Şimdi Ara

DSG şanzıman problemleri(Doğuşun yanıtı 25te) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.949
Cevap
27
Favori
176.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya vw in kabul ettiği sorunu bizim fanatikler kabul etmiyor çok sıkıştırıınca da edc ve powershift daha problemli diyor Allah ıslah etsin sizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

ya vw in kabul ettiği sorunu bizim fanatikler kabul etmiyor çok sıkıştırıınca da edc ve powershift daha problemli diyor Allah ıslah etsin sizi

Aynen hocam. Vw yazili sozlu aciklama yapmis burda sari cizmeli mehmet aga aciklama yapiyor "dsg de sorun yok" diye. Ya cehaleti anlarim, okudugunu anlamayani anladim. Kapasite yok der gecistiririm de. .. Bunlara tarif bulamiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anro
    Dsg kullanıcıları ile ilgili bir konu vardı .

Orada'da Km çok yapmış ve DSG sorunu almamış kişiler vardır hep sorunlu olan yerden bakmak kendimizi kandırmaktan başka birşey değil .

Hem konuş hem nereye geldim diyorsun .

A VW spokesman has commented on 8 May 2013, saying that the “hot and humid climate mixed with the traffic chaos makes the DSG incompatible” while not revealing the problem that would occur. VW further says that the DSG gearbox would need a fair amount of “cooling by the wind” to work efficiently.

Çevirirsek,sıcak ve nemli hava(ülkemizde mevcut),sıkışık trafik(itiraz edenimiz olmaz herhalde) dsg yi uyumsuz hale getiriyor ve oluşabilecek problemler kestirilemiyor.Daha sonra aynı vw şöyle bir açıklama yapıyor: dsg etkili çalışabilmek için rüzgar tarafından soğutulmaya ihtiyaç duyuyor.

Yukarıdaki açıklama ile uyumsuz değil ki oluşabilecek problemler kestirelemiyor bu ne anlama geliyor arıza veredebilir vermeye de bilir.Yine son cümle de biraz teknik bilgi bilen veya otomotiv sektöründe olan kişiler için yabancı oldukları bir durum değil otomatik şanzumanın ömrü için en önemli bileşen şanzuman yağıdır.Sağlıklı birşekilde soğutamazsanız şanzumanın çok kısa sürede ömrü biter.Kuru tip DSG de 1.5 lt yağ var bildiğim kadarı ile,bu yağı etkin şekilde radyatörde soğutamazsınız.Kanatçık yapılı sistem ile soğutayım derseniz aracın belli bir rüzgar alması lazım ki soğusun.Tabi bu şehir içi trafiği ve özellikle nemli bölgelerde çok zor.Yağın bir de çok kötü bir özelliği var eğer yağ çok ısınırsa özelliğini kaybeder siz soğutsanız bile o yağ artık güvenilmezdir,değiştirmeniz lazım.Özelliğini kaybetmiş yağ ise uyumsuzluk olarak size geri dönerki bu da açıklama ile örtüşüyor.

Bence dönüp yazılanları okuyun herşeyin cevabı yazıyor.Ama her konuda olduğu gibi okuyan ya göz ucu ile okuyor ya da okumuyor.Konu da uzadıkça uzuyor işte.Neyse alan keyfini çıkarsın,bizim DSG garantiden değişti bakalım bozulursa ne olacak tekrardan

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

işte yarın öbürgün kalırsın,gelir ağlarsın burada patladı diye.
    O açıdan burada benim desegem sorunsuz muhabbeti çekmekten vazgeç ki,ben de sana liseli muhabbeti yapmayayım.
    Bugün en ağır vw fanboyları bile dsg nin sorunlu bir şanzıman olduğu gerçeğini kabul etmiş durumda,kendini daha fazla küçük düşürme istersen.
    Zaten şu konunun üstüne kimse senin söylediklerini ciddiye almaz,ondan sana özel mesajda özür dile yazdıklarını düzelt dedim.

Burada sorununu belirtmek Ağlamak mı oldu . Kim bilir senin aracının kaç kez sorunu olmuşturda söylememişsindir ...

Bir tek ben söylemiyorum ki DSG SORUNSUZ diye benim lafım sana ayrı bir özel BATIYOR . Senin lafına gelmem için tehdit etmeye devam et sen .
    Ben sanki DSG SORUNSUZ mu dedim . Sadece insanlar kendi araçlarındaki DSG 'lerin sorunu olmadığını belirtti buda sana koydu sanırsam .

Senin söylediklerin o kadar ciddiye alınmışki Forumda herkes DSG alıyor yineden .

Foruma ağırlığını koymuşsun herkes seni dinliyor . - Bu forumda bir tek senden özür dilemem .

Cok yanlis sekilde dusunuyorsun. İnat ugruna devam ediyorsun ayni seyleri soylemeye.

Nemli ve sicak havada 2 saat kalmissiniz trafikte. Ariza vermemis. Umarim hic vermez.

Yalniz 2 saatin ariza icin yeterli olacagini nereden biliyorsun ?

Universiteye gitsen mukavemet, statik vb. bazi dersler alsan sana o zaman soylenenler mantikli gelmeye baslayacaktir.

• quote:

quote:

Bak ben 100 kez de söylerim '' FABRİKA DSG SORUNLU '' diyebilir tamam eyvallah . Ama hepsi içinmi söylüyor adam 2 yıl kullanmış DSG sorun yok .

fabrika hepsi için söylüyor onu liseli,fakat sen ehliyet bile almadığın için tahmin ediyorum ingilizce de yerlerde süründüğü için bunu algılayamıyorsun.
    Er ya da geç hepsinde bu problem çıkacak,nedenini BİLMİYORUZ sıkışık trafikte sıcak nemli havada sorun çıkıyor diyor fabrika,ama sen günlerdir sorunsuz desege diye fanboyluk yapıyorsun liseli.
    Ve insanımız 2. sınıf adam muamelesi görüyor liseli,internetin başında boş boş konuşacağına aç rusyada çinde amerikada verilen garanti sürelerine bir bak.
    Anlatabildim sanırım?

• babamın kara şanzımanlı BMC si vardı arkadaş en iyi şanzıman odur.. forumlara bakın 1 tane kara şanzımanlı BMC şkayeti varmı !!! Babamın arabasına laf söyletmem arkadaş.... söyletmem... BMC fabrikası açıklama yapıpta kara şanzımanlı araçlarımızda sorun var demiş mi.. !!!! heee demişmiiii... dememiş.. o halde neyi tartışıyoruz arkadaş.. en kral şanzıman babamın arabasının şanzımanı.. o kadar , başkada bişey demem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

quote:

quote:

Bak ben 100 kez de söylerim '' FABRİKA DSG SORUNLU '' diyebilir tamam eyvallah . Ama hepsi içinmi söylüyor adam 2 yıl kullanmış DSG sorun yok .

fabrika hepsi için söylüyor onu liseli,fakat sen ehliyet bile almadığın için tahmin ediyorum ingilizce de yerlerde süründüğü için bunu algılayamıyorsun.
    Er ya da geç hepsinde bu problem çıkacak,nedenini BİLMİYORUZ sıkışık trafikte sıcak nemli havada sorun çıkıyor diyor fabrika,ama sen günlerdir sorunsuz desege diye fanboyluk yapıyorsun liseli.
    Ve insanımız 2. sınıf adam muamelesi görüyor liseli,internetin başında boş boş konuşacağına aç rusyada çinde amerikada verilen garanti sürelerine bir bak.
    Anlatabildim sanırım?

Biri şu liseliyi durdursun, adamı bloklamak da çözüm değil, her alıntıdan fışkırıyor. Tartışmanın da anlamı yok kendisiyle;

Alim ile sohbet etmek lü'lü mercan incidir; cahil ile sohbet etmek tende canı incitir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcornek

quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

quote:

quote:

Anlatabildim sanırım?

Biri şu liseliyi durdursun, adamı bloklamak da çözüm değil, her alıntıdan fışkırıyor. Tartışmanın da anlamı yok kendisiyle;

Alim ile sohbet etmek lü'lü mercan incidir; cahil ile sohbet etmek tende canı incitir.

ya ben ona cevap vermeyi kestim artık.. aslında yazdıklarını okumak iyi oluyor.. okuyup okuyup gülüyorum :)) ama artık DSG yi kötülemeyeceğim.. çocuk çok alınıyor.. ama diyorum VW milleti adam yerine koysun , diğer ülkelerde verdiği 10 yıl garantiyi bizim ağzı açık marka hastası vatandaşlarımızada versin ( benim vatandaşımın ne eksiği var , elin çin lisi benim milletimden daha mı üstün.. ona 10 yıl garanti.. bize 3 ün biri bile yok !! ) bende kimse kusura bakmasın , bana 3. sınıf ülke muamelesi yapacak bir zihniyetin arabasını alıp kapıma koymam... böylede biline.. niye bunu görmezden geliyorlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

quote:

quote:

quote:

O açıdan burada benim desegem sorunsuz muhabbeti çekmekten vazgeç ki,ben de sana liseli muhabbeti yapmayayım.
    Bugün en ağır vw fanboyları bile dsg nin sorunlu bir şanzıman olduğu gerçeğini kabul etmiş durumda,kendini daha fazla küçük düşürme istersen.
    Zaten şu konunun üstüne kimse senin söylediklerini ciddiye almaz,ondan sana özel mesajda özür dile yazdıklarını düzelt dedim.

Burada sorununu belirtmek Ağlamak mı oldu . Kim bilir senin aracının kaç kez sorunu olmuşturda söylememişsindir ...

Bir tek ben söylemiyorum ki DSG SORUNSUZ diye benim lafım sana ayrı bir özel BATIYOR . Senin lafına gelmem için tehdit etmeye devam et sen .
    Ben sanki DSG SORUNSUZ mu dedim . Sadece insanlar kendi araçlarındaki DSG 'lerin sorunu olmadığını belirtti buda sana koydu sanırsam .

Senin söylediklerin o kadar ciddiye alınmışki Forumda herkes DSG alıyor yineden .

Foruma ağırlığını koymuşsun herkes seni dinliyor . - Bu forumda bir tek senden özür dilemem .

Cok yanlis sekilde dusunuyorsun. İnat ugruna devam ediyorsun ayni seyleri soylemeye.

Nemli ve sicak havada 2 saat kalmissiniz trafikte. Ariza vermemis. Umarim hic vermez.

Universiteye gitsen mukavemet, statik vb. bazi dersler alsan sana o zaman soylenenler mantikli gelmeye baslayacaktir.

İlk Dsg verdiği ısınma'da 30 Dk 'lık trafikte akşam saatinde oldu .

• Tamam DSG ' yi - DSG kullanmayanlar daha iyi biliyor . Tamam siz bir dahisiniz .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Önce yazdıklarınıza dikkat ediniz.
    Diğeri falan dediğinize göre beni de kast etmiş oluyorsunuz ve "istisnasız herkes vw kullanmamış" o yüzden boş konuşuyorsunuz diyorsunuz (alenen olmasa bile).
    Sanki vw bir ferrari, porsche ya da bugatti gibi bir araç o yüzden herkes kullanamaz, etrafından bilgi edinemez değil mi? Defalarca yazdım oto test ve servis içerisindeyim. Emin olun yeni bir vw kullanıcısından çok daha fazla vw araçlarını kullanmış ve test etmişimdir. Yazdıklarınızın nereye gittiğini iyi düşünüp yazın. Zaten yazdıklarınızın kişisel olan kısımları bence çok komik, üstüne böyle genelleyici ve diğer insanlar hakkında olanları çok daha komik ve abes. Şu konuda EHLİYETSİZ, BABASININ aracı caddy ile dsg profesörü kesilmiş çocuk ve siz dışında saçma sapan konuşan yok. Bir çocuk ile aynı seviyede saçma sapan yazılar yazma sizi rahatsız etmiyorsa yapacak birşey yok.

Bakın sürekli benim yazdıklarıma çocuk diye hitap etmeniz sizin yaşınızı alıpta saygısız olduğunuzu gösterir .

Ben tekrar söylerim DSG kullanmamış kişiler gelip burada boş boş yorum yapmasın .

Ayrıca insanların yaşına göre yazdıklarına bakınca forumda sizin kadar çocuksu yazı yazanı olamaz . Yaş olarak sizden küçüksem saygı göstermek mecburiyetindesin .

Ama yaşını alıp kendini adam sanıyorsun ... Ama bilmiyorsunki DEĞİLSİN . EVLENCEK yaşa geliceksin belki çocuğun olacak onada böyle davranırsın . Çalıştığın yerde sana arabamı kullandırırlar DSG yanından bile geçmemişsindir be sen .

Gel göstereyim sana çocuğum arabayı, çalıştığım yeri. Çalıştığım yerde araç kullandırmasalar bile Kendi aracım var yavrucum kendi adıma ruhsatlı falan ilerde görürsün belki Ha sen şanslısın en azından sana araba alacak ya da kullandırabilecek bir Baban var. Ayrıca küçükler büyüklerine saygı gösterirler Saygı gösterecek sensin yani
    Dur gece gece iyi eğlence çıkacak senden devam et yavrucum

Senin eline DSG ' li araçmı verirler abicim . Kendin diyorsun kullandırmıyorlar kendi aracın var . Eyvallah allah kaza belada vermesin ama milletin aldığı DSG 'lerden sizene .

Emin ol bizde ileride araç sahibi oluruz hatta seneye olur elimde 1 tane DSG .

Önce sen benim sözlerimi kaale alıcaksın . Bende sana saygı gösterim ...

He gülüm kullandırmıyorlar he ondan evladım he he Bide kendim diyomuşum Forumdaki abilerin iyi bilir neyin ne olduğunu. Sen önce saygının ve sevginin kimlere gösterileceğini öğren.
    Dur artık liseli Allah aşkına dur sus liseli. Git okuluna dershanene sus ders çalış üniversiteye gir ama yeter liseli yeter liseli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 12 Mayıs 2013; 23:26:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat

güner bey bu şanzıman SORUNLU.
    Ve bu şanzıman SORUNUNA adam gibi garanti VERİLMEMEKTEDİR.
    Versinler garantiyi bütün sorunlarına rağmen dsg yi tavsiye etmezsem bana istediğinizi söyleyin.
    Ha bozulan sıkıntı çıkaran başka marka varsa dile getirildiğinde zaten belirtiyoruz,almayın diyoruz.
    Ben 3 serisinin titrek direksiyonunu,almanların çarpışma testindeki rezilliğini de en ağır eleştiren kişiyim.
    Olay sadece dsg ile alakalı değil,gördüğüm yanlışı her yerde her ortamda söylerim.
  • Ehliyeti bile olmayan birisi bu kadar savunduğuna göre çok kullanmıştır, umarım trafikte kullanmamıştır!!! Hayatımda sadece 200 m. emniyet kemeri takmadım, onda da ceza yedim :(

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster

Şu cümleyi açıklar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spinattimyalnizliga -- 13 Mayıs 2013; 1:03:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gkb23

quote:

DSG'nin oluşum süreciyle alakalı çok önemli bir bilgi.

"Dünyanın ilk dsgsi, 'Isınma' semtinin 30 dakikalık akşam trafiğinde ortaya çıktı."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 13 Mayıs 2013; 1:48:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Orijinalden alıntı: gkb23

quote:

DSG'nin oluşum süreciyle alakalı çok önemli bir bilgi.

"Dünyanın ilk dsgsi, 'Isınma' semtinin 30 dakikalık akşam trafiğinde ortaya çıktı."

• bune böyle arkadaşlar ne yapdınız siz kopmuş burası
    artık bi son verin buna yani olaylar belli
    -vw dsg sorunlu bunu bilmeyen yok zaten
    -iihs testtinde vw cc nin kapısının koptuğunuda gördük demekki polo golf vs girse ne olacak...
    -bu kadar konuşmanın anlamı yokki beğenmiyorsan almayacaksın kendimden örnek vereyim bmw nin zf8 ileri ile aynı fiyata satılan bir şanzıman ASLA ALMAM ALMAYACAĞIMDA
    muhabbetler kırıcı yerlere gelmiş sonuçta vw veya kullandığınız araçın markası size ait değil öyle değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

ya vw in kabul ettiği sorunu bizim fanatikler kabul etmiyor çok sıkıştırıınca da edc ve powershift daha problemli diyor Allah ıslah etsin sizi

Tam tımarhanelik insanlar ya
  • Orijinalden alıntı: gkb23

DSG ısınma arızası 30 dk lık akşam trafiginde olmuş... ( 30 dk lık Agustos sıcagına çıkmaz maazallah :) .. ) yani normal birşey.. bir araba ile hayatımızda kaç defa 30 dk lık trafige yakalanıyoruz.. haa.. kaç defa Agustos sıcagında araba kullanıyoruz.. bu arıza sayılmaz.. fasulye o fasulye
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrandLotus

bune böyle arkadaşlar ne yapdınız siz kopmuş burası
    artık bi son verin buna yani olaylar belli
    -vw dsg sorunlu bunu bilmeyen yok zaten
    -iihs testtinde vw cc nin kapısının koptuğunuda gördük demekki polo golf vs girse ne olacak...
    -bu kadar konuşmanın anlamı yokki beğenmiyorsan almayacaksın kendimden örnek vereyim bmw nin zf8 ileri ile aynı fiyata satılan bir şanzıman ASLA ALMAM ALMAYACAĞIMDA
    muhabbetler kırıcı yerlere gelmiş sonuçta vw veya kullandığınız araçın markası size ait değil öyle değil mi?

Versin 10 sene garanti alalim, neden almayalim. Dsg kullanmasi keyifli bir sanzuman. Sadece sorunlu. Madem ki sorunu cozduklerini idda ediyorlar versinler yabanci ulkelerdeki gibi 10 yil garantiyi biz de alalim binelim

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.