Şimdi Ara

İKİ KOMBİ ARASINDA KALDIM,ÜSTADLARDAN TAVSİYE BEKLİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
12.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Isparta da her biri 3 kattan oluşan 21 adet müstakil bahçeli bir kooperatifimiz var. ben kendi evimin iki katı için geçen kış birer tane 24 KW Demirdöküm nitromix yoğuşmlı kombi almıştım. kiracım kış boyu kullandı, ben ise Alanyada ikamet ettiğim için Ispartaya gidiş geliş kullandım.
    her daire 125 m2 ve 10 mt. demirdöküm plus 600 radyatör var. ben kendi dairemdeki tesisata 18 lt. antifiriz ilave ettim, kullanılmayan zamanlarda kombinin şalterini kapatıp geliyorum şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.
    kombilerden bir şikayetimiz yok. özellikle kullanım suyu, uzun süreli kullanımlarda bile sürekli sıcak akmaya devam etti. kombi hiç teklemedi.
    şimdi bir kombi daha almak istiyorum, forumda edindiğim bilgilerden sonra baymak falke condense almaya karar vermiştim.
    Ankaradan bir tane baymak bayisi ile görüştüm, ilgilendi, sorularıma cevap verdi. kendisine benim kafamda falke condense var ama sen olsan kendi evine hangisini takardın diye sordum, "ben yeni çıkan novadens ektra takarım", içi tamamen alman malı ve ben alman malına güvenirim dedi.
    novadens ektra; novadensin ön paneli yenilenerek daha sessiz hale getirilen, digital kumandası çıkarılıp oda termostadı olarak kullanabilen bayilere yeni dağıtılmaya başlanan modeli imiş.

baymak novedans ektra yoğuşmalı 24 KW için peşin 1.600, 8 taksit 1.680 lira,
    baymak falke condense premix yoğuşmalı 24 KW için peşin 1.350, 8 taksit 1.420 lira olmak üzere çok makul fiyatlar aldım. her iki kombi arasında 250 lira fiyat farkı var.

bu iki kombi arasında kaldım, novadens ektra daha ağır basıyor ama bir de sizlerin fikrini alayım istiyorum.

tabiki beklentilerim herkesin olduğu gibi sessizlik, verim, ekonomi, sorunsuzluk ile servis ve parça fiyatı.
    bir de falke condense de varmı bilmiyorum ama novadens ektrada 3 yollu motorlu vana var. bu vanadan çok şikayetler okuyorum, başımıza ileride iş açarmı diye kafama takılmıyor değil.

üstadlardan bildiklerini ve yorumlarını bekliyorum. saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabialife -- 29 Temmuz 2012; 0:03:57 >

• ilk mesajıma ancak bir tane resim yükleyebildiğim için devamını buraya yüklemeye çalıştım.

•  İKİ KOMBİ ARASINDA KALDIM,ÜSTADLARDAN TAVSİYE BEKLİYORUM
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabialife

Isparta da her biri 3 kattan oluşan 21 adet müstakil bahçeli bir kooperatifimiz var. ben kendi evimin iki katı için geçen kış birer tane 24 KW Demirdöküm nitromix yoğuşmlı kombi almıştım. kiracım kış boyu kullandı, ben ise Alanyada ikamet ettiğim için Ispartaya gidiş geliş kullandım.
    her daire 125 m2 ve 10 mt. demirdöküm plus 600 radyatör var. ben kendi dairemdeki tesisata 18 lt. antifiriz ilave ettim, kullanılmayan zamanlarda kombinin şalterini kapatıp geliyorum şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.
    kombilerden bir şikayetimiz yok. özellikle kullanım suyu, uzun süreli kullanımlarda bile sürekli sıcak akmaya devam etti. kombi hiç teklemedi.
    şimdi bir kombi daha almak istiyorum, forumda edindiğim bilgilerden sonra baymak falke condense almaya karar vermiştim.
    Ankaradan bir tane baymak bayisi ile görüştüm, ilgilendi, sorularıma cevap verdi. kendisine benim kafamda falke condense var ama sen olsan kendi evine hangisini takardın diye sordum, "ben yeni çıkan novadens ektra takarım", içi tamamen alman malı ve ben alman malına güvenirim dedi.
    novadens ektra; novadensin ön paneli yenilenerek daha sessiz hale getirilen, digital kumandası çıkarılıp oda termostadı olarak kullanabilen bayilere yeni dağıtılmaya başlanan modeli imiş.

baymak novedans ektra yoğuşmalı 24 KW için peşin 1.600, 8 taksit 1.680 lira,
    baymak falke condense premix yoğuşmalı 24 KW için peşin 1.350, 8 taksit 1.420 lira olmak üzere çok makul fiyatlar aldım. her iki kombi arasında 250 lira fiyat farkı var.

bu iki kombi arasında kaldım, novadens ektra daha ağır basıyor ama bir de sizlerin fikrini alayım istiyorum.

tabiki beklentilerim herkesin olduğu gibi sessizlik, verim, ekonomi, sorunsuzluk ile servis ve parça fiyatı.
    bir de falke condense de varmı bilmiyorum ama novadens ektrada 3 yollu motorlu vana var. bu vanadan çok şikayetler okuyorum, başımıza ileride iş açarmı diye kafama takılmıyor değil.

üstadlardan bildiklerini ve yorumlarını bekliyorum. saygılarımla.

Merhaba

Yeni Novadens Extra kumanda paneli de eskisi gibi çıkabilen oda termostatı olarak kullanılabiliyorsa aradaki fark zaten oda termostatı farkı olur, ayrıca kalite farkıda katılırsa Novadens almanız iyi olur. Açıkçası yenilenen modelde çıkabilen kumanda panelinin olmadığını zannediyorduk var ise bu çok iyi.

Üç yollu vana çift eşanjörlü bütün kombilerde var yani almak istediğiniz 2 kombidede vardır. Bununla ilgili aşağıya bir açıklama aktarıyorum.

Alıntı............
    ----------------------
    ""O zaman tek mi çift mi? Çift eşanjörlü kombilerde üç yollu vana vardır ve bu vana arıza verebilir. Üç yollu vana arızaları meşhurdur. Zaten kombide üç yollu vana, kart, eşanjör, fan, pompa, iyonizasyon elektrodu arızaları her zaman ilk 11′dedir. Herneyse dönelim konumuza çift eşanjörlü kombinin dezavantajını söyledik; üç yollu vana problemi, peki avantajı ne? Avantajı; eşanjör arızalarının ilk 11′de olduğunu söyledik ve bu parça pahalı bir parçadır. Suda bildiğimiz gibi kireç vardır. İllaki başka elementler de vardır. Çift eşanjörde kullanma suyu büyük eşanjöre hiç girmez. Böylelikle pahalı olan büyük eşanjör kireçlenme tehlikesi ile karşı karşıya kalmaz. Çünkü bu eşanjörün içinden sadece ısınma suyu geçer ve bu su devir dayımı olan su değildir. Kapalı devredir. Arızalanma ve kireçlenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan eşanjör sadece küçük eşanjördür ve bu pahalı bir parça değildir.""

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intererdem -- 30 Temmuz 2012; 9:22:17 >

• Orijinalden alıntı: disintegration

hem baymak falke condens hemde de brötje novadens extra yenilendi

baymak falke condens birkaç ay önce revize edildiği için baymak'ın sitesinde ürün broşürü ve kullanım kılavuzu var

fakat yeni brötje novadens extra'nın ürün broşürü yok.hatta resimleri bile yok, o yüzden karşılaştırma yapmak zor

ama tahminen şunu söyleyebiliriz

yenilenen diğer 3 model: baymak falke condens,baymak duo tec,baymak brötje novadens teknik özellik olarak birebir aynı,fark yok

öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. resimleri ben çekmedim, ankaradan görüştüğüm bayi gönderdi.
    bu nedenle hangi ülke üretimi olduğunu bilmiyorum ama önemli değil görüştüğümde telefonda sorarım.

bir kaç gündür internetten ve özellikle bu forumdan nerede ise bütün yazı ve yorumları okudum, baymak'ın sitesinden ürünlerin buröşürlerini inceledim.
    sizin de belirttiğiniz gibi ürünlerin teknik özellikleri aynı görünüyor. farkları dış görünüşleri, novadensin kumanda panelinin çıkması, birisinin italyan diğerinin alman menşeli olması.
    aldığım her üründe tek olmazsa olmazım Fiyat/performans ilişkisi.
    hiç bir ürüne sadece marka diye hak etmediği parayı vermedim, bu yüzden biraz kararsız kaldım.

her iki ürünün teknik özellikleri aynı olduğuna göre;
    görünürde novadensin tek artısı çıkarılabilir kumanda paneli; bu güne kadar kombi mutfakta takılı olduğu ve elimin altında olduğu için oda termostadı ihtiyacım olmadı. sürekli kullanmaya başladığımda olurmu bilmiyorum.
    bir de falke italyan, novadens alman menşeli ürün.
    bu fark için novadense 250 fazla para vermeye değermi işte ona karar veremedim.
    ayrıca ortak kullanılan parçalar hariç iki ürünün parça fiyatı konusunda fiyat farkı varmıdır bu konuda da bir bilgim yok. genellikle alman ürünlerinin parça fiyatların çok yüksek olduğunu iyi bilirim.
    öte yandan avrupada en ucuz yedek parça fiyatı da italyanlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabialife -- 30 Temmuz 2012; 10:50:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

Merhaba

Yeni Novadens Extra kumanda paneli de eskisi gibi çıkabilen oda termostatı olarak kullanılabiliyorsa aradaki fark zaten oda termostatı farkı olur, ayrıca kalite farkıda katılırsa Novadens almanız iyi olur. Açıkçası yenilenen modelde çıkabilen kumanda panelinin olmadığını zannediyorduk var ise bu çok iyi.

Üç yollu vana çift eşanjörlü bütün kombilerde var yani almak istediğiniz 2 kombidede vardır. Bununla ilgili aşağıya bir açıklama aktarıyorum.

Alıntı............
    ----------------------
    ""O zaman tek mi çift mi? Çift eşanjörlü kombilerde üç yollu vana vardır ve bu vana arıza verebilir. Üç yollu vana arızaları meşhurdur. Zaten kombide üç yollu vana, kart, eşanjör, fan, pompa, iyonizasyon elektrodu arızaları her zaman ilk 11′dedir. Herneyse dönelim konumuza çift eşanjörlü kombinin dezavantajını söyledik; üç yollu vana problemi, peki avantajı ne? Avantajı; eşanjör arızalarının ilk 11′de olduğunu söyledik ve bu parça pahalı bir parçadır. Suda bildiğimiz gibi kireç vardır. İllaki başka elementler de vardır. Çift eşanjörde kullanma suyu büyük eşanjöre hiç girmez. Böylelikle pahalı olan büyük eşanjör kireçlenme tehlikesi ile karşı karşıya kalmaz. Çünkü bu eşanjörün içinden sadece ısınma suyu geçer ve bu su devir dayımı olan su değildir. Kapalı devredir. Arızalanma ve kireçlenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan eşanjör sadece küçük eşanjördür ve bu pahalı bir parça değildir.""

teşekkür ederim bilgilerin için,
    yeni novadens ektranın kumanda paneli çıkıyormu diye, satıcıya üstüne basa basa defalarca sordum; evet cevabını aldım.
    bana baymak'ın kumandası çıkan iki tane kombisi var; birisi star bridge diğeri ise novadens dedi.

iki kombi arasındaki tek fark kumanda ise zaten onun için 250 fark vermeye değmez diye düşünüyorum.
    falke ile arasında kalite farkı vardır ancak kombinin iyiside 8-10 yıl dayanıyor kötüsü de. bu kalite farkı herhangi bir arıza durumunda alman mallarının parça fiyatlarının aşırı pahalı olması nedeniyle bize sıkıntı olrak geri dönme ihtimali nedir? onu kestiremiyorum.
    tabi bir de yenilenen novadens ektra hakkında net bir bilgi yok, eskisinden farkı nedir sadece kulaktan dolma bilgi sahibiyiz.

• quote:

yeni novadens ektranın kumanda paneli çıkıyormu diye, satıcıya üstüne basa basa defalarca sordum; evet cevabını aldım.
    bana baymak'ın kumandası çıkan iki tane kombisi var; birisi star bridge diğeri ise novadens dedi.

iki kombi arasındaki tek fark kumanda ise zaten onun için 250 fark vermeye değmez diye düşünüyorum.
    falke ile arasında kalite farkı vardır ancak kombinin iyiside 8-10 yıl dayanıyor kötüsü de. bu kalite farkı herhangi bir arıza durumunda alman mallarının parça fiyatlarının aşırı pahalı olması nedeniyle bize sıkıntı olrak geri dönme ihtimali nedir? onu kestiremiyorum.
    tabi bir de yenilenen novadens ektra hakkında net bir bilgi yok, eskisinden farkı nedir sadece kulaktan dolma bilgi sahibiyiz.

Neye karar verdiniz?

Bu arada Brötje Heizung novadens extra'nın broşürü de yayınlanmış.

http://www.baymak.com.tr/tur/urunler_/baymak-brotje-heizung-novadens-extra-yogusmali-kombi__.baymak?c=680&m=300 (premix eşanjör, 4 yıldız verimlilik ,artı sessizlik ön palnda)

Ekleme: Yanlız novedens extra da @disintegration 'un bahsettiği şu kriterleri göremedim:
    quote:

Premiks yoğuşmalı kombiler karşılaştırılırken dikkat edilmesi gereken konular:

1) Frekans kontrollü fan (modülasyonlu fan)

2) kullanım suyu ve tesisat suyu ısıtmasında "kademesiz (full) modülasyon" özelliği

3) Oda sıcaklığına göre modülasyon (modülasyonlu oda termostatları ile kullanıım)

üç tam modülasyon yapabilmesi: tesisat suyuna göre modülasyon+kullanım suyuna göre modülasyon+oda sıcaklığına göre modülasyon

4) Modülasyon aralığının geniş olması
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

Neye karar verdiniz?

Bu arada Brötje Heizung novadens extra'nın broşürü de yayınlanmış.

http://www.baymak.com.tr/tur/urunler_/baymak-brotje-heizung-novadens-extra-yogusmali-kombi__.baymak?c=680&m=300 (premix eşanjör, 4 yıldız verimlilik ,artı sessizlik ön palnda)

Ekleme: Yanlız novedens extra da @disintegration 'un bahsettiği şu kriterleri göremedim:
    quote:

Premiks yoğuşmalı kombiler karşılaştırılırken dikkat edilmesi gereken konular:

1) Frekans kontrollü fan (modülasyonlu fan)

2) kullanım suyu ve tesisat suyu ısıtmasında "kademesiz (full) modülasyon" özelliği

3) Oda sıcaklığına göre modülasyon (modülasyonlu oda termostatları ile kullanıım)

üç tam modülasyon yapabilmesi: tesisat suyuna göre modülasyon+kullanım suyuna göre modülasyon+oda sıcaklığına göre modülasyon

4) Modülasyon aralığının geniş olması

linkteki ürün eski baymak brötje novadens extra

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_680_tr_TR/1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

linkteki ürün eski baymak brötje novadens extra

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_680_tr_TR/1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf

Bahsedilen yeni ürün bu değil mi?
    http://www.baymak.com.tr/tur/urunler_/kombi_/baymak-brotje-heizung-novadens-extra-yogusmali-kombi__.baymak?c=680&m=310

hayır linkteki kombi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 16 Aralık 2012; 18:15:01 >

• quote:

linkteki kombi: eski baymak brötje novadens extra

piyasaya yeni çıkan model: baymak brötje novadens

resimdeki kombi:

Sitesinde yok. Satış sitelerinde de göremedim. Satışta değil galiba?

• quote:

quote:

linkteki kombi: eski baymak brötje novadens extra

piyasaya yeni çıkan model: baymak brötje novadens

resimdeki kombi:

Sitesinde yok. Satış sitelerinde de göremedim. Satışta değil galiba?

yeni yeni satışa sunulmaya başlandı

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-baymak-brotje-heizung-novadens-extra-yogusmali-kombi-72430223/detay

sanırım yakın bir zamanda ilgili linki değiştirirler.yeni kombiyi ve özelliklerini eklerler

• bir aksilik olmazsa novedans ektra da karar kıldık, linkteki satıcı arkadaş ile görüştük anlaştık ve ürünün fabrikadan dağıtılmasını bekliyoruz.
    geçen hafta göndeririz demişti ama fabrika gün vermiyormuş, bu hafta olabilir deniyor biz de bekliyoruz bakalım.
  • bayram sonrası; anlaştığımız bayi direk fabrika depodan yeni novedans ektra kombi ve bacasını adresime sevkettirdi. ( bu arada kombi türkiyede montaj yapılıyor ). faturasını ise ayrıca kendisi kesip gönderdi.
    çok ilgili ve dürürst bir arkadaş alışverişimizde hiç bir sıkıntı yaşamadık. fiyatta çok uygun oldu.
    geçen yıl taktığımız demirdöküm nitromix kombiyi benim daireden söküp bodrum kata aktardık, yerine novedans ekstra' yı taktık.
    servisi çağırdık, geldi devreye aldı ancak; "ürün yeni çıktığı için daha bu kombinin proğramı bana gelmedi; geçen hafta firma ile görüştüm mail attık dediler ama gelen mail yok. yeniden görüşüp proğramı isyeyeceğim, seninki ile 4 tane kombi oldu, proğram gelince hepsine birden yüklerim. zaten sıcak su kullanımı için bir sıkıntı yok sen kullanmaya devam et" dedi.
    garanti ve servise alma işlemini o zaman onaylarız dedi.
    servis ilgili ve bey efendi hatta bana geldiğinde teyzesi vefat etmiş cenazeyi giderken uğrayıp benim işimi halletti.
    kombi nasıl derseniz;
    görünüş olarak sade ve kibar. ebat olarak nitromixten daha büyük ve 6 kğ. kadar daha ağır. bu ağırlık bazı parçaların pirinç olmasından ve kombinin ön kapağının altında bir tane daha metal kapak olmasından kaynaklanıyor.
    önündeki dijital kumanda oda termostadı olarak kullanabiliyor. servis; "siz kombiden termostadı kullanacağınız odaya kadar 2x0.75 kabloyu çekerek hazırlayın ben proğram için geldiğimde kumandayı da bağlarız" dedi.
    kullanım konusuna gelince iyi veya kötü demek için henüz erken, sebebi bir gün sadece duş için ve mutfakta kullanıldı ve ben evi kapatıp döndüm.
    ses konusunda demirdökümle aynı gibi, bunun proğramı ve kumandası çok teferruatlı aklınıza gelen her türlü proğramı yapabiliyorsunuz ve modülasyon da yapılabiliyor.
    ben bu ürüne güveniyorum ama inşaallah kışın kullanınca pişman olmayız.

• quote:

bayram sonrası; anlaştığımız bayi direk fabrika depodan yeni novedans ektra kombi ve bacasını adresime sevkettirdi. ( bu arada kombi türkiyede montaj yapılıyor ). faturasını ise ayrıca kendisi kesip gönderdi.
    çok ilgili ve dürürst bir arkadaş alışverişimizde hiç bir sıkıntı yaşamadık. fiyatta çok uygun oldu.
    geçen yıl taktığımız demirdöküm nitromix kombiyi benim daireden söküp bodrum kata aktardık, yerine novedans ekstra' yı taktık.
    servisi çağırdık, geldi devreye aldı ancak; "ürün yeni çıktığı için daha bu kombinin proğramı bana gelmedi; geçen hafta firma ile görüştüm mail attık dediler ama gelen mail yok. yeniden görüşüp proğramı isyeyeceğim, seninki ile 4 tane kombi oldu, proğram gelince hepsine birden yüklerim. zaten sıcak su kullanımı için bir sıkıntı yok sen kullanmaya devam et" dedi.
    servis ilgili ve bey efendi hatta bana geldiğinde teyzesi vefat etmiş cenazeyi giderken uğrayıp benim işimi halletti.
    kombi nasıl derseniz;
    görünüş olarak sade ve kibar. ebat olarak nitromixten daha büyük ve 6 kğ. kadar daha ağır. bu ağırlık bazı parçaların pirinç olmasından ve kombinin ön kapağının altında bir tane daha metal kapak olmasından kaynaklanıyor.
    önündeki dijital kumanda oda termostadı olarak kullanabiliyor. servis; "siz kombiden termostadı kullanacağınız odaya kadar 2x0.75 kabloyu çekerek hazırlayın ben proğram için geldiğimde kumandayı da bağlarız" dedi.
    kullanım konusuna gelince iyi veya kötü demek için henüz erken, sebebi bir gün sadece duş için ve mutfakta kullanıldı ve ben evi kapatıp döndüm.
    ses konusunda demirdökümle aynı gibi, bunun proğramı ve kumandası çok teferruatlı aklınıza gelen her türlü proğramı yapabiliyorsunuz ve modülasyon da yapılabiliyor.

hayırlı olsun bence çok kaliteli bir kombi aldınız.bende geçen haftalarda aileme 2 adet baymak duo tec aldım
    aslında işk tercihim brötje novadens extra olacaktı ama 2 adet kombi alacağım için biraz daha fiyat performans aldım.

baymak'ın bütün premix yoğuşmalı kombilerinde burner door teknolojisi var yani sizin dediğiniz metal kapak,

bu sistem ile kapağın ısınması engellenerek yanma verimi en üst düzeye ulaşıyor. baymak duo tec tam 44 kilo,tank gibi kombi,muhtemelen sizin kombi de benzer ağırlıkta
    sizin kombinin ürün broşürü yayınlanmadı ama muhtemelen teknik verileri baymak duo tec ile birebir aynı olduğunu düşünüyorum
    50c - 30c işletmede sadece 4.7kw tüketim yapıyor yani modülasyon aralığı %19,5 - %100
    bence bu mükemmel bir oran

• quote:

quote:

bayram sonrası; anlaştığımız bayi direk fabrika depodan yeni novedans ektra kombi ve bacasını adresime sevkettirdi. ( bu arada kombi türkiyede montaj yapılıyor ). faturasını ise ayrıca kendisi kesip gönderdi.
    kombi nasıl derseniz;

hayırlı olsun bence çok kaliteli bir kombi aldınız.bende geçen haftalarda aileme 2 adet baymak duo tec aldım
    aslında işk tercihim brötje novadens extra olacaktı ama 2 adet kombi alacağım için biraz daha fiyat performans aldım.

baymak'ın bütün premix yoğuşmalı kombilerinde burner door teknolojisi var yani sizin dediğiniz metal kapak,

bu sistem ile kapağın ısınması engellenerek yanma verimi en üst düzeye ulaşıyor. baymak duo tec tam 44 kilo,tank gibi kombi,muhtemelen sizin kombi de benzer ağırlıkta
    sizin kombinin ürün broşürü yayınlanmadı ama muhtemelen teknik verileri baymak duo tec ile birebir aynı olduğunu düşünüyorum
    50c - 30c işletmede sadece 4.7kw tüketim yapıyor yani modülasyon aralığı %19,5 - %100

forumun altı üstüne gelmiş, en yeni yazı en üstte olunca bir an kafam karıştı!

sizin ve diğer arkadaşların yardımları için teşekkür ederim, sizlerin tavsiyesi ve vermiş olduğunuz bilgiler üzerine içime sinerek aldım.
    kombinin kaliteli olduğunu daha amabalajını görünce hissediyorsunuz.
    ağırlık olarak yanlış hatırlamıyorsam 48 kg. işçilik, malzeme kaliteli, bacasının içi dışı metal ve takıp çıkarması çok basit.
    ön kumandasından saatlik, günlük, haftalık istediğin gün ve saatte açma, kapama, sıcaklık derecesini ayarlama, ekonomi ,konfor, tatil modunda kullanma vs. olmak üzere aşırı sayıda proğramlama özelliği var.
    mutfakta takılı şimdilik rahatsız eden sesi yok.
    zaten ara ara toplam 15-20 dakika gibi bir süre çalıştığı için henüz bir fikir sahibi değilim.
    bir de aklıma gelmişken içerisinden çıkan garanti belgesinde 2012 basımı olmasına rağmen garanti süresinin 2 yıl olduğu yazıyor,( genel olarak bütün ürünlerde kullanmak üzere tek tip garanti belgesi bastırmışlar sanırım, zaten ürün adı ve seri numarası falan sonradan etiket şeklinde yapıştırılmış ) servise sordum 7 yıl olduğunu teyit etti.
    bir dip not daha, kombiyi doğalgaz ustası olan benim kiracı ile monte ettik, suyu bastık baktık kombi içerisinden su kaçırıyor. suyu kesip kombinin ön kapağını açtığımızda gördük ki içerideki rekor tam sıkılmadıgı için suyu oradan kaçırıyor. rekoru sıkıp kapattık.
    bu kombi testten nasıl geçmiş diye birbirimize de sormadan edemedik. bizim için pek sorun değil ama bu tür hatalar işten anlamayan tüketicilerin kafasında tereddüt oluşturabilir.

• quote:

quote:

quote:

kombi nasıl derseniz;

forumun altı üstüne gelmiş, en yeni yazı en üstte olunca bir an kafam karıştı!

sizin ve diğer arkadaşların yardımları için teşekkür ederim, sizlerin tavsiyesi ve vermiş olduğunuz bilgiler üzerine içime sinerek aldım.
    kombinin kaliteli olduğunu daha amabalajını görünce hissediyorsunuz.
    ağırlık olarak yanlış hatırlamıyorsam 48 kg. işçilik, malzeme kaliteli, bacasının içi dışı metal ve takıp çıkarması çok basit.
    ön kumandasından saatlik, günlük, haftalık istediğin gün ve saatte açma, kapama, sıcaklık derecesini ayarlama, ekonomi ,konfor, tatil modunda kullanma vs. olmak üzere aşırı sayıda proğramlama özelliği var.
    mutfakta takılı şimdilik rahatsız eden sesi yok.
    zaten ara ara toplam 15-20 dakika gibi bir süre çalıştığı için henüz bir fikir sahibi değilim.
    bir de aklıma gelmişken içerisinden çıkan garanti belgesinde 2012 basımı olmasına rağmen garanti süresinin 2 yıl olduğu yazıyor,( genel olarak bütün ürünlerde kullanmak üzere tek tip garanti belgesi bastırmışlar sanırım, zaten ürün adı ve seri numarası falan sonradan etiket şeklinde yapıştırılmış ) servise sordum 7 yıl olduğunu teyit etti.
    bir dip not daha, kombiyi doğalgaz ustası olan benim kiracı ile monte ettik, suyu bastık baktık kombi içerisinden su kaçırıyor. suyu kesip kombinin ön kapağını açtığımızda gördük ki içerideki rekor tam sıkılmadıgı için suyu oradan kaçırıyor. rekoru sıkıp kapattık.
    bu kombi testten nasıl geçmiş diye birbirimize de sormadan edemedik. bizim için pek sorun değil ama bu tür hatalar işten anlamayan tüketicilerin kafasında tereddüt oluşturabilir.

Merhaba,

Bu kombiyi bende alacağım kısmetse bugün.
    Sormak istediğim kombiden çıkan tahliye borusu mevcut mu?
    Ona göre şuan tesisatı döşeteceğim.
    Siz nasıl ve nereye bağladınız yardımı olabilir misiniz?

• alttan ısıtmalı net 150 m2 daire için baymak nov. extra 330 mu yoksa buderus gb 42 mi , immergasvitrix mi yoksa viessman vitodents 100 mü alayım.En uygun fiyat baymak 1800 diğerleri 2500-3000 arasında kararsızım bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim
  • Arkadaşlar ben aldım kombiyi bugün.
    Hayırlısı bakalım

Baymak Brötje novadens ekstra 240fi

İnşallah mennun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_C@BB@R

Arkadaşlar ben aldım kombiyi bugün.
    Hayırlısı bakalım

Baymak Brötje novadens ekstra 240fi

İnşallah mennun olurum.

Hocam hayırlı olsun.
    İki sorum olacak bağlantılı
    1. Yeni model mi?
    2. Eğer yeni model ise ön paneli hala sökülüp oda termostatı olarak kullanabiliyormuyuz?

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.