Şimdi Ara

Europa Universalis IV (2013) [ANA KONU] (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.700
Cevap
43
Favori
136.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Surları aştıysan hücum başlat?
  • Napoleonfd kullanıcısına yanıt
    O aşamaya gelmek çok uzun sürüyor, bilemiyorum belki de süre normaldir ama ikinci oyuna alıştığım için bana uzun geliyordur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bir süredir yazılarını okuyup imreniyorum.oyunu almak istiyorum 10 $ a değer mi?
    ve bu oyunun baya dlc si var.bunlar gerekli mi?

• Sisyphus kullanıcısına yanıt
    Total War'dan geçmiş biri olarak kuşatmalar bana da hayli hayli uzun geldi.Fort seviyesinin ilerlemesi büyük miktarda etkilese de düşük seviyelerdeki fortlar bile son aşamada uzun süre direniyor bazen.O yüzden top sayısını yüksek tutmak lazım.Yeterli gücün olsa dahi 3 yıldan uzun süren süren kuşatmalar oluyor bazen.Eğer zamanın azsa hücum tercih edilebilir bence
  • şu oyunu iyi oynamayı becermek çok isterdim ya. ama 50 saat oynadım hala rusya fransa aldığımda millet tokatlıyor valla çok beceriksizim. arkadaşla multi oynuyorduk benden sıkıldı adam. neyse güzel oyun tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sisyphus

quote:

Orijinalden alıntı: arslanbenzer

quote:

Kuşatma mekanikleri konusunda bilgi verebilir misiniz? 1 senedir kusatiyorum Arnavutluk'u. Hala alamadım. Galiba her ay zar atıp oradaki rakama göre şans faktörüyle kuşatma ilerliyor

Birkaç tane faktör var. Bunlar gelen zara ekleniyor ve 20yi geçerse kuşatma bitiyor. Liderinin kuşatma yeteneği, o anda kuşatmanın kaçıncı evrede olduğu, toplarının çokluğu ve eğer zar bir kere 14 gelmişse surlar aşılmış olduğu için +3 geliyor; bunlar toplanıyor kuşattığın yerdeki sur seviyesi ve eğer limanı bloke altında olmayan bir şehirse de 2 çıkarılıyor.

Toplam 5-11 arasında olursa 1,
    12-13 olursa 2,
    14-15 olursa da 3 seviye ilerliyor kuşatma.
    16-19 olursa da 1 seviye ilerliyor ve kaledeki adamlar biraz azalıyor.

Örnek olarak liderinin seviyesi 2, toplara verdiği bonus 3, kuşatmanın evresi 5, gelen zar 7 ve surların seviyesi de 4 olsun. 2+3+5+7-4=13 olduğu için kuşatma 2 seviye ilerler.
    Bu şekilde 20yi geçerse de kuşatma biter.

Zar işi olmamış sanki, ya da ben de var şanssızlık. 26 bin kişi ile kaleyi kusatiyorum bin kişiyi yenemiyorum

Alıntıları Göster
    dlc'ler olmadan alma bir şeye benzemiyor. yakınlarda yeni bir dlc çıkacak art of war diye oyun baya bir gelişecek büyük bir eklenti yani. onu bekle ve al derim.

kuşatma içinse arkadaş tez yazmış da hiç gerek yok onları bilmeye. sen deniz kenarı bir yer kuşatıyorsan gemileri yolla %100 blockade yaptığına emin ol. eğer uzun bir süre alamadıysan ordunun moralini kontrol et belki düşük moraldesindir.

bir de kaledeki adam sayısından fazla adamın olması lazım şehir alabilmek için.

sen daha oyunun başındasın sanırım osmanlı ile arnavutluk'u almaya çalıştığına göre, o sırada top yok sen 8k asker bırak oraya gerisi ile git bizans'a dal istanbul'u ve atina'yı annex'le gerisini bizans'a bırak ve vasalın yap. bizans'ın baya bir core'u var almak yerine beslersin sonra diplomatik olarak annexlersin bu sayede ae yemezsin. al sana beleş taktik.

son olarak belki x1 hızı ile oynuyorsundur oyunu min. x3 hızı ile oyna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seriousgigi -- 30 Eylül 2014; 1:03:16 >

• Total war ile europa universalisi karşılaştırmak ? İki oyunun alakası bile yok twde gerçekçilik sıfır. İki oyunu karşılaştırmak. Fifa 15 deki managerlik modla football manager 2015i karşılaştırmak gibi.
  • Steam'den mi alacaksın? Öyleyse 10 $ gayet uygun bir fiyat. Aynı fiyata dışarıdan tişört alıyoruz sonuçta.

Ben şahsen DLC'siz oynuyorum fakat oyundan daha fazla zevk almak istiyorsan DLC'lerden istediklerini yükle derim. DLC'ye para vermek istemiyorsan, oyun için yapılan bir sürü mod var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basileus of Macedon -- 1 Ekim 2014; 0:54:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkovic

Total war ile europa universalisi karşılaştırmak ? İki oyunun alakası bile yok twde gerçekçilik sıfır. İki oyunu karşılaştırmak. Fifa 15 deki managerlik modla football manager 2015i karşılaştırmak gibi.

EU4te çok gerçekçi değil dostum vanilla 1.3 1.5 şimdide 1.6yı deniyorum yok arkadaş yok. Avusturyayı vassalım yapmışım mantiken ne düşünürsün holy roman empire kontrolüme geçmesi lazım dimi yada imparator değişir. Gerçekçilik budur ama ne oluyor avusturya imparator kalıyor, hre de kontrolüme geçmiyor bide üstüne başka empire üyesine saldırırsam vassallık bozuluyor avusturya bana saldırıyor varmı böyle kafa. Total warın strateji öğeleri diplomasisi vs azdır doğru ama en azından görsellik var heyecan var. Eu4te ne var gerçekçi strateji görünümlü saçmalık çorbası soğuk bide

Bu oyunda saçmalık olunca çok sinirleniyorum gerçekten total warın 50 katı keyif verme potansiyeli var ama 30 yıla kafayı yedirttiren birşey oluyor hayalkırıklığı dolu sinirimle çıkıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminmetehan -- 1 Ekim 2014; 1:27:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eminmetehan

quote:

Total war ile europa universalisi karşılaştırmak ? İki oyunun alakası bile yok twde gerçekçilik sıfır. İki oyunu karşılaştırmak. Fifa 15 deki managerlik modla football manager 2015i karşılaştırmak gibi.

EU4te çok gerçekçi değil dostum vanilla 1.3 1.5 şimdide 1.6yı deniyorum yok arkadaş yok. Avusturyayı vassalım yapmışım mantiken ne düşünürsün holy roman empire kontrolüme geçmesi lazım dimi yada imparator değişir. Gerçekçilik budur ama ne oluyor avusturya imparator kalıyor, hre de kontrolüme geçmiyor bide üstüne başka empire üyesine saldırırsam vassallık bozuluyor avusturya bana saldırıyor varmı böyle kafa. Total warın strateji öğeleri diplomasisi vs azdır doğru ama en azından görsellik var heyecan var. Eu4te ne var gerçekçi strateji görünümlü saçmalık çorbası soğuk bide

Bu oyunda saçmalık olunca çok sinirleniyorum gerçekten total warın 50 katı keyif verme potansiyeli var ama 30 yıla kafayı yedirttiren birşey oluyor hayalkırıklığı dolu sinirimle çıkıyorum...

hre ülkesine neden saldırıyorsun ki? bekle avusturya'nın hre'yi kurmasını nasıl olsa kuracak senin korumanda iken. kurduktan sonra annexlersin koca hre'yi. (zamanında yaptım oradan biliyorum)

hre vasallarına saldırdığın zaman avusturya'nın sana karşı savaşması çokta mantıksız değil adamların da bir haysiyeti var çünkü :) adamların gözünden bakarsak isyan çıkartmak gibi bir şey oluyor bu.

haysiyet demişken osmanlı'nın alaşehir'i nasıl aldığını araştırırsanız yunanların bizden nefret etme sebebini bir parça olsun görebilirsiniz. osmanlı'da az haysiyetsiz değilmiş doğrusu...

• abartmışsın resmen. oyuna olan nefretin aşmış
  • quote:

Kuşatma mekanikleri konusunda bilgi verebilir misiniz? 1 senedir kusatiyorum Arnavutluk'u. Hala alamadım. Galiba her ay zar atıp oradaki rakama göre şans faktörüyle kuşatma ilerliyor

Hocam şimdi şöyle arnavutlukta 2 birim asker bırakın üzeri yeşil çizgili olana kadar o askerler orada dursun. O sırada missionsdan city of world desire var. Ona tıklayın İstanbulu almanız için görev açın savaşı bizansa o sırada bizansıda alın.Tavsiyem İstanbula alıp geri kalanı vasal edin. Annex vasal yoluyla annexlersiniz vasal etmenizin iyi yanı rodos kıbırs naxos corfu girit gibi adalarda byzans milliyetçileri ayaklanırsa onlarda sizin vasalınız olan bizansa katılıyor. Yani bedavadan toprak alıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkovic -- 1 Ekim 2014; 17:52:30 >
  • quote:

quote:

Hocam şimdi şöyle arnavutlukta 2 birim asker bırakın üzeri yeşil çizgili olana kadar o askerler orada dursun. O sırada missionsdan city of world desire var. Ona tıklayın İstanbulu almanız için görev açın savaşı bizansa o sırada bizansıda alın.Tavsiyem İstanbula alıp geri kalanı vasal edin. Annex vasal yoluyla annexlersiniz vasal etmenizin iyi yanı rodos kıbırs naxos corfu girit gibi adalarda byzans milliyetçileri ayaklanırsa onlarda sizin vasalınız olan bizansa katılıyor. Yani bedavadan toprak alıyorsunuz.

Bizans çakal çıktı, sirplarla müttefik oldular

Bu yönünü çok begendim oyunun, ikinci oyunda bu yoktu. Artık yapay zeka mevcut durumu analiz edip kendine en uygun ülkelerle müttefik oluyor. Ikinci oyundaki ittifaklar tarih kitaplarındakilerin kopyasiydi.

• Sisyphus kullanıcısına yanıt
    İşte sırbıstanda kolay istersen sırbıstandan zetayı al. böylelikle anadoluyu tmaamladığın zaman bosna waliçya ve sırbıstanı vasal edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkovic -- 1 Ekim 2014; 18:20:58 >
  • Ordularınızda kaç asker bulunduruyorsunuz ve her birinden kaçar tane?
  • quote:

quote:

quote:

Bu yönünü çok begendim oyunun, ikinci oyunda bu yoktu. Artık yapay zeka mevcut durumu analiz edip kendine en uygun ülkelerle müttefik oluyor. Ikinci oyundaki ittifaklar tarih kitaplarındakilerin kopyasiydi.

daha iyi işte ilk sırpları vasal et sonra bizansı ama hazır ol koalisyon dalabilir sana. savaş açarlarsa, birkaç muharebe kazanırsan hemen barış imzalar kurtulursun koalisyondan sonra beylikler ve doğu anadoluya yardırırsın bu sırada batıda ae düşer.

son oynadığım osmanlı oyunundan;

Europa Universalis IV (2013) [ANA KONU]  Europa Universalis IV (2013) [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: agnr

Ordularınızda kaç asker bulunduruyorsunuz ve her birinden kaçar tane?

Genelde 40 birim civarı yapıyorum orduları. 20-5-14 gibi. ama top sayısı biraz daha fazla olunca bir getirisi olabilir ya da atlıları biraz artırmanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: seriousgigi

quote:

quote:

quote:

daha iyi işte ilk sırpları vasal et sonra bizansı ama hazır ol koalisyon dalabilir sana. savaş açarlarsa, birkaç muharebe kazanırsan hemen barış imzalar kurtulursun koalisyondan sonra beylikler ve doğu anadoluya yardırırsın bu sırada batıda ae düşer.

son oynadığım osmanlı oyunundan;

Europa Universalis IV (2013) [ANA KONU]  Europa Universalis IV (2013) [ANA KONU]

Bizans savaşında sırbistanı vasallamak aptallık avusturya macaristan koalisyona giriyor 40 agresif yiyorsun.

• quote:

quote:

Genelde 40 birim civarı yapıyorum orduları. 20-5-14 gibi. ama top sayısı biraz daha fazla olunca bir getirisi olabilir ya da atlıları biraz artırmanın

piyade ile top sayısı geç dönemde dediğin gibi olur erken dönemde o kadar top olmaz. 5k at olayı da saçma mantıken 2 bir tarafa 2 bir tarafa koyuyorsun ya 4 yap ya 6.

quote:

Bizans savaşında sırbistanı vasallamak aptallık avusturya macaristan koalisyona giriyor 40 agresif yiyorsun.

aptallık ise alıntıladığın oyun kadar iyi oyna da görelim koçum. bizzat o oyunda yapıldı o.

macaristan ile dost olabilirsin başta. fransa ile de ileri dönem dostluk şart. çok yararı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seriousgigi -- 2 Ekim 2014; 0:32:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: seriousgigi

quote:

quote:

piyade ile top sayısı geç dönemde dediğin gibi olur erken dönemde o kadar top olmaz. 5k at olayı da saçma mantıken 2 bir tarafa 2 bir tarafa koyuyorsun ya 4 yap ya 6.

quote:

aptallık ise alıntıladığın oyun kadar iyi oyna da görelim koçum. bizzat o oyunda yapıldı o.

macaristan ile dost olabilirsin başta. fransa ile de ileri dönem dostluk şart. çok yararı oluyor.

Kardeşim sen burada bana posta koymaya çalışıyorsunda ben her pazar günü oyunun yapımcısı johan ile paradoxplaza da beta multi oynuyorum ? Ayrıca steam hesabıma girip bakarsan var.

Hatta seni hiç yormayıp koyayım bir fotoğraf bu bir multiden görsel, multi dediysem 32 kişilik bir multi ve yemen'de hindistandaki devletlerde bile player var . O dediğin mapi bir multide yapta görelim ?

Ben sp oynamıyorum dostum oynasam osmanlı ile world conquer yaparım .

Europa Universalis IV (2013) [ANA KONU]

Multilerde öyle sp gibi dandik değil bir bakmışsın yemen gitmiş filipinlere koloni yapmış , Brandenburgla prusyayı kurmuş, Toskana ile italyayı kurmuş, cezayir ile mağribileri birleştirmiş filan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkovic -- 2 Ekim 2014; 7:31:15 >

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.