Şimdi Ara

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - AÖF ÖĞRENCİ TOPLULUĞU.. (1273. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35.327
Cevap
187
Favori
1.698.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12711272127312741275
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aöf ders geçme diye aratırsanız gerekli bilgiye ulaşırsın.
  • Merhabalar myo 2 yıllık bilgisayar programcılığı mezunum açık öğretimden 3. yıldan baslayıp uluslararası ilişkiler okumak istiyorum bu bölümün artıları eksilerini ayriyetten biraz bölüm hakkında bilgi verirmisiniz ?
  • merhabalar arkadaşlar
    benim aöf işletme, 2016 ocakta gireceğim final sınavı ile inşallah bitiyor.
    Sormak istediğim şey, kpssye girmek için mayısta değil ağustosta askere gitmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

2016nın sonuna kadar tecilim var bu arada.
  • arkadaşlar ikinci üniversite hakkını kullanmak istiyorum ve öğrenci belgesi istiyorlar. Gümüşhane üniversitesinde okuyorum ancak şuan tatil sebebiyle kocaeli'de bulunuyorum. e-devlet üzerinden öğrenci belgesi alınabiliyormuş bunu büroya versem kabul ederler mi?
  • Frobisher kullanıcısına yanıt
    Merhaba :) onu 2.universite okumak istedigin universiteye sorman daha yararli. Buyuk ihtimal islak imzali ogrenci belgesi isteyecekler. Universiteni arayip kargo yoluyla dilekce yazarak alma hakkinin olup olmadigini da sorabilirsin. Ucuncusu de eger Gumashane de universiteye okumaya gideceksen eger orada Aof burosu varsa orada da kayit olabilirsin. Ikinci universite kayit tarihlerine bak eger gumushanede olursan o tarihte hem daha kolay olur senin acindan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba bir sorum olacak ben bu ayın 29 unda 20 yaşıma gireceğim 29.08.1995 doğumluyum benim alttan derslerim var ve kayıt yenileme tarihi 12ekimde başlıyor askerlik tecili her sene otomatik gönderiliyor yazıyor şuan öğrenci durumu :aktif gözüküyor mesela 2 gün sonra pasif olursa kayıt yenileme tarihine kadar asker kaçağımı sayılacağım veya kayıt yenileme dönemine kadar aktif mi olacak nasıl oluyor bu işlem bir sitede okuduğum şey kafamı karıştırdı buyrun :

''Kişiler belli şartları taşıyorlarsa bundan askerlik şubelerini haberdar etmeliler. Örneğin bu şartlar; mezun olma, yatay geçiş, kayıt dondurma, kayıt yenileme, ilişik kesme, tekrar kayıt olma, ilave öğrenim süresi elde etme, AÖF’de iki yıl üst üste sınıfta kalma gibi husulardır. Bu gibi şartları taşıyan kimseler iki aylık bir süre geçmeden bağlı oldukları askerlik şubelerine, öğrenci durum belgelerini bizzat götürmelidirler.''

• Hocam bu durumda en mantiklisi bence askerlik subesiyle gorusmen. Gereken belgeleri her ihtimale karsi gotur derim. Hem son durumunu da ogrenmis olursun.

• Yeni dönem kayıtları ne zaman başlıyor acaba arkadaşlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://
    www.anadolu.edu...ramlari-
    akademik-takvim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,bir konu da bilgiye ihtiyacım var.
    Kardeşim liseyi yeni bitirdi ve alttan dersi var.
    YGS-LYS girdi ve baraj geçti ama bölüm yazmadı.
    Şimdi ek yerleştirme ile (bugün son günmüş) aöf yazacak ama alttan dersi için yapılacak sınav okul açıldıktan sonraki ilk hafta.
    Okullar 28 eylül'de açılacak.
    Ek yerleştirmeyle aöf seçse,kayıt tarihlerinde diplomayı istiyorlar ama tarihler uyuşmuyor.
    Yani işin özeti;
    Üniversite kayıtları'nın tarihi ile kardeşimin gireceği alttan ders sınavı tarihleri uyuşmuyor.
    Bu yüzden kayıt sırasında üniversitenin istediği diploma elinde olmayacak.
    Ek yerleştirmeyle aöf seçse kayıt yapılabilir mi ?

Diğer sorum ise kardeşim seneye sınava tekrar girecek.Aöf'e kayıt yaparsa seneye okul puanı kesintiye uğrar mı ?
    Lütfen cevap yazın,bugün son gün.

Edit:

Bunların dışında bir sorum da;
    -Ek yerleştirmelerde tercih yapabilmek için 1. Yerleştirmede de tercih yapmış fakat yerleştirilememiş olmak gerekir.
    Şöyle bir madde geçiyor haber sitelerinde.Kardeşim yerleştirme falan yapmadı.
    Ek yerleştirmeden yararlanamıyor mu acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rorschach-db -- 23 Ağustos 2015; 20:30:12 >

• 4.senem kayit yenileme simdi 31 agustos 8 eylul mu ekim 12 23 mu anlamadim

• Yok mudur arkadaşlar 2 mesaj üstte ki mesajım hakkında bilgisi olan ?
  • Rorschach-db kullanıcısına yanıt
    hocam iyi geceler tam bilmiyorum ama kayıtta diploma yoksa geçici mezuniyet belgesi veriliyormuş diploma alamayanlar için eğer aöf kabul ederse onunla kayıt yaparlar heralde aöfde kazanırsa puan kırılıyor diye biliyorum son sorunuzu bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Casey_ -- 23 Ağustos 2015; 23:16:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KarambaKarambita*

4.senem kayit yenileme simdi 31 agustos 8 eylul mu ekim 12 23 mu anlamadim

Kayıt yenileme ne zaman beyler 1 dönem gittim 2.dönem gidememiştim kaydımı yenilemem gerek.
  • Rorschach-db kullanıcısına yanıt
    Oncelikle diploma isi icin mutlaka kayit olmak istediginiz aof u arayip sorun gecici mezuniyet belgesi buyuk bir ihtimal kabul ediliyordur. Ikincisi eger acikogretimin kontenjansiz bolumlerinden birini tercih edip yerlesirseniz seneye puaninizda puan kirilma gibi bir durum soz konusu olmayacaktir. Fakat acikogretimin kontenjanli bolumu tercih eder ve yerlesirseniz bir sonraki yil okul puaninizda kirilma olacaktir. Diger sorunuz icinde cevap veriyorum. Ek yerlestirme icin 1. Tercihleri yapipta bir yere yerlesemediyseniz basvurabiliyorsunuz. Ayrica ilk tercihleri yapmayanlarin da ek yerlestirmeye basvurmaya hakki var.

• sınavsız dikey geçiş (lisansa tamamlama) hayali kuranlar hakkınız iptal oluyor;

http://forum.donanimhaber.com/m_109256533/tm.htm
  • Arkadaşlar teşekkürler öncelikle.
    Geç cevap verildi,iş işten geçti yani.

Aöf haftasonu telefon ile ulaşamadım o yüzden buraya yazmıştım.
    Kardeşim düz lise okuduğu için bugün aöf ile yaptığım görüşme de geçici belge ile kayıt olmayacağı bilgisi verildi.
    Puan kırılması hakkında bir bilgi sahibi değillermiş.
    İlk tercih yapmadan ek yerleştirmeye girebilirdi dedi ama ona da mezun olması şartı varmış.

Her halükarda elimiz boş çıktı bu sene.
    Kardeşimin alttan dersi olmasa ve puan kesintisi durumu yaşanmasa muhtemelen yapacaktı tercihi.

İlginize teşekkür ederim.
  • Valla kusura bakma ben mesaji gordum ve hemen cevap verdim. Kismet degilmis belki de umarim hayirlisi olur kardesin icin.:)

• Anadolu aöf de büt var mı atatürk aöf de varmış da

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Internette gezerken gormustum. Herkes anadolu unideki büt ün tekrar gelmesini istiyordu. Sanirim daha onceden varmis ve kaldirmislar. Su anda yok diye biliyorum. Sadece tek ders sinavi var anadolj aof te. Istanbul auzefte de butunleme var :)
  • 
Sayfa: önceki 12711272127312741275
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.