Şimdi Ara

Oğlu £1,150 Harcadı, Microsoft'tan Özür Bekledi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
4.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•   İngiltere'de bir baba ve oğul, yaşadığı 'ilginç' olayla birlikte haberlerin gündemine geldi. 12 yaşındaki oğluna kredi kartını kullanması için izin veren Sam Ghera, sonucu gördükten sonra bahaneyi Microsoft'ta buldu.

Bir günde Call of Duty ve FIFA gibi oyunlara Xbox Live üzerinden 100'er sterlin harcayan ve toplamda 1.150 pounda kadar ulaşan Ghera'nın 12 yaşındaki oğlu, sistemin gerçek para kullanmadığını sandığını söyledi. Bunu destekleyen Sam Ghera da, "Oğlumun gerçek para harcadığından haberi yoktu." dedi.

Ek olarak Ghera, Microsoft'ta bir açık yakalayarak, "eBay veya iTunes gibi sitelerde gerçek parayla alışveriş yapacakken sizden bir şifre istiyor. Fakat Xbox Live'da gerçek parayla alışveriş yapmak bir tıka bakıyor. Sonrasında ise paralarınız gidiyor.

"Microsoft'la altı ay önce iletişime geçtim fakat her seferinde 'ilgileneceğiz' dediler. Ben hala geri dönmelerini bekliyorum. Bir özür bile bizim için iyi olurdu fakat benim bu işin peşinden gitmemdeki amaç diğer anne-babaların da aynı duruma düşmemeleri adına." sözlerini söyledi.

Haberin yayılmasının ardından ise Microsoft'tan cevap geldi. Microsoft sözcüsü, "Müşterilerimizin alışveriş yapacakları sırada ne kadar harcadıkları ve ne tip bir birim kullandıkları ekranda gözüküyor. Ayrıca anne-babalar için oluşturduğumuz ebeveyn koruma sistemiyle birlikte Xbox Live'dan harcama yapmayı kapatmak da sizin elinizde. Tüm bunların haricinde her yapılan alışveriş, Xbox Live hesabınızın kayıtlı olduğu mail adresine de e-posta olarak gidiyor." sözleriyle birlikte alınan önlemleri listeledi ve suçun babaya ait olduğunu söyledi.

Tabii burada her ne kadar bir mağduriyet söz konusu olsa da, 12 yaşındaki çocuğun eline kredi kartını uzatıp da, onun ne yapacağını takip etmemeyen babanın Microsoft'u suçlaması da oldukça garip.

• etme dayı kredi kartını vermeden aklın nerdeydi Allah aşkına bi bardak su iç lütfen.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Valla kim ne derse desin Microsoft lafı koymuş :D

• adam belki haklı olabilir itunes ebay konusunda

• yo dawg I heard u like the give away yo credit card to yo son with out a hesitate, so we put a credi... wait wait. what? are you... are you nuts dawg? what else could it be, what did ya expect the first place? he is only 12 ofcourse he thinks "its not the real money any way so I can buy what ever I f*cking want". what kinda outcry is that dawg? and how tha hell did u manage the have a son with this intelligence? gee get away from me dawg

• Lan biz babamızdan harçlık isteyemezdik adam 12 yaşındaki çocuğuna kredi kartını vermiş

• Ne Dayak yemiştir cocuk Garibim

• 12 yaşındaki çocuğa kartmı verilirmiş.ingilizler işte.
  • Bunu da gödük. Gercek para olmasa niye kredi karti istesin. Adam bunu biliyordu hem oyunu alacak hem de parayi bu ne lan.

• Benim babam olsaydı döverdi heralde :D
  • keko montana ya
  • Dayı o kartı bize verseydin keşke !...
  • bir gündemi .. çocukta coşmuş .. zaten bf3 yerine cod almasından belli çocuk da bir sorun olduğu :) yazık olmuş paraya ..12 yaşındaki cocuğa kredi kartı verilirmi aptal adam para bol galiba .. birde özür bekliyor.. Olimpik yüzme havuzuna yuzme bilmeyen bir çocuğu atmak sonrada ölen cocuğun sorumlusu havuzu yönetenlerden sormak gibi bişe olmuş..

• özür dileseydi iyiydi diyor :D :D
    baba bence çocuktan fazla oynuyordurda hanım fırça atmasın diye çocuğa atmıştır suçu :))
    ben olsam öyle yapardım..:D :D
    Çocukta 1,150 sterline ne almış anlamadım arkadaş..en az 20 oyun alınır o paraya..ortalama 6-7 gb koysan 140gb ediyor.. E tabi mutlaka burda Max Payne'de vardır :)
    Aşağı yukarı 200 gb'dı bir ayda doldurmuş velet ve baba :D

• Baba haklı beyler
  • Ben steamden oyun alırken bile babama aldırıyorum şifreyi falan istemiyorum.

• baba cahile benzemıyor :D bakışlara bak neyin peşinde anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: dovahkiin666

yo dawg I heard u like the give away yo credit card to yo son with out a hesitate, so we put a credi... wait wait. what? are you... are you nuts dawg? what else could it be, what did ya expect the first place? he is only 12 ofcourse he thinks "its not the real money any way so I can buy what ever I f*cking want". what kinda outcry is that dawg? and how tha hell did u manage the have a son with this intelligence? gee get away from me dawg

Türkçe konuş abicim.

• Bu olaydan sonra 12 yaşındaki çocuk bıçaklanmamıştır umarım asfghjk :D

• 12 yaşındaki elemana arabayı verip sonra kaza yaptığında trafik polisine niye denetlemiyorsunuz niye uyarmıyorsunuz demekle aynı şey :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.