Şimdi Ara

Bisiklet kadro boyları hakkında soru ve Bisiklet önerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
5.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bisiklet alıp akşamları muhitimde gezi ve spor amaçlı kullanacağım çokda kötü olmayan bir bisiklet arıyorum nasıl bir şey almalıyım karar veremedim o yüzden de artık buraya son çare olarak yazmaya karar verdim.(eğer yine karar veremezsem bu sene bisiklet falan almayacağım)öncelikle bisikletlerde kafamı karıştıran olay bisiklet kadro boylarıdır.
    boyum 1,92 bir sitede boyuma uygun bisikletlerin 20 inch ve yukarısı uygun olacağı tablo şeklinde gösterilmiş bende araştırmamı bu yönlü yapmaya karar verdim fakat çoğu bisiklet özelliklerinde kadro boylarının pekde dikkate alınmadığını gördüm.Daha çok fiyatı 700TL'nin üzerindeki modellerin kadro boyları belirtilmiş.Benimde şu an için bir bisiklete 700TL ve yukarı bir rakam verebileceğim söylenemez.En azından 2-3 sene başlangıç için benide rahatsız etmeyen çokda pahalı olmayan yani 700TL'yi geçmeyecek kadro boyu bana uygun olan modellerin tavsiyelerini sizlerden bekliyorum umarım bana yardımcı olursunuz.

Aşağıda bir kaç model linki verdim incelediğim fakat kadro boyları yazmayan kadro boyları hakkında hiçbir fikriminde olmadığı modeller

Salcano NG650
    http://bisikletcim.com/urun/salcano-ng-650-26.aspx
    http://bisikletcim.com/urun/salcano-ng-650-d-26.aspx
    Carraro
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=11
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=9
    Geotech
    http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,27,OdesisMc

• bütün bisiklet konularına bir şekilde yardımcı olunmuş umarım benim konumada bakıp bilgilerinizi benden eksik etmezsiniz saygılar...
  • sedona borla' ya bakabilirsiniz liste fiyatı 700 liranın üzerinde ama indirim yapacaklardır, 711 modelini 650 liraya aldığını söyleyenler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkaris

sedona borla' ya bakabilirsiniz liste fiyatı 700 liranın üzerinde ama indirim yapacaklardır, 711 modelini 650 liraya aldığını söyleyenler var.

ilgilendiginiz icin tesekkur ederim linkini verdigim urunlerin kadro boylari ne kadardir bana hic mi olmaz ?
    ilk etapda 400-500tl lik bisikletlere bakmayi dusunuyorumda :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim boyumda 1,92 markaya göre xl yada L tercih edebilirsin. sana tavsiyem büyük teker al mtb alacaksan 29 hibrit alacaksan 28 teker çapı olsun ben 1 yıl 711v kullandım sedona çok zorladı beni, şu anda scott sportster 60 kullanıyorum L kadro gidon boğazını değiştirip gidonu bi 7-8cm öne aldım ideal oldu gram ağrı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: elfmrt

Benim boyumda 1,92 markaya göre xl yada L tercih edebilirsin. sana tavsiyem büyük teker al mtb alacaksan 29 hibrit alacaksan 28 teker çapı olsun ben 1 yıl 711v kullandım sedona çok zorladı beni, şu anda scott sportster 60 kullanıyorum L kadro gidon boğazını değiştirip gidonu bi 7-8cm öne aldım ideal oldu gram ağrı yok

bisikletin tekeri 29inch olunca kadro boyuda mı büyümüş oluyor ?araştırdığım kadarıyla 29 inch pek bisiklet yok gibi daha çok 26 inch bisiklet satılıyor.benim linkini verdiğim bisikletler bana olmuyor herhalde.Çünkü daha o linklerdeki bisikletlerle ilgili bir şey yazan olmadı.
    madem kadro boyu önemli neden her bisikletin kadro boyları yazmıyor? anlam veremedim hala

• Yolda kullanacaksanız boşuna dağ bisikletine bakmayın. Carraro Prizma size uygun bir bisiklettir fakat kadro ölçüsü var mı, bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Yolda kullanacaksanız boşuna dağ bisikletine bakmayın. Carraro Prizma size uygun bir bisiklettir fakat kadro ölçüsü var mı, bilmiyorum.

konuma yazı yazan arkadaşlara teşekkürler.Sizin söylediğiniz modeli araştırmaya başladım bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Yolda kullanacaksanız boşuna dağ bisikletine bakmayın. Carraro Prizma size uygun bir bisiklettir fakat kadro ölçüsü var mı, bilmiyorum.

Daha önce şehir bisikleti modellerine ilgi duyan alıp kullanan bir arkadaşım bana prizma tarzı bisikletin uygun olmayacağını söyledi nedeni ise benim biraz kilolu olmam(104 kiloyum) ve bisikleti hor kullanıyor olmam (özellikle kaldırım in-çık yaptığım yerlerde) bende tekrar dağ bisikletine yöneldim ve 2 model üzerine yoğunlaştım hatta daha çok geotech atlas'ın 49 cm olan modelinin bana uygun olup olmayacağını araştırmaya başladım sizin geotech atlas la ilgili bir bilginiz var mı nasıldır umarım yardımcı olursunuz.ürün linki aşağıda

geotech atlas

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,27,OdesisMc

bisiklet 49 cm (19,3inch) kadro boyuna sahip genelde bu fiyata satılan bisikletlerin hemen hemen hepsi 16 veya 18 inch oluyormuş.
    benimde boyum 1,92 acaba 49 cm bir bisiklet kullanmam bana ne gibi bir rahatsızlık verebilir.Aşağıda kadro boylarına uygun boy ölçülerini bir internet sitesinden kopyaladım.(Sizin görüşlerinizi daha iyi verebilmeniz açısından)

Boy Ölçüsü ( inch ) ( cm )
    155-165 cm. 14-15" 35-38 cm.
    165-170 cm. 15-16" 38-41 cm.
    170-175 cm. 16-17" 41-43 cm.
    175-180 cm. 17-18" 43-46 cm.
    180-185 cm. 18-19" 46-48 cm.
    185-190 cm. 19-21" 48-53 cm.
    190-195 cm. 21-22" 53-56 cm.
    195-200 cm. 22-23" 56-58 cm.

Saygılar...

• Ağır olmak şehir bisikleti kullanmaya engel değildir. Kaldırıma çıkmak ise doğru değil; kaldırım yaya yoludur. Bisiklet yolundan, bisiklet yolu yoksa kara yolunun en sağından gitmek zorundasınız. Polis görse ceza kesebilir. Durumu bu şekilde anlatayım.

• bıanchı ve sedone al nakıt varsa 0 al
  • almaya karar verdigim bisiklet salcano astro 210v large boy

• ben bütçe nedeniyle salcano astro 210v alamadım.
    ng 650 v aldım
    boyum 1.70, kilom 82
    16" aldım kadro boyunu, umarım doğrudur.
    sarı siyah renk seçme şansım oldu
    415 tl, ücretsiz kargo ve 5 taksitle aldım.
    Ne dersiniz; iyi mi?
  • Beyler 181 cm bıy 80-81 cm bacak içi
    Sehir bisikleti olan bianchi discovery man almayı düşünüyorum. Sizce kaçlık kadro almalıyım cm olarak?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.