- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Mazda LANTİS nasıl bir arabadır???
221 Cevap189600 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

43 Mesaj
26 Mart 2006; 21:45:28 

Arkadaşlar.
İnternette ilanlara bakıyorum. Lantisler 2. el çok ucuz yaw. Aslında çok hoş arabalar. Dışı seni içi beni yakar misalimi acaba? Kullananlar varmı? 1.8 den başka motor seçeneği varmı? vs..

2583 Mesaj
26 Mart 2006; 21:48:34 

elden çıkarırken biraz zorluk çekebilirsin bi de yedek parçası+servisi biraz seni üzebilir...yakıtı hakkında hiç bi bilgim yok ama araba sağlamdır mazda olduguna göre

1432 Mesaj
26 Mart 2006; 22:00:46 

Hocam tipi fena değil ama pekte tutulmadı bu araçlar. Performans modifikasyonla beklenmeyecek konuma çıkabilir.

466 Mesaj
26 Mart 2006; 23:37:04 

çok gürültülü bi araba!!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Mart 2006; 5:26:29 

klima bile opsiyonel olan abs olmayan.cok tüketip az performans veren bişey.diş görünüşe aldanma.bi arkadaşim motoru bitik kırmızı lantisi 8 milyara kapattı.aracı parçaladı yedek parcalarınıda hala satıyor.5-6 milyar karı olmuştur herhalde.yani anca böyle bi getirisi olur sana.ha zevk meselesi dizaynı cok güzel ama yedek parcalarını hurdacılardan toplarsın fahiş fiyata. bu eziyete katlanırım dersen senin bilecegin iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiser şoze -- 27 Mart 2006; 5:29:12 >

234 Mesaj
27 Mart 2006; 12:07:56 

iyi bir ustan ve parcacın olacak..parca sıkıntısıda yok,binilecek otomobiıl bence...

605 Mesaj
27 Mart 2006; 14:12:59 

çooook yakan bir otomobil

-------------------------------

653 Mesaj
31 Ağustos 2006; 2:22:55 

Bozulamayan araba...
bende de Lantis var.şöyle söyleyeyim;bu aracın tek sorunu yedek parçasının pahalı olması (azlığı veya bulunamaması değil) bunu sebebi de aracın kolay kolay bozulmaması.bozulmayınca da haliyle pahalı oluyor.performans konusunu hiç açmıyorum,spor arabaya biniyorum zannedenlerin moralleri bozulabilir. 1.8 motorlu bir araç bu kadar seri olmaz diye inanmaz kimse.kullanmanızı tavsiye ederim o yüzden.aracın -sınıfındaki diğer araçlara göre- az satmasının sebebi tamamen beceriksiz distribütörünün hatasıdır.çok yakıyor diyenlere: gazına bastığın zaman hangi araba az yakıyor? son olarak aracın tipine de lâf söylenemez.
kısacası bu arabayı kaçırma derim...

Fotoğraf, kişinin kendine yakışanı giymesidir. Fotoğraf, sanatçının anlatmak istediği bir konuyu, yazarak okuyucuya iletmek istediği bir kompozisyonu, bir öyküyü, bir düşünceyi, kelimelere başvurmadan, Yaradan'ın insanoğluna bahşetiği hârikulade bir nimet olan camın işlenmesi, metalin uygun şekle sokulması, gümüş tuzları ve bromürle yahutta sayısal algılayıcıyla şekillenerek, kelimeler kullanılmadan anlatılmak istenen duygu ve düşünceyi kareler halinde izleyiciye aktarması demektir...

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 9:01:00 

323F;in hikayesi……………James walshe

Hiç hata yapma!Mazda 323f\Lantis yada BA model olaral adlandırılan araç diğer Mazdalara hiç benzemiyor.Onun bir hikayesi ve sadece belli araçlar için oluşturulmuş araç tasarım merkezi ve soyu var.Konsept ilk 90 ların başında taslak haline getirildi ve Mazdanın çok hoşuna giderek derhal evlilik teklifi yapıldı.İsmide Latince Latens Curtis ten türetildi.Aracın sitili Almanyada mükemmel bir özgeçmişi olan bir adam tarafından merkezi yine Almanyada Orberammergau;da olan Mazda Dizayn Merkezinde geliştirildi.Şef tasarımcı(Ginger Arnold Ostle),aynı zamanda Porsche;nin 928,944,924 gibi zamanının en yakışıklı araçlarının tasarımından sorumlu olan şahıstı.Şuan bile bir 928 süperspor araçlar arasında caka satmaya devam ediyor.Son zamanlarda yapılan bir 944 e bakarsanız Lantisle olan benzerliğin cok açık olduğunu hemen farkedersiniz.Özellikle kaportanın tampona doğru batması ve tekerleklerin aldıği kavis bunu daha iyi özetler.
Bir 323f kullanın, hatta baz modelini kullansanız dahi sürüşün ne kadar tatlı ve dengeli olduğunu şaşırarak göreceksiniz.Bu rastlantı olarak görülmüyordu çünkü lantisin şasesi Almanya,Nurburgring;te geliştirildi.
Nissan,Skyline R32 i geliştirirken deneme pistini kulanan ilk Japon üreticiydi onu Honda NSX ile Subaru ise İmpreza ile takip etti.Lantisin yol testi ve şase gelişimi 1993 te yer aldı ve çabucak gerçekleştirildi.Lantis benzer ölçülerdeki modellerden testlerde daha sportif bir tat veriyordu.Lantis için önce Almanların yardımıyla modifiye edilen bir V6 makine seçildi.Porsche V6 modellerin geliştirilmesinde yardımcı oldu.Alman şirket hem 2litre V6 ünitelerin hemde daha önceler MX3 coupe de kullanılan 1.8 V6 ünitelerin geliştirilmesinden sorumluydu.1.5 ve 1.8 litre 4 silindir üniteler doğrudan Mazda tarafından üretildi.V6 motorun sadece bir araca sıkıştırılması için bir sebep yoktu ve daha geniş sedanlarda ve diğer coupe lerdede bu makine kullanıldı.Araç özellikle Japonyada hiçbir zaman çok popüler olmadı 1994 ve 1997 arasında 30.044 adet satıldı fakat bu dizayn dünya çapında büyük ilgi gördü ve 217.362 adet olarak başta Avrupa,güney Afrika,Avustralya,ve birkaç uzak doğu ülkesinde satıldı.Lantis hiçbir zaman diğer Mazda modelleri gibi büyük satış rakamlarına ulaşamadı ama sınıfında bir mücevher olarak kalmasını bildi.Japonyada kısa bir süre Japon touring araç sınıfında kaldı.98 model olarak son üretimi yapıldı.
Avrupada birçok fan kulüp ve hayranı olan bu aracın japonyada daha sonra diğer markalar tarafından can sıkıcı benzerleri üretildi ama hiçbiri o mühendislik ve tasarım zaferi olarak adlandırılan bu aracın tadını veremedi.Mazda lantis 90 ların klasik olmuş üretimi devam etmeyen bir araçtır.2004 model 3 güzel görünüyor ama Lantis kadar özelmi acaba

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 9:07:35 

0

0

0

0

270 Mesaj
31 Ağustos 2006; 9:39:09 

Valla arkadaslar ben hiç lantid kullanmadım ama bi onceki arabam 1993 mazda 323 sedan di ve tek kelimeyle muhtesemdi.arabamı 258000 km de sattım ve kaportadaki ufak tefek curume onarımlar ıdısında hiçbir sorun çıkarmadı bana ki ben o arabayı 1998 almöıstım gecen sene sattım aldıgımda 97000 km deydi ve ben arabanın 6. sahbiydim dusunun 6 farklı kişi kullanmıs ona rahmen yani

mazdanı tek eleştirilecek ısmaı yedek parcasının çok pahalı olması ama emin olun arkadasllar yukarıdaki baz arkadasların dedigin gibi kaza yapmazsanız eger allah korusun bu sizi rahatsız etmiyor.ve kesinlikle parca sıkıntısı yok bunu garanti ederim.
ayrıca mazdalar hep zamanının ilerisinde arabalar olmustur şimdikilerde oyle sayılır mazdaların çok ekonomik olmadıgı bir gercektir ama kesinliklede musrif araclar degildir heleki motoruna verimsiz demek bilemiyorum yani...

ben suan opel kullanıyorum vectra 2000 motor iyi bakımlı bi vectrayı lantisin gecmesi zor ama sofor cok buyuk faktor oyle dusunurseniz bende o 93 mazdayla bmw 3.30ci tokatladım trafikte ablamız beni çok sıkıştırdıda arabasını verdim eline yani kendi kaşındı.

Araşta 93 model olmasına rahmen hersey vardı bugunku normal arabalarda ne varsa abs ve airbag hariç yukseklik ayarlı direksiyondan tutunda bugunku bmw nun diroksiyon cevikliğine kadar yuksekli ayarlı koltuklardan merkezi kilite 4 cam otomatiginden ısıtmalı elektrik kontrollu yan aynalarına kar.klimasından yukseklik ayarlı emniyet kemerine kadar direksiyon yukseklik ayarına ve dahası işte ve bu araba 93 model ve sunu soylitim bu aracımı satıncada bir mazda 6 alacagım. benim iddiam mazdayı bir kez kullanan bir daha vaz gecemez o ustami bir seferin de bir haftalıgına tamircime verdim adam bana yalvardı abi noolur bu arabayı bana sat ben bole keyifli kullanısı olan bi araba goprmedim diye=) ne zamanki gelip durur halde ısıklardayken arkadan çarptıalr o zaqman arabamı sattım aslında bi sene daha satmayıp sıfır bir mazda alacaktım sonrada ama kısmet işte oyle aniden oldu ve şimdi vectra kullanıyorum 2000 model dizel bir arac o yuzden performas kıyaslamak olanaksız tabi ama vites gecisleri olsun direksiyon cevikliği olsun mazdayı mumla arıyorum. tabi aracın buyuklugunden agırlıgından doalyı yola cok daha iyi basıyo ama ve daha guven veriyo ama mazdann yeri baskaydı.

mazdalar hakkında 50000 tane soylenti var yok soyle yok boyle diye yeni mazda 3 u arabalardan cok iyi anlıyorum sdiyen subyanlar kagıt uzerinde 105 bg ve 145nm tork gorunce gucsuz diye veristiyorlar. ula siz arabadan ne anlarsınız once bi kullanın yahu yeni mazda 3 duz vites gercektende agır bir arac degil tamam bi fsi golf kadar seri degil ama kesinlikle gucsuz de degil yol tutusu frenleri konforu zaten sahane ayrıca bunlar sizin o surekli okudugunuz dergilerlede tescilli

mazda nedense 1994 ten 2000li yıllara kadar uretim alıtesini bozdu.neden bilmiyorum ama bozduyani kesinlikle benim 93 mazdamın kalitesi dayım 1998 mazda 626 sında yoktu on konsol olsun koltuklar olsun kapılar olsun herseyde boyleydi tabi seri bir arabaydı cunku 2000 motordu ama gercek bu. 2000li yıllarda mazda 3 ve mazda 76 ile mazda gercekten kendini buldu.test suruslerinide yaptıgım araclar gercekten etkileyici.

yanlız o kalite bozuldu dedigim donemde mazdanin bir arabası varki o da lantis.hiç kullanmadım.sadece teknik ozelliklerini kagıt uzerinden biliyorum ama ovgusunu cok duydum.eger benim 93 mazdam kalitesinde birsey yapmıslarsaki kullananlar oyle diyo o fiyata gozu kapalı alınacak bir aractır...benden soylemesi

hade kalın saglıcakla...

Hayat Guzel,Değerini bilelim ve trafikte düzgün ilerliyelim.Hız zevk demektir ama doğru yerde!!!

2002 Mercedes W203 C200K SportCoupe
2004 Mitsubishi Outlander 2.0
2011 Kia ProCEED

4240 Mesaj
31 Ağustos 2006; 9:43:15 

Kaza olmassa yedek parça sorun olmakdan çıkar, ama insan yinede korkuyor işte , adı üstünde kaza...

Asus N55SF S1194V
2005 Yamaha FZ6 Fazer Gri
Apple Iphone 6 Silver 64 GB
2013 Honda Civic Elegance A/T Eco Lpg Beyaz

270 Mesaj
31 Ağustos 2006; 10:57:08 

kusura bakmayın arkadaslar hızlı yazacam diye baya bi yazım yanlışı yapmısım kusura kalamyın ama siz nedemek sitedigimi anlarsınız zeki insanlarsınız nede olsa... ama en azından en komgini duzelteyim mazda 76 degil mazda 6
quote:

Orjinalden alıntı: bitdaemon

Valla arkadaslar ben hiç lantid kullanmadım ama bi onceki arabam 1993 mazda 323 sedan di ve tek kelimeyle muhtesemdi.arabamı 258000 km de sattım ve kaportadaki ufak tefek curume onarımlar ıdısında hiçbir sorun çıkarmadı bana ki ben o arabayı 1998 almöıstım gecen sene sattım aldıgımda 97000 km deydi ve ben arabanın 6. sahbiydim dusunun 6 farklı kişi kullanmıs ona rahmen yani

mazdanı tek eleştirilecek ısmaı yedek parcasının çok pahalı olması ama emin olun arkadasllar yukarıdaki baz arkadasların dedigin gibi kaza yapmazsanız eger allah korusun bu sizi rahatsız etmiyor.ve kesinlikle parca sıkıntısı yok bunu garanti ederim.
ayrıca mazdalar hep zamanının ilerisinde arabalar olmustur şimdikilerde oyle sayılır mazdaların çok ekonomik olmadıgı bir gercektir ama kesinliklede musrif araclar degildir heleki motoruna verimsiz demek bilemiyorum yani...

ben suan opel kullanıyorum vectra 2000 motor iyi bakımlı bi vectrayı lantisin gecmesi zor ama sofor cok buyuk faktor oyle dusunurseniz bende o 93 mazdayla bmw 3.30ci tokatladım trafikte ablamız beni çok sıkıştırdıda arabasını verdim eline yani kendi kaşındı.

Araşta 93 model olmasına rahmen hersey vardı bugunku normal arabalarda ne varsa abs ve airbag hariç yukseklik ayarlı direksiyondan tutunda bugunku bmw nun diroksiyon cevikliğine kadar yuksekli ayarlı koltuklardan merkezi kilite 4 cam otomatiginden ısıtmalı elektrik kontrollu yan aynalarına kar.klimasından yukseklik ayarlı emniyet kemerine kadar direksiyon yukseklik ayarına ve dahası işte ve bu araba 93 model ve sunu soylitim bu aracımı satıncada bir mazda 6 alacagım. benim iddiam mazdayı bir kez kullanan bir daha vaz gecemez o ustami bir seferin de bir haftalıgına tamircime verdim adam bana yalvardı abi noolur bu arabayı bana sat ben bole keyifli kullanısı olan bi araba goprmedim diye=) ne zamanki gelip durur halde ısıklardayken arkadan çarptıalr o zaqman arabamı sattım aslında bi sene daha satmayıp sıfır bir mazda alacaktım sonrada ama kısmet işte oyle aniden oldu ve şimdi vectra kullanıyorum 2000 model dizel bir arac o yuzden performas kıyaslamak olanaksız tabi ama vites gecisleri olsun direksiyon cevikliği olsun mazdayı mumla arıyorum. tabi aracın buyuklugunden agırlıgından doalyı yola cok daha iyi basıyo ama ve daha guven veriyo ama mazdann yeri baskaydı.

mazdalar hakkında 50000 tane soylenti var yok soyle yok boyle diye yeni mazda 3 u arabalardan cok iyi anlıyorum sdiyen subyanlar kagıt uzerinde 105 bg ve 145nm tork gorunce gucsuz diye veristiyorlar. ula siz arabadan ne anlarsınız once bi kullanın yahu yeni mazda 3 duz vites gercektende agır bir arac degil tamam bi fsi golf kadar seri degil ama kesinlikle gucsuz de degil yol tutusu frenleri konforu zaten sahane ayrıca bunlar sizin o surekli okudugunuz dergilerlede tescilli

mazda nedense 1994 ten 2000li yıllara kadar uretim alıtesini bozdu.neden bilmiyorum ama bozduyani kesinlikle benim 93 mazdamın kalitesi dayım 1998 mazda 626 sında yoktu on konsol olsun koltuklar olsun kapılar olsun herseyde boyleydi tabi seri bir arabaydı cunku 2000 motordu ama gercek bu. 2000li yıllarda mazda 3 ve mazda 76 ile mazda gercekten kendini buldu.test suruslerinide yaptıgım araclar gercekten etkileyici.

yanlız o kalite bozuldu dedigim donemde mazdanin bir arabası varki o da lantis.hiç kullanmadım.sadece teknik ozelliklerini kagıt uzerinden biliyorum ama ovgusunu cok duydum.eger benim 93 mazdam kalitesinde birsey yapmıslarsaki kullananlar oyle diyo o fiyata gozu kapalı alınacak bir aractır...benden soylemesi

hade kalın saglıcakla...

Hayat Guzel,Değerini bilelim ve trafikte düzgün ilerliyelim.Hız zevk demektir ama doğru yerde!!!

2002 Mercedes W203 C200K SportCoupe
2004 Mitsubishi Outlander 2.0
2011 Kia ProCEED

1550 Mesaj
31 Ağustos 2006; 11:13:29 

ya bir aralar manyak ötesi seviyordum bu arabayı. Sonradan soğudum biraz ama nedeni yok öylesine. Ama yine de elimde imkan olsa böyle bir arabaya sahip olmak isterim.

İki günü aynı olan ziyandadır.
Hz Muhammed (s.a.v.)

3665 Mesaj
31 Ağustos 2006; 11:24:12 

Modası çoktan geçmiş eski tekolojinin kullanıldığı bir araç bana göre

11068 Mesaj
31 Ağustos 2006; 11:27:37 

biraz eski ama güzel

We fought him hard we fought him well
Out on the plains we gave him hell
But many came too much for Cree
Oh will we ever be set free?

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 11:40:17 

quote:

Orjinalden alıntı: Gökberg_ß

Modası çoktan geçmiş eski tekolojinin kullanıldığı bir araç bana göre

bazı araçlar hiç eskimez arkadaşım

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 12:21:59 

Ben anlamıyorum madem mücevher, niye dünyada hiç tutumadı???

Hadi TR deki biz halk oalrak biraz kazmayız kafamız basmaz ama ya Avrupa , Japonya???

666 Mesaj
31 Ağustos 2006; 13:17:53 

bu aracın yol tutuşu kötü,o da amortisörler değiştirilerek giderilebiliyo yanılmıyosam

9740 Mesaj
31 Ağustos 2006; 13:23:00 

bu araba kalısta cok pıs kacıyor beyler yolsa gorursenız dıkkat

3665 Mesaj
31 Ağustos 2006; 13:36:16 

Olabilir abi senin görüşüne sonuna kadar saygı duyarım, ama Benim pek hOşuma gitmez ama Mazda RX8
quote:

Orjinalden alıntı: Renesis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökberg_ß -- 31 Ağustos 2006; 13:37:16 >

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 14:04:31 

quote:

Orjinalden alıntı: Gökberg_ß

Olabilir abi senin görüşüne sonuna kadar saygı duyarım, ama Benim pek hOşuma gitmez ama Mazda RX8

zevk meselesi rx-8

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 14:13:55 

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Hadi TR deki biz halk oalrak biraz kazmayız kafamız basmaz ama ya Avrupa , Japonya???

-farklı bir tarzı olan araba herkese hitap etmiyor...ailesi olan bir insan 4 kapılı olmasına rağmen bu araçtan satın almıyor çünkü spor araba gibi...
-herkesin hoşuna gitmiyor stili

ben bu 2 nedene bağlıyorum sen ne diyorsun bu duruma?

3475 Mesaj
31 Ağustos 2006; 20:04:58 

quote:

dünyada tutulmadığını nereden biliyorsun
dünyada en sevilen japon arabalarından birtanesi mazda lantistir bir diğeri ise ae86 kasa kodlu toyota corolladır
almanyada lantis sever çoktur hatta birde web siteleri vardı onların
japonyada ise birsürü lantise rastlayabilirsin yada sana şöyle söyliyim mazda japonyada lantis modeliyle kariyer yaptı

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 20:29:10 

Yok arkadaşlar ben şöyle böyle oldu demiyorum Lantis hakkında bilgim yok, tek bilgim tam genç arabası ve çok güzel...

Ben o yorumu tamamen yukarıdaki arkadşaın yorumuna göre yaptım, hiçbir zaman yüksek satış rakamlarına ulaşamamış ama kompakt sınıfta mücevher gibi bir yorum yapmıştı sanırım...

Demek istediğim madem sınıfının mücevheri niye tutulmadı ...

Tamamen arkadaşın kendi yazdığıyla ilgili...

Yukarıdaki aracın tipi ise hoş...

Bu araç benim gibi gençlere hitap ediyor..

9740 Mesaj
31 Ağustos 2006; 21:12:20 

quote:

Orjinalden alıntı: japon dostu

dünyada tutulmadığını nereden biliyorsun
dünyada en sevilen japon arabalarından birtanesi mazda lantistir bir diğeri ise ae86 kasa kodlu toyota corolladır
almanyada lantis sever çoktur hatta birde web siteleri vardı onların
japonyada ise birsürü lantise rastlayabilirsin yada sana şöyle söyliyim mazda japonyada lantis modeliyle kariyer yaptı

Lantıs ten once RX serısıyle karıyer yapmıs olmasın sakın

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 21:14:49 

dırek mazdacıların oldugu baslıklarda topık acsaydın daha yarrlı olurdu aracı bıulmem etme tanımakta ıstemem:D ama genede hayırlısı olsun

653 Mesaj
1 Eylül 2006; 0:49:59 

quote:

sen neden yazılanları okumuyosun? ben ne yazdım,Mazda'nın satmamasının tek sebebi o beceriksiz distribütörüdür.adamlar reklam vermeye korkuyolardı ya.Ayrıca Türkiye'de bir aracın tutulması o aracın iyi olduğu anlamına gelmez.yani araçların satış oranlarını karşılaştırırken Türkiye'yi göz önüne almicaksın.çünkü Türkiye'de Broadway de çok sattı Şahin de Lada da vs...
Avrupa'yı bilmem ama Japonya'da neredeyse bisikletler bile Mazda...

Fotoğraf, kişinin kendine yakışanı giymesidir. Fotoğraf, sanatçının anlatmak istediği bir konuyu, yazarak okuyucuya iletmek istediği bir kompozisyonu, bir öyküyü, bir düşünceyi, kelimelere başvurmadan, Yaradan'ın insanoğluna bahşetiği hârikulade bir nimet olan camın işlenmesi, metalin uygun şekle sokulması, gümüş tuzları ve bromürle yahutta sayısal algılayıcıyla şekillenerek, kelimeler kullanılmadan anlatılmak istenen duygu ve düşünceyi kareler halinde izleyiciye aktarması demektir...

Uzaklaştırılmış
1 Eylül 2006; 1:11:14 

Mazda eskiden Türkiyenin en çok satan ihtaliydi, bence sorunu başka yerde aramak lazım...

Mesela rakiplerinden geri kalmak gibi...

Gümrük Birliğine girince Mazda bitti

Şimdi yüzünü değiştirdi ama yeniden tutunması zor biraz...

Şimdi mesela motor seçeneği yok, dizeli yok...

Tekrar girmesi için bir sürü kampanya yapıcak ucuz verecek , dizel satacak, opsiyonlu satacak...

Uzaklaştırılmış
1 Eylül 2006; 8:34:01 

quote:

Mazda eskiden Türkiyenin en çok satan ihtaliydi, bence sorunu başka yerde aramak lazım...

Mesela rakiplerinden geri kalmak gibi...

Gümrük Birliğine girince Mazda bitti

Şimdi yüzünü değiştirdi ama yeniden tutunması zor biraz...

Şimdi mesela motor seçeneği yok, dizeli yok...

Tekrar girmesi için bir sürü kampanya yapıcak ucuz verecek , dizel satacak, opsiyonlu satacak...

mazda eskiden türkiyenin en çok satan ithaliydi çünkü ilk girdiği yıllar distrübitörün huyunu husunu bilmeden 2. eli vs yi bilmeden kaliteli arabalar oldukları için ve o zamana göre saygın bir kaç marka dışında (mercedes,bmw vs)hiç bir markanın adını dahi bilmediği özellikleri arabalarında bulundurduğu için kapış kapış gitti türkiyede....ve müthiş bir nam yaptı sen bakma sıradan insanların mazdayı bilmemesine...git herhangi bir ustaya sor diyeceği şeyler mazda çok kaliteli sorunsuz dayanıklı arabadır...

bu satış patlamasından sonra insanların distrübitörü tanımaları parça yetersizliği parça pahalılığı gibi prolemler çıkması vs derken üzerine bir de gümrük birliği ile avrupadan ucuza gelen arabalar eklenince......satışları paldır küldür düştü ardından tabi 2. eli de düştü....birde şehir efsaneleri çıktı ortaya mazda kalitesiz vs gibi.....sonrada bugünkü haline geldi tabi...türkiyedeki mazda nın durumu yanlızca distrübitörden kaynaklanan bir durum...yoksa mazda nın honda kadar satamamasında başka ne arayabilirsin bundan önceki kasa civic ve mazda 3 e bak....hemen hemen aynı fiyatlardaydılar....mazda 3 gibi full + full + şekil karizma vs bir araba galeride beklerken civic gibi bir bisiklet peynir ekmek gibi gidiyordu.....bunu başka ne ile açıklayabilirsin....

3475 Mesaj
1 Eylül 2006; 14:12:34 

quote:

Orjinalden alıntı: Rockford Fosgate

Lantıs ten once RX serısıyle karıyer yapmıs olmasın sakın

katagorileri farklı olduğu için söylemedim rx serisini + şöyle bir durum var japonyada amerikada rx lere kadar neler var lantisle tanıttı kendisini.....rx lerin sağlam olduğunu kanıtlamak için 787b. ile lemans yarışlarına katıldı 4rotor 930 hp saatte 370km hız

9740 Mesaj
1 Eylül 2006; 14:23:18 

o arabayı bılıyorum cok dehset bı araba

80lerın sonrarındakı rx ler cok entresan bulmak lazım onlardan

3475 Mesaj
1 Eylül 2006; 14:24:39 

80 ler diilde son kasalar çok dehşet

475 Mesaj
2 Eylül 2006; 0:32:05 

Mazda deyince Lantis, Honda deyince CRX geliyor aklıma. Çok yakışıklı arabalar.

407 Mesaj
2 Eylül 2006; 22:22:06 

vectra ya da escort alacağıma bu arabayı alırım nasıl olsa yedek parça fiatları aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etit -- 2 Eylül 2006; 22:26:03 >

http://www.tiffany.com

Uzaklaştırılmış
2 Eylül 2006; 22:29:39 

cok guzel bi araba bence
akrabam askere gidecei icin satio

1238 Mesaj
2 Eylül 2006; 23:24:33 

quote:

Orjinalden alıntı: Renesis

Ör: Şahin

2011 Renault Megané Sport Tourer 1.5 dCI 105 ps
2012 Volkswagen Crafter 2.0 TDI 163 ps
2012 Otokar Sultan Comfort 140 S
2011 Mercedes Sprinter 315 CDI * 2

Geçmiş: 2007 Mercedes Vito 111 CDI, 2012 Passat 1.4 TSI, 2001 Passat 1.9 TDI, 2009 Seat Leon 1.4 TSI, 2004 Hyundai Santa Fe, 2011 Volkswagen Caravelle 2.0 TDI, 2004 Seat Cordoba 1.4 TDI

653 Mesaj
3 Eylül 2006; 11:14:45 

quote:

Orjinalden alıntı: SuPeRBoY911

Ör: Şahin

Seat da hiç eskimez ya (!)

618 Mesaj
3 Eylül 2006; 13:28:46 

çok kötü değil

cdA...

389 Mesaj
7 Ekim 2006; 13:01:24 

az paraya çok daha iyi bir araba

2004 VW BORA comfortline

7868 Mesaj
7 Ekim 2006; 13:06:11 

mazda en az toyota kadar sorunsuzluğuyla ünlü bir markadır. Ben lantis otomatikle bir 500-600 kmlik bir yolculuğa çıkmıştım fakat araç vitesinin dejavantajıyla pek seri değildi. Son olarak çerçevesiz camları bile yeter.

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc ÖTV'si %27
  • 1 Ocak 2014: 0-1600cc ÖTV'si %45

3042 Mesaj
7 Ekim 2006; 14:06:54 

Fiyatına göre iyi yürüyen bir makine.

5342 Mesaj
21 Ocak 2007; 22:00:47 

Merhaba herkese, uzun süre geçmiş başlığın üzerinden, fakat ben daha yeni fark ettim, kusura bakmazsınız umarım..

98' Lantis 1.8 sahibiyim.. Araç 3 senedir falan bizde.. Abimin aracı fakat şuan burada olmadığı için ben kullanıyorum.. Araç hakkında söylenebilecek çoğu şeyi arkadaşlar söylemişler zaten.. Bizim araçta ufak tefek modifiyeler var, görüntü nasıl olmuş siz de bakarsınız resimlerden..

Orjinali çok başarılı gözükmese de ufak tefek işlemler ile birçok araçtan daha güzel ve zevkli bir hale gelebiliyor.. Performansı gayet başarılı, benzin sarfiyatı da gaza basışınızla orantılı olarak epey bir değişiklik gösteriyor.. Ben 40 YTL lik 97 oktan benzin ile ortalama 150 km gidiyorum şehir içi..

Benim için her türlü alışverişte fiyat/performans kriteridir önemli olan.. Lantis aldığımız için çok memnundum 3 sene önce, şimdi de fazlasıyla memnunum.. Büyük küçük birçok insanın "Bu arabanın markası ne acaba? Güzelmiş.." demesi veya gözlerini aracın üzerinden alamaması her insanı mutlu edeceği gibi beni de mutlu ediyor.. Birçok kız arkadaşım arabanın yanında bile olsalar tek kapı zannediyorlar, ta ki ben inip arka kapıyı açana kadar :)

Araç düz vites olup Klima, ABS, Sürücü ve Yolcu hava yastıkları, Uzaktan kumandalı merkezi kilit (kumanda sonradan takıldı), 4 cam otomatik, arka cam sileceği ve suyu, elektrikli aynalar, elektrikli anten gibi zamanından beklenmeyecek özellikler sunuyor.. Camların üzerinde direk olmaması da işi bilen arkadaşlarım tarafından çok beğenilen bir özellik.. Tıpkı Subaru Impreza WRX, STI ve Misubishi EVO'larda olduğu gibi :) ..

2 seneden fazla bir süre önce yapılan işlemlerle birlikte işte 34 AAY 87;

0

-1

0

0

Özel dizayn ön tampon
Yan marşpiyeller
Cam filmi
Ön arma iptali
Arka stoplar arası boyama
16" Stilauto gölgeli kromaj jantlar
205\45\16 Toyo Proxes T1S lastikler
App, kenarsız plakalar

Özel yapım komple egzos (İskender Usta, Maslak Sanayi, bilen bilir :) )
Özel yapım Cold Air Intake filtre kiti (egzostan sonra kullanmayı bıraktım)

Pioneer Deh-P 7500mp ana ünite
Xetec 5g900 Amfi (1*560w rms + 4*130w rms)
JBL GT4-10 Sub 2 adet (250w rms, 1000w max)
MB Quart speakers

İşte aracım budur.. Bence Lantis kesinlikle düşünülmesi gereken bir araç.. Dediğim gibi fiyat/performans açısından uygun birşeyler arıyorsanız Lantis'i gönül rahatlığı ile önerebilirim.. Ben daha sorun yaşamadım çok şükür, ne bir kere tekledi, ne başka birşey yaptı, canavar gibi çalışıyor.. Araç şuan 110bin km'de, en son 100bin komple bakımı da yapıldı.. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.. Herkese teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur__ -- 21 Ocak 2007; 22:03:23 >

9576 Mesaj
21 Ocak 2007; 22:18:19 

Yapmayın beyler Lantis iyidir

2470 Mesaj
21 Ocak 2007; 23:08:39 

Allah kazadan beladan saklasın.Masallah çok güzel olmus bu araba 10 üzerinden 10 valla
quote:

Orjinalden alıntı: Onur__

Merhaba herkese, uzun süre geçmiş başlığın üzerinden, fakat ben daha yeni fark ettim, kusura bakmazsınız umarım..

98' Lantis 1.8 sahibiyim.. Araç 3 senedir falan bizde.. Abimin aracı fakat şuan burada olmadığı için ben kullanıyorum.. Araç hakkında söylenebilecek çoğu şeyi arkadaşlar söylemişler zaten.. Bizim araçta ufak tefek modifiyeler var, görüntü nasıl olmuş siz de bakarsınız resimlerden..

Orjinali çok başarılı gözükmese de ufak tefek işlemler ile birçok araçtan daha güzel ve zevkli bir hale gelebiliyor.. Performansı gayet başarılı, benzin sarfiyatı da gaza basışınızla orantılı olarak epey bir değişiklik gösteriyor.. Ben 40 YTL lik 97 oktan benzin ile ortalama 150 km gidiyorum şehir içi..

Benim için her türlü alışverişte fiyat/performans kriteridir önemli olan.. Lantis aldığımız için çok memnundum 3 sene önce, şimdi de fazlasıyla memnunum.. Büyük küçük birçok insanın "Bu arabanın markası ne acaba? Güzelmiş.." demesi veya gözlerini aracın üzerinden alamaması her insanı mutlu edeceği gibi beni de mutlu ediyor.. Birçok kız arkadaşım arabanın yanında bile olsalar tek kapı zannediyorlar, ta ki ben inip arka kapıyı açana kadar :)

Araç düz vites olup Klima, ABS, Sürücü ve Yolcu hava yastıkları, Uzaktan kumandalı merkezi kilit (kumanda sonradan takıldı), 4 cam otomatik, arka cam sileceği ve suyu, elektrikli aynalar, elektrikli anten gibi zamanından beklenmeyecek özellikler sunuyor.. Camların üzerinde direk olmaması da işi bilen arkadaşlarım tarafından çok beğenilen bir özellik.. Tıpkı Subaru Impreza WRX, STI ve Misubishi EVO'larda olduğu gibi :) ..

2 seneden fazla bir süre önce yapılan işlemlerle birlikte işte 34 AAY 87;

0

-1

0

0

Özel dizayn ön tampon
Yan marşpiyeller
Cam filmi
Ön arma iptali
Arka stoplar arası boyama
16" Stilauto gölgeli kromaj jantlar
205\45\16 Toyo Proxes T1S lastikler
App, kenarsız plakalar

Özel yapım komple egzos (İskender Usta, Maslak Sanayi, bilen bilir :) )
Özel yapım Cold Air Intake filtre kiti (egzostan sonra kullanmayı bıraktım)

Pioneer Deh-P 7500mp ana ünite
Xetec 5g900 Amfi (1*560w rms + 4*130w rms)
JBL GT4-10 Sub 2 adet (250w rms, 1000w max)
MB Quart speakers

İşte aracım budur.. Bence Lantis kesinlikle düşünülmesi gereken bir araç.. Dediğim gibi fiyat/performans açısından uygun birşeyler arıyorsanız Lantis'i gönül rahatlığı ile önerebilirim.. Ben daha sorun yaşamadım çok şükür, ne bir kere tekledi, ne başka birşey yaptı, canavar gibi çalışıyor.. Araç şuan 110bin km'de, en son 100bin komple bakımı da yapıldı.. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.. Herkese teşekkürler...

Ömür Dediğin Üç Gündür,
Dün Geldi Geçti Yarın Meçhuldür,
O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür,O Da Bugündür

5342 Mesaj
22 Ocak 2007; 1:17:58 

quote:

Orjinalden alıntı: kajmer88

Allah kazadan beladan saklasın.Masallah çok güzel olmus bu araba 10 üzerinden 10 valla

Teşekkürler, saolasın..

4137 Mesaj
22 Ocak 2007; 2:26:10 

ustunden 1 yil gecmis neredeyse nerden cikti bu konu

http://forum.donanimhaber.com/m_70018429/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70018429

Uzaklaştırılmış
22 Ocak 2007; 2:35:12 

masallah bu Onurun gri Lantis supermis...

7954 Mesaj
22 Ocak 2007; 10:10:35 

Lantis iyidir çorumda akrabam satıo askere gideceği için
rengi yeşil
istiosan konuşuruz

5342 Mesaj
22 Ocak 2007; 18:59:43 

Amin arkadaşlar, hepiniz saolun.. İşte ufak tefek dokunuşlarla ancak bu kadar yapabildik :) .. Daha fazlası imkan meselesi...

Allah hepimize kazasız belasız kullanmayı nasip etsin...

Uzaklaştırılmış
22 Ocak 2007; 19:58:15 

quote:

Orjinalden alıntı: Onur__

Amin arkadaşlar, hepiniz saolun.. İşte ufak tefek dokunuşlarla ancak bu kadar yapabildik :) .. Daha fazlası imkan meselesi...

Allah hepimize kazasız belasız kullanmayı nasip etsin...

daha fazlasi abarti olur...

Bunlar kafi

5342 Mesaj
22 Ocak 2007; 20:21:43 

quote:

daha fazlasi abarti olur...

Bunlar kafi

Kesinlikle doğru söylüyorsun, katılıyorum, benim daha fazlası dediğim de yürüyen aksam konusundaydı, yani yay+amortisör veya coilover tarzında.. Bir de Xenon olayı.. Yoksa daha ellemem.. Zaten 2 seneden fazladır aynı şekilde..

5342 Mesaj
23 Ocak 2007; 15:13:47 

Farlarımın biri yan sanayi olduğu için h3, diğeri orjinal olduğu için h1 ampul kullanıyor, bu yüzden Xenon takamıyorum :) Yoksa onu da takmıştım...

2399 Mesaj
24 Ocak 2007; 14:42:58 

onur yüzbaşı maşallah araban çok güzel.kazasız keyifli sürüşler.çok zevklisin bikere daha lantislere aşık ettin bizleri.

1866 Mesaj