Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (395. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.326.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kombiyi yeni taktırdım.Daha önce 3 yıl merkezi sistem kömürlü kazanla ısındık.Kombiyi kullanmadan önce petekteki pis suyu boşaltırsam bir zararı olurmu.Duyduğuma göre bazen problem çıkabiliyormuş.uzman arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.tşk.
  • Arkadaşlar 1-2 sayfa önce komsi tavsiyesi isterken sadece kombiyi değiştirdiğimizde 150 TL lik kurulum ücreti haricinde ektra bir ödemede bulunuyor muyuz diye sormuştum. Buna cevap olarak bacalıdan hermetik veya yoğuşmalıya geçmiyorsanız başka bir ücret yok denmişti.

Akşam üzeri bir Ferroli bayisinden fiyat almak istedim. Ferroli domitech için kampanyalı ve fiyat olarak da 1230 TL dedi. Ancak kombi değişiminde Proje bedeli, işçilik parça v.s için artı olarak 350 TL ücret çıkardı. Ben ısrarla bana bacalıdan geçilirse proje bedeli ödenir dediler dedim ama beni dinlemedi ve hayır dedi. Proje bedeli var dedi.

Şimdi tekrar soruyorum arkadaşlar lütfen yardım... Ankarada oturuyorum. Kombi arızalı ve sadece kombiyi değiştirmem lazım. Kombi hemen mutfakta pencerinin kenarında camdan dışarı çıkıyor ve 40-50 cm lik bir boru yeterli oluyor. Bu durumda proje bedeli v.s. başka bir ödeme yapar mıyım? Sadece 150 TL lik kurulum ücreti ödemiyor muyuz?

• Arkadaşlar cahilliğime verin. Şuan evde DD 14 yıllık kombi var. Kombiyi değiştirmek istiyorum. Ev klasik Türk evi. 85 m2 3+1 dış yalıtımı yok. Bana tavsiyeniz ne olur? DD ye devam mı edeyim (nitron) yoksa ECA confeo ya da confeo plus mı alayım? teşekkürler...
  • slm.lar Bende eca confeo plus aldım.Bursada oturuyorum.evim 90-100 m2 8,2 demirdöküm petek var.projenin çizilmesini bekliyorum.kombiyi şu an sadece şofben amaçlı kullanmaktayım.Sıcak su musluğunu açtığımda bazen kombi ateşleme yapmıyor.örnek banyodasınız.musluğu kapatıp tekrar açtığınızda kırmızı reset lambası yanıyor.Anlamış değilim ve canım sıkkın.Böyle bir sorunla karşılaşan varmı?Peteklerdeki su miktarınla alakalı olabilirmi?.peteklerde ki su miktarı ekranda 1,7 yazıyor.Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

Orijinalden alıntı: sonbahar78

Teşekkür ederim. Ben de sayın @taşkafaya sormuştum bana da fark yok demişti.
    @romantiki arkadaş confeo plus ı söyleyince ben de bunu söylemek istedim. Çünkü fiyatı uygun olan sitelerde ikisi arasında 200 tl bi fark var. O da hemen hemen mod. oda termostatı fiyatına denk geliyor. 30-40 TL bi fark var. Hangisini uygun bulursak onu almaz lazım o zaman.
    Ben de bu ikisinden birini tercih edeceğim bu başlıktaki tavsiyelere uyarak. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler...

.......

Yanlız biraz önce bir E.C.A bayisine gittim fortius plusun yanında artık mod. oda termostadı vermiyoruz dedi. Şaşırdım. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Bu bayinin takdirinde olan birşey değil ki, sallamış o adam.. içinden yine mod. oda termostatı çıkıyor. Ancak Fourtius Plus kombi nerdeyse hiçbir bayinin stoklarında olmayan bir ürün. kime sorduysam yok diyor. 1270 tl.ye bir siteden sipariş verdim 1 hafta sonrasına ancak takabilirim dedi. Ben de öyle olunca vazgeçtim ve aynı özelliklerdeki (Mod. Oda Termostatı ve Metalik Gri renk haricinde) Confeo Plus modelini ve yanına da oda termostatını sipariş ettim. Şu anda internette bulabildiğim en ucuz fiyattan,www.kombici.com.tr sitesinde 1080tl.

Sonbahar78 arkadaşım evet. ben de bu soruyu kombiciye sordum. arasında sadece metalik gri renk ve oda termostatı farkı var dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 17 Ekim 2010; 22:35:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

Teşekkür ederim. Ben de sayın @taşkafaya sormuştum bana da fark yok demişti.
    @romantiki arkadaş confeo plus ı söyleyince ben de bunu söylemek istedim. Çünkü fiyatı uygun olan sitelerde ikisi arasında 200 tl bi fark var. O da hemen hemen mod. oda termostatı fiyatına denk geliyor. 30-40 TL bi fark var. Hangisini uygun bulursak onu almaz lazım o zaman.
    Ben de bu ikisinden birini tercih edeceğim bu başlıktaki tavsiyelere uyarak. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler...

.......

Yanlız biraz önce bir E.C.A bayisine gittim fortius plusun yanında artık mod. oda termostadı vermiyoruz dedi. Şaşırdım. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Bu bayinin takdirinde olan birşey değil ki, sallamış o adam.. içinden yine mod. oda termostatı çıkıyor. Ancak Fourtius Plus kombi nerdeyse hiçbir bayinin stoklarında olmayan bir ürün. kime sorduysam yok diyor. 1270 tl.ye bir siteden sipariş verdim 1 hafta sonrasına ancak takabilirim dedi. Ben de öyle olunca vazgeçtim ve aynı özelliklerdeki (Mod. Oda Termostatı ve Metalik Gri renk haricinde) Confeo Plus modelini ve yanına da oda termostatını sipariş ettim. Şu anda internette bulabildiğim en ucuz fiyattan,www.kombici.com.tr sitesinde 1080tl.

Sonbahar78 arkadaşım evet. ben de bu soruyu kombiciye sordum. arasında sadece metalik gri renk ve oda termostatı farkı var dedi.

Vermiyoruz derken artık E.C.A da vermiyormuş(göndermiyormuş)
    confeo ile fortius arasında fiyat farkı da çok. Bazı sitelerde fiyat farkı 400-500tl ye kadar çıkıyor. Fortiusnun bi anlamı kalmamış yanii.. Confeo'ya devam..

• quote:

Arkadaşlar 1-2 sayfa önce komsi tavsiyesi isterken sadece kombiyi değiştirdiğimizde 150 TL lik kurulum ücreti haricinde ektra bir ödemede bulunuyor muyuz diye sormuştum. Buna cevap olarak bacalıdan hermetik veya yoğuşmalıya geçmiyorsanız başka bir ücret yok denmişti.

Akşam üzeri bir Ferroli bayisinden fiyat almak istedim. Ferroli domitech için kampanyalı ve fiyat olarak da 1230 TL dedi. Ancak kombi değişiminde Proje bedeli, işçilik parça v.s için artı olarak 350 TL ücret çıkardı. Ben ısrarla bana bacalıdan geçilirse proje bedeli ödenir dediler dedim ama beni dinlemedi ve hayır dedi. Proje bedeli var dedi.

Şimdi tekrar soruyorum arkadaşlar lütfen yardım... Ankarada oturuyorum. Kombi arızalı ve sadece kombiyi değiştirmem lazım. Kombi hemen mutfakta pencerinin kenarında camdan dışarı çıkıyor ve 40-50 cm lik bir boru yeterli oluyor. Bu durumda proje bedeli v.s. başka bir ödeme yapar mıyım? Sadece 150 TL lik kurulum ücreti ödemiyor muyuz?

Benim bu sorum hakkında bilginiz var mı arkadaşlar? Bugün başka bir kombiciye daha sorduk bu durumun sadece Ankarada olduğunu birçok şehirde sadece kombi değişiminde proje gerekmediğini söylediler. Ama Ankarada Ego kombi değişiminde mutlaka proje istiyormuş.

Acaba kombi haricinde ne kadar isterlerse makul bir fiyat olur arkadaşlar. Bu sorduğum 2 kombici de 300 TL ye yakın proje işçilik malzeme fiyatı söylediler.

Mesela bir bayi bana sadece kombi değişmez ki onun altındaki borular falan uymaz o yüzden malzeme kullanılır mutlaka dediler. Bu internette sitelerde yazan 150 TL takma ücretine acaba herşey dahil mi? Yani bu bayinin söylediği malzemeler. Bir de diyelim ki internetten aldık kombiyi biz bunu kime taktıracağız? Servis mi monte ediyor yoksa satış yapan bayi mi?

• Arkadaşlar;;;;;;

130 m. 5 katlı bina, 5. kat, cephesi açık, yeni bina izalasyonu iyi, kombi olarak ECA Confeo Premix-S 24 K 20640 Yoğuşmalı almayı düşünüyorum, sizce uygun mu konu hakkında bilgisi olan arkadaş varsa bana mesaj atarsa sevinirim.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar 1-2 sayfa önce komsi tavsiyesi isterken sadece kombiyi değiştirdiğimizde 150 TL lik kurulum ücreti haricinde ektra bir ödemede bulunuyor muyuz diye sormuştum. Buna cevap olarak bacalıdan hermetik veya yoğuşmalıya geçmiyorsanız başka bir ücret yok denmişti.

Benim bu sorum hakkında bilginiz var mı arkadaşlar? Bugün başka bir kombiciye daha sorduk bu durumun sadece Ankarada olduğunu birçok şehirde sadece kombi değişiminde proje gerekmediğini söylediler. Ama Ankarada Ego kombi değişiminde mutlaka proje istiyormuş.

Acaba kombi haricinde ne kadar isterlerse makul bir fiyat olur arkadaşlar. Bu sorduğum 2 kombici de 300 TL ye yakın proje işçilik malzeme fiyatı söylediler.

Mesela bir bayi bana sadece kombi değişmez ki onun altındaki borular falan uymaz o yüzden malzeme kullanılır mutlaka dediler. Bu internette sitelerde yazan 150 TL takma ücretine acaba herşey dahil mi? Yani bu bayinin söylediği malzemeler. Bir de diyelim ki internetten aldık kombiyi biz bunu kime taktıracağız? Servis mi monte ediyor yoksa satış yapan bayi mi?

hocam bildiğim kadarıyla cevap vermeye çalışayım. 150tl.ye montaj, kullanılan malzemeler vs.. dahil. ben internetten bulduğum en iyi fiyatlı firmayı aradım (yukarda adresini vermiştim. ) ve satıcı arkadaşla konuşarak telefondan sipariş verdim, kombi montajını inşallah aynı firma yapacak. en azından bu şekilde kargo parası ödemekten kurtuluyorsunuz... montajı firmaya yaptırmak zorunda değilsiniz, bir doğalgazcıya gidip 150tl. ücreti karşılığında taktırabilirsiniz.. ben parayıda nasip olursa montajdan sonra elden teslim edeceğim. yalnız ben anadolu yakasında olduğum için bir de 30 tl. nakliye bedeli ödüyorum. avrupa yakasındaysanız sanırım onu da ödemezsiniz.
    kombi değiştirme konusuna gelince onun cevabını bilmiyorum ama isterseniz firmadan bir yetkilinin cep telefonunu vereyim size pm'den.. arayıp sorabilirsiniz.

• İnternetteki firmalardan almak isterim ama siz İstanbuldasınız sorun yok. Ama ben Ankaradayım. Aldığım firmaya yaptırmak gibi bir durumum olmaz herhalde. Daha önceki sayfalarda proje ile ilgili 1-2 soru görmüştüm. Orda Aynı şartlarda değiştirirseniz projeye gerek yok denmişti. Ama biraz sorup soruşturunca sanırım proje her durumda gerekiyormuş. Ama ben 150 TL düşünürken birden 300-400 TL ek maliyet çıkınca şaşırdım biraz. Bayram arefesi çok kötü oldu kombinin arızalanması.

Peki arkadaşlar diyelim ki sadece kombiyi aldık bir firmadan veya internetten. Ferroli veya ECA. Bunu teknik servis mi takıyor bayiler mi takıyor. Veya ECA aldık, Demirdöküm satan bir tanıdık usta var. Onlar takabilir mi? Bu montaj konusunda bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim...
  • quote:

İnternetteki firmalardan almak isterim ama siz İstanbuldasınız sorun yok. Ama ben Ankaradayım. Aldığım firmaya yaptırmak gibi bir durumum olmaz herhalde. Daha önceki sayfalarda proje ile ilgili 1-2 soru görmüştüm. Orda Aynı şartlarda değiştirirseniz projeye gerek yok denmişti. Ama biraz sorup soruşturunca sanırım proje her durumda gerekiyormuş. Ama ben 150 TL düşünürken birden 300-400 TL ek maliyet çıkınca şaşırdım biraz. Bayram arefesi çok kötü oldu kombinin arızalanması.

Peki arkadaşlar diyelim ki sadece kombiyi aldık bir firmadan veya internetten. Ferroli veya ECA. Bunu teknik servis mi takıyor bayiler mi takıyor. Veya ECA aldık, Demirdöküm satan bir tanıdık usta var. Onlar takabilir mi? Bu montaj konusunda bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim...

Kombiyi istediğiniz bir firmaya taktırabilirsiniz.Bunun için 150-200 TL. montaj ücreti ödersiniz. Ayrıca Ustalar bütüm kombilerin montajını yapabilirler.Fakat proje işleriniz de varsa mutlaka bir yetkili doğalgaz firması ile irtibata geçiniz.

• quote:

quote:

Merhaba , kombi yenilenirken proje işlemi gerekmez. Yalnız yeni cihaz için yetkili bir firmanın tekrardan onay alması gerekir ve kombi montajı + onay için ücret talebedilir. kombi montajı 150-200 TL. onay içinse 50-100 TL. ücret alınmakta. Fakat montaj yapılacak yeri görmediğimiz için fiyat için genede net bişey söyleyemeyiz. Ancak en az 200-250 TL. ücret ödemeniz gerektiğini söyleyebilirim. 300 TL. fiyat teklifi aldığınızı belitmişiniz ki ortalama bir fiyattır. Gende başka yerlerden de fiyat alınız.

• evet arkadaşlar,
    yüzdüm, yüzdün en sonunda kuyruğuna geldim. bu işlerle uğraşan veya yazacağım kombiler hakkında tecrübesi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum.
    iki kombi arasında kaldım.
    1-Ariston Clas 24kw hermetik kombi + oda termostatı
    2-Eca Confeo Plus 24kw hermetik kombi + oda termostatı
    hangisini öneririsiniz?
    ayrıca oda termostatının modülasyonlu olması nedemektir?
    yardımlarınızı bekliyorum......
  • Biraz önce keşif için geldi , bayii .

Eca Confeo Plus + oda kumandası = 1.200 TL

Eca Vana = 8 TL ( Termostatik değil -adet )

6.6 mt Demirdöküm Plus + 60*100 Havlupan = 760 TL + havlupanın fiyatını ve markasını hatırlamıyorum ...

Alarm = 100 TL

Kombi kutusu = 75 TL

İşçilik = 400 TL koydu

Kar ' ı = 600 TL koydu

50 cm Baca Uzatma işlemi var ...

Hole boru uzatma işi var .. 6.6 mt'nin içinde 60 cm'lik petek koydurdum oraya da ...

Proje çizimleri falanı filanı , toplam 3950 gibi bir fiyat çıktı . 2000 TL 'sini peşin verelim dedik ( kombi + petek + vana + baca gibi ihtiyaçları karşılamak için ) Geri kalan 1950 TL yi de 6 ya böldürdük . 325 , 325 6 ay boyunca ödenecek ...

Bir de işin belediye kısmı var .

Abonelik ücreti 343,40 ( isterseniz 6 ya bölünebiliyor ) + Depozito 260 TL ( Bu da 2 'ye bölünebiliyor ) ... Bu da 603,40 TL ..

Biraz fazla gibi değil mi sizce ?

• quote:

Orijinalden alıntı: jackosman

Biraz önce keşif için geldi , bayii .

6.6 mt Demirdöküm Plus + 60*100 Havlupan = 760 TL + havlupanın fiyatını ve markasını hatırlamıyorum ...

Alarm = 100 TL

Kombi kutusu = 75 TL

İşçilik = 400 TL koydu

Kar ' ı = 600 TL koydu

Hole boru uzatma işi var .. 6.6 mt'nin içinde 60 cm'lik petek koydurdum oraya da ...

Proje çizimleri falanı filanı , toplam 3950 gibi bir fiyat çıktı . 2000 TL 'sini peşin verelim dedik ( kombi + petek + vana + baca gibi ihtiyaçları karşılamak için ) Geri kalan 1950 TL yi de 6 ya böldürdük . 325 , 325 6 ay boyunca ödenecek ...

Abonelik ücreti 343,40 ( isterseniz 6 ya bölünebiliyor ) + Depozito 260 TL ( Bu da 2 'ye bölünebiliyor ) ... Bu da 603,40 TL ..

Bu ne karı acep

• Bilmiyorum hocam , o her doğal gaz bayisinde olan tablonun en alt kısmında var kar diye . 650 yazdı , onu 600 diye düzelttik + işçilikte var ... O da herhalde bayiinin rızkı .
  • quote:

Biraz önce keşif için geldi , bayii .

Alarm = 100 TL

Kombi kutusu = 75 TL

İşçilik = 400 TL koydu

Kar ' ı = 600 TL koydu

Geçen Hafta dayımların binasına çekildi 6 mt petek DD plus,havlupan,vanalar eca,1 adet termostatik vana,eca confeo premix kombi kombi dolabı falan yani anahtar teslim (abone hariç)

3000..TL yaptılar 2 günde

1000 lirası peşin
    2000 lirası iş bitimi

• Arkadaşlar ECA confeo mu yoksa confeo plus mı alayım? acil cevap yazarsanız sevinirim. tşk. biri 1100, diğeri 1300 civarında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: özqür_34

Geçen Hafta dayımların binasına çekildi 6 mt petek DD plus,havlupan,vanalar eca,1 adet termostatik vana,eca confeo premix kombi kombi dolabı falan yani anahtar teslim (abone hariç)

1000 lirası peşin
    2000 lirası iş bitimi

Doğrudur hocam da 3 -4 bayii gezdim . 4220 - 3770 lerde dolanan fiyat vardı .Keşke bulabilsek de yok ! Belki dayının tanıdık falandır , ne bileyim .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: özqür_34

1000 lirası peşin
    2000 lirası iş bitimi

Doğrudur hocam da 3 -4 bayii gezdim . 4220 - 3770 lerde dolanan fiyat vardı .Keşke bulabilsek de yok ! Belki dayının tanıdık falandır , ne bileyim .

Ordaki 600 Kar diye bişey yok uydurmasyon o adamın ordaki kazancı işçiligi zaten sen deseydinya malzemeyi ben alıyım sen 400 kagıda yap bunu 300 lirada proje masradı 700 liraya mal olurdu malzemesiz...

aslında işçilik 400 lirada çok 2 kişi 1 günde rahat bitiriyo 200 lira kim kazanıyo günde hele bide iç tesisat düzgünse tak tak gitsin... forumda dogalgazcı arkadaş varsa kızmasın ama durum böyle yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özqür_34 -- 18 Ekim 2010; 16:20:49 >

• 
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.