk vergi sistemi ,

"4. sınıfta da maliye politikası vergi hukuku , iktisat tarihi " derslerim var. Bütümlemede ben bunları büyük ihtimal veremicem çalışamadım çünkü. Peki ne olacak seneye yine bunları mı alacam yoksa ders eklenecek mi. Adam gibi açıklama yok hiç sizin bir bilginiz var mı ?

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

270 Mesaj
7 Eylül 2012; 18:43:23 

İngilizce, Türk Dili, Türk Vergi Sistemi ben bu dersleri aldım. Tekrar görücem. Bari başka ders ekleselermiş. Saçmalıktan başka birşey değil.

0 Mesaj
7 Eylül 2012; 19:03:31 

quote:

Ya arkadaşlar bu yeni kredili sistemde sanırım daha çok ders çalışmamız gerekecek. normal myodan mezun oldum ama işe girersem aöfteki (işletme) derslerden kalırmıyım çok zor olurmu benim için? Zaten yönetmelik gereği dikeygeçişle fark ders alarak kaydolacağım için sınav sayısıda normalden fazla olacak. Ayrıca bana hangi dersleri fark olarak verecekler, kaç tane ders verecekler o da belli değil. Ne yapsam karar veremedim?

Arkadaşım..ben oku derim..% sini hatırlamıyorum ama aöf öğrencilerinin büyük bir kısmı özel sektör çalışanı,bir kısmıda kamuda derecesini artırmak için okuyor.Bu sistem bence öğrenci için daha iyi "Az ünite Hemen sınav"
gibi bir mantık söz konusu...Konulara şöyle bir baksan..Sonra çıkmış sorular'a bakarsın ve soruların mantığını çözdünmü iş tamamdır..Öyle öğrenciler tanıyorum ki; sınavlara son 2-3 gün kala sadece çıkmış sorulara bakarak
sınıfı geçiyor...Senin onlardan neyin eksik:)Yinede karar senin..Benim ki dostane bir öneri...

Bu sitede çıkmış sorular alanlara... Ders Özetleri bedava
http://www.kolayaof.com/
Kredili Sisteme Uygun Güncel Sorular Özetler

1777 Mesaj
7 Eylül 2012; 20:02:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Giuly

İngilizce, Türk Dili, Türk Vergi Sistemi ben bu dersleri aldım. Tekrar görücem. Bari başka ders ekleselermiş. Saçmalıktan başka birşey değil.

Aynen böyle saçmalık mı olur. Türk vergi sistemi ve ingilizce'yi zaten 3. sınıfta geçtik bi de 4. sınıfta tekrar mı giricez aynı sınavlara.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 4 sa. 39 dk. kadarı kaldı.
7 Eylül 2012; 21:21:03 

arkadaşlar bakın..

geçen sene de okul öncesi bölümleri krediliye geçmişti. onların da ders programlarında. ingilizce 3 ve 4 getirilmişti.
ancak birde böyle maddeleri vardı :

2011-2012 öğretim yılında Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı 4. sınıfa kayıtlı ya da 4. sınıfa ilk kez geçen öğrenciler 7. ve 8. yarıyıldaki Yabancı Dil III ve Yabancı Dil IV derslerini almayacaklardır.

eğer bu madde şuan ki bölümler içinde geçmez , bizede ingilizce 3-4 verirlerse ortada büyük bir haksızlık olur ve mahkemelik durum olur.

bu arada ingilizce 30 ünitelik. kredilide bunu 4 e bölmüşler. ing 1 ing 2 ing 3 ing 4 diye. biz zaten bu 30 üniteyi almıştık. neden alalım ki bi daha ?

bu aöf ye direk başlayanlar için de geçerli. dgs ile geçenler içinde..

hele türk vergi sistemi konusuna hiç gelmiyor.

105 Mesaj
8 Eylül 2012; 1:22:57 

Ben kaldım galiba 3.sınıfta :(

Beyler şimdi durum dahada zorlaşacak mı? Yoksa daha mı kolay olur nedir fikriniz? Birde önceki dönem soruları sizce tamamen iptal mi olur?

Son olarak ben bu sene 2. taksiti ödemedim, şimdi bunu ödediğimde bir daha harç yatırmayacak mıyım?

2465 Mesaj
8 Eylül 2012; 19:04:52 

Dikkat edersiniz tabloya 3. sınıf dersi olan TVS'yi 4. sınıfa kaydırmışlar. 3. sınıfta bu dersi veren birinin tekrar 4'te alacağını sanmıyorum. Ama Türk dili ve ingilizce için birşey diyemeyeceğim. Dikey geçişle geçenlerin muafiyet durumları nasıl olacak zaman gösterecek bunları..

3835 Mesaj
8 Eylül 2012; 19:23:54 

Ülen tarım dersine nasıl matematik koyarsınız ben tarımı matematik yok diye ilk tercih yaptım allah belanızı versin

Zaris # Büyük Altay 1914kore dizileri

2218 Mesaj
9 Eylül 2012; 13:42:43 

Arkadaslar ben isletme okuyorum 4. Siniftayim fakat okul bitmedi 3. Siniftan finansal yonetim ve 4. Siniftan muhasebe denetimi mali analiz ve uluslarasi isletmecilik kaldi nasil biticek bu okul yeni dersleridemi alicam birde harc paralari bizlerede kalktimi yoksa yine harc parasi yatiracakmiyiz?

298 Mesaj
9 Eylül 2012; 14:28:13 

Aöf'de harç parası kalkmadı kalkmayacak sadece Yıllık 90 Tl (Devletin Aldığı Katkı Payı Kaldırıldı) Geriye kalan 205 Toplamda 410 Tl Civarı olacak ücreti aöf okuyanlar ödeyecek.

Psn Id: Empathy87

5779 Mesaj
9 Eylül 2012; 18:51:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ReCKLeSS17

Aöf'de harç parası kalkmadı kalkmayacak sadece Yıllık 90 Tl (Devletin Aldığı Katkı Payı Kaldırıldı) Geriye kalan 205 Toplamda 410 Tl Civarı olacak ücreti aöf okuyanlar ödeyecek.

Bir de harçları kaldırdık diye göz boyuyor şeref yoksunları. Hocam kaynak varsa alabilir miyiz?

298 Mesaj
9 Eylül 2012; 19:01:20 

''KartalGöz '' forumdaki diğer yazılarada göz atabilirsin,aöf'den sadece katkı payı (Aöf Öğretim Gideri ve Katkı Payı Diye iki kısımda ücret alıyordu) sadece katkı payı kısmı kaldırıldı oda Yıllık 90 Tl Civarıydı(Şu anda ne kadar bilgim yok) Geriye kalan kitap sınav vb. şeylerin ücretleri olan 205 Tl (Zam Gelmediyse) hala ödeniyor.

Psn Id: Empathy87

102 Mesaj
9 Eylül 2012; 19:03:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

Orijinalden alıntı: ReCKLeSS17

Bir de harçları kaldırdık diye göz boyuyor şeref yoksunları. Hocam kaynak varsa alabilir miyiz?

yeni yayınlanan kayıt klavuzlarında yazıyor zaten. Ücret 205TL. Her iki dönem.

2669 Mesaj
9 Eylül 2012; 20:21:17 

Yav arkadaşlar bir bilgisi olan yardımcı olsun lütfen.. Açıköğretim bürolarının telefonlarına ulaşamıyorum bir türlü açmıyorlar hep meşgul

Geçen sene 4 yıllık aöf işletmeye yazılmıştım fakat sınavlarına falan hiç girmedim dolayısıyla kalmış oluyorum.. Sadece harçlarını yatırdım.

Şimdi bu sene aöf kursuna giderek devam etmeyi planlıyorum..

1. sorum kayıt yenileme ne zaman ? Ve harçları hangi tarihde yatırıyoruz ?

2. sorum ankarada önerebileceğiniz açıköğretim kursu varmı ?

Peugeot 308 1.6Hdi 110.000 KM + Megachips ort. ş. içi tüketim 5.2 lt , ort. ş . dışı tüketim 4.8lt

220 Mesaj
10 Eylül 2012; 16:08:12 

Beyler büyük ihtimalle 4. sınıfta olanlar ingilizce dersinden muaf olacak

Fenerbahçe S.K

568 Mesaj
10 Eylül 2012; 17:13:18 

arkadaşlar benım anladıgım şu

Örneğin Ben İşletme 4.sınıfım Muhasebe Denetimi- Sermaye Piyasası – Stratejik Yönetim ve Girişimcilik derslerınden kaldım

2012-2013 sistemıne göre kaldıgım dersler harici üstüne birde yeni derslermi eklenicek

Benım anladıgım alttakı tabloda 7 yazan yerler Güz dönemi olucak 8 yazanlar Bahar dönemi olucak yanı yenı dersler eklemişler doğrumuyum yanı ben alttakı tablodakı derslerımi görücem total olarak

645 Mesaj
10 Eylül 2012; 17:52:20 

30 ünitelik ingilizce dersini 4 e bölmüşler iyide biz zaten bu dersi verdik neden 4. sınıfta tekrar alıyoruzki ? birde bu yetmezmiş gibi diğer forumlarda okuduğum kadarıyla 1. sınıfa yeni eklenen derslerdende sorumlu olacakmışız bu yaptıkları resmen haksızlık.

30 Mesaj
10 Eylül 2012; 19:45:13 

İngilizcenin gelmesi süper oldu ya. Önceki senelerde ingilizce dersi olmamasına rağmen zevkine 2 dakkada çözüyordum. Şimdi bir işe yaricak bari :)

2465 Mesaj
10 Eylül 2012; 20:32:00 

İngilizce 3 ve 4 için dikkat ederseniz 2012-2013 öğretim yılından itibaren dikey geçiş yapanların alacağını söylüyor. Daha önceki yıllarda dikey geçişle kayıt olanlar büyük ihtimalle almayacak.

220 Mesaj
10 Eylül 2012; 20:39:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Codest

İngilizce 3 ve 4 için dikkat ederseniz 2012-2013 öğretim yılından itibaren dikey geçiş yapanların alacağını söylüyor. Daha önceki yıllarda dikey geçişle kayıt olanlar büyük ihtimalle almayacak.

bencede almayacak

Fenerbahçe S.K

202 Mesaj
10 Eylül 2012; 23:01:00 

iktisat 4.sınıf

7 İKT401U AVRUPA BİRLİĞİ 1-4 1-8 3 0 5
7 İKT405U FİNANSAL EKONOMİ 1-4 1-8 3 0 5
7 İKT403U İKTİSADİ KALKINMA 1-4 1-8 3 0 5
7 MLY201U TÜRK VERGİ SİSTEMİ 1-4 1-8 3 0 5
7 HUK401U VERGİ HUKUKU 1-4 1-8 3 0 4
7 ALM-FRA-ING 401U ALMANCA III-FRANSIZCA III-İNGİLİZCE III 21-22,1-3,1-6 21-25,1-6,1-12 3 0 3
7 TÜR201U TÜRK DİLİ I 1-4 1-8 3 0 3
8 İKT406U AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
8 İKT408U EKONOMİNİN GÜNCEL SORUNLARI Belirlenecek Belirlenecek 3 0 3
8 İKT410U İKTİSADİ BÜYÜME Belirlenecek Belirlenecek 3 0 5
8 İKT412U İKTİSAT TARİHİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 3
8 MLY402U MALİYE POLİTİKASI Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
8 İKT402U TÜRKİYE EKONOMİSİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 5
8 ALM-FRA-ING 402U ALMANCA IV-FRANSIZCA IV-İNGİLİZCE IV 26-27,1-3,- 26-30,1-6,- 3 0 3
8 TÜR202U TÜRK DİLİ II Belirlenecek Belirlenecek 3 0 3

geçtiğimiz dersi almıcaz tamam,yabancı dili gördüğümüz için almıyoruz

peki bu avrupa birliği,ekonomi güncel sorunlar gibi bir iki ders yoktu şimdi bunlarda mı eklenecek derslere

Hayat devam eder
Acı,ekşi,tatlı,tuzlu
Sen inadına gül,
Düşsede kafana uçak motoru..

568 Mesaj
11 Eylül 2012; 8:05:49 

quote:

Orijinalden alıntı: serkanjk

Örneğin Ben İşletme 4.sınıfım Muhasebe Denetimi- Sermaye Piyasası – Stratejik Yönetim ve Girişimcilik derslerınden kaldım

2012-2013 sistemıne göre kaldıgım dersler harici üstüne birde yeni derslermi eklenicek

Benım anladıgım alttakı tabloda 7 yazan yerler Güz dönemi olucak 8 yazanlar Bahar dönemi olucak yanı yenı dersler eklemişler doğrumuyum yanı ben alttakı tablodakı derslerımi görücem total olarak

Arkadaşlar ben dikey geçişle geçmiştim yenı dersler eklenıcekmı tablodakı yazıya göre bana eklenecek

Birde dediğiniz gibi İngilizce 2012-2013 öğretim yılından itibaren dikey geçişle kayıt yaptıranlar İngilizce III ve İngilizce IV derslerını alıcak diyor

50 Mesaj
11 Eylül 2012; 19:18:16 

quote:

quote:

Arkadaşlar ben dikey geçişle geçmiştim yenı dersler eklenıcekmı tablodakı yazıya göre bana eklenecek

Birde dediğiniz gibi İngilizce 2012-2013 öğretim yılından itibaren dikey geçişle kayıt yaptıranlar İngilizce III ve İngilizce IV derslerını alıcak diyor

Bu tabloyu nereden buldunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feel_1337 -- 11 Eylül 2012; 20:31:02 >

1777 Mesaj
11 Eylül 2012; 21:10:16 

Neyse korktuğumuz gibi değilmiş. Geçtiğimiz dersleri tekrar görmeyecekmişiz. :D
http://www.anadolu.edu...._DersIntibakListesi.pdf

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2012; 21:53:17 

quote:

Orijinalden alıntı: ashc

kardesim afedersin mobilim bakamiyorum, rica etsem baba sunu aciklayabilir misin?

ben 1 siniftan baslayarak okudum lisans tamamlama degil, 3.sinifida dogrudan gectim bu ing ile tvs ni alacak miyiz tekrar?

bide eger almayacaksak onun yerine baska mi ders verecekler?

1777 Mesaj
11 Eylül 2012; 22:03:23 

quote:

Orijinalden alıntı: e34

quote:

Orijinalden alıntı: ashc

kardesim afedersin mobilim bakamiyorum, rica etsem baba sunu aciklayabilir misin?

ben 1 siniftan baslayarak okudum lisans tamamlama degil, 3.sinifida dogrudan gectim bu ing ile tvs ni alacak miyiz tekrar?

bide eger almayacaksak onun yerine baska mi ders verecekler?

Eğer o derslerden kalsaydın tekrar alıcaktın o dersleri ve tvs nin yanına 1 tane daha ders koyacaklardı. Ama geçenler muhaf oluyor. O derslerin yerine başka ders verirler mi bilmiyorum.

5779 Mesaj
12 Eylül 2012; 15:34:02 

quote:

Orijinalden alıntı: HÜSAMCIK

iktisat 4.sınıf

7 İKT401U AVRUPA BİRLİĞİ 1-4 1-8 3 0 5
7 İKT405U FİNANSAL EKONOMİ 1-4 1-8 3 0 5
7 İKT403U İKTİSADİ KALKINMA 1-4 1-8 3 0 5
7 MLY201U TÜRK VERGİ SİSTEMİ 1-4 1-8 3 0 5
7 HUK401U VERGİ HUKUKU 1-4 1-8 3 0 4
7 ALM-FRA-ING 401U ALMANCA III-FRANSIZCA III-İNGİLİZCE III 21-22,1-3,1-6 21-25,1-6,1-12 3 0 3
7 TÜR201U TÜRK DİLİ I 1-4 1-8 3 0 3
8 İKT406U AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
8 İKT408U EKONOMİNİN GÜNCEL SORUNLARI Belirlenecek Belirlenecek 3 0 3
8 İKT410U İKTİSADİ BÜYÜME Belirlenecek Belirlenecek 3 0 5
8 İKT412U İKTİSAT TARİHİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 3
8 MLY402U MALİYE POLİTİKASI Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
8 İKT402U TÜRKİYE EKONOMİSİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 5
8 ALM-FRA-ING 402U ALMANCA IV-FRANSIZCA IV-İNGİLİZCE IV 26-27,1-3,- 26-30,1-6,- 3 0 3
8 TÜR202U TÜRK DİLİ II Belirlenecek Belirlenecek 3 0 3

geçtiğimiz dersi almıcaz tamam,yabancı dili gördüğümüz için almıyoruz

peki bu avrupa birliği,ekonomi güncel sorunlar gibi bir iki ders yoktu şimdi bunlarda mı eklenecek derslere

Bi dk ya. Önlisans'ta İngilizce, Türk Dili görmüştük örgün olarak. 3. sınıf iktisat'a dikey geçiş yapmıştım. Türk Vergi Sistemi dersini gördük geçtik. Bu gördüğümüz dersleri otomatik olarak almıyoruz değil mi? Yani sorumlu olduğumuz ders listemizde yer almıyor? Peki bu Almanca Fransızca ne ayak, bunları da alacak mıyız?

89 Mesaj
12 Eylül 2012; 16:19:30 

Son sınıfa geçtim. Ancak İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku dersinde kalmış olabilir. Bütte 15 doğru var gibi geçmem için 17 doğru lazım.

Tabloya göre anladığım kadarıyla Mavi ile işaretli alan eski dersler yeni adıyla kırmızı alandakilere dönüşmüş. Bazısı iki döneme yayılmış. Sanki eski sistem okurmuş gibi ya da sınıfta kalmışız gibi kırmızı alandaki dersleri göreceğiz. Ancak İngilizceyi geçtiğimiz için haliyle görmeyeceğimizi düşünüyorum. Alttan gelen İş ve Sosyal dersini hangi dönem verirler bilmiyorum.

Normal şartlarda 1. sınıftan başlayan birisi olarak 4.sınıfta yeni sisteme göre 12 ders göreceğiz diye biliyorum.

Yanlışım varsa düzeltin.

imza yok malesef..

3221 Mesaj
12 Eylül 2012; 21:25:09 

quote:

quote:

Değişen pek birşey yok ünite olarak..

Önceden 15 üniteye sığan dersleri şimdi 8 üniteye sığdırmışlar.

2621 Mesaj
12 Eylül 2012; 21:42:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

quote:

quote:

Değişen pek birşey yok ünite olarak..

Önceden 15 üniteye sığan dersleri şimdi 8 üniteye sığdırmışlar.

kısa ve öz olmuştur o zaman

645 Mesaj
12 Eylül 2012; 23:17:27 

Zaten kitaplardan kimse memnun değil nasıl memnun olalımki ansiklopedi bile yanında daha masum kalır.

2621 Mesaj
13 Eylül 2012; 0:17:37 

quote:

Orijinalden alıntı: powerauto

Zaten kitaplardan kimse memnun değil nasıl memnun olalımki ansiklopedi bile yanında daha masum kalır.

cidden öylemi ya yeni kaydolacam korkutmayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
13 Eylül 2012; 2:41:39 

quote:

Orijinalden alıntı: powerauto

daha kitap dagitilmazki

435 Mesaj
13 Eylül 2012; 10:09:28