Şimdi Ara

BenQ VW2424H VA Led Kullanıcı İncelemesi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
1
Favori
19.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tda 1562q

aynen kardeş işte en sinir bozucu şeylerden biride ince ayar yapamamak bence servis menüsünden ayar yapmak lazım servis menüsüne nasıl giriliyo acaba ??

benq yapmış ama tam değil

bu yanında verdikleri cd ne işe yarıyor hocam ??

standart modda istediğiniz ayarı yapabiliyorsunuz,yani bir nevi user mode
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkers

Ben de bu monitörü almayı düşünüyorum. Game modu vs. modu kullanırken değiştirilmemesi normal. Ama merak ettim. Hiç mi ayar yapılmıyor. Standart yada user mode yok mu ? Yani ışık,renk özellikle ''Ama'' ayarı hiç mi değişmiyor ?

merak etmeyin standart modda hepsi değişiyor.ama fonksiyonuda presetlerden bağımsız olarak açılıp kapatılabiliniyor.
  • Bu monitör hoşuma gitti.Ancak merak ettiğim kulaklıkla monitörden ses alabilir miyim ?
  • doit kardeş hdmi ile bağlarsan ekran karından hdmi 5+1 ses destekliyorsa hdmi bağlı iken pc deki sesi moniöre kulakık takıp alabiliyorsun...

s.m.g.s. hocam böyle kaliteli monitörü nasıl geri iade edersiniz anlamış değilim...

ince ayar ince ayarda nereye kadar standart mod bana yetiyor artıyor bile unutma ben çok inceleme yaptım bu monitör kadar renkleri canlı ve yumuşak gösteren bir monitör şu anlık sende biliyorsunki yok olsada çok para ederdi zaten...

valla ben gayet memnunum mükemmel birde bu monitör fabrika çıkışı 6 ms ise vatan computer olacak adi firma niye 4 ms yazıyo AMA özelliği ney ve ne işe yarıyor anlamış değilim ???

• Game modunu aldığında contrast ve parlaklık ayarı yapabiliyorsun.Onun dışında renk ayarına izin vermiyor ne yazık ki.Mesela ben oyunları sıcak modda oynuyorum.Renk sıcak olmalı.Diğer şekilde gözüme yapay geliyor ve zevk alamıyorum ne yazık ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: curse77

quote:

Orijinalden alıntı: berkers

Ben de bu monitörü almayı düşünüyorum. Game modu vs. modu kullanırken değiştirilmemesi normal. Ama merak ettim. Hiç mi ayar yapılmıyor. Standart yada user mode yok mu ? Yani ışık,renk özellikle ''Ama'' ayarı hiç mi değişmiyor ?

merak etmeyin standart modda hepsi değişiyor.ama fonksiyonuda presetlerden bağımsız olarak açılıp kapatılabiliniyor.

Saolasın ben de dedim nasıl bir monitörmüş bu Herkes boşuna kuruntu yapıyor ozaman.

• valla monitörü aldıktan sonra benim 5+1 sistem eskisi kadar düzgün ses çıkarmamaya başladı enteresan bi durum...
  • @s_g_m_s

Kesinlikle ince ayar var bence siz bulamamışsınız. Ben vaktim yoktu yazamadım. Standart ayarlarda seçeneklerde renklerlede oynanıyor ayrıca gama ayarıda yapılıyor. Başka bir ayar var mı yapılabilecek. Sadece menüde gezerken dikkatli baksanız iade etmezdiniz bence. Neyse hayırlı olsun artık kararınızı vermişsiniz ama gerçekten güzel ve ayarları baya başarılı alsında. Bana standart ayarları yettiği için ben ilgilenmedim çok ama istediğin tüm ayarları yapabiliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi divercats -- 16 Ağustos 2012; 21:40:03 >
  • valla monitörü aldıktan sonra benim 5+1 sistem eskisi kadar düzgün ses çıkarmamaya başladı enteresan bi durum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

valla monitörü aldıktan sonra benim 5+1 sistem eskisi kadar düzgün ses çıkarmamaya başladı enteresan bi durum...

Neden ses değişsin anlayamadım.
    Kesinlikle başka bir sorun olması lazım.

• Biraz daha detaylı yazayım dedim ayar nerden yapılıyor diye.

BenQ VW2424H menüsüne girdikten sonra bir kez sağ ok tuşuna basın. Standart mod da olacak ve standar mod yazısının altındaki ayarlarda gezrken karşınıza birşey yazmayan yerde birden bire color diye bir seçenek çıkacak gama ayarının altında. Ordan renk ayarlarını istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Çok zor değil ama sadece gizli olması enteresan. AMA denilen ayarı kapamak her türlü mümkün. AMA denilen Advance Motion Accelerator denilen bir teknoloji. Hızlı sahneler için bir özellik. Kapamak mümkün ve ayrıca 2 farklı ayarı var kapama dışında. Aslında menüyü gezdikçe bir çok özelliği olduğunu göreceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: divercats

@s_g_m_s

Kesinlikle ince ayar var bence siz bulamamışsınız. Ben vaktim yoktu yazamadım. Standart ayarlarda seçeneklerde renklerlede oynanıyor ayrıca gama ayarıda yapılıyor. Başka bir ayar var mı yapılabilecek. Sadece menüde gezerken dikkatli baksanız iade etmezdiniz bence. Neyse hayırlı olsun artık kararınızı vermişsiniz ama gerçekten güzel ve ayarları baya başarılı alsında. Bana standart ayarları yettiği için ben ilgilenmedim çok ama istediğin tüm ayarları yapabiliyorsun.

Yorumlarda dikkat ederseniz hep mevcut modlar üstünde herhangi bir degisiklik yapılamadığını söyledim.
    Ben kullandığım her tv de yada monitörde game modunu mutlaka sıcak renklerde oynarım.aliskanlik diyelim.
    Bu benim icin gercekten önemli.

Standart ayarlarda degisiklik yapıyorsun dogrudur.ama oyun oynarken sana Sikinti çıkarıyor.

Oyun modu o bakımdan onemli

Neden istenmeyen adam hissine kapıldım bir an anlamadım.

İade etmem monitörün kötü olduğu degil bana hitap etmediği anlamına geliyor.kimsenin aklına Yanlis birsey gelmesin

• Hayır neden istenmeyen olacaksınız olur mu hiç. Tercih meselesi tabi herkes için değişir. Hayırlı olsun demekten başka birşey diyemem. Ben ayar yapılamıyor zannettiniz diye düşündüğüm için yazdım. Sizin beklentiniz farklıymış ona bir şey diyemem. Hayırlı olsun tekrar.
  • Alışkanlıkları değiştirmek gercekten kolay degil.

Herkes adına Hayirli olsun tabii.
  • ya evet dediğinz gibi monitörde ayar mevcut yanlız kurcalamak gerekiyor...

benq ayar menüsünü yani kullanıcı ara yüzünü iyi yapamamış birde

diğer bir soru bu monitör fabrika çıkışı 6 ms ise vatan computer olacak adi firma neden 4 ms yazıyor milleti kandırıyor ???

şimdi 2 ms lik tepkime süresine sahip TN panel bile hareketli sahnelerde bu monitörü sollayacak...

VA LED PANEL de ms oranları neden çok yüksek anlamış değilim doğrusu...

bu konuya açıklık getirebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum...

• Panelin yapısıyla ilgili sevgili dostum

İPS , VA paneller tn panellere göre yavaş ne yazık ki.

Ama hicbir tn panel İPS nin verdigi renk doygunlugunu veremiyor.İste burada kullanış amacı devreye giriyor

Bu Arada "AMA" ayarı hareketli sahnelerde daha sorunsuz görüntü Almani sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_g_m_s -- 16 Ağustos 2012; 23:49:45 >
  • şimdi benim panel 6 ms mi yoksa 4 ms mi ???ben bunu öğrenmek istiyorum... ??

AMA özelliğinin şu anda açık olup olmadığını nasıl anlayacağım ??
  • Premium a getir.

Verilen cd de PDF olarak özellikleri yazıyordu.orada 6 ms olarak görünüyor.ve evet monitör aslında 6 ms.
  • arkadaslar pratikta sprun yasamadikta sonra anlami yok bence 4 ms olmus 6 ms olmus.. oyun oynuyorum rahatz oldmmu hayir, video izlerken hayir, e hdmi ile receiver bagladm tv olrak kullaniyorm genelde mac izliyorm sorn var mi yok.. e daha isterse 8 ms olsn.. ya ben cok duz bi kullanciyim sanirim.. yeminle pc yi kapatip yatamiyorm goruntunun guzelliginden ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ruaeta kardeş aynen bende pc yi kapayamıyorum görüntünün güzelliğinden ne yalan söyliyim...

6 ms olabilir ona eyvallah ama vatan computer neden milleti kandırıyor onu anlamış değilim...

6 ms ise 6 yaz 4 ms ise 4 ms yaz kardeşim niye yalan söylüyosun

haksızmıyım arkadaşlar ?????????

ben sırf 4 ms diye bunu seçtim yoksa gider 8 ms lik daha ucuz VA LED monitörünü alırdım benq nun üstelik 8 ms lik modelde 2x1,5 watt hoparlör 2x hdmi ses giriş çıkışı kulaklık giriş çıkışı mevcut...

bu teknoloji marketlerinin hepsi aynı b....okk bi tanesi adam gibi işini yapmıyorki kardeşim yaww....

hadi bu böyle 6 ms madem forumda bizden önce bu monitörü alan arkadaşlar bize neden 6 ms olduğunu söylemediler kii ???

en azından 2 ms lik VA LED Veya IPS LED PANEL alırdık...

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.