Şimdi Ara

Gameloft, yeni oyunlarını Android ve iOS platformları için eş zamanlı olarak yayınlamayı amaçlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
3.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yeni nesil Unreal Engine 3 grafik motoruyla güçlendirilen ilk oyununu yakında mobil platformlar için yayınlayacağını duyuran Gameloft, resmi Twitter hesabı üzerinden Android kullanıcılarını sevindirecek bir açıklamada bulundu.

Son dönemde Android işletim sistemine daha fazla önem göstermeye başlayan Fransız oyun geliştiricisi ve yayıncısı, Google Play Store üzerinde satışlara başlamış ve mevcut birçok yapımını bu platforma port etmişti. Birkaç aydır yeni oyunlarını iOS ve Android platformları için aynı zamanda çıkarmak için çaba gösteren mobil oyun sektörünün büyük ismi, 2012'de her iki ekosistemin kullanıcıları için eş zamanlı hizmet vermeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Gameloft'un Amerika için yayıncılıktan sorumlu başkan yardımcısı Baudouin Corman'ın dile getirdiği bu amaç, umarız Asphalt 7: Heat ve diğer yapımlarda yaşanan bir aylık gecikmelerin tekrar etmeyeceği anlamına geliyordur. Halihazırda Android 4.1 Jelly Bean sürümüne ve Nexus 7 gibi oldukça yeni cihazlara dahi destek sunan Paris merkezli geliştirici, Android için yatırımlarını arttırmaya devam edecek.

2012 ikinci yarısında oldukça iddialı oyunlar piyasaya süreceklerini dile getiren Corman, daha fazla cihaza destek sunacaklarını ve optimizasyon sorunlarıyla alakalı düzenlemelere hız vereceklerini müjdeledi.

• onuda muhtemelen sadece galaxy s3 one x stabil çalıştırır
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Gameloft piyasadaki android çöplüğünü hesaba katmadığı ortada

Ha ha

• Android'e çıkacak yeni nesil Gameloft oyunları ne derece akıcı oynanabilir olacak orası muamma. Hali hazırda 3Gs'de takılmadan çalışan oyunların bile üst düzey Galaxy S3'te donma problemleri yaşadığını biliyoruz.
    E Android'den bahsediyoruz tabi, elbette iOS kadar stabil bir işletim sistemi değil...

Not: Eksileri görelim Galaxy S3 sahipleri.. :)

• Gameloft yatırım yapmalı öncelikle NOVA 3 en iyi android cihazda hiç tat vermiyor yarım saatte ateş ediyor hissi veriyor,öncelikle stabil oyunlar gerekli

• E lütfen yani bi zahmet

• iphone'da stabil çalışıp s3'te çalışmayan uygulama varsa bu androidin değil yazılımı yapan firmanın beceriksizliğidir. bunun başka açıklaması da yoktur. "android çok kaynak yiyor yea" da bir yere kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: LKLC

quote:

Orijinalden alıntı: mert_Allen

Androide çıkacak yeni nesil Gameloft oyunları ne derece akıcı oynanabilir olacak orası muamma. Hali hazırda 3Gsde takılmadan çalışan oyunların bile üst düzey Galaxy S3te donma problemleri yaşadığını biliyoruz.E Androidden bahsediyoruz tabi, elbette iOS kadar stabil bir işletim sistemi değil...Not: Eksileri görelim Galaxy S3 sahipleri.. :)

hadi bana s3 de takılıp 3gs de takılmayan bir oyun göster. lan 3gs kullanmamış olsam kandıracaksınız. ski safari gibi basit oyunlarda bile takılıyor. sadece o değil menülerde geçerken cihaz ölüyor ölüyor.

edit: sonuna "eksileri görelim" deyince hiç cool olamıyorsunuz maalesef.

Şu konuşma şekline bak. Lan yazınca kendini mahalle delikanlısı falan mı sanıyorsun ? Ben stabilite problemi diyorum, sen gelmiş 5 aylık telefonla 3 yıllık telefonu karşılaştırıyorsun. Neyse. Cool olmaya çalışıyoruz ya hani, o yüzden fazla uzatmıyorum. Adam olana bu kadarı bile fazla da forum kırolarını bilemiyorum..

• android işletim sistemi 4.1 versiyonuna kadar beli doğrulmadı stabil olamadı android şimdi yeni yola başladı ama ios stabilliyi çoktan geçti

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LKLC
    quote:

Orijinalden alıntı: mert_Allen Androide çıkacak yeni nesil Gameloft oyunları ne derece akıcı oynanabilir olacak orası muamma. Hali hazırda 3Gsde takılmadan çalışan oyunların bile üst düzey Galaxy S3te donma problemleri yaşadığını biliyoruz.E Androidden bahsediyoruz tabi, elbette iOS kadar stabil bir işletim sistemi değil...Not: Eksileri görelim Galaxy S3 sahipleri.. :)
    hadi bana s3 de takılıp 3gs de takılmayan bir oyun göster. lan 3gs kullanmamış olsam kandıracaksınız. ski safari gibi basit oyunlarda bile takılıyor. sadece o değil menülerde geçerken cihaz ölüyor ölüyor. edit: sonuna eksileri görelim deyince hiç cool olamıyorsunuz maalesef.
    Şu konuşma şekline bak. Lan yazınca kendini mahalle delikanlısı falan mı sanıyorsun ? Ben stabilite problemi diyorum, sen gelmiş 5 aylık telefonla 3 yıllık telefonu karşılaştırıyorsun. Neyse. Cool olmaya çalışıyoruz ya hani, o yüzden fazla uzatmıyorum. Adam olana bu kadarı bile fazla da forum kırolarını bilemiyorum..

inanılmaz boş konuşmuşsun...önce işletim sistemlerini karşılaştırmak için 3gs ile sgs3 ü karşılaştırmışsın sonra adam cevabını verince ben stabilite problemi diyorum sen 5 aylık cihazla 3 yıllık cihazı karşılaştırıyorsun demişsin...
    biraz tutarlı olun...
    galaxy note sahibiyim 4.0.4 güncellemesinden sonra telefonda ne oyun oynarken ne de internette gezerrken en ufak bir takılma yaşamadım...kullanmadan çamur atmayın. bir yalana inanmışsınız, kendinizi rezil ediyorsunuz...
    Gelelim stabilite meselesine;
    iphone'da donanımı zorlayabilecek nasıl bir işlem yapabiliyorsunuz da android ile karşılaştırıyorsunuz?
    işletim sistemini o kadar kısıtlarsan tabi stabil olur...önemli olan kısıtlama yapmadan o stabiliteyi sağlamaktır...
    mesela şunu iphone'da yapabilir misiniz? http://www.youtube.com/watch?v=SReBbjOwvlU&feature=g-all&context=G265953aFAAAAAAAAAAA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbugra19 -- 3 Ağustos 2012; 18:20:23 >

• yani android kullanıcıları daha işletim sistemi nasıl çalışır nasıl çalıştırabilirim onun derdindesiniz ama ios hiç bi zaman böyle bir sorun yaşamamıştır tadını çıkara çıkara zevk ala ala kullanıyorlar ios cihaz sahipleri

• eksiciler bastı burayı kaçılınn

• quote:

Orijinalden alıntı: mbugra19

inanılmaz boş konuşmuşsun...önce işletim sistemlerini karşılaştırmak için 3gs ile sgs3 ü karşılaştırmışsın sonra adam cevabını verince ben stabilite problemi diyorum sen 5 aylık cihazla 3 yıllık cihazı karşılaştırıyorsun demişsin...
    biraz tutarlı olun...
    galaxy note sahibiyim 4.0.4 güncellemesinden sonra telefonda ne oyun oynarken ne de internette gezerrken en ufak bir takılma yaşamadım...kullanmadan çamur atmayın. bir yalana inanmışsınız, kendinizi rezil ediyorsunuz...

Bu forumda okuduğunu anlama problemi olan ne kadar insan evladı varmış da bizim haberimiz yokmuş. Telefonların çıkış tarihi arasında 3 yıl var arkadaşım bu sana ne ifade ediyor ? Dur sen yine anlayamayacaksın ben söyleyim; karşılaştırdığım telefonların donanımı birbirinden farklı. Biri diğerinden bilmem kaç kat daha iyi donanıma sahip.
    Ben neyi karşılaştırıyorum peki ? İşletim sistemi.
    İki telefona da güncel sürüm yüklenebiliyor mu ? Evet.
    Bu durumda iki telefonu işletim sistemi bakımından karşılaştırabilir miyim ? Evet.
    Sonuç olarak telefonlardan biri diğerinden elbette daha iyi. Ancak 3 yıllık telefonda bile akıcılık yakalanıyorsa ve daha 5 ay önce çıkan cihazda donma oluyorsa, burda bir yanlışlık var değil mi ?
    10 Yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatıyorum ki okuduğunu anlayabilesin. Takıldığın yer olursa PM at, yine açıklarım gayet akıcı bir dille. Forumu kirletmenin lüzumu yok. Bu da son mesajımdır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mbugra19 inanılmaz boş konuşmuşsun...önce işletim sistemlerini karşılaştırmak için 3gs ile sgs3 ü karşılaştırmışsın sonra adam cevabını verince ben stabilite problemi diyorum sen 5 aylık cihazla 3 yıllık cihazı karşılaştırıyorsun demişsin... biraz tutarlı olun... galaxy note sahibiyim 4.0.4 güncellemesinden sonra telefonda ne oyun oynarken ne de internette gezerrken en ufak bir takılma yaşamadım...kullanmadan çamur atmayın. bir yalana inanmışsınız, kendinizi rezil ediyorsunuz...
    Bu forumda okuduğunu anlama problemi olan ne kadar insan evladı varmış da bizim haberimiz yokmuş. Telefonların çıkış tarihi arasında 3 yıl var arkadaşım bu sana ne ifade ediyor ? Dur sen yine anlayamayacaksın ben söyleyim; karşılaştırdığım telefonların donanımı birbirinden farklı. Biri diğerinden bilmem kaç kat daha iyi donanıma sahip. Ben neyi karşılaştırıyorum peki ? İşletim sistemi. İki telefona da güncel sürüm yüklenebiliyor mu ? Evet. Bu durumda iki telefonu işletim sistemi bakımından karşılaştırabilir miyim ? Evet. Sonuç olarak telefonlardan biri diğerinden elbette daha iyi. Ancak 3 yıllık telefonda bile akıcılık yakalanıyorsa ve daha 5 ay önce çıkan cihazda donma oluyorsa, burda bir yanlışlık var değil mi ? 10 Yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatıyorum ki okuduğunu anlayabilesin. Takıldığın yer olursa PM at, yine açıklarım gayet akıcı bir dille. Forumu kirletmenin lüzumu yok. Bu da son mesajımdır.

işletim sistemlerini karşılaştırmışsın. sgs3 de takılma olduğunu, 3gs de olmadığını iddia etmişsin.adam sana cevabını vermiş, bi tane oyun/uygulama göster demiş cevab verememişsin.ben de aynı şekilde galaxy note'da en ufak bir takılma yaşamadığımı söyledim.sen ise hala bağnazca "Sonuç olarak telefonlardan biri diğerinden elbette daha iyi. Ancak 3 yıllık telefonda bile akıcılık yakalanıyorsa ve daha 5 ay önce çıkan cihazda donma oluyorsa, burda bir yanlışlık var değil mi ? " diyerek aynı şeyleri savunuyorsun...sen neyin peşindesin benim anlayamadığım tek nokta o?

• quote:

Orijinalden alıntı: mbugra19

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mbugra19 inanılmaz boş konuşmuşsun...önce işletim sistemlerini karşılaştırmak için 3gs ile sgs3 ü karşılaştırmışsın sonra adam cevabını verince ben stabilite problemi diyorum sen 5 aylık cihazla 3 yıllık cihazı karşılaştırıyorsun demişsin... biraz tutarlı olun... galaxy note sahibiyim 4.0.4 güncellemesinden sonra telefonda ne oyun oynarken ne de internette gezerrken en ufak bir takılma yaşamadım...kullanmadan çamur atmayın. bir yalana inanmışsınız, kendinizi rezil ediyorsunuz...
    Bu forumda okuduğunu anlama problemi olan ne kadar insan evladı varmış da bizim haberimiz yokmuş. Telefonların çıkış tarihi arasında 3 yıl var arkadaşım bu sana ne ifade ediyor ? Dur sen yine anlayamayacaksın ben söyleyim; karşılaştırdığım telefonların donanımı birbirinden farklı. Biri diğerinden bilmem kaç kat daha iyi donanıma sahip. Ben neyi karşılaştırıyorum peki ? İşletim sistemi. İki telefona da güncel sürüm yüklenebiliyor mu ? Evet. Bu durumda iki telefonu işletim sistemi bakımından karşılaştırabilir miyim ? Evet. Sonuç olarak telefonlardan biri diğerinden elbette daha iyi. Ancak 3 yıllık telefonda bile akıcılık yakalanıyorsa ve daha 5 ay önce çıkan cihazda donma oluyorsa, burda bir yanlışlık var değil mi ? 10 Yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatıyorum ki okuduğunu anlayabilesin. Takıldığın yer olursa PM at, yine açıklarım gayet akıcı bir dille. Forumu kirletmenin lüzumu yok. Bu da son mesajımdır.
    işletim sistemlerini karşılaştırmışsın. sgs3 de takılma olduğunu, 3gs de olmadığını iddia etmişsin.adam sana cevabını vermiş, bi tane oyun/uygulama göster demiş cevab verememişsin.ben de aynı şekilde galaxy noteda en ufak bir takılma yaşamadığımı söyledim.sen ise hala bağnazca Sonuç olarak telefonlardan biri diğerinden elbette daha iyi. Ancak 3 yıllık telefonda bile akıcılık yakalanıyorsa ve daha 5 ay önce çıkan cihazda donma oluyorsa, burda bir yanlışlık var değil mi ? diyerek aynı şeyleri savunuyorsun...sen neyin peşindesin benim anlayamadığım tek nokta o?

Ben söyliyim sana iki adam yola çıkacaklarmış ve adamın biri yola atla çıkarsak daha çabuk yola varırız demiş ve yanındakide demişki olurmu eğer eşşekle çıkarsak o zaman daha çabuk varırız yola. işte böyle birşey

• Burada toptan olarak Android telefonlarını bir tutmamak lazım iyisi var kötüsü var stabili var stabil olmayını var.

2.3 yüklü bir Neo V'te Iphone 4S'teki oyun performansıyla aynı akıcılığı alabiliyorum.Bu kıyaslamalar iki telefonda görüp öyle konuşmak lazım. Aksi takdirde biraz değerlendirmeler yanlı olarak kalıyor.

Dead Trigger adlı oyunu bilen bilir. Neo V canavar gibi çalıştırdı ve takılmadan saaatlerce oynuyorum.

Android'i illa eleştireceksek update'lerini eleştirin. Zira ICS yüklü bir Neo V içiin aynı memnuniyette değilim.

Yoksa yazılım ve oyun desteği konusunda (bazı oyunların cihaz çeşitliliğinden dolayı geç çıkmasından başka) Android tarafında hiç bir sıkıntı ve eksiklik yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: demo11

yani android kullanıcıları daha işletim sistemi nasıl çalışır nasıl çalıştırabilirim onun derdindesiniz ama ios hiç bi zaman böyle bir sorun yaşamamıştır tadını çıkara çıkara zevk ala ala kullanıyorlar ios cihaz sahipleri

Bir düşün neden? 500TL'lik Adreno 200GPU'lu bir Android'le kıyaslama bakalım. 3-4 katı fiyatında bir telefondan bahsediyorsun

Hem dünyanın parasına Mercedes alıyorsun hem sorun çıkmıyor diyorsun. Bırakta çıkarmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: trsinapsis

Burada toptan olarak Android telefonlarını bir tutmamak lazım iyisi var kötüsü var stabili var stabil olmayını var.2.3 yüklü bir Neo Vte Iphone 4Steki oyun performansıyla aynı akıcılığı alabiliyorum.Bu kıyaslamalar iki telefonda görüp öyle konuşmak lazım. Aksi takdirde biraz değerlendirmeler yanlı olarak kalıyor.Dead Trigger adlı oyunu bilen bilir. Neo V canavar gibi çalıştırdı ve takılmadan saaatlerce oynuyorum. Androidi illa eleştireceksek updatelerini eleştirin. Zira ICS yüklü bir Neo V içiin aynı memnuniyette değilim.Yoksa yazılım ve oyun desteği konusunda (bazı oyunların cihaz çeşitliliğinden dolayı geç çıkmasından başka) Android tarafında hiç bir sıkıntı ve eksiklik yok.

yani 2.3 iyi 4.0 kötümü hm demekki android geliştikce şişiyor ve yavaşlıyor işte bizim anlatmak istediğimiz de bu neden bu android geliştikce yavaşlıyor sorun bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: trsinapsis

quote:

Orijinalden alıntı: demo11yani android kullanıcıları daha işletim sistemi nasıl çalışır nasıl çalıştırabilirim onun derdindesiniz ama ios hiç bi zaman böyle bir sorun yaşamamıştır tadını çıkara çıkara zevk ala ala kullanıyorlar ios cihaz sahipleri
    Bir düşün neden? 500TLlik Adreno 200GPUlu bir Androidle kıyaslama bakalım. 3-4 katı fiyatında bir telefondan bahsediyorsunHem dünyanın parasına Mercedes alıyorsun hem sorun çıkmıyor diyorsun. Bırakta çıkarmasın.

android alacağına nokia al daha iyi ama fark olsun diyorsan apple al hehe

• quote:

Orijinalden alıntı: demo11

quote:

Orijinalden alıntı: trsinapsisBurada toptan olarak Android telefonlarını bir tutmamak lazım iyisi var kötüsü var stabili var stabil olmayını var.2.3 yüklü bir Neo Vte Iphone 4Steki oyun performansıyla aynı akıcılığı alabiliyorum.Bu kıyaslamalar iki telefonda görüp öyle konuşmak lazım. Aksi takdirde biraz değerlendirmeler yanlı olarak kalıyor.Dead Trigger adlı oyunu bilen bilir. Neo V canavar gibi çalıştırdı ve takılmadan saaatlerce oynuyorum. Androidi illa eleştireceksek updatelerini eleştirin. Zira ICS yüklü bir Neo V içiin aynı memnuniyette değilim.Yoksa yazılım ve oyun desteği konusunda (bazı oyunların cihaz çeşitliliğinden dolayı geç çıkmasından başka) Android tarafında hiç bir sıkıntı ve eksiklik yok.
    yani 2.3 iyi 4.0 kötümü hm demekki android geliştikce şişiyor ve yavaşlıyor işte bizim anlatmak istediğimiz de bu neden bu android geliştikce yavaşlıyor sorun bu.

JellyBean çıkmasa dediğin doğru ama JellyBean konusunda artık IOS'tan arta kalan bir yanı yok. Özellikle DH'nin yaptığı incelemeyi izlemeni tavsiye ederim.

Birde polemiğe gerek yok sen memnunsan senin için sorun yok, senin için ideal olan IOS'ta olabilir,Android'te.

Burada kesin bir dil kullanmak yanlış. Android'in de kendine göre güzellikleri var ve çok geniş bir kitleye hitap eden çok sayıda telefonu var.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.