Şimdi Ara

Western Digital Red 2 TB NAS disk sürücü video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
5.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bu videomuzda Western Digital'in NAS cihazlarında kullanım için geliştirdiği Red serisi sabit disklerden 2 TB kapasiteli modeli inceliyoruz.

• caviar black'ten hızlı olması çok enteresan

• WD Cavier Black nasıl WD Greenden kötü yaw

• WD sağolsun çok sever veri depolamayı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde WD SmartWare'yi düzgün çalışır hale getirseler WD'den soğuttu resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

caviar blackten hızlı olması çok enteresan

+1

Ama erişim süresinde tökezledi.

• bende caviar black'i iyi bişey zannediyodum.bu ne böyle

• video açılmıyor
    "video oynatıcı kaynağında bir problem bulundu ve yeniden başlatıldı" (chroume)

edit: düzelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -mehmet- -- 15 Ağustos 2012; 23:37:55 >
  • Seagate'ye devam a dostlaar
  • Aynı zamanda green seri de incelenmiş oldu, teşekkürler. Red'in en büyük artısı ısınmama bence. Bunun üzerine daha çok çalışmışlar gibi görünüyor.
  • Taramalı gibi konuşuyor mübarek iyice robota dönmüş incelemeler, çok yazık.

• güzel inceleme olmuş teşekkürler.

2007 yılından beri harddisk tercihim hep samsung dan yana olmuştur 1 kere beni yarı yolda bırakmadı hatta ilk aldığım samsung harddisk hala duruyor hd tune ile sadece 2 bad sector hatası aldım, o kadar kullanıma rağmen daha 3 ay önce sesler artmaya ve sisteme yaptığı darboğaz artmaya başladığı için artık emekli ettim inanın o diskin çektiği eziyeti başka diske uygulasanız bu kadar dayanacağını sanmıyorum. Harddiskde Samsung dan şaşmam size de öneririm...

• quote:

Orijinalden alıntı: Hsna

Taramalı gibi konuşuyor mübarek iyice robota dönmüş incelemeler, çok yazık.

Mesut hemen bağırmaya başlar eleştiri yapmayın diye uzun uzun yazar
  • Bu sıcaklık testlerini nasıl bir ortamda yapiyorsunuz bilmiyorum ama okadar yüksek ısılarda performanslarda düşme olabilir diye düşünüyorum.

Benim sistemde 3 tane hdd var, sıcaklıkları;

1tb caviar black - 35c

1.5 tb c. green -- 33c

2tb caviar green - 30c

kısacası ''normal'' kullanımlarda o derece yüksek sıcaklıklar yok. 7 derece az bir fark değil. ( sistem 12 saatir açık, torrent 20mbit ile download yapiyor 2 tb lik olana). Sonuç olarak sıcaklık farkları doğru olsada diğer testlerin yuksek ısıda olması sonuçları etkileyebilir diye düşünüyorum.

ayrıca arkadaşında belirttiği gibi, biraz daha yavaş konuşulursa daha iyi olur çok yorucu oluyor dinlemesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krabu

güzel inceleme olmuş teşekkürler.2007 yılından beri harddisk tercihim hep samsung dan yana olmuştur 1 kere beni yarı yolda bırakmadı hatta ilk aldığım samsung harddisk hala duruyor hd tune ile sadece 2 bad sector hatası aldım, o kadar kullanıma rağmen daha 3 ay önce sesler artmaya ve sisteme yaptığı darboğaz artmaya başladığı için artık emekli ettim inanın o diskin çektiği eziyeti başka diske uygulasanız bu kadar dayanacağını sanmıyorum. Harddiskde Samsung dan şaşmam size de öneririm...

Samsung sabit disk bölümünü Seagate'e sattı. Geçmiş olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ayyan

bende caviar blacki iyi bişey zannediyodum.bu ne böyle

Anlık yazdığı için olabilir. intellipower teknolojisi bulunuyor ilk 2 diskte.Sondakilerde sanırım intellipower yok ve cache değerleri ilk 2sine göre düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acbold -- 16 Ağustos 2012; 1:10:43 >
  • Anlık yazdığı için olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Koşulsuz_Uyarıcı

WD Cavier Black nasıl WD Greenden kötü yaw

black olan 1 tb green 3tb olarak seçilmiş.plaka üzerindeki alan aynı ama veri yoğunluğu green de daha fazla olduğu için okuma testlerinde bi miktar daha hızlı görünmesi normal.ama pc de hızı farkettiren bunlar değildir.küçük parçacık ve erişim süresidir ki black seri bunda daha iyi.

kırmızı seri anlaşılan o ki sürekli çalışmak için tasarlanmış.özenli üretildiği açık.pc içerisinde arşiv diski olarak tercih edilebilir ama asla sistem kurmayın bu diske.

• ssdlerde fiyat sorunu halledildiği zaman bunları müzeye kaldırırız artık.Devir ssd devri.En güzeli sistemi ve önemli programları içine alabilecek ssd+ green serisi bir hdd ...En azından şimdilik bu şekilde olmalı diye düşünüyorum.İleride kesnlikle mekanik hddler çöp olmaya mahkum...

• samsung eğer satmasaydı disk bölümünü diğer namı değer firmalar biraz zor ekmek yerlerdi raid olarak 322gj kullanıyorum gerçi tek eksiği sata 3 olmaması onun dışında gereksinimleri erişim süreleri okuma yazma hızları yeterli seviyede

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.