Şimdi Ara

Dünyanın en hafif ultrabooku NEC LaVie Z detaylandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Japonya merkezli elektronik üreticisi NEC, LaVie Z serisi modelleriyle 23 Ağustos'tan itibaren ultrabook pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor.

313 mm x 209 mm x 14.9 mm boyutlarında ve batarya dahil yaklaşık 875 gram ağırlığında tasarlanan LaVie Z serisi ultrabooklarda magnezyum-lityum alaşımlı bir kasa yapısının kullanıldığı belirtiliyor. LaVie Z, NEC tarafından dünyanın en hafif ultrabooku olarak lanse edilmekte.

Intel Core i7-3517U (1.9 GHz / 3 GHz Turbo Boost ile) ve Intel Core i5-3317U (1.7 GHz / 2.6 GHz Turbo Boost ile) Ivy Bridge işlemci seçenekleri, 4 GB DDR3-1600 MHz RAM ve Intel HD 4000 grafik birimiyle gelen ultrabooklarda, 13.3-inç boyutunda ve 1600 x 900 piksel çözünürlüğünde, LED arka aydınlatmalı LCD ekran bulunuyor.

128 GB ve 256 GB SSD depolama seçeneklerine yer verilen ultrabooklarda kart okuyucu, Bluetooth 4.0 + HS, USB 2.0 / USB 3.0 portu, HDMI çıkışı, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n bağlantısı, Wi-Di, RealTek ALC269 ses çipi, 720p web kamera göze çarpan teknik özellikler arasında.

Ultrabookların bataryası 8.1 saate varan çalışma süresi sağlıyor ve batarya yaklaşık 2.5 saatte şarj oluyor. Intel Core i7-3517U işlemcili ve 256 GB SSD'li versiyon (model numarası: PC-LZ750HS) 2070$'dan, Intel Core i5-3317U işlemcili ve 128 GB SSD'li versiyon (model numarası: PC-LZ550HS) ise 1.694$'dan satışa sunulacak.

• para olacakki bir dakka durmadan alalım

• 875 gram,muazzam...

• Cok guzel tasarim Macbook air halt etmis...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psydia -- 7 Temmuz 2012; 17:03:17 >
  • işlemci seçenekleri fazla olsaydı keşke.

• Yaygın satışı olur ise Sony Z serisini gömebilir.

• Çok güzel olmuş yalnız şu pil ömrü daha da fazla olmalı. Olsun bu haliyle bile gayet güzel :)

• Bu kadar hafifliğe bu kadar batarya ömrü muhteşem :)
    999 gr falan deyip 12+ saatlik bir batarya seçeneği olsaymış güzel olurmuş (ama olmasada hiç önemi yok, önemli değil)

• vay be ya bna alsanıza hediye[simage]vay be ya bna alsanıza hediye[/simage]vay be ya bna alsanıza hediye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarımı çok hoş.

• 2070 ABD Doları = 3 763,67058 Türk Lirası

1694 ABD Doları = 3 080,028 Türk Lirası
  • netebook bile yetmezken bu kıytırık özellikler 2000 dolar yani 4.500 bin tl parasını sokakta bulanlar hemen alsınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: demo11

netebook bile yetmezken bu kıytırık özellikler 2000 dolar yani 4.500 bin tl parasını sokakta bulanlar hemen alsınlar.

Para yoksa devlet verir kardeş. Ne olacak bu devirde 2000- 3000TL para mı lafı mı olur?

http://forum.donanimhaber.com/m_62932327/tm.htm

Diyecek bişey yok tabii. Devletimiz uygun görmüş...
  • Gayet iddalı ve sade, HD 4000 grafik biriminş kullanmalarıda gayet güzel, bataryanın çalışma uzunluğu gayet iddalı ve haliylede fiyatıda çok güzel ):

• Fiyatı dışında harikaymış. Ama kalınlığı Macbook Air'den ince mi ben anlamadım? Ölçülere göre 0.5cm ince oluyor ama resimlere bakınca kalın görünüyor? Macbook Air'i övmek için demiyorum, gördüğümü söylüyorum. Acaba ölçüye ekran dahil edilmedi mi?

• Artik su dizustlerini cerceveli yapmayin arkadas sene olmus 2012 hala cerceve hala cerceve

• klavyesi guzel de kasa tasarimi rezil bence. nasil begendiniz anlamadim acikcasi.
  • notebook alıcam bu hafta. ama kafam fazla karıştı. şu soy3d ler nasıl acaba birde tavsiye edicek varmı 4000 tl üzeri iyi bişey almak istiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.