Şimdi Ara

DSG şanzıman problemleri(Doğuşun yanıtı 25te) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.949
Cevap
27
Favori
176.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maestro35

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Yalnız neye yandım biliyor musunuz,dsg yi bunca savunan ve tartıştığımız eleman ehliyetsiz liseli çıktı.

bence bu gibi olaylar formun gelişmesine yardımcı olmalı... şöyleki..

5 yıl önceki forum yapısına bakın birde3 şimdiki yapıya bakın.. inanın basma kalıp.. bence Forum biraz kabuk degiştirmeli.. şöyleki.. mesela forumun belli yerleri 18 yaş ve üzeri olabilir.. yada atıyorum 25 yaş ve yukarısı.. yada nicklerimizin yanında yaş larında yazması.. ona göre cevap verelim yada vermeyelim. belki üyelikler Cam teyit ile olmalı...yoksa 15 yaşında bir çocuk 50 yaşında bir usta ya ahkam kesebiliyor... böylede saçma bir durum var yani...

Buradaki 30 -50 yaşındaki adamalr 18 yaşında diye birşey bilmiyor hesabı ile Kimseyi ezme hakkına sahip değil bu konuyada değinin isterim .

• quote:

Orijinalden alıntı: Anro

quote:

quote:

Yalnız neye yandım biliyor musunuz,dsg yi bunca savunan ve tartıştığımız eleman ehliyetsiz liseli çıktı.

bence bu gibi olaylar formun gelişmesine yardımcı olmalı... şöyleki..

5 yıl önceki forum yapısına bakın birde3 şimdiki yapıya bakın.. inanın basma kalıp.. bence Forum biraz kabuk degiştirmeli.. şöyleki.. mesela forumun belli yerleri 18 yaş ve üzeri olabilir.. yada atıyorum 25 yaş ve yukarısı.. yada nicklerimizin yanında yaş larında yazması.. ona göre cevap verelim yada vermeyelim. belki üyelikler Cam teyit ile olmalı...yoksa 15 yaşında bir çocuk 50 yaşında bir usta ya ahkam kesebiliyor... böylede saçma bir durum var yani...

Buradaki 30 -50 yaşındaki adamalr 18 yaşında diye birşey bilmiyor hesabı ile Kimseyi ezme hakkına sahip değil bu konuyada değinin isterim .

Alıntıları Göster
    [
    ..

kardeşim.. ben öyle bir şeymi dedim ?? sadece Forumda böyle bir eksiklik oldugunu söyledim.. ama en azından tartıştıgımız kişinin yaşını meslegini vs bilelim.. yoksa google abiyi kullanarak bende burada fizik profesörü ile tartışayım.. neden lafı tersinden anlayıp mana çıkartmaya çalışıyorsun.. ben neden senin istedigin konuya degineyim , medeni cesaretin var ise sende fikrini söyle onu tartışalım.. ben ne 15 yaşındaki bir çocugu küçümserim nede 60 yaşında birinin karşısında el pençe divan dururum... burada kimse kimseyi ezmiyor ayrıca.. arada lafının nereye gittigini bilmeyenler konuşuyor , zaten onlarda uzaklaştırılıyor.. ne diyeyim başka..

• quote:

quote:

Sen kendini EHLİYETLİ ADAM mı sandın . Yanlış tanımışsın kendini .

Sen hayatında hiç DSG kullanmamış kişi , gelipte burada SABAH - AKŞAM dsg kötüleyen kişi kendini ADAMMI sanıyorsun .

şöyle bir foruma baktımmki.. her konuya maydonoz olmaya aday biriymissin.. bende adam sandım yazdım... neyse bundan sonra sana hayatta yazmam... konuş dur herkese.. Akşam akşam güldürdün beni.. Allahta seni güldürsün emi.. Çocuk

• Orijinalden alıntı: maestro35

[
    ..

kardeşim.. ben öyle bir şeymi dedim ?? sadece Forumda böyle bir eksiklik oldugunu söyledim.. ama en azından tartıştıgımız kişinin yaşını meslegini vs bilelim.. yoksa google abiyi kullanarak bende burada fizik profesörü ile tartışayım.. neden lafı tersinden anlayıp mana çıkartmaya çalışıyorsun.. ben neden senin istedigin konuya degineyim , medeni cesaretin var ise sende fikrini söyle onu tartışalım.. ben ne 15 yaşındaki bir çocugu küçümserim nede 60 yaşında birinin karşısında el pençe divan dururum... burada kimse kimseyi ezmiyor ayrıca.. arada lafının nereye gittigini bilmeyenler konuşuyor , zaten onlarda uzaklaştırılıyor.. ne diyeyim başka..

Bakın benim yazdığıma bakın size karşı içeren bir cümle değil .Hani fikir yürütmüşsünüz ya .

Bu fikir içinde yaşanacak olayı dile getirdim . Güzel fikir ama maalesef dediğim gibi Yaşına göre davranıyor çoğu kişi . Bu gerçekten çok ayıp ve dengesizlik .

Kim bilir forumda kaç kişi yaşını söylemekten utanıyor Oto. bölümünde çünkü bu kişiler yüzünden . Sürekli küçümseme hani kendileri 30 yaşında diye adam sanıyorlar ya .

• quote:

quote:

quote:

Sen kendini EHLİYETLİ ADAM mı sandın . Yanlış tanımışsın kendini .

Sen hayatında hiç DSG kullanmamış kişi , gelipte burada SABAH - AKŞAM dsg kötüleyen kişi kendini ADAMMI sanıyorsun .

şöyle bir foruma baktımmki.. her konuya maydonoz olmaya aday biriymissin.. bende adam sandım yazdım... neyse bundan sonra sana hayatta yazmam... konuş dur herkese.. Akşam akşam güldürdün beni.. Allahta seni güldürsün emi.. Çocuk

Hadi siz ADAMSINIZ ya yaşınızdan utanın . Sizin gibi cahil insanlarla forum zor ilerler . Sizin alamadığınız o bilgileri biz eğitim görerek alıyoruz ama bu davranışınız ile saygımızı bozuyorsunuz ve hakaret etmeye sürüklüyorsunuz . Bu kadarsınız işte .

• kafama göre öylesine yazayım dedim.. birileri cevap bekliyor olabilir ama muhatap almayacagım..

yarından tezi yok.. arabamın şanzımanını söküyorum arkadaş.. gidip DSG şanzımana çevirtecegim... nasılsa serviste 2 senede 1 yeniliyorlar...

• quote:

kafama göre öylesine yazayım dedim.. birileri cevap bekliyor olabilir ama muhatap almayacagım..

yarından tezi yok.. arabamın şanzımanını söküyorum arkadaş.. gidip DSG şanzımana çevirtecegim... nasılsa serviste 2 senede 1 yeniliyorlar...

Çocuk gibi Gülücüklerle oynamaya devam edin belki dikkat çeker ALINTI yapar birisi benim gibi .

• Önce yazdıklarınıza dikkat ediniz.
    Diğeri falan dediğinize göre beni de kast etmiş oluyorsunuz ve "istisnasız herkes vw kullanmamış" o yüzden boş konuşuyorsunuz diyorsunuz (alenen olmasa bile).
    Sanki vw bir ferrari, porsche ya da bugatti gibi bir araç o yüzden herkes kullanamaz, etrafından bilgi edinemez değil mi? Defalarca yazdım oto test ve servis içerisindeyim. Emin olun yeni bir vw kullanıcısından çok daha fazla vw araçlarını kullanmış ve test etmişimdir. Yazdıklarınızın nereye gittiğini iyi düşünüp yazın. Zaten yazdıklarınızın kişisel olan kısımları bence çok komik, üstüne böyle genelleyici ve diğer insanlar hakkında olanları çok daha komik ve abes. Şu konuda EHLİYETSİZ, BABASININ aracı caddy ile dsg profesörü kesilmiş çocuk ve siz dışında saçma sapan konuşan yok. Bir çocuk ile aynı seviyede saçma sapan yazılar yazma sizi rahatsız etmiyorsa yapacak birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Önce yazdıklarınıza dikkat ediniz.
    Diğeri falan dediğinize göre beni de kast etmiş oluyorsunuz ve "istisnasız herkes vw kullanmamış" o yüzden boş konuşuyorsunuz diyorsunuz (alenen olmasa bile).
    Sanki vw bir ferrari, porsche ya da bugatti gibi bir araç o yüzden herkes kullanamaz, etrafından bilgi edinemez değil mi? Defalarca yazdım oto test ve servis içerisindeyim. Emin olun yeni bir vw kullanıcısından çok daha fazla vw araçlarını kullanmış ve test etmişimdir. Yazdıklarınızın nereye gittiğini iyi düşünüp yazın. Zaten yazdıklarınızın kişisel olan kısımları bence çok komik, üstüne böyle genelleyici ve diğer insanlar hakkında olanları çok daha komik ve abes. Şu konuda EHLİYETSİZ, BABASININ aracı caddy ile dsg profesörü kesilmiş çocuk ve siz dışında saçma sapan konuşan yok. Bir çocuk ile aynı seviyede saçma sapan yazılar yazma sizi rahatsız etmiyorsa yapacak birşey yok.

Bakın sürekli benim yazdıklarıma çocuk diye hitap etmeniz sizin yaşınızı alıpta saygısız olduğunuzu gösterir .

Ben tekrar söylerim DSG kullanmamış kişiler gelip burada boş boş yorum yapmasın .

Ayrıca insanların yaşına göre yazdıklarına bakınca forumda sizin kadar çocuksu yazı yazanı olamaz . Yaş olarak sizden küçüksem saygı göstermek mecburiyetindesin .

Ama yaşını alıp kendini adam sanıyorsun ... Ama bilmiyorsunki DEĞİLSİN . EVLENCEK yaşa geliceksin belki çocuğun olacak onada böyle davranırsın . Çalıştığın yerde sana arabamı kullandırırlar DSG yanından bile geçmemişsindir be sen .

• quote:

quote:

Bakın sürekli benim yazdıklarıma çocuk diye hitap etmeniz sizin yaşınızı alıpta saygısız olduğunuzu gösterir .

Ben tekrar söylerim DSG kullanmamış kişiler gelip burada boş boş yorum yapmasın .

Ayrıca insanların yaşına göre yazdıklarına bakınca forumda sizin kadar çocuksu yazı yazanı olamaz . Yaş olarak sizden küçüksem saygı göstermek mecburiyetindesin .

Ama yaşını alıp kendini adam sanıyorsun ... Ama bilmiyorsunki DEĞİLSİN . EVLENCEK yaşa geliceksin belki çocuğun olacak onada böyle davranırsın . Çalıştığın yerde sana arabamı kullandırırlar DSG yanından bile geçmemişsindir be sen .

Gel göstereyim sana çocuğum arabayı, çalıştığım yeri. Çalıştığım yerde araç kullandırmasalar bile Kendi aracım var yavrucum kendi adıma ruhsatlı falan ilerde görürsün belki Ha sen şanslısın en azından sana araba alacak ya da kullandırabilecek bir Baban var. Ayrıca küçükler büyüklerine saygı gösterirler Saygı gösterecek sensin yani
    Dur gece gece iyi eğlence çıkacak senden devam et yavrucum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 12 Mayıs 2013; 0:07:46 >

• quote:

quote:

quote:

Gel göstereyim sana çocuğum arabayı, çalıştığım yeri. Çalıştığım yerde araç kullandırmasalar bile Kendi aracım var yavrucum kendi adıma ruhsatlı falan ilerde görürsün belki Ha sen şanslısın en azından sana araba alacak ya da kullandırabilecek bir Baban var. Ayrıca küçükler büyüklerine saygı gösterirler Saygı gösterecek sensin yani
    Dur gece gece iyi eğlence çıkacak senden devam et yavrucum

benden gitti sana bulaştı... bu vatandaş benim normal bir yazıma öyle bir cevap verdi ki zıvanadan çıktım.. Askerde böyle tipleri döverdik döverdik akıllanmazlardı .. mecburen seviyemi onun ayarına çekmek durumunda kaldım.. biraz nostalji yapmış oldum... ben artık duymazdan geliyorum.. sende öyle yap.. vızıldar vızıldar gider

• quote:

zırlama canımsın.
    Sen ehliyetini al,okulunu bitir,sonra tartışırsın abilerinle.
    Şimdi geçenlerde rezil rüsva olan bir ağabeyinin durumuna düşmekten artık vazgeç,arabaların sahibi bizimle muhatap olsun,velin yani.
    Yaşı reşit olmayan adama burada açıklama yapmamıza gerek yok.
    Babasını çağırın şunun,üye olsun ona anlatalim,buna söz vermiş herhalde üniyi kazanırsan sana polo alıcam diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginbur

2 yıl garantisi bittikten sonra bozuluyor. Serviste değişim ücreti 7-8 bin lira.

Ne oldu 18 bin TL idi, indirim mi gelmiş?
  • Japon araçlarında şanzuman sorununu hiç duymadım.Sanrım dsg nin yağlı olanlarında da sorun yok.Özellikle q7 de kullanılan otomatik şanzımanın 180 bin km de hiç hata yapmaması ve buna benzer a4 240 bin km gibi bir çok araçta hata vermemesi da bunu doğruluyor.Sorun kuru tip 7 ileri şanzumanda.Son nesilde düzeltildi diye biliyorum....Önemli olan sorunu arkasında durup çözmektir diyorum....
  • Ne Dsg imiş be arkadaş araba alırsam kesin Dsg alacam neymiş bi görelim şunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu forumlarda ki en büyük sorun karşımızda kim var onu bilememek :)

bazen karşımdakine hocam diyorum sonradan öğreniyorum ki 13-15 yaşında bir çocukmuş :)

gerçi benim için yaştan ziyade bilgi önemlidir ve bilgisi fazlaysa öğretici anlamında hoca dememin bence sakıncası yok

lakin forum bile olsa küçük yaştakiler kendinden çok yaşlı olduğunu bildikleri kişilere saygı göstermesi gerekir

yurdum insanı malesef ki her konuda fanatik ,satın aldığı /kullandığı bir ürüne laf söylenince sanki kendisine küfür edilmiş gibi davranıyor :)

ya sorunluysa sorunlu der geçersin ,değilse değil der geçersin ama böyle çılgınca savunmalar nedir anlamak mümkün değil :)

hani firmanın yetkilisi olursun da o zaman tamam deriz ,adam kendi firması hakkında kötü söylenmesini tabi ki istemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat

quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

quote:

Auto bild kaynaklı yeni bir bilgi geldi:
    http://indianautosblog.com/2013/05/vws-dsg-problems-with-asian-climate-75182
    DSG nin asya bölgesindeki problemleri.Makaleye vw yetkilisinin yorum yaptığı tarih de ilginç===> 8 mayıs 2013.
    Yani forumumuzdaki birtakım vw fanboylarının dsg nin artık problem çıkarmadığını söylediği günlerde yaşanıyor olay.
    Yazıyı kısaca türkçeye çevirirsek,asya bölgesinde yüksek oranlı dsg problemlerinin var olduğu, belirtiliyor,400 binleri bulan geri çağırmalardan bahsediliyor.
    Bu arada fanboylara ve ilgili herkese hatırlatırım,bizde tek bir geri çağırma yapılmadı şu ana kadar(nedense).
    Buraya kadar her şeyi biliyoruz.Fanboylara kabul ettiremiyoruz ayrı konu.
    Ancak dikkatimi çeken başka bir şey var.
    Beni vw düşmanı ilan edenler için buyurun bizzat firmanın kendi ağzından açıklaması.:
    A VW spokesman has commented on 8 May 2013, saying that the “hot and humid climate mixed with the traffic chaos makes the DSG incompatible” while not revealing the problem that would occur. VW further says that the DSG gearbox would need a fair amount of “cooling by the wind” to work efficiently.
    Çevirirsek,sıcak ve nemli hava(ülkemizde mevcut),sıkışık trafik(itiraz edenimiz olmaz herhalde) dsg yi uyumsuz hale getiriyor ve oluşabilecek problemler kestirilemiyor.Daha sonra aynı vw şöyle bir açıklama yapıyor: dsg etkili çalışabilmek için rüzgar tarafından soğutulmaya ihtiyaç duyuyor.
    Orada burada "abee yazılımı güncelleyolar abee sorunlar bitti abeee" diye yorumlar yapan vatandaşları konuya beklerim.
    Yazılımla dsg yi nasıl soğutuyorlarmış bize anlatsınlar.
    Sevgiler.

hocam ağzına sağlık ne kadar güzel anlatmışın konuyu ben çok şanzıman araştırdım Türkiyedeki en büyük oto test otoritelerine sordum şimdi yazmayayım adlarını zan altında kalmasınlar dsg niye böyle dedim adamlar dsg on numara şanzıment dediler ağzım açık kaldı vw güzel araba yapıyor eyvallah ama ne arkasında duruyor ne de sorunsuz benim imzamdaki linke bakarsan ben şanzıman konusunda kafamda konuyu netleştirdim benim şanzıman arayışım bitti dsg listemin sonunda dahi değil
    1.zf hp8
    2.zf hp 9 -yeni çıktı-
    3. tam otomatik

paran varsa ilk ikisi paran yoksa sonuncusu, ford kugada usada powershift kullanmıyor 2.0 motoruna usada powershift koymamış adam tam otomatik koymuş bu çift kavramalar mühendislik olarak yaratıcı olabilir ama reelde öyle mükemmel çalışan şanzımanlar değil benim bir teorim var ama aslında bunun telif hakkını almak lazım ben vw mühendisi olsam o kavramaları uzay mekiklerinin altına kaplanan teflon tarzı çok yüksek ısı ve aşınmaya dayanıklı olan maddeyle kaplarım 100.000 de bir değişir o kavrama ama kavrama değişince iş bitmiyor kavrama ucuz esas sorun mekatronik ki sanırım 4.000 tl esas maliyet burada esas bozulunca insana kafayı yediren bu zaten kavraması biten kavraması arıza yapan vw forum kullanıcılarının aynı zamanda mekatroniği de bitiyor ve arıza yapıyormuş.

Yazdıklarınızdan yaptığım çıkarım, bilgi alışverişi yapmaktan ziyade bir şeyi dikte etmek amacında olduğunuzdur. Eğer niyet buysa bizde diyelim "dsg patlıyor" herkes böylece rahatlasın. Fakat kime ne gibi yararı olacak bunun bilmiyorum açıkçası.

Shadowgeist' mesajında vw tarafından yapılan bir açıklamaya yer verilmiş. Şimdi aynı mantıkla çalışan ve daha fazla problemini duyduğumuz edc için renault neden böyle bir açıklama yapmıyor ? Keza ford neden müşterilerini aynı şekilde bilgilendirmiyor ? Vw nin hatası nedir ? Ben söyleyeyim; müşteriyi bilgilendirip şeffaf davranmaları. Açıklamada son derece gerçekçi üstelik.

Türkiye trafiği dünya ölçeğinde istisna örneklerden biridir. Ankara'da yaklaşık 10-12 km yolu 1 saat 40 dakikada tamamladığım oluyor. İstanbul'un durumuda belli. Ne sizin tork konvertörlü şanzımanınız, nede meşhur bmwnizin zf şanzımanı bu şartlara göre üretilmemiştir. Manuel şanzıman otomobillerde sıklıkla baskı balata yer. Şanzıman değil sadece motorda 10 km lik yolda binlerce kez bir tonluk ağırlığı durup kaldırmaktan ötürü normalden çok hızlı yıpranır. Dsg kavramasıda bu ağır şartlarda 40-50 bin kmde bir aşınır. Tıpkı fren diski gibi gidip değiştirmeniz gerekir.

Marka forumlarında buradaki gibi tam mesai vw, dsg vs karalamaya adamış gençlerden ziyade araçların kullanıcıları bilgi paylaşımında bulunuyor. Üç sene zarfında bir bilemediniz iki kişi kavrama değişimine gitti, parada almadılar. Bütün koparmış olduğunuz yaygara hepsi bunun için. Yani durum çok çok fazla abartarak ele alınıyor.

hocam biliyorsun hatayda patlama oldu sabahtan beri haber okuyorum o yüzden mesajının tamamını okumadım ama edc felan demişim ben yukarıda örnek verdim kugada usada powershift yok diyorum powersihtte çift kavrama, edc de çift kavrama, dsg de hepside aynı mokun farklı rengi ben bunlardan biri iyi demedim ki mühendislik açısından dahiyane ve parlak bir fikir her anlamda parlak bir fikir çift kavrama ama işte reelde her fikir mükemmel çalışmıyor uzayı bükmek solucan deliğinden evrenin bir ucundan bir ucuna gitmekte teoride mümkün ama reelde imkansız.

• quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat

quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

Zaten vosvos fanatiği diye birşey yok. bu kadar sorunlu arabanın fanatiği mi olur

vosvos alıp da ikinci eli düşecek diye ödü kopan tipler var

efendim golf efsaneymiş .efsane arabanın yol bilgisayarında şanzıman ısındı kenara çek şeklinde yazı çıkar mı

şikodacılar neyin kafasında peki?

şikodacılar napsın vosvosun ikinci eli düşünce kendi arabalarına kimse bakmayacak onlar da vosvosu desteklemek durumundalar

biz bu olaya grup terapisi diyoruz

Şu konuyu en baştan sona okuyun. Akifsarı, utku, shadowgeist, root echo ve diğer isimler. Bir taneniz bile (istisnasız) vw kullanmadığınız halde sabah akşam burada olumsuz şeyler söylüyorsunuz.

Akifsarı'yı anlarım; onun işi bu. Adam haftada 5 gün karalama reklam yapıyor ve neticede çalıştığı yerin direktifleri yönünde hizmet ediyor. (yaptığıda yasal bir iş değil ama bir sorun olursa neticesine kendi katlanır) Ya diğerleri ? Siz firma çalışanı değilsiniz, öğretmen, öğrenci ve başkaca işi gücü olan insanlarsınız. Bu kampanyaları yürütmenin size ne yararı var ?

kullanmaktan kastın ne güner bey ben hiç vw binmedim evet ama vw genel kalitesini iyi bulsamda o parayı haketmediğini düşünüyorum ha ayrıca dsg ve tsi gibi kronik sorunlu doğuştan arızalı teknolojilerle trafikte altında saatli bombayla gezmek tecrübe edilecek bir şey değil vw forumları bunla dolu biz binmiyoruz konuşuyoruz onlar biniyor konuşuyor açın bakın, o kadar yayın yapılmış halen binmek mi gerekiyor binmek kastınız şuysa "dsg sürüş dinamiği açısında on numara" diyorsanız amenna doğrudur dsg sürüş dinamiği açısından 10 numara ama diğer yandan işletim maliyeti ise 0 numara

• quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

Newyork, Dubai, Tokyo, Singapur gibi şehirler de dahil olmak üzere onlarca metropolde taksiye bindim.
    Hepsi otomatik olan bu araçlar arasında bir tane bile DSG şanzıman görmedim.

Taksiciler de mi gemici?

gece gece erinmedim yaptım:

• Emniyet kemerlerini alarm ötmesin diye takılı vaziyette tutup üzerine oturan insanlar öyle belli ediyorlar ki kendilerini...

Facebook hesaplarına baksak son hız fotoğrafları doludur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.