Şimdi Ara

Gameloft, yeni oyunlarını Android ve iOS platformları için eş zamanlı olarak yayınlamayı amaçlıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
3.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: demo11

quote:

Orijinalden alıntı: trsinapsis
    quote:

Orijinalden alıntı: demo11yani android kullanıcıları daha işletim sistemi nasıl çalışır nasıl çalıştırabilirim onun derdindesiniz ama ios hiç bi zaman böyle bir sorun yaşamamıştır tadını çıkara çıkara zevk ala ala kullanıyorlar ios cihaz sahipleri
    Bir düşün neden? 500TLlik Adreno 200GPUlu bir Androidle kıyaslama bakalım. 3-4 katı fiyatında bir telefondan bahsediyorsunHem dünyanın parasına Mercedes alıyorsun hem sorun çıkmıyor diyorsun. Bırakta çıkarmasın.
    android alacağına nokia al daha iyi ama fark olsun diyorsan apple al hehe

Bu mesajını görseydim bir öncekini atmazdım herhalde.

İnternet böyle bir şey bir süre sonra ergenlere laf anlatırken bulabiliyorsun kendini.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: demo11yani android kullanıcıları daha işletim sistemi nasıl çalışır nasıl çalıştırabilirim onun derdindesiniz ama ios hiç bi zaman böyle bir sorun yaşamamıştır tadını çıkara çıkara zevk ala ala kullanıyorlar ios cihaz sahipleri
    Bir düşün neden? 500TLlik Adreno 200GPUlu bir Androidle kıyaslama bakalım. 3-4 katı fiyatında bir telefondan bahsediyorsunHem dünyanın parasına Mercedes alıyorsun hem sorun çıkmıyor diyorsun. Bırakta çıkarmasın.

Kaliteli ürünler pahalı olur sen Mercedes al birde 85 delorean al bakalım aynı performansı yakalayabiliyormusun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

quote:

quote:

quote:

Kaliteli ürünler pahalı olur sen Mercedes al birde 85 delorean al bakalım aynı performansı yakalayabiliyormusun ?

Çok doğru multiTYRT. Kaliteli ürün pahalı olur.Ömründe Galaxy S3 kullanmamış adamlar Androide laf ediyor. Buradaki atlanılan nokta Android'i alt düzey telefonlardan ibaret görmek.

• yahu niye tartşıyorsunuz ki.iphone 2 milyar veriyorsun desteği alıyor,sgs2 yede aynı şekilde 2 milyar veriyorsun desteği alıyor.ama iosta destek kesildimi rom atamıyorsun androidde oluyor.stabilite de 4.1 ile geldi diyorlar.öyleki 512 mb ramli makinalar bile çatır çatır çalıştırıyor.ayrıca şuan bende 2.3 neo v kullanıyorum oyunlar çatır çatır çalışıyor.sadece oyunu açınca bi 20 saniyeliğine falan ufak kasılmalar oluyor sonra canavar gibi.yani azıcıkta firmaya bakar yazılım işi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mangdasire

yahu niye tartşıyorsunuz ki.iphone 2 milyar veriyorsun desteği alıyor,sgs2 yede aynı şekilde 2 milyar veriyorsun desteği alıyor.ama iosta destek kesildimi rom atamıyorsun androidde oluyor.stabilite de 4.1 ile geldi diyorlar.öyleki 512 mb ramli makinalar bile çatır çatır çalıştırıyor.ayrıca şuan bende 2.3 neo v kullanıyorum oyunlar çatır çatır çalışıyor.sadece oyunu açınca bi 20 saniyeliğine falan ufak kasılmalar oluyor sonra canavar gibi.yani azıcıkta firmaya bakar yazılım işi.

ROM konusu genelde atlanıyor. Bence Android dünyasının en büyük zenginliği. İstediğin gibi özelleştirebiliyor ve zenginleştirebiliyorsun. Ayrıca başta Cyanogen olmak üzere çok performanslı ve stabil ROMları var.

Birde en çok sevdiğim nokta Widget olayı . Gerçekten müthiş bir olay telefonu sıradanlıktan kurtarmalı.

Bence IOS'a da Widget benzeri bir olay gelmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theasus -- 3 Ağustos 2012; 19:02:58 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trsinapsisBurada toptan olarak Android telefonlarını bir tutmamak lazım iyisi var kötüsü var stabili var stabil olmayını var.2.3 yüklü bir Neo Vte Iphone 4Steki oyun performansıyla aynı akıcılığı alabiliyorum.Bu kıyaslamalar iki telefonda görüp öyle konuşmak lazım. Aksi takdirde biraz değerlendirmeler yanlı olarak kalıyor.Dead Trigger adlı oyunu bilen bilir. Neo V canavar gibi çalıştırdı ve takılmadan saaatlerce oynuyorum. Androidi illa eleştireceksek updatelerini eleştirin. Zira ICS yüklü bir Neo V içiin aynı memnuniyette değilim.Yoksa yazılım ve oyun desteği konusunda (bazı oyunların cihaz çeşitliliğinden dolayı geç çıkmasından başka) Android tarafında hiç bir sıkıntı ve eksiklik yok.
    yani 2.3 iyi 4.0 kötümü hm demekki android geliştikce şişiyor ve yavaşlıyor işte bizim anlatmak istediğimiz de bu neden bu android geliştikce yavaşlıyor sorun bu.

demo 11 sen hiç android cihaz kullandın mı? kullandıysan marka model ne? android geliştikçe şişmiyor. istersen nexus s'in ics ve jb videolarına bak nasılmış diye. firmalar cihazlarına iyi optimize edemiyorlarsa bu androidin problemi değildir. ayrıca android ios'u yakalayalı çok oldu. 2.3'ten sonra artık stabiliteyi aştılar. tabi wildfire s'e falan bakıp "android stabil değil" diyorsan o ayrı

• quote:

Orijinalden alıntı: acmtncy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trsinapsisBurada toptan olarak Android telefonlarını bir tutmamak lazım iyisi var kötüsü var stabili var stabil olmayını var.2.3 yüklü bir Neo Vte Iphone 4Steki oyun performansıyla aynı akıcılığı alabiliyorum.Bu kıyaslamalar iki telefonda görüp öyle konuşmak lazım. Aksi takdirde biraz değerlendirmeler yanlı olarak kalıyor.Dead Trigger adlı oyunu bilen bilir. Neo V canavar gibi çalıştırdı ve takılmadan saaatlerce oynuyorum. Androidi illa eleştireceksek updatelerini eleştirin. Zira ICS yüklü bir Neo V içiin aynı memnuniyette değilim.Yoksa yazılım ve oyun desteği konusunda (bazı oyunların cihaz çeşitliliğinden dolayı geç çıkmasından başka) Android tarafında hiç bir sıkıntı ve eksiklik yok.
    yani 2.3 iyi 4.0 kötümü hm demekki android geliştikce şişiyor ve yavaşlıyor işte bizim anlatmak istediğimiz de bu neden bu android geliştikce yavaşlıyor sorun bu.
    demo 11 sen hiç android cihaz kullandın mı? kullandıysan marka model ne? android geliştikçe şişmiyor. istersen nexus sin ics ve jb videolarına bak nasılmış diye. firmalar cihazlarına iyi optimize edemiyorlarsa bu androidin problemi değildir. ayrıca android iosu yakalayalı çok oldu. 2.3ten sonra artık stabiliteyi aştılar. tabi wildfire se falan bakıp android stabil değil diyorsan o ayrı

kullandım samsung ace5830 vardı bir zamanlar ama ben telefonları sevmiyorum çünkü kasabiliyor e sende bilgisayar gibi kullanmaya çalışınca bi telefon açmak bile işkence dokunmatik bu konuda kolaylık değil işkence başka bir şey değil ha niye kullandım bi deniyim dedim bi şans verim dedim ama yok illede tuşlu telefon

• bak bi gün çok önemli telefonla görüşmem vardı tam o zamanda telefonun kasacağı tuttu hemde konuşmanın ortasında yani şunu istiyorsanız 5 e 4 gibi hemde bi kere değil çoğu zaman böyle oldu en son bidaha oldu bidahada olmadı telefonu parçaladım böylece kasan bi telefonumda gitmiş oldu

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu mesajını görseydim bir öncekini atmazdım herhalde. İnternet böyle bir şey bir süre sonra ergenlere laf anlatırken bulabiliyorsun kendini.

Ben senin ergen olmadığını nereden bileyim birşey demekle denilen şey oluyorsan ben sana küçük osman diyim you understand baby hehehe bu günde noob luğum üzerimde hehehe

• grafikler felan da aynı olsun nvidia ya özel grafik olmasın sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: mert_Allen

Androide çıkacak yeni nesil Gameloft oyunları ne derece akıcı oynanabilir olacak orası muamma. Hali hazırda 3Gsde takılmadan çalışan oyunların bile üst düzey Galaxy S3te donma problemleri yaşadığını biliyoruz.E Androidden bahsediyoruz tabi, elbette iOS kadar stabil bir işletim sistemi değil...Not: Eksileri görelim Galaxy S3 sahipleri.. :)
    Sen merak etme adreno 205 seviyesindeki grafikleri olan android telefon bile bütün oyunları sorunsuz açıyor.Gameloft 3-4 tane İOS cihazına port etmiyor androidte tonla gpu çeşidi çözünürlük çeşidi var.Haliyle bazen uyumsuzluk oluyor , sonra sizin gibilerde gelip onu açamıyor diyorsunuz.2 OS uda kullanıyorum.Galaxy S3 İOS telefonlarından daha hızlı açıyor oyunları.Hemde HD çözünürlükte oynuyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 3 Ağustos 2012; 20:08:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Experianc

quote:

Orijinalden alıntı: mert_Allen Androide çıkacak yeni nesil Gameloft oyunları ne derece akıcı oynanabilir olacak orası muamma. Hali hazırda 3Gsde takılmadan çalışan oyunların bile üst düzey Galaxy S3te donma problemleri yaşadığını biliyoruz.E Androidden bahsediyoruz tabi, elbette iOS kadar stabil bir işletim sistemi değil...Not: Eksileri görelim Galaxy S3 sahipleri.. :)
    Sen merak etme adreno 205 seviyesindeki grafikleri olan android telefon bile bütün oyunları sorunsuz açıyor.Gameloft 3-4 tane İOS cihazına port etmiyor androidte tonla gpu çeşidi çözünürlük çeşidi var.Haliyle bazen uyumsuzluk oluyor , sonra sizin gibilerde gelip onu açamıyor diyorsunuz.2 OS uda kullanıyorum.Galaxy S3 İOS telefonlarından daha hızlı açıyor oyunları.Hemde HD çözünürlükte oynuyorsun.

bütün oyunları açıyor mu Oo ? açmak nedir ya ha sadece açıyor oynatmıyor yani öle desene.. hehehehe

• quote:

Androide çıkacak yeni nesil Gameloft oyunları ne derece akıcı oynanabilir olacak orası muamma. Hali hazırda 3Gsde takılmadan çalışan oyunların bile üst düzey Galaxy S3te donma problemleri yaşadığını biliyoruz.E Androidden bahsediyoruz tabi, elbette iOS kadar stabil bir işletim sistemi değil...Not: Eksileri görelim Galaxy S3 sahipleri.. :)

Az daha bekleyip S3 alsaydın keşke. Zor olsa gerek böyle mesajlar üzerinden tatmin olmak

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mert_Allen Androide çıkacak yeni nesil Gameloft oyunları ne derece akıcı oynanabilir olacak orası muamma. Hali hazırda 3Gsde takılmadan çalışan oyunların bile üst düzey Galaxy S3te donma problemleri yaşadığını biliyoruz.E Androidden bahsediyoruz tabi, elbette iOS kadar stabil bir işletim sistemi değil...Not: Eksileri görelim Galaxy S3 sahipleri.. :)

bütün oyunları açıyor mu Oo ? açmak nedir ya ha sadece açıyor oynatmıyor yani öle desene.. hehehehe

Forum bebeleri sizler oluyorsunuz sanırım.Bir çok telefon kullandım.Adreno 205 seviyesindeki android telefonlarda oyun uyumsuz olduğu halde açabildim.Androidte işi bilirsen sorun yaşamazsın.Oyun uyumsuzluğu oyun geliştiricilerin problemi android in değil.

Tegra grafiklerini de söyleyeyim.Galaxy S3 ü geçtim , Adreno 205 seviyesindeki cihazla oynayabiliyorum ben.

İOS un avantajı marketteki uygulamarın uyumlulu çok fazla çok daha kaliteli.Tek espirisi o kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 3 Ağustos 2012; 21:34:06 >

• yapılması gereken bir şeydi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Forum bebeleri sizler oluyorsunuz sanırım.Bir çok telefon kullandım.Adreno 205 seviyesindeki android telefonlarda oyun uyumsuz olduğu halde açabildim.Androidte işi bilirsen sorun yaşamazsın.Oyun uyumsuzluğu oyun geliştiricilerin problemi android in değil.

Experianc o bebeye takılma bence. Adam bot hesap. Ergen fanboylar bu hesabı kullanıp aklı sıra tatmin oluyor
    Teknik açıklama falan bunların boyunu aşar süt içip yatsınlar

• Android'in önlenemez yükselişi bu haberle beraber iyice pekişti.

• Ya ben şöyle görüyorum, yeni telefon alıcam 1.5 haftadır telefon piyasasını inceliyorum benim gördüğüm şu an android ios'a kafa tutmuş vaziyette ve burun farkıyla biraz geçiyor. Ve yine gördüğüm kadarıyla insanların ios hevesi yavaş yavaş geçiyor yani o heyecanı uyandırmıyor biraz geri planda kalmış ios android daha heyecan verici gibi çünkü insanlar artık yavaş yavaş ios'un kısıtlamalrından ve tekelciliğinden sıkılmış durumda. Bu tamamen benim çıkarımımım 1.5-2 haftalık araştırmam sonucunda gördüğüm olay.

Not: ne ios'um var ne android'im
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbugra19

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LKLC
    quote:

hadi bana s3 de takılıp 3gs de takılmayan bir oyun göster. lan 3gs kullanmamış olsam kandıracaksınız. ski safari gibi basit oyunlarda bile takılıyor. sadece o değil menülerde geçerken cihaz ölüyor ölüyor. edit: sonuna eksileri görelim deyince hiç cool olamıyorsunuz maalesef.
    Şu konuşma şekline bak. Lan yazınca kendini mahalle delikanlısı falan mı sanıyorsun ? Ben stabilite problemi diyorum, sen gelmiş 5 aylık telefonla 3 yıllık telefonu karşılaştırıyorsun. Neyse. Cool olmaya çalışıyoruz ya hani, o yüzden fazla uzatmıyorum. Adam olana bu kadarı bile fazla da forum kırolarını bilemiyorum..
    inanılmaz boş konuşmuşsun...önce işletim sistemlerini karşılaştırmak için 3gs ile sgs3 ü karşılaştırmışsın sonra adam cevabını verince ben stabilite problemi diyorum sen 5 aylık cihazla 3 yıllık cihazı karşılaştırıyorsun demişsin... biraz tutarlı olun... galaxy note sahibiyim 4.0.4 güncellemesinden sonra telefonda ne oyun oynarken ne de internette gezerrken en ufak bir takılma yaşamadım...kullanmadan çamur atmayın. bir yalana inanmışsınız, kendinizi rezil ediyorsunuz... Gelelim stabilite meselesine; iphoneda donanımı zorlayabilecek nasıl bir işlem yapabiliyorsunuz da android ile karşılaştırıyorsunuz? işletim sistemini o kadar kısıtlarsan tabi stabil olur...önemli olan kısıtlama yapmadan o stabiliteyi sağlamaktır... mesela şunu iphoneda yapabilir misiniz? http://www.youtube.com/watch?v=SReBbjOwvlU&feature=g-all&context=G265953aFAAAAAAAAAAA

ha ha adamlar kafayı yemiştir bu videoyu izleyince :)) aman ayfonunuzda denemeyin iMort olursunuz :)

• Gameloft yapmasi gerekeni yapmis. Sistemden degil de yazilim dilinden kaynaklaniyor olabilir aradaki sure farki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.