- x
VW passat mı ford mondeo mu?
66 Cevap7365 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

25 Mesaj
12 Ağustos 2012; 22:41:53 

Arkadaşlar Ford mondeo vw passat arasında kıyaslama yapılsa hangisi daha üstün gelir ? Bu araçlar 2009 2010 model ve
2.0 dizel motor olocak. Ford mondeo daha sanki iyi görünümlü geliyor bana. Birde sizin fikrinizi sorayım

9915 Mesaj
12 Ağustos 2012; 23:35:53 

Bu çok zor bir soru.Şimdi bombayı atıp kaçardım ama neyse

I fought wars in Afghanistan, Mozambique, Eritrea, and Chad. Among the Mujahaddin guerillas, I was known and feared as 'Shalashaska'. I was trained by Russian GRU. I am not like one of these KGB slugs. To me, this isn't torture...It's a sport.

1499 Mesaj
13 Ağustos 2012; 0:20:48 

fiyat olarak mondeo derim özellik fazla fiyat uygun

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Ağustos 2012; 0:28:15 

ikisi de çok iyi araçlar.
Hemen her konuda aynı seviyedeler.
Üstün noktaları mesela yol tutuşta mondeo tartışmasız iyi araç.
passat konfor ve 2. el tercihi avantajlı.
Bence test sürüşü yapılıp karar öyle verilmeli.

461 Mesaj
13 Ağustos 2012; 0:53:07 

2009-2010 Passat Comfortline 55bin civarında iken
2009-2010 Mondeo Titanium 45bin civarında
Benim tercihim Mondeo olurdu 10bin de cebimde kalırdı, mondeo kesinlikle yol tutuşu ve donanım olarak passattan daha iyidir(Titanium-Comfortline karşılaştırarak)
Motor olarak da neredeyse hiç farkı yok 2si de 2.0 140HP 320Nm/tork, yakıt tüketimleri ise yarım litre bile farketmiyor.
Dış görünüş görecelidir ama Mondeo sanki daha bi albenili bir araç gibi duruyor.

http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=8882

http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=7655

277 Mesaj
13 Ağustos 2012; 1:29:09 

Ford araba mı traktör mü belli değil. Passat her zaman Mondeonun önündedir. Ama ben Jetta alırdım. Mis gibi binerdim. Dsg olması da şart. [ C4 Bombasını kurdum. Birazdan patlar ]

VW JETTA 1.4 TSİ 160 PS MANUEL
HONDA CİVİC 1.6 ELEGANCE 125 PS MANUEL

9915 Mesaj
13 Ağustos 2012; 2:12:20 

Bombanın patlamasını önlemek için "Jetta" kablosunu kesin!

I fought wars in Afghanistan, Mozambique, Eritrea, and Chad. Among the Mujahaddin guerillas, I was known and feared as 'Shalashaska'. I was trained by Russian GRU. I am not like one of these KGB slugs. To me, this isn't torture...It's a sport.

4654 Mesaj
13 Ağustos 2012; 2:52:55 

Fazla düşünmeden fiyat avantajıyla birlikte Mondeo' yu tercih ederdim.

3602 Mesaj
13 Ağustos 2012; 2:54:30 

Mondeo kesinlikle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

8102 Mesaj
13 Ağustos 2012; 3:04:47 

VW'yi pek sevmem ama iki araç arasında kalsam kesinlikle Passat alırdım.

Ama o kadar para verdikten sonra, gider S60 alırdım, orası da ayrı.

Copyright © 2010/2011/2012/2013/2014 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.

1223 Mesaj
13 Ağustos 2012; 3:22:32 

Ikisi de D sinifi olmakla birlikte biraz farkli karakterde araclar. Genel olarak Passat daha rafine, Mondeo daha sportif. Ote yandan, gunluk kullanimda ne konfor, ne surus dinamikleri konusunda birbirlerine buyuk ustunlukleri var. Evet, Mondeo daha iyi yol tutar belki ama Passat da bu alanda hic kotu degildir; Passat daha konforlu olabilir ama Mondeo'ya konforsuz denemez vs.

Deger kaybini halihazirda yasamis ikinci el bir Mondeo'yu almak mantikli olabilir. Ama gerektiginde cabuk paraya cevrilsin, (dogru ya da yanlis) prestij algisi daha yuksek olsun derseniz, Passat daha mantikli.

Tabii bu tarz araclarda sunu asla unutmamali: 2.0 dizel D sinifi araclar genellikle yuksek kilometrelerde kullanilir. Sozkonusu araclar da sonucta VW ve Ford, yani motor anlaminda bir Mercedes gibi evladiyelik degiller. Belki 80-100 bin km sorun degildir ama, 2-3 yasinda, 150-200-250 bin km'lerde dizel 2.0 araclar var piyasada, hatta bu tarz araclarin cogu galericilerin elinde oldugu icin kilometre dusurme olayi da cok yaygin. Yuksek kilometrelerden kacinmaniz gerek. Sorun cikarma olasiliginin yuksekligi bir yana, zamani geldiginde satarken de zorlanirsiniz...

O bakimdan "Passat mi, Mondeo mu?" sorusunun asil yaniti temizliginden, duzgun kullanilmis oldugundan en emin oldugunuz, butcenize gore bulabildiginiz en dusuk kilometredeki arac olmali. Gerisi gazoz bence.

117 Mesaj
13 Ağustos 2012; 3:25:44 

mondeo derim. bana göre passatlardan daha hoş geliyor.

584 Mesaj
13 Ağustos 2012; 3:51:16 

Passat sìnìfìnìn en iyi aracì bence.

5861 Mesaj
13 Ağustos 2012; 4:35:30 

Mondeo ama muhakkak 17" beş kollu jantlı olanından, yani şu ilandaki gibi :

http://www.sahibinden.c...del-full-96410241/detay

1079 Mesaj
13 Ağustos 2012; 4:52:09 

Manuel 2 bin motor mondeo al yolların lordu ol

1435 Mesaj
13 Ağustos 2012; 4:55:01 

ya kura çek yada mondeo al

3519 Mesaj
13 Ağustos 2012; 7:28:46 

passat

Kanûnî Sultân Süleyman Han
Muhteşem - Şehidi
"Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah'ın bir lütfudur."

1418 Mesaj
13 Ağustos 2012; 9:03:07 

ikisi de gerçekten çok güzel araçlar.. Seçim konusunda tamamen kişisel beğeniler devreye giriyor.. Ama hangisini seçersen seç seni üzmezler..
Benim tercihim Passat..

2118 Mesaj
13 Ağustos 2012; 9:18:11 

beyler arkadaş forumdaki vw muhabbetini bilmiyor olabilir mesaj yazarken anlaşılabilir olması için dikkat edin

ben olsam hangisinden en temiz bulduysam onu alırdım

2259 Mesaj
13 Ağustos 2012; 9:38:25 

quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

VW'yi pek sevmem ama iki araç arasında kalsam kesinlikle Passat alırdım.

Ama o kadar para verdikten sonra, gider S60 alırdım, orası da ayrı.

yav s60 nasıl alıyorsunuz..85.000tl den başlıyor fiyatları..

mondeo nun 2.elinin 45.000 passatın 55.000 olması mondeonun daha fiyatını uygun gösteriyor ama unutulmamalıdır ki bu aynı zamanda 2.elde ne kadar değer kaybettiğinin de göstergesi....bugun passat alınıp 2 sene sonra aynı fiyata satılabiliyor bu çok önemli bir özellik..
mondeo nun yol tutusundan bahsedilmiş öyle bir konusulmus ki passat yolda durmuyor sanki..iki araba da yol tutus acısından birbirine üstünlük sağlayamaz..bununla beraber bana göre passat daha alınası bir araç.ben olsam passat alırdım..burada alacak kişinin mutlaka test edip en azından aracın yanında detaylı inceleme yapması gerekmekte..

ayrıca 2.0 litre motor alıyorsunuz da bunun vergisi aynı değil mi?yazık günah bu vergiye verilen paralara..bence 1.6 motorlara bakın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atiktuk -- 13 Ağustos 2012; 9:41:04 >

AMD Phenom II X4 BE 965 4030ghz(260x15,5) 1.520v
20c oda -idle 26c-load 44c(gpu idle 31-33-load 48-49)
Ek sup. HF Nickel Benchtable Mod
6870 crossfire (1000x1120,1.237v)2xEK-FC6870 Nickel
XSPC RX480 Quad Radiator
Swiftech MCP655 12v DC Pump - with Speed Controller
8xScythe "slip Stream" 1900rpm 110cfm(down 1000rpm)

1012 Mesaj
13 Ağustos 2012; 10:00:16 

Mondeo güzel ancak boyun uzunsa biraz basık bir araç. Boyun uzunsa sıkıntı yaratabilir.

3356 Mesaj
13 Ağustos 2012; 10:05:38 

Passat bana küçük geliyor, Mondeo daha başarılı iç mekan genişliği konusunda. Passat daha sıradan bir araç daha çok satıldığı için, pek bir albenisi yok. İkisi de iyi araçlar aslında, öte yandan abartılacak pek de bir yönleri yok. Golf neyse passat bir tık, focus neyse mondeo bi tık daha ilerde, sadece o kadar. Büyük hayaller kurup da hayalleriniz yıkılmasın sonra.

Hilti. Outperform. Outlast.

8102 Mesaj
13 Ağustos 2012; 15:00:01 

quote:

Orijinalden alıntı: atiktuk

yav s60 nasıl alıyorsunuz..85.000tl den başlıyor fiyatları..

mondeo nun 2.elinin 45.000 passatın 55.000 olması mondeonun daha fiyatını uygun gösteriyor ama unutulmamalıdır ki bu aynı zamanda 2.elde ne kadar değer kaybettiğinin de göstergesi....bugun passat alınıp 2 sene sonra aynı fiyata satılabiliyor bu çok önemli bir özellik..
mondeo nun yol tutusundan bahsedilmiş öyle bir konusulmus ki passat yolda durmuyor sanki..iki araba da yol tutus acısından birbirine üstünlük sağlayamaz..bununla beraber bana göre passat daha alınası bir araç.ben olsam passat alırdım..burada alacak kişinin mutlaka test edip en azından aracın yanında detaylı inceleme yapması gerekmekte..

ayrıca 2.0 litre motor alıyorsunuz da bunun vergisi aynı değil mi?yazık günah bu vergiye verilen paralara..bence 1.6 motorlara bakın...

Kampanya bitmiş. S60 geçen hafta 7.000TL civarı indirimle satılmıştı.

Ayrıca Passat ve Mondeo'yu ikinci el fiyatıyla örnek verip, S60'ı sıfır fiyatıyla örnek vermek komik olmuş biraz. Yine ayrıca S60'larda 1.6 motor seçeneği de mevcut. Ayrıca ben galerici zihniyetli değilim, araba tavsiyelerine ikinci elini fln düşünerek tavsiye vermem.

Şu 3 model içinde açık ara S60 en iyisi. Ama konunun özüne dönelim sizde rahat edin, Mondeo-Passat arasında kalınıyorsa tabi ki Passat alınır. 2.0 motorun vergisi diye herkes yırtınıyor ama aylık olarak 15 günlük sigara parasına denk geliyor. Bunu hiç kimse düşünmüyor. En azından sigara içen insanların 2.0 moturun vergisi çok yha xD deme hakkı yoktur.

Copyright © 2010/2011/2012/2013/2014 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.

2259 Mesaj
13 Ağustos 2012; 16:51:49 

quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Kampanya bitmiş. S60 geçen hafta 7.000TL civarı indirimle satılmıştı.

Ayrıca Passat ve Mondeo'yu ikinci el fiyatıyla örnek verip, S60'ı sıfır fiyatıyla örnek vermek komik olmuş biraz. Yine ayrıca S60'larda 1.6 motor seçeneği de mevcut. Ayrıca ben galerici zihniyetli değilim, araba tavsiyelerine ikinci elini fln düşünerek tavsiye vermem.

Şu 3 model içinde açık ara S60 en iyisi. Ama konunun özüne dönelim sizde rahat edin, Mondeo-Passat arasında kalınıyorsa tabi ki Passat alınır. 2.0 motorun vergisi diye herkes yırtınıyor ama aylık olarak 15 günlük sigara parasına denk geliyor. Bunu hiç kimse düşünmüyor. En azından sigara içen insanların 2.0 moturun vergisi çok yha xD deme hakkı yoktur.

2.el insana sadece galerici zihniyeti değil bununla beraber değer kaybı,aracın tutulup tutulması,sonrasında kronik sorunları,aracın piyasası,talep-arz meselesi ve bir ton bilgi verir..dolayısı ile araç satarken nasıl 2.el piyasasına bakılıyorsa aynı şekilde alınırken de piyasa kontrol edilir..2.el piyasasına bakmadan araç önerme zihniyeti olacak,kabul edilebilecek şey değil...aracı aldı 2 ay sonra satmak zorunda kaldı ne olacak?20 milyar zararla satmak var 3 milyar zararla satmak var..tabi herkes para denizinde yüzmüyor.. galerici zihniyetin olmadıgı aşikar..s60 ın 2.el fiyatları hakkında da bilgin olmadığı belli..dolayısı ile s60 ı uçuk fiyatından dolayı burda konusmak gereksiz..o zaman audi a4 de girer bmw 1 serisi de girer işin içine..o zamanda çıkıp s60 hepsinden iyidir durumu ortadan kalkar..çünkü passat 55.000tl den mondeo 52.000tl den başlayan modellere sahip..peki bana s60 ın bu fiyatta sıfır bir modelini gösterebilir misin?gösteremezsin ..s60 ın en alt modeli 1.6 motorlu bahsettiğinden 84.000tl den başlıyor..neyse ..

ayrıca sigara içmediğim için vergi konusunda ki örneğin beni ve benim gibileri bağlamıyor..bağlasa bile yılda 6 aylık sigara parasını herkes niye devlete versin..?ha dediğim gibi para havuzunda yüzüyorlarsa o ayrı..

iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atiktuk -- 13 Ağustos 2012; 16:55:18 >

XSPC RX480 Quad Radiator

1079 Mesaj
13 Ağustos 2012; 17:00:33 

2. El alacaksanız temiz bir mondeo harika gider

2655 Mesaj
13 Ağustos 2012; 17:30:53 

VW'ye forumun ön yargısı olabilir saygı duyarım, fakat ikisi arasında kalsaydım tercihim kesinlikle Passat olurdu.

1282 Mesaj
13 Ağustos 2012; 18:16:23 

quote:

Orijinalden alıntı: MassiveDynamic

beyler arkadaş forumdaki vw muhabbetini bilmiyor olabilir mesaj yazarken anlaşılabilir olması için dikkat edin

ben olsam hangisinden en temiz bulduysam onu alırdım

+1 ikisinide bakılmalı hangisinin temizi denk gelirse o alınmalı bence

Baktın olmuyor, Bakmayacaksın!

2259 Mesaj
14 Ağustos 2012; 9:29:46 

2.el insana sadece galerici zihniyeti değil bununla beraber değer kaybı,aracın tutulup tutulması,sonrasında kronik sorunları,aracın piyasası,talep-arz meselesi ve bir ton bilgi verir..dolayısı ile araç satarken nasıl 2.el piyasasına bakılıyorsa aynı şekilde alınırken de piyasa kontrol edilir..2.el piyasasına bakmadan araç önerilmesi akla hayala sığmayacak birşey..araç alım-satımlarını en çok etkileyen şeylerin başında gelir 2.el piyasası..

2.el 2009-2010 araç arayan bir adama da kalkıp 85.000tl lik fiyata sahip s60 önerilmesi gerçekten şaşırtıcı..aracın sıfırı bu fiyat..2.eli düşünün ne kadar..bende A4 önereyim de olsun bitsin bari..
arabadan anlamak için araba piyasasından da anlamak gerekir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atiktuk -- 14 Ağustos 2012; 9:35:22 >

XSPC RX480 Quad Radiator

840 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
eldenayriyim
14 Ağustos 2012; 11:08:37 

quote:

Orijinalden alıntı: omerkirac

Ford araba mı traktör mü belli değil. Passat her zaman Mondeonun önündedir. Ama ben Jetta alırdım. Mis gibi binerdim. Dsg olması da şart. [ C4 Bombasını kurdum. Birazdan patlar ]

Al işte! Hayatında belki mondeo'ya bile binmemiş birinden öldürücü yorum!
Passat mı mondeo mu?
Jetta

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

277 Mesaj
14 Ağustos 2012; 13:58:54 

quote:

Orijinalden alıntı: eldenayriyim

Al işte! Hayatında belki mondeo'ya bile binmemiş birinden öldürücü yorum!
Passat mı mondeo mu?
Jetta

2009 model 1.6 dizel var benim aziz pederde. Passatla mondeonun ses yalıtımını ve içeriye ses alma durumunu kıyaslayamazsın bile. Yaşatmazlar seni :D

VW JETTA 1.4 TSİ 160 PS MANUEL
HONDA CİVİC 1.6 ELEGANCE 125 PS MANUEL

840 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
eldenayriyim
14 Ağustos 2012; 17:22:32 

quote:

Orijinalden alıntı: omerkirac

2009 model 1.6 dizel var benim aziz pederde. Passatla mondeonun ses yalıtımını ve içeriye ses alma durumunu kıyaslayamazsın bile. Yaşatmazlar seni :D

2 tane D segmenti kıyaslanırken C segmentini söyleyeni bunu da ses yalıtımı gerekçesiyle söyleyeni yaşatırlar mı bilmem.

835 Mesaj
14 Ağustos 2012; 18:04:17 

Passat daha iyi ancak çok daha pahalı..
Bu yüzden mondeo..

99 Mesaj
14 Ağustos 2012; 19:40:42 

5-10 bin lira fazla ver passat al ikisini kıyaslamak bile yanlış bence passat her yönden üstündür ayrıca mondeoyu bugün 45 e alır 3 sene sonra 25 e zor satarsın bi eski kasalarına bak istersen fiyatlarına

2007 Hyundai Accent Era Select 1.5 Crdi 110 hp

113 Mesaj
14 Ağustos 2012; 23:33:28 

İKİSİDE GÜZEL ARAÇ AMA VW KALİTESİ TABİKİ TARTIŞILMAZ BİRDE BU VW MODELİ PASSAT OLUNCA TADINDAN YENMEZ AMA BEN KESİNLİKLE VW DİYORUM TABİ YİNEDE TERCİH SENİN :)

Senin Havan Benim Çakmağımın Gazını Bile Doldurmaz ;)

30 Mesaj
3 Ekim 2012; 0:27:49 

quote:

Orijinalden alıntı: basketbol6

Mondeo güzel ancak boyun uzunsa biraz basık bir araç. Boyun uzunsa sıkıntı yaratabilir.

Yanlış bilgi vermeyelim. Mondeo hem ön hem de arkada en yüksek baş mesafesini sunan modellerden biri sınıfında. Tartışmasız en uzunu en genişi ve en fazla diz mesafesini de sunan D segmenti aracı. Mondeo'nun içinde rahat edemeyecek tek uzun boylu canlı zürafa olurdu sanırım.

30 Mesaj
3 Ekim 2012; 0:40:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Ersinho

5-10 bin lira fazla ver passat al ikisini kıyaslamak bile yanlış bence passat her yönden üstündür ayrıca mondeoyu bugün 45 e alır 3 sene sonra 25 e zor satarsın bi eski kasalarına bak istersen fiyatlarına

Bu cevabı veren arkadaşa fotoğraflarda ve yollarda görmenin dışında hayatında hiç mondeo kullandın mı diye sormak istiyorum. Passat hangi her yönden Mondeo'dan üstün? Kafadan atıp insanları yanlış yönlendirmeden önce gidin biraz otomobil üzerine yayın okuyun. Ciddi oto dergilerinin saygın oto kanallarının testlerini takip edin, bunu da yapamıyorsanız google'da iki kelime aratıp biraz ön bilgi bari alın ondan sonra yorum yapın. A4 2.0 tdi ve 320d ile girdiği testlerde galip çıkan mondeo'yu, gene aynı şekilde insignia ve passat ile teste girip galip gelen mondeo'yu, ingiltere'de D segmentinin açık ara en çok satanı olan ve satış rakamlarında Passat'a nal toplatan mondeo'yu tanımadan ahkam kesmeyin.

Sevgili bu konuyu açan arkadaş, sanırım artık sen de mondeo'nun neden ikinci elde daha az para ettiğini anlamışssındır.

Yol tutuş konusunda fark olmadığını söyleyen arkadaşlar araç limitlerini zorlamayan bir kullanım tarzına sahiplerse haklılar. Ancak limitlerde kullanan arkadaşlar var ise onlar sarp virajlı yollarda mondeo'nun D segmentindeki sınıf arkadaşlarından epey önden gidip rehberlik yapacağını ve sınıfının yol tutuş konusunda referansı sayıldığını unutmasınlar. D segmentinde yol tutuş standartlarını ve sürüş dinamiklerini mondeo belirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serzenith -- 3 Ekim 2012; 0:42:41 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Ekim 2012; 1:35:51 

quote:

Orijinalden alıntı: atiktuk

2.el insana sadece galerici zihniyeti değil bununla beraber değer kaybı,aracın tutulup tutulması,sonrasında kronik sorunları,aracın piyasası,talep-arz meselesi ve bir ton bilgi verir..dolayısı ile araç satarken nasıl 2.el piyasasına bakılıyorsa aynı şekilde alınırken de piyasa kontrol edilir..2.el piyasasına bakmadan araç önerme zihniyeti olacak,kabul edilebilecek şey değil...aracı aldı 2 ay sonra satmak zorunda kaldı ne olacak?20 milyar zararla satmak var 3 milyar zararla satmak var..tabi herkes para denizinde yüzmüyor.. galerici zihniyetin olmadıgı aşikar..s60 ın 2.el fiyatları hakkında da bilgin olmadığı belli..dolayısı ile s60 ı uçuk fiyatından dolayı burda konusmak gereksiz..o zaman audi a4 de girer bmw 1 serisi de girer işin içine..o zamanda çıkıp s60 hepsinden iyidir durumu ortadan kalkar..çünkü passat 55.000tl den mondeo 52.000tl den başlayan modellere sahip..peki bana s60 ın bu fiyatta sıfır bir modelini gösterebilir misin?gösteremezsin ..s60 ın en alt modeli 1.6 motorlu bahsettiğinden 84.000tl den başlıyor..neyse ..

ayrıca sigara içmediğim için vergi konusunda ki örneğin beni ve benim gibileri bağlamıyor..bağlasa bile yılda 6 aylık sigara parasını herkes niye devlete versin..?ha dediğim gibi para havuzunda yüzüyorlarsa o ayrı..

iyi forumlar

tutulan araç saçmalıktan başka bişe değil .iyi reklam yaparsan duster bile 1. olur :)yada şehrin haylazı yok şehrin bıcırı böle saçma reklamlarla araç satışı artıyor .

10 tane pasat kullanan seç .ve bunlara ufak bir test yap mesela tsi nedir vs gibi enaz 8 tanesi başarısız olur.

adam kapıyı çarpınca çıkan sese göre araç alıyor .yada kayınço ne aldıysa onu vs .

bilinçli tüketici olsa ne duster alır nede doğuşa o kadar para kaptırır.

d sınıfında yapilan bir çok karşılaştırmalı testte mondeo 1. dir .

vw çok iyi reklam yapiyor .onun dışında passat mondeodan 1 garm üsütünlüğü olmayan bir araç.

ben tvde hiç mondeo reklamı görmedim ama bolca passat reklmaı verildi.

yahudiye sormuşlar 10 liran var naparsın. 1 tl ile iş kuararım 9 tl ile reklam yaparım demiş.

mesela passat işçilik olarak üstündür .kabul ederim .ama yol tutuş olarakda mondeo üstündür.ama bu fark ciddi bir fark değildir.

1012 Mesaj
9 Ekim 2012; 15:15:52 

quote:

Orijinalden alıntı: serzenith

Yanlış bilgi vermeyelim. Mondeo hem ön hem de arkada en yüksek baş mesafesini sunan modellerden biri sınıfında. Tartışmasız en uzunu en genişi ve en fazla diz mesafesini de sunan D segmenti aracı. Mondeo'nun içinde rahat edemeyecek tek uzun boylu canlı zürafa olurdu sanırım.

Arkadaşım boyum 2.02. yanlış bilgi vermiyorum. Yaşadığım sıkıntıları söylüyorum.

4115 Mesaj
9 Ekim 2012; 17:11:16 

konudaki bombayı bırakıp kaçıyorum lafları çok çocukca geliyor bana ve itici oluyor
inanın 2. 3. mesajda bu lafları görünce konuyu okumadan kapatasım geliyor

3652 Mesaj
9 Ekim 2012; 18:10:34 

passat tabiki...

5861 Mesaj
9 Ekim 2012; 18:25:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Tacox

passat tabiki...

Araç tercihi başlıklarında "....... Tabiki" , "Tabiki ......" gibi mesajlara bitiyorum .

19 Mesaj
10 Ekim 2012; 14:40:22 

mondeo :daha hızlı,daha geniş,daha sağlam, daha konforlu...yol tutuşu ise müthiş...
passat:daha az yakıyor.bu durum ekonomik gibi görünsede aslında öyle değil.çünkü 2 ay önce mondeo 1.6 tdci titaniuma 64000 Tl verdim.passat tdı 1.6 ise 71.000 idi.Arada 7000 TL var.dolayısıyla mondeo daha ekonomik..Üstelik 2 ay beklemiyorsun...

342 Mesaj
10 Ekim 2012; 17:05:20 

forumlarda herkes mondeo yazar, çıkıp yollara baktığımızda passat ezici derecede üstündür.
şahsen "tabii ki mondeo" :)

1237 Mesaj
11 Ekim 2012; 8:59:52 

D sinifi arac alinacaksa 2012 yilinda,otomatik olmali
Mondeo bunu 2.0 motorda saglarkan Passat 1.4 de sagliyor.

Benzini sirket karsilamiyorsa bence Passat.

158 Mesaj
11 Ekim 2012; 9:17:12 

Konfor istiyorsan passat.

Ben bastıgımda kükreyecek yeri gelir çoğu aracı sıkıştırırım canına ot tıkarım dersen TDCI mondeo :)

Mondeo tartısılmaz bu konuda lider olur passat dediğim gibi konfor müdavim max 170 görürsün. Şimdik motorları 1.4 doğrumu bilmiyorum 1.2 şaşırdım :)

Demekki 1.4 passatı sol şeritten 1.4 polo veya 1.4 honda jazz kovalayabilecek :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piano_black -- 11 Ekim 2012; 9:19:50 >

TORK TORK DEDİĞİN NEDİR Kİ GÜLÜM BEN SENİN İÇİN DEVİR ÇEVİRMEYİ GÖZE ALMIŞIM......Hondaa

682 Mesaj
11 Ekim 2012; 10:24:37 

alırsın ford olursun lord
felsefesindeyim

[img]http://img.donanimhaber.com/upfiles/955281/8a094ea627ba6f8eadd19f6d4c72d4e31.gif[/img]

741 Mesaj
11 Ekim 2012; 12:16:31 

ikisi aracı kıyasladığında ikinci elde passat daha pahalı ama ikinci eli iyi durumda...Modeo yu daha ucuz fiyatlara alabilirsiniz ikinci elde passat kadar güçlü degil...İki araçta birbirine yakın araçlar...Mondeo yol tutuşta çok iyi Passatta konforda iyi...Otomatik vites mi olacak düz vites mi birde kaç sene kullanacaksınız bu da önemli...
Benim tercihim mondeo olurdu...Çünkü daha ucuza daha donanımlısını alacaksın hem de daha düşük km alabilirsin...

347 Mesaj
12 Ekim 2012; 15:22:26 

Bence şu an passat ama yeni kasa mondeo çıkınca direkt olarak ibre mondeo ya dönecek. Passatta seçenek çok o yüzden herkes farklı araç alabiliyor. Ayrıca ülkemizde araç alırken ilk bakılan ikinci eli var mıdır konusudur. Ben de şu an passat düşünmekteyim.Ama 1.4 ünü.Fakat yeni kasa mondeoyu da bekleyebilirim yani acelem yok.

30 Mesaj
14 Ekim 2012; 3:08:34 

Passat konfor olarak iyidir , ama mondeo'nun da ondan kalır yanı yoktur.
Özellikle titanium ve selective modellerde kullanılan spor koltuklar vücudu uzun yolculuklar da dahil olmak üzere iyi sarar ve yorulma durumunu en aza indirir.
Ses yalıtımı olarak da mondeo'nun passat'tan geri kalır tarafı yoktur.
Passat'ın mondeo'dan daha konforlu olduğu zamanlar aslında mk3 mondeo zamanlarıydı...

Bu arada mondeo yol tutuş olarak bariz üstün... Passat pek çok D segmenti kullanıcısını tatmin edecek düzeyde; ama sportif ve dinamik sürüş karakterine sahip olan sürücülere gelince konu, bu araç zorlandığında bekleneni veremiyor... Önce önden sonra arkadan kendini bırakmaya müsait.. Yanal salınımları da fazla... Ama normal kullanımda sorun yaratmaz bunlar. Mondeo'da ise; siz viraja girin, kalanını o yapar...

30 Mesaj
14 Ekim 2012; 3:10:03 

Mondeo'nun 1.6 tdci motoru sanki 2.0 'mış hissi veriyor kullanırken. Çok başarılı bir motor olmuş. Passat 1.6 tdi ise bu yönden sınıfta kalıyor malesed. VW'nin onca yıllık tecrübesine rağmen neden 105hp ve 250 nm'de takılıp kaldığını anlamak zor... PSA grubu nerdeyse 2003'ten beri 1.6 tdci motordan 110 hp /240 nm ve son olarak da 115 hp/270 nm çıktı alabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serzenith -- 14 Ekim 2012; 3:15:57 >

112 Mesaj
14 Eylül 2013; 15:59:04 

ikisi arasında kaldım 2006 passat temizi 45000 tl civarında 2008 mondeo aldım 32000 e kaldıki şu anda abilerimin birinde 2009 passat cc var allah belasını versin her hafta serviste arıza ışığının birini söndürüyoruz öteki hafta diğeri yanıyo diğer abimde 2008 passat var ondan çok şükür sıkıntı yok derken enjektör dediler 6000 tl istiyolar bunlardan sonra vw kesinlikle uzak durulması gereken bir araç oldu benim için bir bmw hayranı olarak mondeo aldım 520 alana kadar binerim artık

1450 Mesaj
14 Eylül 2013; 16:08:23 

Ben olsam passat alırım.Şu+ şu-'sisi var diyemem sempatim var passata

3519 Mesaj
14 Eylül 2013; 17:57:47 

seçmek çok zor

Kanûnî Sultân Süleyman Han
Muhteşem - Şehidi
"Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah'ın bir lütfudur."

2792 Mesaj
14 Eylül 2013; 18:21:17 

quote:

Orijinalden alıntı: felakettin

ikisi arasında kaldım 2006 passat temizi 45000 tl civarında 2008 mondeo aldım 32000 e kaldıki şu anda abilerimin birinde 2009 passat cc var allah belasını versin her hafta serviste arıza ışığının birini söndürüyoruz öteki hafta diğeri yanıyo diğer abimde 2008 passat var ondan çok şükür sıkıntı yok derken enjektör dediler 6000 tl istiyolar bunlardan sonra vw kesinlikle uzak durulması gereken bir araç oldu benim için bir bmw hayranı olarak mondeo aldım 520 alana kadar binerim artık

Hayırlı olsun ben de olsam öyle yapardım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

bugün mutluluktan müebbet yesek yarın af çıkar...

863 Mesaj
14 Eylül 2013; 18:25:13 

quote:

Orijinalden alıntı: felakettin

geçmiş olsun ... bu vw lerde malesef bu tür sorunlar çok görülüyor

112 Mesaj
17 Eylül 2013; 14:20:50 

quote:

Orijinalden alıntı: emre_fan_club

Hayırlı olsun ben de olsam öyle yapardım

mondeo nun yakıt biraz fazlaymış :) passat bu kadar çok yakmıyodu bir depoda 150 km den fazla farkediyo ama olsun ömürlük binecek halimde yok zaten

112 Mesaj