Şimdi Ara

League of Legends, Dünyada En Çok Oynanan PC Oyunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
7.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•   En son açıklanan kullanıcı sayısıyla, alanında World of Warcraft'ı deviren League of Legends, son yapılan araştırmalara göre PC bölümünün genelinde rakip tanımadı. League of Legends, dünyada en çok oynanan PC oyunu oldu.

Forbes'in DFC Intelligence araştırma şirketiyle birlikte yayınladığı rapora göre League of Legends oyuncuları oyunlarını, Temmuz 2011'den Haziran 2012'ye kadar neredeyse 1.3 milyar saate yakın süreyle oynadılar. League of Legends'i takip eden ikinci oyun World of Warcraft ise, onun yarısı kadar oynandı.

League of Legends ve World of Warcraft'ın haricinde, araştırma sürecinin ortasından itibaren olaya katılan Diablo 3'ün 5. sırada yer alması da ilgi çekici. DFG Intelligent ve Forbes tarafından gelen liste şu şekilde;

(Araştırmaya Avrupa ve Amerika oyuncuları dahil edildi, Temmuz 2011 / Haziran 2012 arasındaki veriler ele alındı)

1- League of Legends - 1,292,502,456
    2- World of Warcraft - 622,378,909
    3- Minecraft - 371,635,651

4- Heroes of Newerth - 184,520,156
    5- Diablo III - 172,907,605
    6- Battlefield 3 - 171,852,550
    7- MapleStory - 165,503,651
    8- StarCraft II - 163,980,293
    9- World Of Tanks - 145,702,931
    10- Call of Duty: Modern Warfare 3 - 126,754,082

• beklemiyordum 1. Olacağını hemde açık ara farkla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maplestorye bak
  • hadi be inanamadım,play tuşuna basıyom, hemen 5,10 saniyede oyun başlamıyor,30 v 40 saniyede oyun başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saddasSF -- 11 Temmuz 2012; 14:37:35 >
  • Ben de Diablo olur dediydim emme...
    Ucretli oldugundan dolayi sanirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belli zaten 2 saniyede ranked game buluyor filan
  • quote:

Orijinalden alıntı: saddasSF

hadi be inanamadım,play tuşuna basıyom, hemen 5,10 saniyede oyun başlamıyor,30 v 40 saniyede oyun başlıyor.

http://inciswf.com/oneoftheman2.swf
  • Dota2 ilk ona girer sanıyordum, gerçi bendede var ama iki üç kez girdim sadece satarım isteyene steam üyeliğini
  • BF3 ;))
  • bu işte bir gariplik var. acaba oyunun pc üzerinde açık olduğu süremi baz alınıyor ? çünkü lolde oyunu açtığınızda oynamadığınız halde launcher saatlerce açık kalabiliyor. aynı şekilde ben dota 2 oynuyorum oyunu 95 saat oynamış gözüküyorum steam de ancak ben oyunu okadar oynamış olamam oyunu açık bırakıyorum bazen arka planda. tamam lol çok oynanıyor ama wow u ikiye katlamış olması aklıma anlattığım nedeni getirdi

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • bu ne saçmalıktır.Siz lolü wow kadar üstün filanmı görüyosunuz? lolde çok iyi oyun ama wow f2p olmamasına rağmen bu kadar oyuncuya sahip f2p olsa kimbilir lolün kaç katı oynanır ve karşılaştırmak cok sacma biri mmoprg diğeri moba tarzı bence oyunları kendi kulvarlarında karşılaştırmak gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belarius

bu ne saçmalıktır.Siz lolü wow kadar üstün filanmı görüyosunuz? lolde çok iyi oyun ama wow f2p olmamasına rağmen bu kadar oyuncuya sahip f2p olsa kimbilir lolün kaç katı oynanır ve karşılaştırmak cok sacma biri mmoprg diğeri moba tarzı bence oyunları kendi kulvarlarında karşılaştırmak gerekir.

+1 Eğer WoW F2P olsaydı lol ü katlayacagına eminim
  • quote:

bu ne saçmalıktır.Siz lolü wow kadar üstün filanmı görüyosunuz? lolde çok iyi oyun ama wow f2p olmamasına rağmen bu kadar oyuncuya sahip f2p olsa kimbilir lolün kaç katı oynanır ve karşılaştırmak cok sacma biri mmoprg diğeri moba tarzı bence oyunları kendi kulvarlarında karşılaştırmak gerekir.

Wowa parası için başlamayan bir insan olabileceğine inanıyor musun sen,sanki servet değerinde wow.Ki wowun f2p bir sürü serverı var.f2p veya p2p olması üstteki tablodaki kadar fark yaratmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sexxx Dreams -- 11 Temmuz 2012; 14:58:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arch Enemy`

quote:

Wowa parası için başlamayan bir insan olabileceğine inanıyor musun sen,sanki servet değerinde wow.Ki wowun f2p bir sürü serverı var.f2p veya p2p olması üstteki tablodaki kadar fark yaratmaz.

f2p birsürü serverı var haklısın dostum ama o serverların wowun orjinal serveri değil yani blizzard yapmıyo oyüzden reklamlarıda olmuyo herkes olup olmadığından bi haber 100 oyuncu filan oluyo öyle serverlarda.Haklısın trilyon vermiyosun ama başlangıç 120 lira bi ay sonra 2 aylık oyun icin 50 lira vericeksin sonra yine 50 herkes icin kolay bir fiyat değil bu ne yazık ki..

• konsol sureleri de dahil olsaydi cod 1 olurdu heralde? -benim sevmemem serinin konsoldaki basarisini azaltan bir etken degil ne yazk ki-

ve bekleme suresi her oyunda olur olabilir ama wowda yapilan beklemenin aksine league of legends da yapilan bekleme daha az denebilir. cunku, clienti actiktan sonra baslayan ve oyun bitince 0lanan bir sayacimiz var tipik mmolar gibikenari birak geri gel oyna yapmak biraz daha zor. ya da guldin aktif olmasini oyunda beklemiyorsunuz,ara launcherda bekliyorsunuz vs.

nefret mesajlarindan once, wow 10 yil once dunyayi sarsan oyun degil sadece bunu soylemeye calistim. sayilar sayilardir, hangi oyun son yil icinde daha cok para kazandirdi diye bakilsa yine lol onde cikacaktir.ki bu calismalara tamamen bagimsiz olan ve leagueoflegends.com altindan ulasilmayan sunucularin katildigindan da emin degilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhTx3 -- 11 Temmuz 2012; 15:07:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

en azından bi 300 400 milyon farkederdi.

• Yarısını Ocelote oynuyor zaten Bu arada WoW'la League of Legens'ın türleri aynı değil ki. F2p olsa bile insanların favori oyun tarzlarından vazgeçip de Wow'a daha çok vakit harcayacağını sanmıyorum. Kaldı ki role playing seven parasını verir oynar.
  • quote:

quote:

Şahsen f2p olsa ben oynardım örtmenim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.