Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (394. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

Orijinalden alıntı: kilicm

Üstadlar merhaba
    Ankara da oturuyorum. Ferroli marka eski bir kombim var su basınç göstergeside bozuk olan. Bunu değiştirmek istiyorum. bir beğimiz olacak kısmetse martta
    Evim 100 m2 10 m peteğim var borularımda eski
    kombi olarak aklımda
    eca confeo plus
    eca fortis
    buderus U62 var
    borularımın eski olması buderusta sorun yaratırmı? kafam karıştı
    Yardımlarınız bekliyorum
    saygılarımla

Petek yükseklği nedir ?

60 cm
  • Uzman arkadaşlar,

evimiz yaklaşık 80-90 m2

bir oturma odası (tavsiye edilem 1.80 mt petek)
    bir balkonlu hol ( tavsiye 1.20 mt petek)
    yatak odası ( 1 petek - 1-1.20mt)
    mutfak sahanlığı (1 petek 1 mt)
    tuvalet (80 cm petek)
    mutfak (1 -1.20 mt petek)

Toplam 7 metreye yakın petek.. yani 7 metreyi geçmez...
    Bize ilk söylenen toplamda 5,5 metrenin yeteceği ama açıkçası ben 7 metre civarı olursa daha iyi olur diye düşünüyorum)

Sonuçta almak istediğim
    hem ısıtma hemde sıcak su sistemi...
    sıcak su sistemi hem mutfağa, hemde banyoda olacak..

bir adet Viessmann Vitopend 100-W 24 KW (internet fiyatı 1281-1669 TL arası)
    http://www.beyazesyam.com/Viessmann-Vitopend-100-8211-25-Kw-21-400-Kcal-Dijital-Hermetik-Kombi--_4066.html?ref=akakce&v=1.26.8#0

petek olarak da
    http://www.kombial.net/DemirDokum-PANEL-PLUS-6001000,PR-67.html

metresi 109 Tl X 7 = 756 TL

Bunlar benim bulduğum fiyatlar...

Bugün ben evde olmadığım bir zamanda eve gelen bir firmanın verdiği fiyat ise
    bosch kombi 2401 modeli
    6 metre rimmer (rimmel açıkçası markayı bilmiyorum) radyatör
    proje
    evde tesisatın döşenmesi (ev eski olup daha önce dopalgaz sobaları kullanılmakta)
    bağlantılar - emniyet konuları
    ve diğer yapılacak ve harcanacak malzemeler

Toplam 3.500 -3.750 TL bir fiyat talep edilmiştir.
    Bu fiyattan 1600 TL si peşin geri kalan bir kaç taksit olacağını bildirmişlerdir.

SORULARIM.....
    1- Bu kadar fiyat farkları normalmidir?
    2- Eyüp civarına yakın daha iyi şartlarda ve benim istediğim marka malzemeler kullanılarak çok daha ucuza mal ettirebileceğim ciddi firmalar varmıdır?
    3- Benim seçtiğim ürünlerin arasında değişmesi gereken ürünler varmıdır? Yoksa seçtiklerim gerçekten iyi marka ve modeller midir?
    4-demirdöküm radyatörlerden seçtiğim model ev için uygun olanmıdır?

Ne olur yardım edin de bu işi bitireyim.... Zira keşfe gelelim fiyatı öyle verelim diyorlar fiyatlar keşif sonrası birden bire değişiyor..

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeravalar -- 14 Ekim 2010; 19:49:05 >

• Tüm Uzmanlara Gösterdiği yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederim. 158 sayfalık topicte 1 Soru sordum cevap yaza yaza bitiremediler.
    Herkez herşeyi bilecek diye bir kural olmadığına göre Cevap beklemekle ben hata yaptım sanırım.
    Sorumu geri alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ufocu -- 14 Ekim 2010; 20:42:51 >

• Merhaba Arkadaşlar,
    130 m, izolasyonlu, 5 katlı ve 5. kat yeni yapılmış bir bina, kombi olarakta

1- Buderus GB 012 - 25K 20000 k/H Yoğuşmalı,
    2- Buderus U 062 Akıllı 24-K 20000 k/H Hermetik,
    3- ECA Confeo Premix S Hermetik 20640 k/HYoğuşmalı

arasında kaldım hangisini önerirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa152 -- 14 Ekim 2010; 22:58:02 >
  • arkadaşlar izmirde oturuyorum evim 120m2 3+1 arakat ilk defa doğalgaz döşeteceğim kombi konusunda hiç tecrübem yok kaç kw'lık kombi almalıyım hermatik mi yoksa yoğuşmalımı olmalı, marka ve modeli hakkında tavsiyelerinizi yazabilirmisiniz
  • Merhabalar
    eve kombi taktırdım.aynı zamanda termostatik simens vana takdırdım.ayrıca oda sıcaklıklarını belirten oda termostatıda taktırabilirmiyim.programlanabilenden.yoksa kesinlikle gerek yokm...acill bilgi....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa152

Merhaba Arkadaşlar,
    130 m, izolasyonlu, 5 katlı ve 5. kat yeni yapılmış bir bina, kombi olarakta

1- Buderus GB 012 - 25K 20000 k/H Yoğuşmalı,
    2- Buderus U 062 Akıllı 24-K 20000 k/H Hermetik,

arasında kaldım hangisini önerirsiniz.

KESİNLİKLE !!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: taaydemir

Merhabalar
    eve kombi taktırdım.aynı zamanda termostatik simens vana takdırdım.ayrıca oda sıcaklıklarını belirten oda termostatıda taktırabilirmiyim.programlanabilenden.yoksa kesinlikle gerek yokm...acill bilgi....

Oda termostadı aktırabilirsin , hatta taktırınız ama termostatik vana olmayan bir odaya taktırınız. Her odada termostatik vana var diyorsanız , termostadı takacağınız odadakini ya söktür , yada en son ayar derecesinde kullan.
    Programlı termostat olursa tabi daha iyi olur . Mesele maliyetinde . Kesen kabarıksa bakma üçe beşe al gitsin.

• Merhaba arkadaşlar,

Evimde Vailant marka kombi mevcut.Ancak evi yeni aldım ve benden öncekiler kombiye hiç bakım yapmamışlar.Bu nedenler 650 tlye yakın masraf çıktı şimdillik idare ediyorum ama yenisini alacağım.Ustada aynı şeyi söyledi ilk gelenler kaliteli bakım yapılsaydı kullanmaya devam et derim ama yenisini al demişti.Şimdi siz burdaki usta arkadaşlara sormak istiyorum yeni kombide hangi marka ve modeli almalıyım,Bacalımı,hermetikmi yoksa yoğuşmalımı almalıyım?

evim 120m2 3+1 binaya mantolama yapıldı.Evimdeki petekler demirdöküm plus model ve peteklerin boyu 7 mt

Yardım için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanuygur

Merhaba arkadaşlar,

Evimde Vailant marka kombi mevcut.Ancak evi yeni aldım ve benden öncekiler kombiye hiç bakım yapmamışlar.Bu nedenler 650 tlye yakın masraf çıktı şimdillik idare ediyorum ama yenisini alacağım.Ustada aynı şeyi söyledi ilk gelenler kaliteli bakım yapılsaydı kullanmaya devam et derim ama yenisini al demişti.Şimdi siz burdaki usta arkadaşlara sormak istiyorum yeni kombide hangi marka ve modeli almalıyım,Bacalımı,hermetikmi yoksa yoğuşmalımı almalıyım?

evim 120m2 3+1 binaya mantolama yapıldı.Evimdeki petekler demirdöküm plus model ve peteklerin boyu 7 mt

Yardım için şimdiden teşekkürler.

merhaba , hemen söyleyeyim ki bacalı cihaz kullanamazsınız. Artık İGDAŞ bacalı cihaz kullanımını özel şartlara bağlamış durumda. Binanın dışından çift cidarlı çelik baca çektirirseniz kullanmanıza müsade ediyorlar. Bu da müyhiş bir maliyet getiiri size.

Evinizin büyüklüğü ve petek ölçülerinize bakarsak 20.000 k.cal/h kapasitede bir kombi öneririm size.
    marka ve model içinse bakın ,inceleyin kafanızda birşeyler oluşsun ondan sonra biz tavsiyemizi bildiririz. Ayrıca madem sormuşunuz o halde yoğuşmalı bir model seçin derim. yoğuşmalı kombiler tartışmasız daha verimlidir. Ama ilk maliyetleri konvansiyonel kombilerden daha pahalı.

www.kombistanbul.com

• Alınabilecek uygun fiyatlı ve kaliteli kombi ECA Confeo Plus 20.640 kcal/h Hermetik Kombi dir bence. Almak isteyenler şu adresten ulaşabilirler.
    ECA Confeo Plus 20.640 kcal/h Hermetik Kombi
  • Selamlar,

Forumdaki bazı yazıları okudum, yazanlara sonsuz teşekkürler.

Babamların evine doğalgaz döşeteceğiz. Ev net 90-95 m2 ve 3+1. Evde yalıtım vs. yok. Sanırsam 20000 KCal'lık bir kombi yeterli olacaktır. Forumda okuduklarımdan sonra aşağıdaki 4 model içinden birini seçmeyi düşünüyorum ama tavsiyeleriniz olursa çok sevinirim.

Buderus diğer 3 modelden 300 TL kadar daha pahalı, Buderus daha iyi yorumlardan da bu anlaşılıyor ama servisi nasıldır mesela? ECA'nın ucuz yedek parça ve yaygın servisi olduğundan eminim, Vailant'ın servisinin çok pahalı olduğunu duymuştum. Hangi kombiyi seçmemi tavsiye edersiniz ve Buderus servis açısından nasıldır, bu iki soruya cevap bulabilirsem çok sevinirim :)

-ECA Confeo Plus DCO 24HM (20640 kcal) http://tinyurl.com/ecaconfeo1
    -ECA Fortius Plus DFO 24HM (20640 kcal) http://tinyurl.com/ecafortius1
    -BUDERUS Logomax U062 24K (20640 kcal) http://tinyurl.com/buderusu062
    -VAILLANT Turbo TecPlus VUW TR 242-5 (20640 kcal) http://tinyurl.com/vailantturbotecp

• Arkadaşlar lütfen yardım edin; problemimi ne kombi servisi çözebildi ne de tesisatçı!!!

130 m2 3+1 büyüklüğünde 3 adet daireye mobil sistem tesisat döşettim(borular pakpen tesisat borusu). 7.5 metre DD plus alttan girişli compact ventilli radyatör taktırdım.
    kombi olarak ta demirdöküm neva kombi taktırdım. buraya kadar güzel nevar ki sistemi çalıştırdığımızda peteklerin üst kısımları sıcak alt kısımlarıını soğuk olduğunu farkettim .
    tabii ilk akla gelen peteklerde hava vardır oldu hemen havalarını aldık,fakat yine aynı üst kısımlar yanıyor alt kısımlar soğuk.ikinci ihtimal ters bağlantıları kontrol ettik fakat normal üçüncü olarak her borunun tıkanık olma ihtimaline karşı tek tek kontrol ettik nafile yine aynı .
    son olarak tesisatçı problem bombilerin sirkülasyon pompalarında olabilir dedi ,servis çağırdım pompaların kademelerini kontrol ettiler. yine aynı.
    bu arada filtreleri de temizlediler ,zaten temizmiş. yine aynı

başka ne olabilir

daha önce aynı apartmanda tümüyle aynı tesisat üzerine 4 adet daireye NİTRON kombi taktırmıştım hiçbir problem yaşamadım gayet memnunum
    şu an bir tanesinde ben oturuyorum kombi 42 dereceye ayarlı çok iyi ısıtıyor ,diğerleri yani neva kobbinin bağlı olduğu sistem50 de çalışıyor peteklerin alt tarafı ılık üst tarafı gayet sıcak. Verimli ısınma olmuyor.ve her 3 dairede de durum aynı.
    acaba NİTRON ve NEVA arasında böyle performans farkı olabilir mi ?
    ya da problem ne olabilir ... teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: romantiki

Alınabilecek uygun fiyatlı ve kaliteli kombi ECA Confeo Plus 20.640 kcal/h Hermetik Kombi dir bence. Almak isteyenler şu adresten ulaşabilirler.

Peki arkadaşım acaba ECA Fortius Plus kombi nasıl? Aralarında 200 TL fiyat farkı var. Ama Fortius Plus da yanında haftalık program saatli modülasyonlu oda termostatı hediye. Bunun fiyatı zaten 170-180 TL civarlarında. Fortius Plus ı almak daha mantıklı değil mi bu durumda?

Ayrıca tecrübeli arkadaşlara da soruyum bu iki kombi arasında ne fark var?

• quote:

Orijinalden alıntı: sonbahar78

quote:

Alınabilecek uygun fiyatlı ve kaliteli kombi ECA Confeo Plus 20.640 kcal/h Hermetik Kombi dir bence. Almak isteyenler şu adresten ulaşabilirler.

Peki arkadaşım acaba ECA Fortius Plus kombi nasıl? Aralarında 200 TL fiyat farkı var. Ama Fortius Plus da yanında haftalık program saatli modülasyonlu oda termostatı hediye. Bunun fiyatı zaten 170-180 TL civarlarında. Fortius Plus ı almak daha mantıklı değil mi bu durumda?

Bu sorunun cevabını ben de araştırmıştım..

quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

quote:

quote:

MADEM ÖYLE....İŞTE BÖYLE....... Verdiğin ECA linkine tıkla ve kullanma kılavuzlarını oku...Aradaki farkı bulamazsan sana yazarım....İki kombide aynı değil....Birinde ilave var....Oku....Öğren....Bilgin artsın....Saygılarımla...

Aydınısı sorumu cevaplamış: "Çalışma sisteminde bi fark yoktur.Yalnızca görünüş olarak fark vardır.Fortius kombi gri renktir."

EKSİK BİLGİ VAR.......FORTİUS TA BİR HAFTA İÇERİSİNDE 7 GÜN AYRI AYRI PROGLAMLANAN HAFTALIK PROGRAMLI MODÜLASYONLU ODA TERMOSTADI STANDART...KOMBİ İLE BİRLİKTE....PARASIZ...ÜRÜN KODU. 7006902064...SAYGILARIMLA...

Sayın @taşkafa bu verdiğiniz bilgi maalesef e.c.a nın broşürlerinde yok.

Böyle bir özellik varsa bile bunu aydınısı da bilmiyor. İlginç..

Bilgi için de teşekkürler..

Ben bu farkı E.C.A ya da e-posta ile sormuştum. 1 saat önce Ankara bölge müdürlüğünden aradılar. Aynen @taşkafa'nın yazdığı gibi "oda termostadı veriliyormuş. Bir de renk farkı var. Onun dışında kullanılan herşey aynıymış. Kısacası kaporto değişikmiş.."

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

MADEM ÖYLE....İŞTE BÖYLE....... Verdiğin ECA linkine tıkla ve kullanma kılavuzlarını oku...Aradaki farkı bulamazsan sana yazarım....İki kombide aynı değil....Birinde ilave var....Oku....Öğren....Bilgin artsın....Saygılarımla...

Aydınısı sorumu cevaplamış: "Çalışma sisteminde bi fark yoktur.Yalnızca görünüş olarak fark vardır.Fortius kombi gri renktir."

EKSİK BİLGİ VAR.......FORTİUS TA BİR HAFTA İÇERİSİNDE 7 GÜN AYRI AYRI PROGLAMLANAN HAFTALIK PROGRAMLI MODÜLASYONLU ODA TERMOSTADI STANDART...KOMBİ İLE BİRLİKTE....PARASIZ...ÜRÜN KODU. 7006902064...SAYGILARIMLA...

Ben bu farkı E.C.A ya da e-posta ile sormuştum. 1 saat önce Ankara bölge müdürlüğünden aradılar. Aynen @taşkafa'nın yazdığı gibi "oda termostadı veriliyormuş. Bir de renk farkı var. Onun dışında kullanılan herşey aynıymış. Kısacası kaporto değişikmiş.."

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim. Ben de sayın @taşkafaya sormuştum bana da fark yok demişti.
    @romantiki arkadaş confeo plus ı söyleyince ben de bunu söylemek istedim. Çünkü fiyatı uygun olan sitelerde ikisi arasında 200 tl bi fark var. O da hemen hemen mod. oda termostatı fiyatına denk geliyor. 30-40 TL bi fark var. Hangisini uygun bulursak onu almaz lazım o zaman.
    Ben de bu ikisinden birini tercih edeceğim bu başlıktaki tavsiyelere uyarak. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler...

Keşte bu başlıkta tavsiyeler yapan arkadaşlar bazı densizlere kızıp yorum yapmaktan vazgeçmeselerdi. Çünkü konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlara bu tip başlıklar çok yardımcı oluyor. Bu forumun bence 1 numarası TAVSİYELER... İnşallah bu arkadaşlar tekrar yorum yapmaya başlarlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonbahar78 -- 16 Ekim 2010; 13:55:41 >

• quote:

Teşekkür ederim. Ben de sayın @taşkafaya sormuştum bana da fark yok demişti.
    @romantiki arkadaş confeo plus ı söyleyince ben de bunu söylemek istedim. Çünkü fiyatı uygun olan sitelerde ikisi arasında 200 tl bi fark var. O da hemen hemen mod. oda termostatı fiyatına denk geliyor. 30-40 TL bi fark var. Hangisini uygun bulursak onu almaz lazım o zaman.
    Ben de bu ikisinden birini tercih edeceğim bu başlıktaki tavsiyelere uyarak. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler...

.......

Yanlız biraz önce bir E.C.A bayisine gittim fortius plusun yanında artık mod. oda termostadı vermiyoruz dedi. Şaşırdım. Konu hakkında bilgisi olan var mı?
  • Arkadaşlar,
    Evim Ankara'da 95metrekare,doğu ve kuzey cepheli oldukça soğuk olan bir daire. Ariston-uno marka kombim vardı,7yıl kullanabildim, bozuldu.
    Sık sık arızaya geçiyor. Servis çağırdım uğraşma değiştir dedi.Kombilere bakıyorum, kafam karıştı.Eski kombimi takan firmadan geldiler ,
    Condens 2000 W(24 kW)önerdiler. Başka alternatif de sunmadılar.Anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Nelere dikkat edeceğimi de bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankaralıoktay -- 16 Ekim 2010; 21:50:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maydemir99

Arkadaşlar lütfen yardım edin; problemimi ne kombi servisi çözebildi ne de tesisatçı!!!

130 m2 3+1 büyüklüğünde 3 adet daireye mobil sistem tesisat döşettim(borular pakpen tesisat borusu). 7.5 metre DD plus alttan girişli compact ventilli radyatör taktırdım.
    kombi olarak ta demirdöküm neva kombi taktırdım. buraya kadar güzel nevar ki sistemi çalıştırdığımızda peteklerin üst kısımları sıcak alt kısımlarıını soğuk olduğunu farkettim .
    tabii ilk akla gelen peteklerde hava vardır oldu hemen havalarını aldık,fakat yine aynı üst kısımlar yanıyor alt kısımlar soğuk.ikinci ihtimal ters bağlantıları kontrol ettik fakat normal üçüncü olarak her borunun tıkanık olma ihtimaline karşı tek tek kontrol ettik nafile yine aynı .
    son olarak tesisatçı problem bombilerin sirkülasyon pompalarında olabilir dedi ,servis çağırdım pompaların kademelerini kontrol ettiler. yine aynı.
    bu arada filtreleri de temizlediler ,zaten temizmiş. yine aynı

başka ne olabilir

daha önce aynı apartmanda tümüyle aynı tesisat üzerine 4 adet daireye NİTRON kombi taktırmıştım hiçbir problem yaşamadım gayet memnunum
    şu an bir tanesinde ben oturuyorum kombi 42 dereceye ayarlı çok iyi ısıtıyor ,diğerleri yani neva kobbinin bağlı olduğu sistem50 de çalışıyor peteklerin alt tarafı ılık üst tarafı gayet sıcak. Verimli ısınma olmuyor.ve her 3 dairede de durum aynı.
    acaba NİTRON ve NEVA arasında böyle performans farkı olabilir mi ?
    ya da problem ne olabilir ... teşekkür ederim

sevgili maydemir 99 sorununun cevabı 156 ncı sayfanın en sonunda ben yazmıştım mevcuttur bakabilirsin

• 
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.