Şimdi Ara

Bahçeköy'de bulunan Atatürk Arboretumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
9.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arboretum, canlı ağaç müzesi demek. Dünya'dan çeşitli ağaçlar toplanarak uygun yaşam koşulları sağlanmış ve İstanbul Üniversitesinin Orman fakültesi tarafından daha çok bilimsel çalışmalar için kullanılmaktadır. Ama halka da açık olan bu alan güzel çevre düzenlemesiyle İstanbul'dan sıkılanlar için çok güzel kaçamak yeri..

Girişte hemen sağda ve solda 2 adet gölet bulunmaktadır. Bu göletlerde balıklar, kaplumbağalar, ördek ve kazlar yaşamaktadır. Bir çok çeşit ağaç bulunmaktadır. Ağaçların önünde de isimleri ve özellikleri yazmaktadır.

Arboretumun hafta içi girişi öğrenci 1 TL, sivil 2 TL dir. Hafta sonu sadece üyelere izin vardır. Yıllık üyelik ücreti 350 TL civarındaymış.

Arboretuma gitmek için Taksim'den 42T - Taksim - Bahçeköy otobüsüne binebilirsiniz. Trafik olmaması durumunda 40 dk da ulaşıyorsunuz ve yolu çok güzel.

Ayrıca Hacı osman ve 4. levent metro duraklarından da otobüsler gitmektedir. Ulaşım yönünden sıkıntısı yoktur. Detaylı bilgi:http://www.orman.istanbul.edu.tr/node/96

Bu arada Atatürk Arboretumu'na gidecek arkadaşlar tripod götürmesinler almıyorlar. Sadece makine ile girebiliyorsunuz. Evet evet bu dediğim gerçek :)

Çektiğim kareler:

• Çok güzel yermiş ama Arboretum ne be? İnsan gibi canlı ağaç müzesi diyemiyorlar mı?
    Demek ki İstanbul'a gittiğimde ziyaret edecek biryer daha oldu.
  • Harika biryer gerçekten.İçim gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 28 Ağustos 2012; 12:39:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Hiarka

Bilgilendirme için teşekkürler gerçekten görülmesi gereken bir yer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TymsahTR -- 28 Ağustos 2012; 12:34:59 >
  • Burası Hafta Sonu Kapalı Normal Ziyaretçilere Üye Olanlar Girebiliyor Diye Biliyorum.

Edit: Arkadaş Bilgilendirme Yapmış Görmemişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMMacit -- 28 Ağustos 2012; 12:47:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurfehmi

quote:

Hiarka

Bilgilendirme için teşekkürler gerçekten görülmesi gereken bir yer

Hata yapmaya gelmiyor arkadaş

• bahardan beri buraya gitme planım var benim de :) gerçekten anlatıldığı kadar güzelmiş.
    ama genelde ağaçlık geniş fotoğraflar çekmişsiniz, ben daha çok makro/yakın plan çekeyim diyorum. çok çeşitli çiçekler de var mı?
  • quote:

Harika biryer gerçekten.İçim gitti

Burası yusufcuk ve kız böcüğü üretim çiftliği aynı zamanda...
  • Doğadan belli zaten.Ben çıkmamam ordan 2-3 gün boyunca gidersem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 28 Ağustos 2012; 18:27:00 >
  • quote:

Doğadan belli zaten.Ben çıkmamam ordan 2-3 boyunca gidersem

Can sen okuldan ayrı kalınca Türkçe'yi unutmuşsun. 2-3 boyunca ne la

Biz arkadaşla gittik oraya zamanında. tabi internette arayınca hafta sonu sadece üyelerin girebildiği yazmıyor. kapıdan kovaladı amca bizi. Biz de hemen karşısındaki ağaçlığa daldık. Sonrasında telden uzanıp bir iki foto çektik. Kışın harika oluyor orası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

quote:

dün dedim o kadar içme diye, dinlemedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozeba -- 28 Ağustos 2012; 13:51:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tarsusian

bahardan beri buraya gitme planım var benim de :) gerçekten anlatıldığı kadar güzelmiş.
    ama genelde ağaçlık geniş fotoğraflar çekmişsiniz, ben daha çok makro/yakın plan çekeyim diyorum. çok çeşitli çiçekler de var mı?

Açıkçası nilüferden ve havuzun etrafındaki çiçeklerden başka çiçek göremedim. Çünkü orası ağaç parkı gibi bir yer. Ben aslında orada bol bol portre çektim kız arkadaşımın, kışın @Pier De Sans dan aldığım flashı deneme fırsatı oldu. Portreleri buraya koymuyorum ama yakında kendi web sitemde olacak.

@Pier De Sans

Burayı zaten sen bana önermiştin, sen gidemedin ben gittim

@Shark Power ve diğer makrocular

Eğer makro çekerken tripod falan kullanıyorsanız içeri almıyorlar, yukarıda da yazdım zaten.

Muhtemelen soft box ve türev malzemeleri de almazlar eğer iyi saklamazsanız

• quote:

Orijinalden alıntı: B.S.S.

quote:

Orijinalden alıntı: tarsusian

bahardan beri buraya gitme planım var benim de :) gerçekten anlatıldığı kadar güzelmiş.

Açıkçası nilüferden ve havuzun etrafındaki çiçeklerden başka çiçek göremedim. Çünkü orası ağaç parkı gibi bir yer. Ben aslında orada bol bol portre çektim kız arkadaşımın, kışın @Pier De Sans dan aldığım flashı deneme fırsatı oldu. Portreleri buraya koymuyorum ama yakında kendi web sitemde olacak.

@Pier De Sans

Burayı zaten sen bana önermiştin, sen gidemedin ben gittim

@Shark Power ve diğer makrocular

Eğer makro çekerken tripod falan kullanıyorsanız içeri almıyorlar, yukarıda da yazdım zaten.

Muhtemelen soft box ve türev malzemeleri de almazlar eğer iyi saklamazsanız

Yok yok tripodla almıyolardı sadece biz dayıyı gaza getirdik aslında artık tripodla da alabilirler... Dedik biz tanıtım yapıyos falan filan...

• quote:

Orijinalden alıntı: Zommby

Yok yok tripodla almıyolardı sadece biz dayıyı gaza getirdik aslında artık tripodla da alabilirler... Dedik biz tanıtım yapıyos falan filan...

hiç aklıma gelmedi böyle bir şey demek, bende tripodu sırt çantanın önüne asmıştım, keşke kılıfında çantanın içine falan koysaymışım

Sanırım daha önce orada klip, film çekmişler ve zarar vermişler, o yüzden izin vermiyorlar

İyi ki flashlar bitkilere zarar veriyor diye flasha bir şey demediler, hoş o da çantanın içindeydi

• quote:

quote:

@Sh@rKs-PoWeR bundan sonra hata yap da bulalım diye pusuya yatıyoruz

• Börtü böcek gani :) Zommby emmiyle böcük turları düzenliyoruz buraya arada bir :)

Hatta birazda böcük fotoları olsun burada çekilme :)

Bahçeköy'de bulunan Atatürk Arboretumu  Bahçeköy'de bulunan Atatürk Arboretumu

Bende kız böceği fotosu neredeyse hiç olmadığından sürekli onlara yüklendim :) :)

Farklı farklı yerlerde farklı tür böcükler bulmak mümkün.

• Bizim arkadaşlar sarıyerde oturuyorlar buraya gittiler zamanında beni de çağırmışlardı gitmedimAma en yakın zamanda gideceğim
  • quote:

quote:

Biz arkadaşla gittik oraya zamanında. tabi internette arayınca hafta sonu sadece üyelerin girebildiği yazmıyor. kapıdan kovaladı amca bizi. Biz de hemen karşısındaki ağaçlığa daldık. Sonrasında telden uzanıp bir iki foto çektik. Kışın harika oluyor orası.

Lan ayıptır

Ayrıca macroda tripod kullanmadım hiç.Gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 28 Ağustos 2012; 18:27:46 >

• @jimmy fotolar çok iyi, o kafar börtü böcek varmiymis orada

en kısa zamanda ne yapıp ne edip gidin görün. ama en güzel zamanı ilkbahar ya da sonbahar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu gün akşam saat 18 suları tabelasını gördüm bi bakınayım dedim
    Girişte güvenliğe rica ettim bi tur atıp çıkacağım dedim, sağolsun ihtiyar amcam kırmadı beni.
    Hafta içi sivil 10tl öğrenci 5tl imiş. Hafta sonu sadece üyelere özelmiş
    2 saatte karış karış gezdim, 3 adet yapay göleti mevcut, kuğu,ördek, sukaplumbağası, kurbağa ve balıklar mevcut.
    Dünyanın heryerinden nadide ve egzantirik ağaçları toplamışlar.

ISTANBUL'da bulunuyorsanız mutlaka ilk görülmesi gerekli yerlerden biri olarak aklınıza kazıyın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocKing -- 2 Mayıs 2013; 19:29:04 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.