Şimdi Ara

ARTES İ708 7 '' TABLET KULLANICI İNCELEMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
379
Cevap
1
Favori
13.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tabletin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz...ARTES İ708 7'' TABLET

Tablet elime bugün geçdi. Forumda cihazı almak isteyen merak eden arkadaşlar için konuyu hazırlamak istedim .. eksik yada hata yaptığım yerler olursa şimdiden kusura bakmayın . Daha önce böyle bir paylaşımım olmadı ..

Tabletin özelliklerini tekrar yazmıyorum ..Yukarıdaki linkde teknik detaylar mevcut.Genelde online satış yapan sitelerde işlemci 1.5 ghz olarak belirtilmiş..Ama Artes ' in sitesinde 1.008 ghz olarak bilgi verilmiş..Bu konuda net bilgim yok .Fakat sanırım reklam ticaret v.s.. mantığı dikkat çekme adına cihazın grafik kartıyla birlikde toplam hızı yani cpu + gpu 1.5 ghz şeklinde açıklamalar gözüme çarpıyor...

cihazın kutusu resimlerde parlak görünsede fiyatını hatırlatıyor

Kutudan şarj aleti + usb kablo + flash klavye ve mause v.s. bağlamak için kablo ( otg ) + kulaklık .. garanti belgesi TÜRKÇE kullanım klavuzu çıkıyor..

cihazın arka kısmı .. çok fazla sesi iyi olmasada ( sesi az çıkıyor ) köşede hoparlör delikleri görünüyor..

Ön taraf...Ekran her ne kadar IPS deselerde yine satış politikası olduğu belli oluyor ..

PES 12 nin çalışıp çalışmadığını merak eden arkadaşlar vardı forumda ..Merak edenler için hem fotoğraf hemde oyundan çekilmiş video aşağıda..

oyun içinde olsun ekran kontrolü ve hassasiyeti olsun takılma algı sorunu v.s. bugün hiç rastlamadım .. Ama ileride ne olur ne kadar sağlam bir ürün bilemiyorum ..

Yine forumda cihazı almadan önce şarja takılıyken dokunmatiğinde donmalar olduğunu duymuşdum . Bende böyle bişi olmadı .Video aşağıda cihaz şarjdayken ..

Marketten indirdiğim tv programı videoda pek başarılı değil ama cihazın tv izleme radio dinleme gibi durumlarda sorun yaratacığını düşünmüyorum ..

cihazı lıne kablo ile logitech z623 e bağladım ve içindeki fragmanın örnek videonun görüntüsünü çekdim .. Videoları çekerken güneşin etkisiyle aslında olduğundan daha kötü görünüyor ama akşamı bekleyemedim

Cihazın açılması ortalama 1 dk sürüyor..

...Evet arkadaşlar 5-6 saat uğraşla çıkanlar bunlar .. Ben android işletim sistemini ilk defa kullandığım için yazılımlar hakkında bilgi veremiyorum .. Bir süre kurcalayıp tecrübe edinmeliyim .. Cihaz fiyatına göre benim gördüğüm kadarıyla fiyat performans ürünü olmuş .. Forumda cihazın yetkili servisinden bir arkadaş yetişebildiği kadar soru ve sorunlara cevap vermeye çalışıyor . (Kendisini tanımıyorum ama cihazı almadan önce yorumlarını ve forumdaki konuda yazıları gözüme çarptı )

Cihazı kimse daha pahalı ve marka ürünlerle karşılaştırmasın bence .. Mağzalarda daha kaliteli ürünleri deneme kullanma şansı olan arkadaşlar bu ürünü kullandıklarında yada denediklerinde en azından malzeme farkını göreceklerdir.Dediğim gibi fiyatına göre alınabilirliği olan bir tablet olmuş.Bu arada cihazın arkasında ve önündeki koruyucu jelatinleri söktüm .arka kapak gayet parlak duruyor .Ön taraf kenarlarda 2-3 nokta sanki hava dolmuş yani üzerinde olan tabaka kalkmış ..Bu ileride daha fazla artar mı bilemiyorum .Servisle iadeyle uğraşmak pek hoşuma gitmediği için pek önemsemedim . Alacak olan arkadaşların inceleme fırsatı olursa buna dikkat etmelerini tavisye ederim.Genel olarakda malzeme çok kaliteli olmadığından benzer sorunlar olabiliyor.Kasanın montajında kenarlarında v.s.. tam oturmamış kapaklar yüzeyde sıkıntlar olabilir..

7 '' TABLET KILIF

Kılıf olarak linkdeki kılıfı aldım ..Daha elime ulaşmadı .Geldiği zaman kılıf hakkında da bilgi vereceğim ...

Mass-Effect-Infiltrator
    bf 2

oyunlarıda tablete kurulu vaktim olmadığı için oyunları açıp konuya yetiştiremedim ..Yine en kısa zamanda oyunlar ve android uygulamaları ile ilgili tecrübe edindikce konuya paylaşmaya çalışacağım ..

Son olarak fruit ninja ve angry birds oyunları cihazda kurulu geliyor.

şimdilik bu kadar ..İyi forumlar ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cro@oan -- 20 Temmuz 2012; 23:17:14 >

• Eline sağlık hocam güzel inceleme olmuş :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyvallah hocam elimden geldiği kadar yapmaya çalışdım .. umarım faydası olur almayı düşünenlere ..
  • Ellerinize sağlık :D Mass Effect İnflator yazmışsınız. O oyun çalıştı mı yoksa :D?
  • Emeginize saglık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agbdlcs81

Ellerinize sağlık :D Mass Effect İnflator yazmışsınız. O oyun çalıştı mı yoksa :D?

..tşkler..

oyun çalışdı ..dün gece oynadım bugun aksam eklerim onuda ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artesteknik

Emeginize saglık

tşkler.. umarım işe yarayacakdır almayı düşünenler için ..
  • bu arada cihzın ekranındaki kabartmalardan bahsetmişdim ..sanırım 2 adet jelatin varmış üstünde artes teknikden arkadaş söyledi ..aksam bakacagım ve öyleyse çok daha güzel olacak ekran ..gözüm takılıp duruyordu her ne kadar uğraşmamak için bişi yapmasamda ..
  • eline sağlık çok güzel olmuş hocam
  • Emeğine sağlık tabletiniz hayırlı olsun.Bilgi ve paylaşımlarınızı esirgemeyiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: androidJB

eline sağlık çok güzel olmuş hocam

tşkler hocam eyvalh..
  • quote:

Orijinalden alıntı: x3ladyor

Emeğine sağlık tabletiniz hayırlı olsun.Bilgi ve paylaşımlarınızı esirgemeyiniz.

eyvallh üsdat ..umarım işe yaramışdır..
  • ellerinize sağlık büyük emek harcamışsınız paylaşımlarınız devamı dileğiyle :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heroess1905

ellerinize sağlık büyük emek harcamışsınız paylaşımlarınız devamı dileğiyle :)

eyvallah hocam ..vakit oldukca paylaşacağım ..
  • hocam youtube deki videoları açmadı mı internetin mi yavaş bir de flash player hangi sürüm yüklü geliyor 11 mi tskler
  • quote:

Orijinalden alıntı: androidJB

hocam youtube deki videoları açmadı mı internetin mi yavaş bir de flash player hangi sürüm yüklü geliyor 11 mi tskler

dün nette sorun vardı gece sıkıntısız girdim açıyor problem yok hocam .. flash sürümünü hatırlamıyorum akşam bakıp konuya eklerim ..
  • internete bağlanmasında bir sıkıntı görmedim .. oyunları ik kurdugumda 300 mb kadar dosyaları rahatca uplood etti .. surf yaparkende donma takılma v.s olmadı ..

cihazın sol tarafı alt kısmı ısınıyor ama bu telefonlarda bile yük altında böyle ..sorun olacagını düşünmüyorum ..

markette kişileştirme menusunde bir kaç temayı açmadı ...ama dediğim gibi android ilk defa kullanadıgım için hakim değilim ..zamanla ne olup bittigini anlarım ..
  • Arkadaşlar gameloft oyunlarını açamamk sanırım bir çoğumuzun problemi ama ben birazını açmayı başardım :D
    Forumda Arkadaşımızın Biri Açılan Game Loft Oyunlarını PaylaşmışGAME LOFT OYUNLARI
    Ben bazılarını kurdum çalıştı örnek vermek gerekirse Modern Combat 2,Asphalt 6 Adrenaline,DungeonHunter ama oyunlar hep yarım ekran gösteriyodu onn içinde ufak bi uygulama bulmuş bulunuyorum :D SPARE PARTS APK yanlız anlatımı biraz karşık yapmış anlatan arkadaşl kısaca anlatımı söle Compatibility mode seçeneğini önce kaldırın sonra aktif edin sonra restart atın sonra tekrar seçeneği kaldırın tekrar restart atın tam ekran gözükme işlemi tamamdır. Yeni şeyler öğrendikçe paylaşımlarım devam edicektir herkeze iyigünler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heroess1905 -- 20 Temmuz 2012; 12:19:13 >

• akşam gameloft larıda deneyeceğim.. bende merak ettim ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cro@oan -- 20 Temmuz 2012; 13:17:20 >
  • Bekliyoruz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.