Şimdi Ara

Dual corre 3.0 90 Derece ısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaslar bugün yeni satılan bir bilgisayarı topladım özellikleri
    asus p5ld2 anakart
    1024 dd2 533 kingston ram (tek ram)
    gf 6800XT/256 MB ekran kartı
    250 gb sata harddisk
    LG dvdw
    ASUS KASA TA551 300W.

ŞİMDİ SORUNUMU SÖYLEYEYİM SİZLERE İŞLEMCİ ISISI 92 DERECE GÖZÜKÜYOR. HEMDE İSTEDİĞİM PERFORMASI TAM ALAMADIM BİOS UPDATE ETTİM YİNEDE FAYDASI OLMADI GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM

• hakkatten 92 dereceyimi gösteriyo
    yanlış görmüş olmayasın
    birde bilg. ilk açıldığındamı?
    yoksa 1 kaç saat oyun falan oynadıktan sonra 92 yazıyo
  • İşlemciyi takarken macununun sürdün mü???büyük ihtimal ondandır.Birde ısı 92 derece ise zaten o 3.0ghz 2.0 ghz gibi performans verir ve çok tehlikelidir!!!
  • SIFIR İLK AÇTIĞIMDAN BELLİ
  • NE YAPMAM GEREK
  • fazla sürmez işlemciyi yakarsın.Aman dikkat.
    eger anlıyorsan işlemcini çıkar termal macununu yenile tekrar tak.Kasanın havalandırmasını yeniden düzenle.!!
  • ŞUAN O BİLGİSAYARI KULLANIYORUM HİÇ BİR ŞEKİLDE DONMA YADA RESETLEME OLMADI OYUN BİLE OYNADIM 91 DERECEYİ NE GEÇİYOR NEDE İNİYOR

ANLAMIŞ DEĞİLİM
  • ACABA POWER SUBLEYDEN OLABİLİRMİ DEĞİŞTİRİYİMMİ BİR 550 DENEYİM Mİ NEDİYORSUNUZ ARKADAŞLAR
  • bu çok garip.anakartın biosuna girip baktın mı kaç derece gösterdiğine ?
    Eger windows ortamında okuyorsan bu sıcaklığı kullandıgın programda bir sorun olabilir ...
  • HAYIR BİOSTAN BAKTIM DİREK BİOS UPDATE BİLE YAPTIM OLMADI. YA BU SORUNU ÇÖZMEM LAZIM MÜŞTERİ 1 HAFTA SONRA YANMIŞ DUAL KÖZ OLARAK GETİRMESİN İŞLEMCİYİ
  • NEYSE SİZ YAZA DURUN BEN BİR 550W DENEYİM SİZE HABER VERİRİM
  • 3 tane seçenek war.
    Termal macun sürdünmü?
    Fan çalışıyormu?
    Ve aliminyum soğutucunun üzerinde pislik,toz filan warmı?

işlemcinin aliminyum soğutucusuna bi elini değ bakalım eğer dokunamazsan 75 dereceden fazladır.
  • İşlemci ile metal tam yerine oturduğundan emin misin?
    İşlemciyi başka anakartta denedin mi? En iyisi başka anakartta denemek.
  • Isı dağıtıcıyı bilgisayarı kapatıp(Açıkken de olabilir) hemen elledin mi? Sıcaklık durumu nedir?

Yanlış ölçüyor muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 16 Mart 2006; 19:22:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: webakkurt

ŞUAN O BİLGİSAYARI KULLANIYORUM HİÇ BİR ŞEKİLDE DONMA YADA RESETLEME OLMADI OYUN BİLE OYNADIM 91 DERECEYİ NE GEÇİYOR NEDE İNİYOR

ANLAMIŞ DEĞİLİM

ozmn ısı sensoru bozuktur.
  • arkadaşlar powersupleyle işlemci fanını değiştirdim sıvısını sürdüm metale tam oturtturdum ısı 44ten başladı şimdi yükselmeye devam ediyor şuan 54 derece heralde sorun anakarttan gibi gözüküyor
  • işlemcinin heatsink e bir bak.sıcakmı? eğer 91 derece ise çok sıcaktır.aksi halde anakartın yanlış gösteriyordur.hiçbir işlemcinin 91 derece olmaması lazım.
  • quote:

webakkurt Tarih 16 Mart 2006; 19:56:52
    arkadaşlar powersupleyle işlemci fanını değiştirdim sıvısını sürdüm metale tam oturtturdum ısı 44ten başladı şimdi yükselmeye devam ediyor şuan 54 derece heralde sorun anakarttan gibi gözüküyor

İyi de arkadaşım ilk söylediğin rakamlar 91-92 derece, power supply ı ve CPU fanını değiştirdiğinde gördüğün rakam 44 derece.Daha sonra 54 dereceye çıktığından bahsediyosun.Ne kadar sürede 44 dereceden 54 dereceye çıktı sistem? Yani 2 dakikada çıktıysa evet haklısın belki anakartta bi problem vardır.Onun dışında
    çift çekirdekli bi işlemci için bence 54 derece kesinlikle çok diil...
  • dual hepsi böylemi çokmu ısınıyor, bende bugün aldım inş sorun olmaz
  • herkese öncelikle teşekkürler. anakartıda değiştirdim ilk ısı 38 den başladı 2-3 sn aralarında ısı çıkmaya başladı en son 52.5 derece ile 53 derece arasında kaldı şuan işyerinde bilgisayarı açık bıraktım yarın bakarız artık...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.